Quantcast

Astro groznica

Disko Kauč

Elita
Moderator
Poruka
18.997
Astro groznica ide u oba smera. Od ljudi koji veruju too much, do ljudi koji ismejavaju astrologiju...
U koju grupu ljudi spadate?

Za početak malo nauke. Dakle, astrologija i astronomija su išle skupa. Astrologiju je napujdala astronomija jer je nedokaziva, a napujdala ju je i crkva (ili bilo koja zvanična religija) iz svojih razloga, triput pogađajte. Ona je ostala u novinama na stranama za razbibrigu.

E sad, zašto se neki ljudi osećaju dobro dok je ismejavaju? Zašto? Recimo ja pošto sam bila zainteresovana za natalnu astrologiju, skupila sam neka znanja i delila sam ljudima koji su hteli da slušaju. Onda, obavezno, kad neko od njih uđe u konflikt sa mnom, me isprozivaju vezano za astrologiju. Konkretno, evo dva puta mi se desilo.

Zašto je to uvreda? Zašto je uvredljivo nalaziti nekog smisla u planetama, datumima i igrarijama te vrste?

I da li ismejavamo baš sve ono što ne razumemo?
Ja to tako vidim, možda grešim.

Volela bih da nekad neko kad ga iznerviram nešto ne dođe i kaže "debilko, ti i tvoja astrologija gloopa" :lol:

E sad, sledeća tema za koju moram dobro da se spremim jeste upravo KONFLIKT. I obavezno nešto o MANIPULACIJAMA. Pa ako je neko raspoložen mož' me pretekne. A da, i filozofija krda isto.

Poslednja izmena:

suave

Primećen član
Poruka
807
Ja sam materijalista i kauzalista ali volim razgovarati sa astrolozima, i to baš mislim razgovarati, ne osuđivati njihova razmišljanja a pogotovo ne ismevati. Pristalice astrologije uglavnom su introvertni ljudi koji pričaju o svom unutrašnjem svetu,pokušavaju da razlože svoje ponašanje na način da ga mogu shvatiti, razumeti i, u granicama mogućeg, imati nekakvu kontrolu nad njim. To sve i sam volim, pogotovo sam voleo kad sam bio mlađi i kad sam se pokušavao bolje prilagoditi novoj sredini.

Da li će neko u razgovoru pomenuti položaj planeta ili ne, manje mi je bitno. Ljudi se retko otvaraju a astrologija im u takvom razgovoru često dođe kao zaštita od tuđe osude ili autoritet koji im daje pokriće za to kako se osećaju ili ponašaju. Meni je sve to dobro.

Susan Sto Helit

Iskusan
Poruka
5.497
Astro groznica ide u oba smera. Od ljudi koji veruju too much, do ljudi koji ismejavaju astrologiju...

Za početak malo nauke. Dakle, astrologija i astronomija su išle skupa. Astrologiju je napujdala astronomija jer je nedokaziva, a napujdala ju je i crkva (ili bilo koja zvanična religija) iz svojih razloga, triput pogađajte. Ona je ostala u novinama na stranama za razbibrigu.

E sad, zašto se neki ljudi osećaju dobro dok je ismejavaju? Zašto? Recimo ja pošto sam bila zainteresovana za natalnu astrologiju, skupila sam neka znanja i delila sam ljudima koji su hteli da slušaju. Onda, obavezno, kad neko od njih uđe u konflikt sa mnom, me isprozivaju vezano za astrologiju. Konkretno, evo dva puta mi se desilo.

Zašto je to uvreda? Zašto je uvredljivo nalaziti nekog smisla u planetama, datumima i igrarijama te vrste?

Volela bih da nekad neko kad ga iznerviram nešto ne dođe i kaže "debilko, ti i tvoja astrologija gloopa" :lol:

E sad, sledeća tema za koju moram dobro da se spremim jeste upravo KONFLIKT. I obavezno nešto o MANIPULACIJAMA. Pa ako je neko raspoložen mož' me pretekne. A da, i filozofija krda isto.
Meni je to zgodna zabava, ali nikad nisam dublje o tome razmišljala. Ne mislim da je tačno ili istinito, iz milion razloga koji bi trebali bit sasvim očiti.
Naravno, to me ne sprečava da se dobro zezam sa svojim i drugim znacima, čitajući i raspravljajući o njima. Ali, nikad zaozbiljno, nikad stvarno verujući.

Manastirka

Veoma poznat
Poruka
10.424

Mislim da astrologija nije glupost!Ne znam da li se uopšte klasifikuje u nauku, verovatno ne... kao što kažeš zbog nemogućnosti(ili teškoće) dokazivanja.Napr. ja u horoskop mnogo ne verujem, ali u kosmos da. Verujem u "kosmičku pravdu", koja je takođe često puta ljudima nedokučiva i nerazumljiva... kao što verujem da smo mi ljudi(kao i naš mozak) vrlo ograničeni,dok smo po prirodi skeptični. Slično kao i sa religijom.Ateisti ne veruju u boga, jer ga nisu videli.Isto tako ljudi ne veruju u astrologiju.Tipa, kako planete(kosmos)koje su udaljene od nas utiču na naš život?Ja mislim da utiču...da mnogo toga se u našim životima odvija "kako kosmos kaže", a ne kako je neko umislio i planirao!Mi smo ograničeni(prostorno, vremenski i u razmišljanjima)ali kosmos nije...zato i nemamo taj "domet" i kapacitet da prokljuvimo u njegove tajne!To je linija manjeg otpora ali je i realnije... da nešto kao što je astrologija negiramo(smatrajući je za glupost ili razbribrigu).

Poslednja izmena:

Ariodante

ravnogorka
Poruka
11.889
Volim da posegnem za astrologijom kad hocu da budem ad hominem a pristojnost mi ne dozvoljava :D
Plus, super je zabavno kad mozes da se salis sa opstim mestima na tako jedan kvazimetafizicki nacin.
I urnebesno je kad ti ljudi kazu da ne veruju u astrologiju, ti onda ispricas par stvari i oni kao vau :D

Antigon@

Veoma poznat
Poruka
14.052
Fazu istraživanja sam prošla, fazu naplaćivanja tumačenja karte sam prošla, a sad sam blago ravnodušna prema astrologiji. Funkcioniše taj uticaj planeta na nas, prepoznam šta će biti, u globalu, ali se pripremim psihički za krizu, pa je lakše prevaziđem. Sada uradim poneki horoskop rođacima i prijateljima, kad imam vremena i to je sve.
A o tome šta će ko da kaže o astrologiji, nije me briga.
Ne pada mi kruna sa glave ako se neko tom mom radu smeje, a uglavnom mi se niko nije ni smejao.
Stekla sam neki kredibilitet u drugim oblastima, veruje mi se u mnogim situacijama, pa tako i u radu na horoskopima, je l te.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.