Quantcast

ARHEOLOGIJA potvrdjuje Sveto Pismo - Bibliju

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Nisam rekao da si lazov, samo si umislio da postoji tamo "neki" bog, naivno si poverovao nekima koji su takodje naivno poverovali nekim drugima a svi zajedno iz jedne knjige koju ste nazvali biblija :)
Zasto ne verujes da postoji baba roga ?
Pa ja ne govorim o umisljenju vec o stvarnom iskustvu.
Umisliti je slepo verovati u nesto sto je negde neko zapisao pre par hiljada gidina.
Bez duhovnog iskustca, to bi zaista bila ludost, kako se vama ne verujucima logicno i cini.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Sve je to mozda bilo a mozda i nije
Pa tebii niko ne brani da ne prihvatis.
Ali Izrail je tu, arheoloski dokazi na hilhade tu.
Odgovornost je tvoja, nije bozja.
Bez toga, ne bi bila velika odgovornost.
Odgovornost da tragas za istinom.
Ti si jednistavno izabrao lezaran put, put negiranja.
A to nije slucajno.
To ina veze sa tvojom savescu, bio ti svestan tiga ili ne?
Jer imas na desetine hiljada ateista, ali oni nisu ovde.
Jer je njihova savest skroz oguglala.
Ti moras svoju stalno da ubedjujes da nema boga.
Za tebe ima mnogo vise nade, nego za one koji nisu tu.

Mr.Infinity

Ističe se
Poruka
2.888
Ti bi da odredjujes kako treba?

Vecni zivot se ne dobija na ovoj zemlju, vec novoj.

On se ne daje vudljibo da bi i ti iz pogresnih motiva trcao za bogom.
Vec to treba da bude tvoja licna odluka bez vidljivo natprirodnih pokretaca.

Bog nam je u istoriji vec pokazao da je to sto ti trazis, samo keatkog veka.
Nepreporidjena srca,brzo zapadaju u greh i destrukciju i zaboravljaju vidljiva cuda.
Samo preporidjeno srce trazi vecnost i ostaje na putu vecnosti.
Sebicno srce ne.
Sebicno, da bi na primer dobilo spasenje, trci za bogom.
Ne.
Bogom preporidjeno srce, dobija spasenje.
Tvoje licno iskustvo sa bogom, koje samo ti vidis i niko drugi.
Big ce te uvek pozivati preko tvoje savesti ne bi li ucinio korak sa njime i doziveo to sto zelis.
Da bi se otvorile tvoje duhovne oci i da bi video bozja cuda.
Ali sve je u tvojim rukama.
Slediti boga, nije slepo verovanje.
Mozda ga ima?
To je zivotno iskustvo gde ti se bog na svoj nacin otkriva.
Ne na tvoj i moj sebican nacin i prohteve.
Jeste jer ničim ne možete da dokažete Njegovo postojanje dok ja u jednoj rečenici mogu da dokažem njegovo ne postojanje. Pre tog Boga verovalo se u bogove i boginje. Da je Bog jedan i pravi svi bi ljudi od početka znali za njega. Ne bi se krio u nekoj dimenziji iks. A još da je svemoćan javio bi se svakom pojedinačno. Ali nije nikome i nikada.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Jeste jer ničim ne možete da dokažete Njegovo postojanje dok ja u jednoj rečenici mogu da dokažem njegovo ne postojanje. Pre tog Boga verovalo se u bogove i boginje. Da je Bog jedan i pravi svi bi ljudi od početka znali za njega. Ne bi se krio u nekoj dimenziji iks. A još da je svemoćan javio bi se svakom pojedinačno. Ali nije nikome i nikada.
Zasto bi nekome dokazivali njegovo postojanje?
Ko te sta tera,?
Tera te neko?
Ko je taj?
Da se taj ne zove, tvoja savest?
A ako ne, sta hoces ti od nas?
Niko te ne tera da verujes nista, niti ko hoce da ti nesto dokazuje.

Mr.Infinity

Ističe se
Poruka
2.888
Ko te sta tera,?
Tera te neko?
Ko je taj?
Vi hoćete da svi verujemo u isto i da živimo po vašim pravilima. Mi to nećemo i žestoko ćemo da se borimo protiv toga da nam civilizacija ne padne u mrak primitivizma i svet bez ikakvog znanja i naučnog napredka.

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Vi hoćete da svi verujemo u isto i da živimo po vašim pravilima. Mi to nećemo i žestoko ćemo da se borimo protiv toga da nam civilizacija ne padne u mrak primitivizma i svet bez ikakvog znanja i naučnog napredka.
Ko vas tera da zivite po nekim pravilima?
Tek kada se protenstatizam izborio protiv srednjovekovnog crkvenog mracnjastva, koje je drzalo Evropu i zabranjivalio svaki napredak nauke, tehnike, medicine, religije itd.
Tek tada, posle oduzimanja politicke moci crkvi, odvojivsi crkvu i drzavu, pocinje napredak nauke tehnike, prosvetljenja, i svega drugog.

