Arapi masovno kupuju zemljište u BiH

Ostali smo bez Kosova jer Srbi nisu imali MUDA da pobiju barem 100 000 šiptara! Onda bi bio red i mir! Tako to rade face kao Bravar!
Nije izgubljeno kosovo kad je bravar bio nego kad je dosao onaj ko sa bravarom blage veze nema.....a nije ni zeleo da ima muda....sta ce mu muda kad ebe celu naciju kako hoce....a to moze i bez muda....kad imas 50 sela, jedno manje vise , ne znaci mu puno...
Daje i sakom i kapom....lako dobio lako dao...

i tu se postavlja pitanje zasto srbi uvek lako daju......i to najvecoj barabi...koja glumata nasiljem...

I dan danas je tako....uporedi mene umerenog , koji moze da efikasno upotrebi nasilje i bolje od nekog bilmeza lokalnog agresivca, znaci stvarno sigurno mogu da budem efektniji u upotrebi i prisile i nasilja, ali to niti zelim niti cu to postaviti da visi u vazduhu....i nekog ko stalno mase nasiljem, qujcenjem, hoda sa tri pindzimisha pored sebe stalno i pokazuju se kao dziberi koji vise u kafani na istom mestu....
Vecina ljudi u Srbiji ce takvog smatrati i opasnim i mocnim....a ja sam mogu svu trojicu da sredim fizicki (doduse to je jedan primer koji postoji u realu , pa je ovo polurealno, tip je iznudjivac i reketas i pozajmljuje pare , ne znam srpski naziv, lihvar se zove negde...) i on je ubedljiviji i pozeljniji za ponudjaca vecini srba..

Jednostavno ljudi bolje razumeju svoj nivo i moci i agresije...
Ostalog se plase na neprijatan i nepoznat nacin, a to stvara odbojnost, a kad se plase na poznat nacin onda resavaju to prihvatanjem...

Apropo kosova, nije uopste trebalo pobijati toliko ljudi, mislim da bi bilo dovoljno na pocetku par hiljada, a kasnije u piku mozda 50,000 muskaraca...i ponesto omladinaca, i tu je mozda problem....ljudi ne shvataju da deca posle 7 godina nisu uvek samo deca...
Vec sa 10 imas poluratnika, a zakonski takvo dete ima pravo da odlucuje gde ce i sa kojim starateljem da zivi, uzima se kao dovoljno razumno da kopira sablon koji zeli...
Sto vise natopljeno dete agresivnoscu roditelja, to ranije postaje neispravljiv problem....

Licemerje danasnjih ljudi smatra da je uzasan zlocin ubiti dete od 13, 14 a da nije zlocin ubiti coveka....sto je meni nepojmljivo...Ubistvo coveka im maciji kasalj, kao bio stoka ili kreten ili sta vec sebi kazu.....ne znam vec koliko varijanti tih opravdavanja ima....sva su debilna ali prihvatljiva debilnom narodu...
 
Nije izgubljeno kosovo kad je bravar bio nego kad je dosao onaj ko sa bravarom blage veze nema.....a nije ni zeleo da ima muda....sta ce mu muda kad ebe celu naciju kako hoce....a to moze i bez muda....kad imas 50 sela, jedno manje vise , ne znaci mu puno...
Daje i sakom i kapom....lako dobio lako dao...

i tu se postavlja pitanje zasto srbi uvek lako daju......i to najvecoj barabi...koja glumata nasiljem...

I dan danas je tako....uporedi mene umerenog , koji moze da efikasno upotrebi nasilje i bolje od nekog bilmeza lokalnog agresivca, znaci stvarno sigurno mogu da budem efektniji u upotrebi i prisile i nasilja, ali to niti zelim niti cu to postaviti da visi u vazduhu....i nekog ko stalno mase nasiljem, qujcenjem, hoda sa tri pindzimisha pored sebe stalno i pokazuju se kao dziberi koji vise u kafani na istom mestu....
Vecina ljudi u Srbiji ce takvog smatrati i opasnim i mocnim....a ja sam mogu svu trojicu da sredim fizicki (doduse to je jedan primer koji postoji u realu , pa je ovo polurealno, tip je iznudjivac i reketas i pozajmljuje pare , ne znam srpski naziv, lihvar se zove negde...) i on je ubedljiviji i pozeljniji za ponudjaca vecini srba..

