Arena sport potvrdila - Direktan TV prenos Stanojevićeve promocije u Partizanu!

Smarti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
32.832
1718277492825.png

Partizan danas zvanično promoviše svog novog šefa struke, a već je poznato da je u pitanju Aleksandar Stanojević, koji se posle dve godine vraća u Humsku.

Njegova promocija je zakazana za 14 časova, a TV Arena sport je potvrdila da će ovaj događaj direktno prenositi na svom Arena Premium 2 kanalu.

Podsetimo, Stanojević će na klupi crno-belih naslediti Alberta Nađa koji je u finišu prošle sezone preuzeo ulogu šefa struke posle smene Igora Duljaja.

Partizan je sezonu završio na drugom mestu na tabeli, što mu je ujedno donelo i plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

S kojim timom će Partizan u Evropu? Nešto od toga bi danas trebalo da saznamo upravo od Stanojevića.

https://sportske.net/vest/domaci-fu...os-stanojeviceve-promocije-u-partizanu-523000

------------------

Stig'o komšijama opet Stanoje ...

Хаххахахахаха директан пренос као да је Мурињо. Хоће ли бити дочек на стадиону? Ево га човек звани путујући циркус, конференције и остало. Сећам се како је испалио људе 2011-е који су дошли да га подрже кад га је Ђура сменио, најављивао да ће да каже свашта на крају нам само узалуд узео енергију и отишао, јајара. Мени је фасцинантно колико га људи и даље подржава

Stanojević: ''Evo mene opet, da završim započeto! Pogrešio sam što sam otišao!''​

Kako je najavljeno, u 14 časova je počela zvanična promocija Aleksandra Stanojevića kao novog šefa stručnog štaba Partizana koji je potpisao ugovor na tri godine.

Njega je najpre predstavio sportski direktor kluba Ivica Kralj.

''Imam zadovoljstvo da predstavim novog šefa struke, dobro poznato lice svima vama. Igrali smo u omladinskim selekcijama Partizana zajedno, dobro se poznajemo. Njegove trenerske kvalitte znate. Moje je samo da mu poželim sreću, ne sumnjam da že rezultat biti onakav kakav svi očekujemo. Za početak dobro zdravlje na pripremama, a onda i dobri rezultati'', počeo je Kralj.

Reč je zatim dobio novi trener Partizana.

''Evo mene opet. Opet se gledamo i sarađujemo. Razlog zašto sam se vratio je prvo što nisam završio započeti posao. Otišao sam u jednom trenutku, mislim iz ove perspektive da sam pogrešio i imam veliki izazov da posao ovog puta završim. Drugo, imam kao trener izazov, ovo je veliki izazov za mene. Iskreno, nisam imao predstavu da ću se vratiti, ali pre nekoliko dana smo stupili u kontakt i ni na kraj pameti mi nije bilo da ću se vratiti, ali kada Partizan zove, treba da razmišljate o tome.

Postoje i uveravanja da ćemo biti pojačani u svim strukturama kluba što je nama veoma važno. Iz tih razgovora shvatio sam ozbiljnost Partizana. Zato sam potpisao ugovor na tri godine, jer smatram da je potrebno vreme da se neke stvari urade do kraja, svi zajedno. Nadam se sa što više navijača'',
rekao je Stanojević.

https://sportske.net/vest/domaci-fu...m-zapoceto-pogresio-sam-sto-sam-otisao-523006

-----------------------

Opet ista priča ... e moj Stanoje...

Stanojević najavio pojačanja - Kakva je strategija i šta donose njegovi novi pomoćnici?​

Posle uvodnog izlagnja sportskog direktora Ivice Kralja, novi šef struke Partizana Aleksandar Stanojević je dugo razgovarao sa novinarima na svojoj promociji.

Preneli smo već šta je rekao u svom uvodnom izlaganju, a onda su usledila pitanja novinara.

''Mogu da kažem da nam je potrebno pojačanje u svakom smislu te reči. Iz tog razloga smo pričali u svemu. Kad dolazite drugi put, svi hoćemo da se podignemo na viši nivo. Ja sam bolji trener nego što sam bio i želimo da napredujemo na svim nivoima u klubu. To je moja želja, a s obzirom da sam dobio uveravanja da će tako biti, to je bio jedam od tri razloga zašto sam se vratio''.

Za razliku od prethodna dva mandata u Partizanu, prvi put dolazi ne u toku, nego pre početka sezone i imaće vremena da obavi kompletne pripreme sa ekipom.

''Vreme je potrebno u fudbalu, ali radimo svakodnevno na dovođenju novih igrača i 24 sata smo u tome. Biće vrlo brzo nekih rešenja, nadam se''.

Da li možemo ponovo da očekujemo povratak nekog od bivših igrača Partizana kao što je to ranije činio? I hoće li biti odlazaka, ima li igrača na koje ne računa iz aktuelnog kadra?

''Imamo neki stav i neke želje, ali da sačekamo pripreme. Da damo prvo nekim igračima šansu, pa posle Slovenije ćemo imati konkretniju informaciju oko toga ko bi trebalo da ide.

