Quantcast

Asocijalna, ili socijalno selektivna?!

Vatrena_devojka

Ističe se
Poruka
2.743
E, u tom grmu leži zec...Oni ljudi, načitani i duhoviti koje sam ja poznavala nekad, svi napustiše ili grad ili državu.
Posle njihovog odlaska sam počela sa treninzima, mada iskrena da budem, sa njima je bila samo zaebancia van treninga i priča o tome.
@Vatrena_devojka teško je ovako objasniti ali ja ne da sam opuštena među ljudima već izigravam dvorsku budalu, zasmejavam ljude i uvek se zezam, ovde na forumu očigledno izgleda kao da uopšte ne mogu da se opustim, valjda zato što forum ne doživljavam kao zez, (za razliku od npr Fejsbuka koji mi je čist stoprocentni zez) nego ovde uvek dođem da nešto pitam.
N'umem ni kratko i jasno d'opišem šta mi je, moraću da poradim na tome.
Okej je nesto shvatati ozbiljno,ali ne valja preterivati. Nije vazno kakav utisak ostavljas ovde na forumu,mislim jeste ali ne nesto previse,barem ne meni. I ne odgovaraju svima svi ljudi,to je nemoguce.

tamna noc

Aktivan član
Poruka
1.057
M4J4, tebi fali Georgejune razmisljanje ( G- ovo je pozitivnom smislu :mrgreen: nemoj se ljutis :mrgreen: )

Svi smo selektvini pri izboru sa kim trosimo vrijeme. Druzenje iz cistog zadovoljstva ili iz koristi je nije nista novo, koliko smo uspjesni u tome je vrsta socijalne kompetencije.
Za druzenje iz zadovoljstva sam jako selektivna, dovoljan mi je i jedan covjek, tu sebe ne dovodim u pitanje, a ne bi trebala ni ti.
Na ovom druzenju iz koristi bi trebala da poradim ali sve dok ne moram- svjesno biram i necu :mrgreen: .

webmen

Ističe se
Poruka
2.229
Cuj gleda, trenira :lol:
Ja gledao na nekom veselju , kako se jedan lik napadno udvarao jednoj kik bokserici i ova ga nalupala .
Mada bila je zgodna i ona i sestra ali to je bilo poodavno.
.......................................................................................................................................................
Ne bi se ja sa vama kacio ni u muvanju. :nono3:

georgejune

Zaslužan član
Poruka
147.117
M4J4, tebi fali Georgejune razmisljanje ( G- ovo je pozitivnom smislu :mrgreen: nemoj se ljutis :mrgreen: )

Svi smo selektvini pri izboru sa kim trosimo vrijeme. Druzenje iz cistog zadovoljstva ili iz koristi je nije nista novo, koliko smo uspjesni u tome je vrsta socijalne kompetencije.
Za druzenje iz zadovoljstva sam jako selektivna, dovoljan mi je i jedan covjek, tu sebe ne dovodim u pitanje, a ne bi trebala ni ti.
Na ovom druzenju iz koristi bi trebala da poradim ali sve dok ne moram- svjesno biram i necu :mrgreen: .
Ma svima fali moje razmisljanje:super:

hirajgoagain

Zaslužan član
Poruka
120.659
a posao ti nije neka grupna aktivnost? doduše kolege nisu baš prijatelji ali su kolege
imaš i face pa tu se pojavljuju neka stara lica
drugo je kad ti odlučiš da nećeš, a oni te ne zovu, ali ni ti ne pokušaš
imaš i nove sekcije
ali šta će ti sve to, postoje uostalom svakodnevni problemi koje treba da rešavaš pa se već nešto događa... kako ideš na letovanje (zimovanje)

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.610
a posao ti nije neka grupna aktivnost? doduše kolege nisu baš prijatelji ali su kolege
imaš i face pa tu se pojavljuju neka stara lica
drugo je kad ti odlučiš da nećeš, a oni te ne zovu, ali ni ti ne pokušaš
imaš i nove sekcije
ali šta će ti sve to, postoje uostalom svakodnevni problemi koje treba da rešavaš pa se već nešto događa... kako ideš na letovanje (zimovanje)
Jel' sve ovo mene pitaš?:eek:
Pretpostavljam...vidi, sve ovo nema veze jer varira iz godine u godinu, znači sve se menja, samo ja konstantno ne mogu da nađem ljude sa kojima bih bila radije nego sama.
Ako i naletim, ta osoba obavezno ode kući u drugu državu, tako da se ponekad pitam sto ja nemam "srpski mentalitet", ili baš imam klasični srpski mentalitet ili mentalni sklop, "tuđe i tamo negde uvek bolje".