Jednostavno ljudi bolje razumeju svoj nivo i moci i agresije...
Ostalog se plase na neprijatan i nepoznat nacin, a to stvara odbojnost, a kad se plase na poznat nacin onda resavaju to prihvatanjem...

Apropo kosova, nije uopste trebalo pobijati toliko ljudi, mislim da bi bilo dovoljno na pocetku par hiljada, a kasnije u piku mozda 50,000 muskaraca...i ponesto omladinaca, i tu je mozda problem....ljudi ne shvataju da deca posle 7 godina nisu uvek samo deca...
Vec sa 10 imas poluratnika, a zakonski takvo dete ima pravo da odlucuje gde ce i sa kojim starateljem da zivi, uzima se kao dovoljno razumno da kopira sablon koji zeli...
Sto vise natopljeno dete agresivnoscu roditelja, to ranije postaje neispravljiv problem....

Licemerje danasnjih ljudi smatra da je uzasan zlocin ubiti dete od 13, 14 a da nije zlocin ubiti coveka....sto je meni nepojmljivo...Ubistvo coveka im maciji kasalj, kao bio stoka ili kreten ili sta vec sebi kazu.....ne znam vec koliko varijanti tih opravdavanja ima....sva su debilna ali prihvatljiva debilnom narodu...
Ti baš ništa ne znaš,dupe - glava :hahaha:
 
A bre, niko vama ne smeta da vi verujete u bajke.....a to sto morate da nabedjujete druge u tu bajku, e to je znak da ni sami sebi niste dovoljni , nego eto moraju svi da veruju u vase nebuloze...
Cinjenica je da je Tito resavao kosovo malim prstom...
Resenje nije nikad totalno , krajnje, a kod politicara narocito, a opet je resenje..
Zasto oni posle njega nisu umeli ili hteli ili bas naprotiv hteli katastrofu , to je pitanje za neke druge ljude, nije za vas..

I dan danas imate predsednika drzave koji pravi katastrofe, poplave, izmislja ih i kad ih nema, neke zastrasujuce stvari, a prikriva ih kad ih ima, tipa koksaki virusi i slicno...
To su zvake za seljake, i tu postoje ljudi koji dobro znaju svoj posao, naslusas se posle prica kako ljudi misle ovo ono , pricaju neke price o margini zarade od 70% na racunarsku opremu, i sve ono sto prolazi u njihovom vidokrugu...

Dakle Srbija do Tokija....preko Milvokija...
 
A bre, niko vama ne smeta da vi verujete u bajke.....a to sto morate da nabedjujete druge u tu bajku, e to je znak da ni sami sebi niste dovoljni , nego eto moraju svi da veruju u vase nebuloze...
Cinjenica je da je Tito resavao kosovo malim prstom...
Resenje nije nikad totalno , krajnje, a kod politicara narocito, a opet je resenje..
Zasto oni posle njega nisu umeli ili hteli ili bas naprotiv hteli katastrofu , to je pitanje za neke druge ljude, nije za vas..

I dan danas imate predsednika drzave koji pravi katastrofe, poplave, izmislja ih i kad ih nema, neke zastrasujuce stvari, a prikriva ih kad ih ima, tipa koksaki virusi i slicno...
To su zvake za seljake, i tu postoje ljudi koji dobro znaju svoj posao, naslusas se posle prica kako ljudi misle ovo ono , pricaju neke price o margini zarade od 70% na racunarsku opremu, i sve ono sto prolazi u njihovom vidokrugu...

Dakle Srbija do Tokija....preko Milvokija...
Činjenica je da je tito sprovodio drezdenski plan svoje sotonističke internacionale.
Ostalo je posledica tvoje gluposti i nesposobnosti da shvatiš da su se sile potrudile da anuliraju rezultate srpske pobede u WWl kao prepreke Kudenhof Kalergi planu za SFREU .
 
Sta je sve cinjenica kad cinjenicom nazivas nesto sto posle 50 godina smislis kao opravdanje, puna ludara shizofrenika koji misle da nisu nista doprineli razvoju svoje bolesti nego je to tako genetski odredjeno........zato buudala i ceka rasirenih guzova pa ako uleti uleti, a pametan gleda da se zakloni i ode iz okruzenja gde je guzenje narodni obicaj...
 