A što se tiče povratka Partizanove dece, uvek sam za to, imamo neke ideje, videćemo''.

Kada je odlazio, nije bio zadovoljan stanjem u srpskom fudbalu.

''Nisam ni sad zadovoljan situacijom, ali ja sam trener koji mora da radi svoj posao. Rekao sam ljudima u klubu da želim da se fokusiram na teren i to je najbolja i najvažnija stvar za trenera. Ulazim u borbu svoju''.

U kojim linijama tima će najpre tražiti pojačanja?

''Što se tiče linija tima, pojačao bih defanzivni aspekt i već radimo na tome. I tehnički nam fali levi bek i pozadi bismo se pojačali. Videćemo i koje igrače ćemo pustiti u odnosu na ponude''.

Nova lica u stručnom štabu?

''Treba nam neki 'upgrade' u svemu. Nekih 6-7 ljudi je ušlo u stručni štab. Koković je savremen trener, imao je ponudu iz inostranstva, ali je pristao da bude deo ove priče. Dok je radio u Srbiji, bio je najbolji po stvaranju igre i kontinuiranom napadu, zato sam ga angažovao kao i Kuljića... Želimo neku novu energiju, da uradimo nešto novo. A da dođemo sa istom pričom, ne ide''.

Koliko Partizan može u Evropi ovog leta?

''Uvek maštamo o Ligi šampiona, videćemo. Moj poslednji mandat je obeležila osmina finala Lige konferencija, ali nadam se da budemo u jačem takmičenju sada.

Uvek je teško, čim novi trener dolazi. Nemam problem sa tim, verujem u to što radim. Koliko sam shvatio, vidim da klub želi da udovoljni našim željama. Dovešćemo igrače da bi se borili za najviše ciljeve.

Probaćemo da više koristimo decu iz škole, ali ciljevi Partizana su uvek isti. Ja sam otišao jer nismo osvojili titulu i to smatram neuspehom, bez obzira za situaciju. Žao mi je što sam otišao, jer sam taman napravio respektabilnu ekipu.

Pokušaću da budemo konkurentni u svim takmičenjima''.

Vidi li napredak u Superligi generalno?

''Kad sam bio u Turskoj, oni su imali manje predstavnika u Evropi od Srbije. To moramo da cenimo. Mislim da će biti izjednačeno, pogotovo ove sezone. Imamo jaku Vojvodinu, TSC da fenomenalnim Lazetićem, imate Kragujevac sa novim trenerom koji je došao, Čukarički je uvek stabilan. Pojavljuje se i Ub sa Matićem. Još malo nam fali dobrih stadiona, da bi to bilo na višem nivou'', rekao je Stanojević.

////////////////

https://sportske.net/vest/domaci-fu...ja-i-sta-donose-njegovi-novi-pomocnici-523008

Promena pravila mesec dana pred novu sezonu? Stanojević: ''Ne verujem da bi bili tako neozbiljni...''​

Jedno pitanje je privuklo posebnu pažnju na današnjoj promociji šefa stručnog štaba Partizana Aleksandra Stanojevića, a tiče se najavljene promene ''bonus-pravila'' u Superligi Srbije.

Prema tim najavama, već od naredne sezone bi moglo da bude uvedeno pravilo da svaki tim mora da ima dva ''bonus-igrača'' u sastavu, ali je ostalo nejasno dok kog godišta će biti ti bonusi.

I dok drugi ćute na ovu temu, Stanojević je izneo jasan stav i postavio opravdana i logična pitanja u vezi sa načinom na koji ova promena pokušava da se ''progura po ubrzanom tempu''.

''Da vam kažem nešto, nisam fan toga. A ako već pričamo o bonusima u srpskom fudbalu, morate da date neke egzaktne podatke u nekom periodu, da se pripremimo za to. Ako kažete danas za 15 dana unapred, malo je neprofesionalno i nekorektno. Zavisi koje će godište biti bonus.

Ako je bonus od 23 godine, onda to nema smisla. A ako je igrač stranac koji ima srpski pasoš, a igra za drugu reprezentaciju, opet je to smešno i neozbiljno i nije dobro za srpski fudbal.

Mi jesmo za, ali hajde da to ide nekim redovnim putem, da to bude izglasano za sledeću sezonu, da imamo vremena da se pripremimo, a ne da se klub priprema za 2004. godište, pa onda postoji mogućnost da bude i 2002. godište. Malo je to haotično. Sačekaćemo, ali ja ne verujem da bi bili tako neozbiljni da 20 dana pre početka menjaju pravila.

Pravila se u UEFA menjaju za sledeću godinu. Zato očekujem da će to biti tako i da će biti u interesu srpskog fudbala. Ja sam i kada nije bilo bonusa pružao priliku našoj deci,i jedam za to da našu decu guramo, ali treba naći načina kako doći do toga''
, objasnio je Stanojević.

https://sportske.net/vest/domaci-fu...-ne-verujem-da-bi-bili-tako-neozbiljni-523013

Back