Arheolozi amateri pronašli najveći otisak dinosaura na svijetu

I u paleontologiji postoji cenzura znanja ili pravilo sta se sme traziti a sta ne sme. Sta se od otkrica sme objaviti, a sta ne sme.Jer ce mozda recimo biti otkriveno da je evolucija zivota sasvim drugacija nego sto to odgovara Darvinovoj i slicnim teorijama, a to se ne sme dozvoliti.

ps. Milsim da postoji knjiga "zabranjeni dinosaurusi" ili tako nekako, gde je objavljeno sta se sve u Paleontologiji krije.
Ako neko zna blize o toj knjizi neka kaze ..jer se sigurno moze naci na netu.
 
hm
a šta to može da se krije i zašto se krije.
pre će biti da neki mitovi imaju neku vrstu protekcije
čovek je uvek imao potrebu da objasni svet oko sebe i tragediju koja se desila.

čuvena priča o kralju arturu.
dokazano da je usled erupcije vulkana na islandu došlo do velikih problema u evropi koji su u narodu opisan i kroz imaginarni lik kralja artura i njegovu borbu sa vilenjacima i aždajama. a ta erupcija je gotovo promenila izgled evrope. sumpor se toliko osećao da su tadašnji stanovnici severozapadne evrope mislili da je došao kraj sveta i da je to delo nečastivog ili čak zmaja. da ne pričamo o oblaku dima i pepela koji se nadvio i uništio poljoprivredu (čuvena priča da zmaj uništava polja).
pogledajmo samo zmajevi su živeli po pećinama i iz njih bljuvale vatru, verovatno je narod na taj način opisivao i pokušao da objasni vulkanske erupcije. za bljuvanje vatre sa neba možemo sloborno da tvrdimo da su meteori ili komete, za ljude iz tog perioda to je bio zmaj koji bljuje vatru.

za mene ne postoje neki zabranjeni dinosaursi i zmajevi već samo neznanje koje u ljudima izaziva strah jer znamo da se ljudi genetski plaše svega što ne poznaju.
 
Otisci su se pojavili zahvaljujući eroziji tla do koje je došlo zbog siječe drva.

Slika je prilično mala, pa ne mogu dobro da vidim. Jel vidi neko od vas na kakvom terenu ovi naučnici amateri stoje?
Možda grešim, ali meni ovo liči na suvu zemlju. Tim pre što je okolo trava i drveće, a samo tlo je prilično ispucalo, kao žedna zemlja. Liči mi da jeste zemlja, ako neko smatra da nije, ok, razmotriću mogućnost da sam pogrešila.
Pa, kako se onda održaše ovi tragovi u blatu? Jel pada kiša tamo, bar ponekad? Erozija sprala nanose zemlje stare hiljadama godina? I trag stoji, nije ga sprala kiša, nego stoji tako već duuuugo, dok se preko njega taložilo ko zna koliko materijala, ne oštetivši ga???
Malo mi to čudno, najblaže rečeno!!!
 
Slika je prilično mala, pa ne mogu dobro da vidim. Jel vidi neko od vas na kakvom terenu ovi naučnici amateri stoje?
Možda grešim, ali meni ovo liči na suvu zemlju. Tim pre što je okolo trava i drveće, a samo tlo je prilično ispucalo, kao žedna zemlja. Liči mi da jeste zemlja, ako neko smatra da nije, ok, razmotriću mogućnost da sam pogrešila.
Pa, kako se onda održaše ovi tragovi u blatu? Jel pada kiša tamo, bar ponekad? Erozija sprala nanose zemlje stare hiljadama godina? I trag stoji, nije ga sprala kiša, nego stoji tako već duuuugo, dok se preko njega taložilo ko zna koliko materijala, ne oštetivši ga???
Malo mi to čudno, najblaže rečeno!!!

Fosilini tragovi dinosaurusa nisu zemlja :)

To je stena....zato se nije isprala. Koji tragovi stari milionima godina od blata mogu da se odrze.
I kosti dinosaurusa su mineralizovne ili ptretvorene u kamen. To nisu organske kosti.
 
Ozi, znam ja šta su fosilni ostaci. I znam da kosti koje se pronalaze kao fosilni ostaci nisu više organska materija, bar spolja.
Ali pogledaj sliku, analiziraj je. Jel vidiš ti negde kamen? Nemam vremena sada da tražim po netu i da okačim ovde kako izgledaju tragovi nadjeni kao fosilni ostaci, ali ukratko - izgledaju kao otisak u kamenu. I vidi se da je kamen. A ja ovde vidim samo zemlju! Pogledaj unutrašnjost tog traga. Zemlja se kruni koliko je suva. Možda grešim, možda je slika suviše mala za analizu, ali ja to zaista vidim kao zemlju.
Pogledaj te ljude koji stoje oko traga. Pogledaj im opremu. Jel ti liče oni na ozbiljne arheologe? Piše da su naučnici potrvrdili autentičnost. Gde su naučnici na ovoj slici? Ja vidim samo gomilu ljudi i ništa od opreme. Vidim neobezbedjen "arheološki lokalitet"! I amaterski snimak, takvog kvaliteta da se i ne vidi dobro šta je na slici.
Ponavljam - ja to tako vidim i to je moje lično mišljenje.

Koji tragovi stari milionima godina od blata mogu da se odrze.

