• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Astrologija-Bozji znaci ili....

Vader

Obećava
Poruka
71
Danka:
Naime,ako je sve od Boga dato,zivot,materijalno i organsko,voda,vazduh,zemlja....planeta,planete,njihove interakcije...i tako dolazim do uticaja ostalih planeta na Zemlju,da li je onda uticaj tih planeta na coveka neka vrsta posrednog uticaja Boga na coveka?
Tačno.

Trojica mudraca koji su prvi došli Hristu i poklonili mu se su bili astrolozi. U nekim prevodima Novog Zavjeta stoji i da su bili Magi (magovi). A pogledaj u Jobu gdje Otac Nebeski nabraja ono što je stvarao i uređivao da pominje da je uredio i uticaj zvijezda i nebeskih tijela na Zemlju i dešavanja na njoj:

Možeš li izvesti južne zvijezde na vrijeme? Ili kola sa zvijezdama njihovijem hoćeš li voditi? Znaš li red nebeski? možeš li ti uređivati vladu njegovu na zemlji? (Jov 38,32-33)

I evo jedna tema "Astrologija i horoskop" na oblasti Duhovnost i religija

http://forum.blic.net/viewtopic.php?t=1530

rdeki

Elita
Poruka
17.948
optimas:
rdeki:
Elizabeta Petrovic:
A gde ćete večeg čuda od toga da neka planeta u momentu gde se nalazila kada sam se ja rodila (a ne kada je napravljena jajna ćelija ...), utiče na moju sudbinu. U to stvarno treba verovati.
Ovo je jako lepo receno. U to zaista treba verovati...
Ja ne mogu. Ko moze, svaka mu cast.

Astrologija je egzaktna. Ona ne trazi verovanje.

Kako ne trazi verovanje? Pa od mene pre svega trazi da verujem kako neka tamo planeta udaljena nekoliko hiljada svetlosnih godina od mene utice na moj zivot. Pa ako poverujem u to tek onda dolazimo do pitanja egzaktnosti.

...

Zainteresovan član
Poruka
301
Re na Vaderovo navodjenje:

Amos 5,8 kaze da trazimo Onoga koji je stvorio zvezde kola i stape (ruski: semizvezdie i sozvezdie bur6).
To znaci da ako je Bog stvorio i svu vojsku nebesku Duhom usta svojih, zbog zlatnoga teleta se okrenuo od Izraelaca, i predao ih da sluze vojsci nebeskoj (Dela 7,42). Uporedi da nebeske vojske mogu biti pored raznih duhova i razna nebeska tela (5. Mojsijeva 4,19; 17,3; Danilo 8,10 koji raskrinkava OTK.12,4).

Dakle, pitanje je da li sluzimo tvari ili Tvorcu?

optimas

Zainteresovan član
Poruka
180
rdeki:
optimas:
rdeki:
Elizabeta Petrovic:
A gde ćete večeg čuda od toga da neka planeta u momentu gde se nalazila kada sam se ja rodila (a ne kada je napravljena jajna ćelija ...), utiče na moju sudbinu. U to stvarno treba verovati.
Ovo je jako lepo receno. U to zaista treba verovati...
Ja ne mogu. Ko moze, svaka mu cast.

Astrologija je egzaktna. Ona ne trazi verovanje.

Kako ne trazi verovanje? Pa od mene pre svega trazi da verujem kako neka tamo planeta udaljena nekoliko hiljada svetlosnih godina od mene utice na moj zivot. Pa ako poverujem u to tek onda dolazimo do pitanja egzaktnosti.

Ne moras da verujes u plimu i oseku, ali one su stvarnost. :)

rdeki

Elita
Poruka
17.948
timmy:
rdeki:
optimas:
8) Na plimu i oseku direktno utice Mesec...

Hajde da kazemo da na plimu i oseku utice Mesec.
Ali kako neka tamo zvezda ili planeta udaljena nekoliko hiljada svetlosnih godina od nas utice na necije ponasanje?
naravno da utice,kada si lose volje,izvines se i kazes da si takav zbog zvezde xy :wink:

Ma ja bih rekao da je to neka nepoznata zvezda koju naucnici jos nisu otkrili.

optimas

Zainteresovan član
Poruka
180
rdeki:
optimas:
8) Na plimu i oseku direktno utice Mesec...

Hajde da kazemo da na plimu i oseku utice Mesec.
Ali kako neka tamo zvezda ili planeta udaljena nekoliko hiljada svetlosnih godina od nas utice na necije ponasanje?

Nisam astrolog. U tu nauku se, uopsteno gledano, ne razumem da bih ti pruzio valjani odgovor. Na zalost, nemam uradjenu ni natalnu kartu da bih govorio na svom primeru. Ponovicu samo da sam par puta bio zapanjen preciznoscu kojom su astrolozi iz natalnih karti iscitali zivotne price mojih prijatelja zalazeci u detalje. Tu nije bilo improvizacije, niti bilo kakvih ogradjivanja. Iscitavanja su se pokazala tacnim, a sve se svelo na prost i precizan matematicki proracun. U tom kontekstu astrologiju smatram egzaktnom. Svodi se na precizan proracun i pravilno tumacenje uticaja odredjenih planeta. Uticaj Meseca na primeru plime i oseke je dokazan, kao i na ponasanje odredjenog tipa ljudi, zivotinja ili biljaka. Uticaj Sunca takodje. Prema tome, ne vidim zasto se zanemaruje i moguci uticaj ostalih planeta i nebeskih tela, pogotovo sto i sama astrologija ne pridaje se podjednaku vaznost uticaju ili snazi svake planete ponaosob.

Elizabeta Petrovic

Zainteresovan član
Poruka
124
Vader:
...:
Dakle, pitanje je da li sluzimo tvari ili Tvorcu?
Priznavanje astrologije koja dokazivo postoji i koja ne može postojati bez Tvorčeve volje ne negira priznavanje Tvorca, naprotiv.

Ni u čemu ne treba pretjerati pa ni u astrologiji i oslanjanju na nju ali priznavanje astrologije na pravi način predstavlja priznavanje jednog dijela Tvorčeve kreacije.

Ja ne znam na kog Tvorca mislite, ali Onaj opisan u Bibliji, po svim gore citiranim tekstovima iz Biblije, izgleda da ima nešto VEOMA protiv gledanja u zvezde, nebo itd. Toliko da je propisana i smrtna kazna za to. Naravno, to ništa ne znači nekome ko nije vernik.
Ovo je sad za neke neprijatna tema. Vidim, hrišćani izbegavaju da pominju "đavole", što je razumljivo, ali njima nije teško da "predodrede" šta će se nekome desiti (pa da se potrude da to i uspe), a posebno da kažu šta je bilo u prošlosti. To oni sve znaju. To se može zaključiti iz činjenica koje ukazuju da su "proroci" (opisani u Pismu) koji su služili drugim "bogovima" proricali na osnovu "zvezda". itd.
Nema predodređenja u Bibliji! Ne kaže se ni da je Bog predodredio odluke i živote ljudi, jer da je predodredio ne bi imao prava da nam sudi što smo uradili ovo ili ono. On ima predznanje, što znači da On zna šta će biti u budućnosti, On zna šta će ljudi izabrati, kako će se nešto odvijati, zato što nije ograničen vremenom i prostorom, ali to ne znači da je On odredio da će neko uraditi ovo ili ono. Naš karakter određujemo mi sami, a situacije u koje ulazimo posledice su najrazličitijih faktora, između ostalog i odluka drugih ljudi.
...
E.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.