аскетизам или хедонизам.

Па разобличити њихов хедонизам са маском аскетизма.

А хедонизам је последица отпадије.Не може да се пише о Светотачкој аслетској традицији,а са друге стране да се брани ''нови '' календар.Шта ли ти геронде имају са онима који су живели пар стотина година и можда чак само 80так година пре њих?
 
Хтео бих да питам учеснике теме ко је од ове двојице прави аскета?
Овај
16.jpg


или овај?
elderephraim2.jpg
 
Хтео бих да питам учеснике теме ко је од ове двојице прави аскета?
Овај
16.jpg


или овај?
elderephraim2.jpg

Mogao si i mene i tebe da postavis ovde?

Stavi ko su ovi ljudi kojoj crkvi pripadaju itd.... da se zna nesto o njima ,jer na izgled ko ce da kaze sta .
Mogu ljudi da pomisle da je prvi pijanica a drugi nindza
 
Ко, шта, о чему - баба о уштипцима! Сама поставка теме је контрадикторна и неспојива. Синтезу налазиш у "кешоловцу" оних који имају више него што требају? И шта сад са тим? Хоћемо ли их на ломачу? Због оваквих генерализација које се баве секундарним стварностима Цркве превиђа се оно што чини само биће Цркве. И ја се не слажем са тим, али дај оладите мало са том исфрустрираном причом о финансијама - још мало, ако већ нисте, створићете култ од тога као да је то оно једино што чини Цркву, а тиме се отписују из ње и они безазлени и скромни људи који нису пошли за парама него за Тројичним Богом.
 
Ко, шта, о чему - баба о уштипцима! Сама поставка теме је контрадикторна и неспојива. Синтезу налазиш у "кешоловцу" оних који имају више него што требају? И шта сад са тим? Хоћемо ли их на ломачу? Због оваквих генерализација које се баве секундарним стварностима Цркве превиђа се оно што чини само биће Цркве. И ја се не слажем са тим, али дај оладите мало са том исфрустрираном причом о финансијама - још мало, ако већ нисте, створићете култ од тога као да је то оно једино што чини Цркву, а тиме се отписују из ње и они безазлени и скромни људи који нису пошли за парама него за Тројичним Богом.

Фотографије горе показују два потпуно различита монаха.Први је истински православан,а други расколник новокалендарац.Први је живео по Светим оцима,а други није.Први је живео у крајњој оскудици,а други никад није оскудевао ни у чему.
 
Mogao si i mene i tebe da postavis ovde?

Stavi ko su ovi ljudi kojoj crkvi pripadaju itd.... da se zna nesto o njima ,jer na izgled ko ce da kaze sta .
Mogu ljudi da pomisle da je prvi pijanica a drugi nindza

Први горе је балежене успомене Никодим светогорац,а овај други је ново календарски ''старац''Јеферем са катунакије.
 
И шта сад са тим? Да ли се Бог радује пропасти нечијој? И ако је неко погрешио, да ли је то последња реч Божија за њега? Откуд ти знаш да први неће бити последњи а последњи први иако је овај један био расколник? Мука ми је више и од хришћана и нехришћана који и у ономе што није искварено виде само једну слику. Али ми људи све меримо према једном тренутку који пролази а Бог према вечности која не пролази. И шта си навео овај пример? Какве везе има слика са темом? Што онда ниси навео и грешнике који су дигли руку на себе? Да нису можда и они одлучени од Бога? Написао сам шта мислим о твојим расуђивањима у вези новца, нисам питао о сликама да би ми њима одговарао.
И ако је календар мерило да је неко расколник, авај, тешко нашој вери и љубави!
 
И шта сад са тим? Да ли се Бог радује пропасти нечијој? И ако је неко погрешио, да ли је то последња реч Божија за њега? Откуд ти знаш да први неће бити последњи а последњи први иако је овај један био расколник? Мука ми је више и од хришћана и нехришћана који и у ономе што није искварено виде само једну слику. Али ми људи све меримо према једном тренутку који пролази а Бог према вечности која не пролази. И шта си навео овај пример? Какве везе има слика са темом? Што онда ниси навео и грешнике који су дигли руку на себе? Да нису можда и они одлучени од Бога? Написао сам шта мислим о твојим расуђивањима у вези новца, нисам питао о сликама да би ми њима одговарао.
И ако је календар мерило да је неко расколник, авај, тешко нашој вери и љубави!

Не ради се ту ни о чијој пропасти већ прелести која обмањује људе да верују лажним духовницима попут овог доле.
 