Neistrazena

Elita
Poruka
17.213
To kad mi kažu "Nisi se našla u životu".
Ja jednostavno ne mogu sa svakim/ svakom.
A gledam oko sebe desetine primera, ne podnose se a svaki dan zajedno, aj' da se samo druže u smislu piju kafu ili igraju basket, ili barem ako je moguće ogovaraju bez posljedica, ali oni smeštaju jedni drugima.
I posle JA prsnem što sam sama na bazenu.
Pitanje:
Lako je reći da je bolje biti sam nego sa bilo kim/ svakim, ali ja VIDIM da su ti ljudi nekako srećniji od mene...
(Ja sam plus izabrala samoću jer su muškarci što reče jedan forumaš "pustili mudašca", ponižavajuće žene i ako sa njima spavam- ***** sam. Nekada jesam sa njima spavala i radila svašta nešto, ali u ovim vremenima da nekome popuš.im, i juuuu naopako, pa na YouTube bih završila (ja kad sam horny, trpim i čekam da prođe...jer jedino tako i takvu me iole poštuju)).
Od tolike izolacije ja više ne umem da se družim. Kako ponovo da naučim, i treba li?
A u čemu je ustvari problem? U mišljenju okoline u vezi tvog solo odlaska na bazen' U tome što te "pretpostavljeno" mišljenje okoline dovodi do toga da se susprežeš upuštati u sex odnose iako izgleda da bi to napravila da nije stava "šta će selo reći"?

To što neki ljudi izgledaju sretno ne znači da su sretni. Možda su ustvari usamljeniji od tebe. A ti radi ono sa čim si sama u miru. S jedne strane možeš se natjerati na druženje s nekim, ali gdje je smisao toga, ako te to istinski ne ispunjava?

zadovoljstvo i mir se ne mjeri brojem osoba koje te okružuju tj. onih koje puštaš u svoj svijet.

Ja bih na tvom mejstu poradila na tome da saznam šta mene ustvari čini sretnom i šta ja ustvari želim, a ne bih fokus stavljala na to kako većina možda živi.

barisca

Domaćin
Poruka
4.028

U cemu je Georgejune pozitivan, takotiboga? :)

Ili Gospodja M4J4, koja ne moze da se izbori sa svojim osecanjima? Gde je tu zlatna sredina? :)

tamna noc

Aktivan član
Poruka
1.057
Bolje da ne komentarisem.:) Meni ta jednostavnost vise vuce na prostotu. Na grubu varijantu jednostavnosti, bez kompleksnog shvatanja iste. Eto toliko. Ne volim kad napisano ne odgovara istini. Stvara zablude.
Odosmo mi offtopic ovdje, red je da se vratimo na temu. Ne treba sve pretjerano analizirati, pa ni to kad smo izbirljivi sa kim se druzimo.

Ja se izvinjavam, gergijune :kpozdrav: zbog dovodjenja u kontekst.

M4j4

Aktivan član
Poruka
1.610
jel se zezaš? što menjaš nešto kod sebe da bi te drugi poštovali?
Nije stvar u "šta će svet reći" nego u "šta će reći odnosno misliti taj sa kojim bih eventualno imala seks. Ne mora da me poštuje , ali makar da me ne prezire .
Jer ako me prezire, u tom seksualnom činu neće me ljubiti ni maziti, paziti, neće voditi ljubav, neće biti čak ni "predigre", ako me prezire, u startu ne poštuje itd, biće fazon "Hoćeš da svratiš na jedan "na brzaka""? - čim ti tako u startu kaže, ne možeš očekivati respekt.
Ako odeš možeš samo da dobiješ iebacinu otpozadi i aj' ćao. Probala, pre 6 godina.
Zato menjam sebe, prosto se prilagođavam vremenima. Tako je kako je.
@georgejune je lepo (dobro, nije LEPO, on ne može da kaže lepo, ali JASNO) jednom rekao da je on u fazonu "Ćao, oš daš đanu? Nećeš, aj' ćao".
Tako da ja 6 godina nemam seks, ne mogu očekivati romantiku i nežnost od nekoga ko mi je u startu stavio do znanja ovako nešto.

pura moca

Legenda
Poruka
65.775
Nije stvar u "šta će svet reći" nego u "šta će reći odnosno misliti taj sa kojim bih eventualno imala seks. Ne mora da me poštuje , ali makar da me ne prezire .
Jer ako me prezire, u tom seksualnom činu neće me ljubiti ni maziti, paziti, neće voditi ljubav, neće biti čak ni "predigre", ako me prezire, u startu ne poštuje itd, biće fazon "Hoćeš da svratiš na jedan "na brzaka""? - čim ti tako u startu kaže, ne možeš očekivati respekt.
Ako odeš možeš samo da dobiješ iebacinu otpozadi i aj' ćao. Probala, pre 6 godina.
Zato menjam sebe, prosto se prilagođavam vremenima. Tako je kako je.
@georgejune je lepo (dobro, nije LEPO, on ne može da kaže lepo, ali JASNO) jednom rekao da je on u fazonu "Ćao, oš daš đanu? Nećeš, aj' ćao".
Tako da ja 6 godina nemam seks, ne mogu očekivati romantiku i nežnost od nekoga ko mi je u startu stavio do znanja ovako nešto.
aha okej
ja bi te prezirao da nisi horni