Nije izgubljeno kosovo kad je bravar bio nego kad je dosao onaj ko sa bravarom blage veze nema.....a nije ni zeleo da ima muda....sta ce mu muda kad ebe celu naciju kako hoce....a to moze i bez muda....kad imas 50 sela, jedno manje vise , ne znaci mu puno...
Daje i sakom i kapom....lako dobio lako dao...

i tu se postavlja pitanje zasto srbi uvek lako daju......i to najvecoj barabi...koja glumata nasiljem...

I dan danas je tako....uporedi mene umerenog , koji moze da efikasno upotrebi nasilje i bolje od nekog bilmeza lokalnog agresivca, znaci stvarno sigurno mogu da budem efektniji u upotrebi i prisile i nasilja, ali to niti zelim niti cu to postaviti da visi u vazduhu....i nekog ko stalno mase nasiljem, qujcenjem, hoda sa tri pindzimisha pored sebe stalno i pokazuju se kao dziberi koji vise u kafani na istom mestu....
Vecina ljudi u Srbiji ce takvog smatrati i opasnim i mocnim....a ja sam mogu svu trojicu da sredim fizicki (doduse to je jedan primer koji postoji u realu , pa je ovo polurealno, tip je iznudjivac i reketas i pozajmljuje pare , ne znam srpski naziv, lihvar se zove negde...) i on je ubedljiviji i pozeljniji za ponudjaca vecini srba..

Jednostavno ljudi bolje razumeju svoj nivo i moci i agresije...
Ostalog se plase na neprijatan i nepoznat nacin, a to stvara odbojnost, a kad se plase na poznat nacin onda resavaju to prihvatanjem...

Apropo kosova, nije uopste trebalo pobijati toliko ljudi, mislim da bi bilo dovoljno na pocetku par hiljada, a kasnije u piku mozda 50,000 muskaraca...i ponesto omladinaca, i tu je mozda problem....ljudi ne shvataju da deca posle 7 godina nisu uvek samo deca...
Vec sa 10 imas poluratnika, a zakonski takvo dete ima pravo da odlucuje gde ce i sa kojim starateljem da zivi, uzima se kao dovoljno razumno da kopira sablon koji zeli...
Sto vise natopljeno dete agresivnoscu roditelja, to ranije postaje neispravljiv problem....

Licemerje danasnjih ljudi smatra da je uzasan zlocin ubiti dete od 13, 14 a da nije zlocin ubiti coveka....sto je meni nepojmljivo...Ubistvo coveka im maciji kasalj, kao bio stoka ili kreten ili sta vec sebi kazu.....ne znam vec koliko varijanti tih opravdavanja ima....sva su debilna ali prihvatljiva debilnom narodu...
Znaš li da je 1981-e poslana vojska i 'narodna' milicija koja je POBILA i do danas nepoznati broj šiptara jer su se nešto pobunili!? I onda je bila jasna dilema: Ili svakih par godina slati vojsku i miliciju da pobije određeni broj buntovnika, ili treba smisliti neko drugo rešenje?
 
Ostali smo bez Kosova jer Srbi nisu imali MUDA da pobiju barem 100 000 šiptara! Onda bi bio red i mir! Tako to rade face kao Bravar!
Prepametni kralj je samo trebao deportovati Albance za Tursku 1918 ili 1920,a zauzvrat tu da naseli Srbe Krajišnike ili Grke i Jermene iz Anadolije. Kralj je bio ljubitelj Albanaca i taj plan srpskog Kosova je propao.
 
Znaš li da je 1981-e poslana vojska i 'narodna' milicija koja je POBILA i do danas nepoznati broj šiptara jer su se nešto pobunili!? I onda je bila jasna dilema: Ili svakih par godina slati vojsku i miliciju da pobije određeni broj buntovnika, ili treba smisliti neko drugo rešenje?
Nije pobila siptare nego iredentu, i plus je gledala da sto manje pobije, ni nalik ljudima sa foruma, koji prosto zude da se neko utopi u tudjoj krvi...
Ali nije odradjeno to do kraja, nego eto da se resi za taj trenutak...a dobro, tako ljudi uvek misle, odugovlace sa nekim prljavim resenjima, a ako ne vide cisto resenje, onda je to i normalno...

I inace problem kad se preglasno cuju glupi ljudi je upravo taj...
Da onda glupi ljudi preglasnoscu oteraju one koji nekako imaju fina resenja, a onda ostanu bucni i glupi i oni imaju samo gruba resenja, nasilje i ono malo sto vide..

Zato nacije koje neguju i pametne , a ne samo bucne imaju uspeha, ne zbog inovacija i proizvodnje, nego zato sto u teskim vremenima vide vise opcija nego sto vide oni koji obozavaju jednoumlje jer onda imaju samopouzdanja u hijararhiju i svoju diktaturu...

I inace se promovise raznim medijima sledeca parola....Ja sa odan ovom tronu, ovoj drzavi , bez obzira ko stoji na celu te drzave...
To je uzasan princip i namenjen je glupim ljudima, posto oni i ne mogu da razlikuju sta je dobro sta je lose, nego samo sta je dobro po navici ili sta je izvikano kao dobro..
Sa druge strane ako i pametni to prihvate, onda sistem postaje lako urusiv, svaka bolje namazana budala ce oportunisticki srusiti takav sitem..
JNA je dobar primer za to....postovanje hijararhije a ne vojnickog drzanja...
Drzati se papira a ne ono sto ti je zadatak ili obaveza...
 
Topite se u antialbanskom postrojavanju......To rade ljudi koji nacionalno nisu sigurni u sebe i imaju supak od drzave...
A tacno je da je Srbija u Slobino vreme pokazala da je supak od drzave...
Nema tu popustanja ni prema srbima, a ne dodju iz bosne pa prave bosnu usred Srbije, dodju iz Krajine pa prave Krajinu usred Srbije, dodju sa Kosova pa prave siptare od svojih komsija...to je uzasno za drzavu i za narod...Ispostuj ti isti narod, drugi mentalitet u suzivotu , ali ne i u neprihvatanju uredjenih odnosa u drustvu...

Ovako imamo nasilje prema srbima od strane srba koji se ne okrecu ka onima koji donose svoje u Srbiju nego prema onima koji imaju razlicito misljenje.
Odlican prikaz kako gluperda resava stvar....ukida razliku misljenja a dozvoljava razliku nacionalnih vrednosti da paradira drzavom ....
Bukvalno pravljenje frakcija u nacionalnom osecanju a unistavanje svake razlike u razmisljanju....

Uzmi bilo koji sistem, sluzbu, firmu i napravi to isto u njoj....dobices nemoguce radne uslove uz neko tupavo jednoumlje...Dadaizam...i poltronizam i obavezno oportunizam..

I niko od gluperdi to ne primecuje...
Znaci kao da samo u mojoj sredini imam masovno udaju srbijanki za izbeglice, naravno da ce da se udaju masovno za izbeglice, kad se njima resava stanbeno pitanje ubrzano , a mladici iz Srbije , narocito iz gradova, zive sa poluludim roditeljima i natapaju se omalovazavanjem...

Samo budale prave neprijatelje tamo gde ih nema, a ne vide tamo gde ih ima...
Znaci zasto bih ja od Crnogoraca od onih 50% sto razmisljaju o sebi i normalno pravio neprijatelje..., a onih 50% sto su skloni nasilju, samo malo utegnes da se isprave u Srbiji a nek pucaju po putevima i naseljima i kaficima u CG..
Isto i sa Albancima...ili sta ja znam, Bugarima, Makedoncima, Muslimanima...Hrvatima...
Problem su ovi poslednji jer imaju isti recept od strane svojih, pa tu treba uvesti distancu isto kao i prema srbima sto ostali trebaju i prave distancu, vide ih kao nerazumne...
 
Poslednja izmena:
Arapi masovno kupuju zemljište u BiH

Državljani arapskih zemalja samo na širem području Sarajeva stekli su vlasništvo nad više od 15 miliona kvadratnih metara zemljišta i nad stotinama stanova.