е, имам једно питање за вас зилоте :)
претпостављам да сте добро упућени у садржину писама која је учени охридски архиепископ Димитрије Хоматијан слао Светом Сави; у којим га критикује због тога што овај- јаше пробране коње, има раскошну пратњу, учествује на богатим гозбама и уопште се влада супротно заветованој монашкој скромности..
баш ме занима, шта имате рећи на ово :)
 
...religija ili vjeroispovijest nijesu profesije uopsteno* , to je lično osjećanje i nema saobraćanih oznaka...vjernik svake od vodećih religija ima isto misljenje o
glavnim odrednicama u odnosu na zivljenje i Logos a, sve ostalo što se pripisuje 'nevjerstvom ' je puzavica na besmrtnim statuama Fidijinim...

*
- izuzimam teologe i svestenstvo, koji imaju svoje postulate
i siguran sam
da druge religije ne blate...
 
е, имам једно питање за вас зилоте :)
претпостављам да сте добро упућени у садржину писама која је учени охридски архиепископ Димитрије Хоматијан слао Светом Сави; у којим га критикује због тога што овај- јаше пробране коње, има раскошну пратњу, учествује на богатим гозбама и уопште се влада супротно заветованој монашкој скромности..
баш ме занима, шта имате рећи на ово :)

Да се не ради о истој ствари.архиепископ Хометијан и Свети Сава нису имали проблем раскола,јер нико није био у њему.
 
Не ради се ту ни о чијој пропасти већ прелести која обмањује људе да верују лажним духовницима попут овог доле.

А откуд ти знаш какав је он духовник био? Да ли си био сведок сваког удахнутог минута његовог живота у свему шта је радио? Шта ако је на хиљаде спасио тако што их је Христу усмеравао? Црква показује да ако је неко био, примера ради, и јеретик да то не значи да у есхатону неће бити спасен.
 
Да се не ради о истој ствари.архиепископ Хометијан и Свети Сава нису имали проблем раскола,јер нико није био у њему.

овде није тема раскол, него аскетизам и хедонизам, па вас ја опет питам како тумачите горе поменуте критике на рачун Св.Саве :)
 
А откуд ти знаш какав је он духовник био? Да ли си био сведок сваког удахнутог минута његовог живота у свему шта је радио? Шта ако је на хиљаде спасио тако што их је Христу усмеравао? Црква показује да ако је неко био, примера ради, и јеретик да то не значи да у есхатону неће бити спасен.

По вероисповедању.Овај Јеферм је имао погрешно.
 
овде није тема раскол, него аскетизам и хедонизам, па вас ја опет питам како тумачите горе поменуте критике на рачун Св.Саве :)

Хедонизам је приматан код новокалендарских расколника као и код јеретика екумениста.А овај је био и једно и друго.
 
По вероисповедању.Овај Јеферм је имао погрешно.

Ух човече! Па колико је их само имало погрешно до Христа и после Христа, па Он ниједног не одбаци који сам не пожеле одбацивање. Види мало како су живели новозаветни протагонисти, у шта су све веровали, па их Бог не одбаци због тога. Као и у старозаветној историји када су Израиљци градили златно теле јер Он не кажњава него шаље Мојсија да их благоразумно умудри. Иста релација је и данас, плус су овде побожни људи. Созерцавај мало оно што рекох о јеретицима. Почињеш да се расплињујеш...
 
зилоти, избегавате одговор на питање, што је страшна срамота јер доказује да житије Светог Саве нисте ни читали.. а нисте ни својом главом промишљали, па зато и немате одговор. на свако питање вам је одговор- новокалендарски раскол и јерес. или можда Св.Саву не убрајате међу свете?! дакле опет вас питам!
 
зилоти, избегавате одговор на питање, што је страшна срамота јер доказује да житије Светог Саве нисте ни читали.. а нисте ни својом главом промишљали, па зато и немате одговор. на свако питање вам је одговор- новокалендарски раскол и јерес. или можда Св.Саву не убрајате међу свете?! дакле опет вас питам!

Извини, јел ти то мене називаш зилотом?
 
Ludi nije lepo da se prepiremo.

Vidite sta kaze Apostol:

Јаков, глава 5

19. Браћо! Ако ко од вас зађе с пута истине, и обрати га ко,

20. Нека зна да ће онај који обрати грешника с кривог пута његовог спасти душу од смрти, и покрити мноштво греха.

Koliko smo mi obratili ljude sa krivoga puta.?
Ili jos bolje,da li smo se mi vratili na pravi put Boziji.

A ovi ovde navedeni kaludjeri, ako su i jednoga vratili sa gresnoga puta, imaju nagradu u Boga.
 

Back
Top