Pa o tome ti i pričam. Gomila amatera, željnih publiciteta, odradila je posao onako kako im i samo ime govori - amaterski. :)
 
Recimo pronalazak otiska coveka pored otiska dinosaurusa. Sablaznjivo i jereticki, jel da?

prema nekim novim teorijama, još ne potvrdjenim i argumentovanim, čovek nije postao od majmuna nego ima sa njim zajedničkog predka.

a ni sama darvinova teorija ima dosta nedoumica kao npr ona da je čovek evoluirao a da ostala živa bića stoje na nekom svom nivou poznatom više vekova.
 
Recimo pronalazak otiska coveka pored otiska dinosaurusa. Sablaznjivo i jereticki, jel da?

Pa koliko se secam nalazili su ih vec i objavljeno je pre mnogo godina, Nije mi jasno sta je tu toliko strasno? Zmisli situaciju, jedan mali bespomocni dinosaurus, ne veci od dobro podgojene doge biva napadnut od strane velikog T-reksa, a posto ipak nije bio toliko glup dodje do zakljucka da se sakrije u neku pecinu koju je neka nadosla reka eonima busila u krecnjackim stenama, i onda nekoliko desetina miliona godina, grupa neandertalaca ustanovi da ako imaju nesto cvrsto iznad glave ono mokro cudo sto pada na njih ne moze vise da ih pokvasi, da im je tu toplije i da su zasticeni od sabljozubih tigrova... I eto, gle cuda, i oni se nadju u istoj pecini....
 
Pa koliko se secam nalazili su ih vec i objavljeno je pre mnogo godina, Nije mi jasno sta je tu toliko strasno? Zmisli situaciju, jedan mali bespomocni dinosaurus, ne veci od dobro podgojene doge biva napadnut od strane velikog T-reksa, a posto ipak nije bio toliko glup dodje do zakljucka da se sakrije u neku pecinu koju je neka nadosla reka eonima busila u krecnjackim stenama, i onda nekoliko desetina miliona godina, grupa neandertalaca ustanovi da ako imaju nesto cvrsto iznad glave ono mokro cudo sto pada na njih ne moze vise da ih pokvasi, da im je tu toplije i da su zasticeni od sabljozubih tigrova... I eto, gle cuda, i oni se nadju u istoj pecini....

Tesko da je tako nesto moguce jer otisak Naenderatlca ne bi bio fosiliziran za ovih desetak hljada godina a i da bude, on bi se razlikovao od mnogo ranije fosiliziranog otiska dinosaurusa pored njega.
 
Poslednja izmena:
Tesko da je tako nesto moguce jer otisak Naenderatlca ne bi bio fosiliziran za ovih desetak hljada godina a i da bude, on bi se razlikovao od mnogo ranije fosiliziranog otiska dinosaurusa pored njega.

gde si iskopao 10k godina. Eto vidis kako lupas, po tvojoj pr0ceni kada su se gradile piramide zemljom su hodali neandertalci?

Probaj 300.000-600.000 godina

http://en.wikipedia.org/wiki/Neanderthal
 
gde si iskopao 10k godina. Eto vidis kako lupas, po tvojoj pr0ceni kada su se gradile piramide zemljom su hodali neandertalci?
Probaj 300.000-600.000 godina
http://en.wikipedia.org/wiki/Neanderthal

Koliko znam naendertalci nisu nestali tako davno... vec su ziveli jedno vreme simultano sa homo sapinesom ili Kromanjoncima a sve je to bilo u zadnjem ledenom dobu.

Mrzi me da tacno trazim niti me mnogo interesuje. Ali bilo kako bilo tvoja prica o fosiliziranim ostacima naendertalca i dinosaura koji bi bili potpuno isti tragovi...ne drzi vodu.
 
Koliko znam naendertalci nisu nestali tako davno... vec su ziveli jedno vreme simultano sa homo sapinesom ili Kromanjoncima a sve je to bilo u zadnjem ledenom dobu.

Mrzi me da tacno trazim niti me mnogo interesuje. Ali bilo kako bilo tvoja prica o fosiliziranim ostacima naendertalca i dinosaura koji bi bili potpuno isti tragovi...ne drzi vodu.

Pazi ja ti dao link a tebe mrzi? Dokazi pa da mi opovrgnes tvrdnju.... Do tada....

Ja nigde nisam rekao da su tada nestali, vec da su se tada pojavili...
 
Evo zbog cega se paleontolozima ne moze dati puna sloboda istrazivanja.

20080731DinosaurFootAlvis.jpg


Ovde imate tekst...
http://ritestuff.blogspot.com/2009/03/dinosaur-tracks.html

Predpostavljam da ce neko odmah reci da je ovo fake? Pa da....kako da ne!
 
I u paleontologiji postoji cenzura znanja ili pravilo sta se sme traziti a sta ne sme. Sta se od otkrica sme objaviti, a sta ne sme.Jer ce mozda recimo biti otkriveno da je evolucija zivota sasvim drugacija nego sto to odgovara Darvinovoj i slicnim teorijama, a to se ne sme dozvoliti.

ps. Milsim da postoji knjiga "zabranjeni dinosaurusi" ili tako nekako, gde je objavljeno sta se sve u Paleontologiji krije.
Ako neko zna blize o toj knjizi neka kaze ..jer se sigurno moze naci na netu.

postoji li kod tebe nesto sto nije cenzurisano?:manikir:
 

Back
Top