IZVOR: JUTARNJI.HR PETAK, 7.02.2020. | 17:46
Podeli
Depositphotos/bloodua
Depositphotos/bloodua
Centar za istraživačko novinarstvo (CIN) objavio je da su nekretnine koje samo u Sarajevskoj županiji poseduju državljani zemalja Bliskog istoka i severne Afrike veličine 2.150 fudbalskih terena.

CIN piše je reč o 15,3 miliona kvadratnih metara zemljišta, dok se manji deo površine odnosi na 524 stana, prenosi Jutarnji.hr

MOŽDA VAS ZANIMA
Foto: Depositphotos, ifeelstock
Ne prodaju se samo automobili: Zanimljiva javna licitacija u komšiluku
Foto: Depositphotos, jamdesign
"Vreme je da se prizna propast eksperimenta s evrom"
Foto: Depositphotos, circotasu
Najviše imaju naftaši: Više od milion evra na računima ima 254 firme
Foto: Ilustracija, Depositphotos, rasica
Auto-put Beograd–Sarajevo značajan za sve zemlje u regionu
Sva ta imovina je u proteklih sedam godina uknjižena na 160 kompanija čiji su vlasnici državljani Saudijske Arabije, Kuvajta, Ujedinjenih Arapskih Emirata, Katara, Jordana, Sirije, Egipta, Libije i drugih zemalja.

Oni su u BiH osnovali kompanije kako bi preko njih kupovali nekretnine i na taj način zaobišli zakonska rešenja koja stranim državljanima otežavaju posedovanje nekretnina u BiH ukoliko ne postoje recipročni dogovor BiH i država iz kojih oni dolaze.

CIN je naveo da je navala na nekretnine u BiH počela 2012. godine i kako je to "očevidno bio odaziv arapskih kupaca na pozive nekih bosanskohercegovačkih političara".

Masovna kupovina nekretnina, prema podacima javnih beležnika koji su zaduženi za sačinjavanje kupoprodajnih ugovora, potrajala je pune četiri godine da bi nakon toga stagnirala.

Arapski investitori najčešće su kupovali zemljište u ruralnim područjima najavljujući izgradnju turističkih naselja s vilama, dok su u gradskim područjima kupovali zemljište za gradnju višespratnica i hotela.

Do početka 2019. godine u Bosni i Hercegovini je bilo registrovano nešto više od 1600 kompanija u vlasništvu državljana arapskog porekla.

Uprkos tome što te kompanije poseduju vredne nekretnine, istraživanje CIN-a je pokazalo da oni imovinu ne upisuju u svoj kapital.

Istraživanje Službe za poslove sa strancima BiH iz 2015. godine je pokazalo da od 691 ispitane kompanije, koje su uglavnom u vlasništvu Arapa, njih 469 nije bilo na prijavljenim adresama.

Istraživanje je pokazalo i da 158 vlasnika kompanija uopšte nije imalo regulisan boravak u BiH.

https://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2020&mm=02&dd=07&nav_id=1651896

:bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Da bi se nešta masovno kupovalo onda se to nešta masovno prodaje.
Umjesto da tražimo TKO kupuje bolje priznajmo TKO prodava?
 
Topite se u antialbanskom postrojavanju......To rade ljudi koji nacionalno nisu sigurni u sebe i imaju supak od drzave...
A tacno je da je Srbija u Slobino vreme pokazala da je supak od drzave...
Nema tu popustanja ni prema srbima, a ne dodju iz bosne pa prave bosnu usred Srbije, dodju iz Krajine pa prave Krajinu usred Srbije, dodju sa Kosova pa prave siptare od svojih komsija...to je uzasno za drzavu i za narod...Ispostuj ti isti narod, drugi mentalitet u suzivotu , ali ne i u neprihvatanju uredjenih odnosa u drustvu...

Ovako imamo nasilje prema srbima od strane srba koji se ne okrecu ka onima koji donose svoje u Srbiju nego prema onima koji imaju razlicito misljenje.
Odlican prikaz kako gluperda resava stvar....ukida razliku misljenja a dozvoljava razliku nacionalnih vrednosti da paradira drzavom ....
Bukvalno pravljenje frakcija u nacionalnom osecanju a unistavanje svake razlike u razmisljanju....

Uzmi bilo koji sistem, sluzbu, firmu i napravi to isto u njoj....dobices nemoguce radne uslove uz neko tupavo jednoumlje...Dadaizam...i poltronizam i obavezno oportunizam..

I niko od gluperdi to ne primecuje...
Znaci kao da samo u mojoj sredini imam masovno udaju srbijanki za izbeglice, naravno da ce da se udaju masovno za izbeglice, kad se njima resava stanbeno pitanje ubrzano , a mladici iz Srbije , narocito iz gradova, zive sa poluludim roditeljima i natapaju se omalovazavanjem
...

Samo budale prave neprijatelje tamo gde ih nema, a ne vide tamo gde ih ima...
Znaci zasto bih ja od Crnogoraca od onih 50% sto razmisljaju o sebi i normalno pravio neprijatelje..., a onih 50% sto su skloni nasilju, samo malo utegnes da se isprave u Srbiji a nek pucaju po putevima i naseljima i kaficima u CG..
Isto i sa Albancima...ili sta ja znam, Bugarima, Makedoncima, Muslimanima...Hrvatima...
Problem su ovi poslednji jer imaju isti recept od strane svojih, pa tu treba uvesti distancu isto kao i prema srbima sto ostali trebaju i prave distancu, vide ih kao nerazumne...
Gdje imaš masovnu udaju žena za izbjeglice ?? Ja sam čuo za svega dva slučaja gdje su se lokalne Srbijanke udale za izbjeglice jedna za Nigerijca jedna za Senegalca. Jedan bio fudbaler,a dok drugi Senegalac radi u firmi kod njenog oca.
 
Gdje imaš masovnu udaju žena za izbjeglice ?? Ja sam čuo za svega dva slučaja gdje su se lokalne Srbijanke udale za izbjeglice jedna za Nigerijca jedna za Senegalca. Jedan bio fudbaler,a dok drugi Senegalac radi u firmi kod njenog oca.
Ne znam, moje skolske su se masovno udale, 4 ili 5 njih za ove iz krajine, a 1 za izbeglicu sa kosova, 2 za srbe iz bosne, a 1 +1 razvedena za muslimana iz bosne...ali koji su prebegli u Srbiju da pobegnu od rata....sto ja mislim da je razumno, nisu hteli da ratuju ni za muslimane, kao sto ni srbi nisu svi hteli da ratuju za srbe u Bosni...
A to bez stvarnog gledanja u skolske slike, verovatno su se vise udale za izbeglice...ovo samo sto mi sad pada na pamet...
Nije to nenormalno , cak me jedna koju sam znao 3 puta je video pita, da li da se uda za bosanca, a ona je valjda iz Velike plane ili Smed palanke...I ja joj kazem, ako mozes da izdrzis sa bosanskom naravi i vidis kakav je, udaj se, znam da je na granici ali volis ga, a valjda i on voli tebe, ja to ne razlikujem kod bosanaca da li je ljubav ili inat...ebiga..valjda ona zna....a trebao da dobije stan u BG od izbeglickih, i dobio...sta ima da se pati i prati siguran recept za razvod, da joj popuje poluluda familija nekog ko nema para da sam sebi kupi stan...i da stalno zbog podstanarskog troska budu u nekim svadjama...
 
Ne znam, moje skolske su se masovno udale, 4 ili 5 njih za ove iz krajine, a 1 za izbeglicu sa kosova, 2 za srbe iz bosne, a 1 +1 razvedena za muslimana iz bosne...ali koji su prebegli u Srbiju da pobegnu od rata....sto ja mislim da je razumno, nisu hteli da ratuju ni za muslimane, kao sto ni srbi nisu svi hteli da ratuju za srbe u Bosni...
A to bez stvarnog gledanja u skolske slike, verovatno su se vise udale za izbeglice...ovo samo sto mi sad pada na pamet...
Nije to nenormalno , cak me jedna koju sam znao 3 puta je video pita, da li da se uda za bosanca, a ona je valjda iz Velike plane ili Smed palanke...I ja joj kazem, ako mozes da izdrzis sa bosanskom naravi i vidis kakav je, udaj se, znam da je na granici ali volis ga, a valjda i on voli tebe, ja to ne razlikujem kod bosanaca da li je ljubav ili inat...ebiga..valjda ona zna....a trebao da dobije stan u BG od izbeglickih, i dobio...sta ima da se pati i prati siguran recept za razvod, da joj popuje poluluda familija nekog ko nema para da sam sebi kupi stan...i da stalno zbog podstanarskog troska budu u nekim svadjama...

U vezi ljubavi u Bosni: dje nije bilo ubistva - nije bilo ni strasti :rtfm:
 
Ne znam, moje skolske su se masovno udale, 4 ili 5 njih za ove iz krajine, a 1 za izbeglicu sa kosova, 2 za srbe iz bosne, a 1 +1 razvedena za muslimana iz bosne...ali koji su prebegli u Srbiju da pobegnu od rata....sto ja mislim da je razumno, nisu hteli da ratuju ni za muslimane, kao sto ni srbi nisu svi hteli da ratuju za srbe u Bosni...
A to bez stvarnog gledanja u skolske slike, verovatno su se vise udale za izbeglice...ovo samo sto mi sad pada na pamet...
Nije to nenormalno , cak me jedna koju sam znao 3 puta je video pita, da li da se uda za bosanca, a ona je valjda iz Velike plane ili Smed palanke...I ja joj kazem, ako mozes da izdrzis sa bosanskom naravi i vidis kakav je, udaj se, znam da je na granici ali volis ga, a valjda i on voli tebe, ja to ne razlikujem kod bosanaca da li je ljubav ili inat...ebiga..valjda ona zna....a trebao da dobije stan u BG od izbeglickih, i dobio...sta ima da se pati i prati siguran recept za razvod, da joj popuje poluluda familija nekog ko nema para da sam sebi kupi stan...i da stalno zbog podstanarskog troska budu u nekim svadjama...
Pa dobro novi kolačić je svima zanimljiv prvih par godina. One da su imale priliku, udale bi se za lokalce. Ovako godine im idu,na kraju bude daj šta daš. U Banja Luku kad su došle izbjeglice Krajine fino su se danas snašle. U početku su bili bez stanova, po kolektivnim smještajima,no poslije su povratili imovinu prodali u Zagrebu/Zadru stan,a za te pare mogu kupiti dva u Banja Luci,plus vikendicu na Vrbasu...sretno se oženili domicilnim curama.Očigledno da društvo u Srbiji ima slabiji kapacitet za asimilaciju ,za razliku od Hrvatske. Prednost i snaga jednog društva ogleda se u tome da doseljenike brzo preobrati i asimiluje i domicilno. Moj zet je autohtoni Čačanin,njegova familija nije bila impresionirana što on ženi izbjeglicu. Na kraju moja rodica je prije njega završila fakultet,našla posao kakav on može sanjati,plus stan uskoro otplaćuje. Tako da u ovom slučaju ona je njega do nedavno izdržavala:) . Ne postoji samo crno bijelo,bude nekad i sivo :mrgreen:.
 
Pa napisao si bukvalno ono sto ja kazem...Srbija domicilna je bila pljackana, ruinirana, a izbeglice su imale ne samo humanitarni status nego i prednost ekonomskog i stanbenog obnavljanja dok se domicil ruinira, i nije to slucajno , to se sve namerno radilo , smisljeno iz Slobinog centra....
Tako dobija izbeglice koji nisu izbeglice nego su armija podrzavalaca, a rastura mutavu i pasivnu Srbiju..
Narod je jako glup u Srbiji pa su iznenadjeni , a licemeran pa se lazno prikazuje kao moralisti, a blage veze nema sa Moralom nego ima sa obicnim moralom, znaci dogovor bande kako cemo danas...

Nebitno je pol, kad je beda velika svaka prednost je velika prednost...
Ali i dan danas srbijanci nemaju meru u razmisljanju , nego se lazno predstavljaju pa se onda distanciraju od neke ovakve price...
Meni ni onda ni sad nije blamaza da kazem, pomozi izbeglima, teska je to nevolja, ali ne da pravis time diskriminaciju pa da urnises domace stanovnistvo...Niti da to bude smisljeno kroz dogovor da nece biti povracaja izbeglica u HR, kao sto je dogovor i sklopljen...
Nego glup i neobrazovan narod a puno diploma i sta ces, ostadose srbi bez domovine...
I bez jezika..

Uvde upadaju u antialbansko mrzacko propagiranje, a sa druge strane mene boli uvo za Albance isto kao i za Belgijance...ali bi ebo majku Vucicu za to sto baca pare na izgradnju autoputa do Tirane, i za razne druge stvari...
Antialbanizam postaje sinonim mnogima za patriotizam srbina, kao sto antisrbizam jeste dokaz hrvatskog patriotizma...ista je to kashica...
A istovremeno su volovi bez muda kad treba da se zastiti od pljacke sama Srbija ili od pljacke preko bezakonja..

Cesto putujem Srbijom , sve to bez jaja i kuka kuka ali dokaz svoje ljudskosti vidi u tome da prezivi takve muke i da puste da ih ebu kao goveda...
Tesko mazohisticki narod su srbi....tesko...i plus glupi....javno glupi...
U realu, imalu su opravdanja da budu prosecno inteligentan narod, ali selekcija i masovno rasterivanje inteligentnijih u inostranstvo cini svoje...

Opsta kultura je jako niska zbog sebicluka a sad i zbog gluposti i onda je slab kapacitet asimilacije...
Da su jaca znanja o drustvu , znali bi koliko je vazno imati normalno balansirane odnose u drustvu .

Medjutim, danas covek mora da navija bas za izbeglice, iako one mnogo manje mare za Srbiju od domicilnih Srba, vec su preziveli egzodus...
Ali posto su se pokazali jaci, iz bilo kog razloga, sad moras da navijas na te jace i agresivnije da ce zadrzati sigurnost u sebe , a ne kao domicilni srbijanci da frustraciju i primitivizam da pretvaraju u agresivnost da bi sebi obezbedili utisak da su nepobedivi ili da imaju snage...
Bukvalno zavisis od mudrosti i zajednickog momenta nekadasnjih izbeglica da budu nova snaga Srbije. Jos nisu toliko ojacali ekonomski, ali su na dobrom putu i kad se to desi, onda ce krenuti na bolje u Srbiji , a do tada vladaju psi rata i lopovi tranzicije i naravno domicilne jajare, znaci dupeuvlakaci , primitivci i agresivci i bagra prikrivenog tipa....
 
Nije pobila siptare nego iredentu, i plus je gledala da sto manje pobije, ni nalik ljudima sa foruma, koji prosto zude da se neko utopi u tudjoj krvi...
Ali nije odradjeno to do kraja, nego eto da se resi za taj trenutak...a dobro, tako ljudi uvek misle, odugovlace sa nekim prljavim resenjima, a ako ne vide cisto resenje, onda je to i normalno...

I inace problem kad se preglasno cuju glupi ljudi je upravo taj...
Da onda glupi ljudi preglasnoscu oteraju one koji nekako imaju fina resenja, a onda ostanu bucni i glupi i oni imaju samo gruba resenja, nasilje i ono malo sto vide..

Zato nacije koje neguju i pametne , a ne samo bucne imaju uspeha, ne zbog inovacija i proizvodnje, nego zato sto u teskim vremenima vide vise opcija nego sto vide oni koji obozavaju jednoumlje jer onda imaju samopouzdanja u hijararhiju i svoju diktaturu...

I inace se promovise raznim medijima sledeca parola....Ja sa odan ovom tronu, ovoj drzavi , bez obzira ko stoji na celu te drzave...
To je uzasan princip i namenjen je glupim ljudima, posto oni i ne mogu da razlikuju sta je dobro sta je lose, nego samo sta je dobro po navici ili sta je izvikano kao dobro..
Sa druge strane ako i pametni to prihvate, onda sistem postaje lako urusiv, svaka bolje namazana budala ce oportunisticki srusiti takav sitem..
JNA je dobar primer za to....postovanje hijararhije a ne vojnickog drzanja...
Drzati se papira a ne ono sto ti je zadatak ili obaveza...
A iridenta nisu šiptari? Pingvini su? I misliš da bi odustali nakon toga, ili bi svako malo nadirali i hebali machku mater? I trebaš imati na umu da je Bravareva Truloslavija bila osuđena na propast i pre nego što je stvorena!
 

Back
Top