Poruka
20.871
Ko te sta tera,?
Tera te neko?
Ko je taj?
Nikad necu razumeti zasto se besni kad polemisemo o bogu ?
Ovde na forumu necemo moci da ispravimo krivu Drinu, samo se zabavljamo, ubijamo slobodno vreme :D

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
3.941
Tako je Neco evo imas slogan
"zestoko cemo se boriti, necemo da nam civilizacija padne u mrak"
Sada okupi istomisljenike i pravac Knez Mihajlova u protesnu setnju, naravno sa sve transparentima :D

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
Nikad necu razumeti zasto se besni kad polemisemo o bogu ?
Ovde na forumu necemo moci da ispravimo krivu Drinu, samo se zabavljamo, ubijamo slobodno vreme :D
Nije to besnjenje, vec mene ne zanima da ti nesto dokazujem.
Tvrditi nesto nekome sto govori netacno, nije besnenje vec pokusaj da nismo ovde nekome da nesto dokazujemo.
Vec ta osoba koja misli da joj dokazujemo je sama dosla ovde.
Ja nisam ovde da se zabavljam, vec da dam odgovor ili diskutujem o razumnim pitanjima i tvrdjenjima.
Ovi sto nece da veruju u boga, ne moraju.
Srecan im put.
Ostali zafrkanti, ili neozbiljci, vremenom idu pod ignor, kada predju granicu

Mr.Infinity

Ističe se
Poruka
2.888
Tvrditi nesto nekome sto govori netacno, nije besnenje vec pokusaj da nismo ovde nekome da nesto dokazujemo.
Vec ta osoba koja misli da joj dokazujemo je sama dosla ovde.
Ja nisam ovde da se zabavljam, vec da dam odgovor ili diskutujem o razumnim pitanjima i tvrdjenjima.
Ovi sto nece da veruju u boga, ne moraju.
Srecan im put.
Čim ti nekome daš ignore znači da si nemoćan da odbraniš ono u šta veruješ.

Poruka
20.871
Zafrkant nisam kao ni neozbiljan tako da nema potrebe da [kako sam vec rekao] besnis.
Pisemo, polemisemo, pitamo, odgovaramo i sl bez vredjanja a ako mislis da te neko zafrkava od nas nevernika klikni ga odmah na "ignore" jer to je po meni jedan od elemenata nemoci da se izboris sa istinom i da nemas adekvatane odgovore na teska pitanja
Čim ti nekome daš ignore znači da si nemoćan da odbraniš ono u šta veruješ.
To je jedna od osobina svih vernika a ne samo Glasnika.
Sta cu kad sam nezgodan sagovornik :)

Glasnik.

Elita
Poruka
21.874
U SAD 1968,Williams Meister je razdvojio debelu kamenu ploču i pronašao ljudsku sandalu skuoa s fosilima trilobita.Kamen se navodno formirao tokom srednjeg Kambrijakog doba,odnosno pre oko 500 miliona godina.
Doktor H.H.Doelling sa Geološkog Istraživanja potvrdio je ispravnost ovog otkrića a Ričard Dawkins je o tom pronalasku izjavio:
"Ako bi se pojavila jedna,dobro proverena lobanja sisara u 500 miliona starom kamenu,cela naša moderna teorija evolucije bi bila krajnje uništena". Upamtite,ovu su ljudi koji su nekada vjerovali u teriju evolcije,a sve su bliže da vjeruju onom #StaBiblijaKaze kao i sve veći broj naučnika.

Prilozi

pustos

Poznat
Poruka
9.857
Join us for a lively debate presented from the two sides of the ancient conflict, provided by noted Oriental Institute scholars Robert Ritner, for the Egyptian side, and Theo van den Hout, for the Hittites.

Od proterivanja Hiksosa, 1550. Egipat preuzima kontrolu nad celim Levantom, a rastom Hetita dolazi do njihovog sukoba u severnom delu Sirije.

Bitka kod Kadesa, 1285. pne, predstavlja kraj vise decenijskog rata izmedju Egipcana i Hetita. Ne moze se pouzdano reci ko je pobedio, ali se zna da je u kratkom periodu nakon bitke potpisan mir koji je trajao do propasti hetitskog kraljevstva oko 1200. pne.

Problem kod Izlaska je da nisu imali gde da izadju. Sve teritorije je kontrolisao Egipat. :confused: