Апсолутна власт српских политичара и да ли је она заиста реалност?

Ne radi se o revoluciji. Radi se o bazi. Globalizacija je za pametne pozitivna, za glupe je negativna.

Pametni u globalizaciji imaju svoju bazu, utvrđenu i izgrađenu, osiguranu, i uspevaju da nađu svoju "nišu" (što bi rekli "marketari") i da se nameću drugima.

Glupi, bez baze, bez niše, plaču.

Mi smo glupi. Mi mislimo da drugi treba da nam gradi bazu, ili da bi imali bazu kada bi nam je neko drugi izgradio, tj. dopustio da je izgradimo.

Zato nam je država srhanje, a relativno prosperiramo kad odemo negde drugo.

Zato što očekujemo da nam neko drugi stvori uslove, a ne mi sami.

Ma kakva baza, ja sam protiv globalizacije uopste. A glupi jesmo zato sto se upravo u globalizaciji bogati jos vise bogate na racun siromasnih a mi kao prihvatamo to i ne pomaze tu nikava "baza".
 
Ma kakva baza, ja sam protiv globalizacije uopste. A glupi jesmo zato sto se upravo u globalizaciji bogati jos vise bogate na racun siromasnih a mi kao prihvatamo to i ne pomaze tu nikava "baza".
Тачно тако.:ok:
Глобализација је, заправо- отимање малих тржишта и ширење монопола на начине нелојалне конкуренције, заогрнута у плашт маркетиншких лажи, медијских манипулација и политикантских притисака на неспособне за одбрану.
Подла и непоштена игра, на коју свако ко пристане- сам је себи пресудио.
 
Тачно тако.:ok:
Глобализација је, заправо- отимање малих тржишта и ширење монопола на начине нелојалне конкуренције, заогрнута у плашт маркетиншких лажи, медијских манипулација и политикантских притисака на неспособне за одбрану.
Подла и непоштена игра, на коју свако ко пристане- сам је себи пресудио.

Bra'o, to je to. :tick::heart:
 
Šta misliš, da li su Kinezi protiv globalizacije?
Сада нису, а шта мислиш- зашто, и зашто сад Амери гунђају на "слободно тржиште" и правила која су свима наметнули, када се ради о приступу Кине таквом тржишту? :lol:
 
Од Милошевића до данас, по вашем мишљењу, колико реално власт држе у рукама и колика је реална моћ одлучивања српских политичара?

Занимљиво ми је ових дана посматрати са стране збивања тј. афере око владајуће партије.
Зар је за очекивати да човек који држи власт апсолутистички не може месец дана да се искобеља из разних медија због афера? Зар апсолутиста или контролор ситуације не може све да заташка?
Ако се пак одлучимо за опцију да и није апсолутни контролор, ко је тај ко има моћ да му извлачи тепих испод ногу?
Ко управља тим полицијским јединицама које хапсе људе који се аутоматски позивају на сарадњу са председником државе?
Ко је тај ко гарантује сигурност анонимној Мариники за иступање у јавност са онаквим оптужбама?

Има ли сврхе расправљати се за рачун политичара српске политичке сцене?
I tebe je mali vuk navukao na ideju kako postoje stvari u ovoj zemlji po pitanju kojih je "nemoćan".

Nije mi jasno da još uvek postoje ljudi koji ne vide da taj čovek laže čim zine.

Ako se ikad čini da mali vuk nešto ne može, da je to van njegovih moći, da se upetljao ko pile u kučine - ili bilo šta drugo podobno - budi siguran da je to tačno ono što on želi da misliš. Te europske očale koje je natakao na nos nakon što je na radikalsko odelo navukao naprednjačko (mada još uvek ipod nosi Šešeljove gaće, ne sekiraj se) teraju ga da glumi ludilo i pravi se da kao, bajagi, nema apsolutnu vlast. Bilo bi mu malo bezveze da mora objašnjavat u Briselu kako nije aposlutista. Naravno, i Brisel i Putin i svako ko je iole zainteresovan za ovo siroto parče planete (iz bilo kog razloga od kojih nijedan nije plemenit), jako dobro vide kroz njegovo glumatanje.

Oni koji još uvek nasedaju na poze, samo su nesretnici ovde.
 
Šta misliš, da li su Kinezi protiv globalizacije?
Mislim da nisu ali zato me i oni iritiraju, samo utoliko manje jer su nam prijatelji, ali namecu svoj uticaj u svetu bas kao i Amerika s vaznom razlikom sto je on za sada samo ekonomski. A da li ce i kad ce se pretvoriti u nesto vise drugo je pitanje i nadam se da se nece ponasati kao Amerika, tj. kao tutor.

Сада нису, а шта мислиш- зашто, и зашто сад Амери гунђају на "слободно тржиште" и правила која су свима наметнули, када се ради о приступу Кине таквом тржишту? :lol:
Ali pazi, to ne znaci da i Kini vremenom nece porasti "apetiti".

Jednostavno, svet bez "tutora" (osim naravno tela tipa UN) je izlaz.
 
Mislim da nisu ali zato me i oni iritiraju, samo utoliko manje jer su nam prijatelji, ali namecu svoj uticaj u svetu bas kao i Amerika s vaznom razlikom sto je on za sada samo ekonomski. A da li ce i kad ce se pretvoriti u nesto vise drugo je pitanje i nadam se da se nece ponasati kao Amerika, tj. kao tutor.

To ćemo tek da vidimo. Sile imaju svoju logiku.

Naravno da nisu. Oni su je započeli, pre 500 godina, isključili se iz nje, pa su se vratili u igru, i postali ekonomska sila.

Uglavnom, neko globalizaciju vidi kao opasnost da nas preplavi koka kola, a neko kao priliku da čitavom svetu prodaje srpsku šljivovicu.

Kod nas je preovlađujući prvi stav, jer nismo baš pametni.
 
Сада нису, а шта мислиш- зашто, и зашто сад Амери гунђају на "слободно тржиште" и правила која су свима наметнули, када се ради о приступу Кине таквом тржишту? :lol:

Očigledno nisu bili ni kad su rešili da uđu u igru...

Naravno da gunđaju. To je borba. Niko ti ništa neće dati.

Boriš se za svoje mesto, ma koliko malo bilo, ili nestaješ.
 
To ćemo tek da vidimo. Sile imaju svoju logiku.

Naravno da nisu. Oni su je započeli, pre 500 godina, isključili se iz nje, pa su se vratili u igru, i postali ekonomska sila.

Uglavnom, neko globalizaciju vidi kao opasnost da nas preplavi koka kola, a neko kao priliku da čitavom svetu prodaje srpsku šljivovicu.

Kod nas je preovlađujući prvi stav, jer nismo baš pametni.

Izvini ali srpsku sljivovicu smo i bez globalizacije mogli prodavati po celom svetu, kao nekad "Jugica" i za to nije potrebna globalizacija.

Globalizacija je cista eksploatacija bogatih nad siromasnima, i bas zato smo propustili sansu za konkretno, prodajom sljivovice jer je to pre nas "politicki" patentirala recimo Slovenija posto je u EU.

Lici na uclanjenje u stranku bezmalo i to u jednu jedinu, onu koja je na vlasti i najjaca, dok male drzave kao clanovi postaju mizerne i "preletaci".
 
Izvini ali srpsku sljivovicu smo i bez globalizacije mogli prodavati po celom svetu, kao nekad "Jugica" i za to nije potrebna globalizacija.

Globalizacija je cista eksploatacoja bogatih nad siromasnima, i bas zato smo propustili sansu za konkretno, prodajom sljivovice jer je to pre nas "politicki" patentirala recimo Slovenija posto je u EU.

Lici na uclanjenje u stranku bezmalo i to u jednu jedinu.

Nije globalizacija počela onda kada smo je mi osetili...počela je mnogo ranije.

To što smo je nekada prodavali celom svetu samo znači da smo tada bili pametniji nego danas..

Inače, ekonomija je sama po sebi, eksploatacija nekog, ili nečega.

Nema tu pravde.

Ne možeš imati i jeftinu hranu, i bogatog poljoprivrednika. Nekome moraš da uzmeš da bi nadoknadio razliku.
 
Nije globalizacija počela onda kada smo je mi osetili...počela je mnogo ranije.

To što smo je nekada prodavali celom svetu samo znači da smo tada bili pametniji nego danas..

Inače, ekonomija je sama po sebi, eksploatacija nekog, ili nečega.

Nema tu pravde.

Ne možeš imati i jeftinu hranu, i bogatog poljoprivrednika. Nekome moraš da uzmeš da bi nadoknadio razliku.

Mozes itekako. Pa bas to i jeste cilj ekonomije izmedju ostalog, pravilna preraspodela resursa, i davno je prevazidjeno vreme totalne liberalne ekonomije u praksi.
 
Boriš se za svoje mesto
"Бориш" се у намештеној утакмици- о томе ти говорим.
Бесмислено трошење енергије, на које си принуђен, а резултати су такви да је труд без резултата.
Нема фер утакмице у тој представи, и ти то свакако знаш, али не желиш то да признаш, јер би се цела та "кула од карата" прозападне оријентације срољала да се никад не дигне.
Ствар је поштеног мерења света то рећи и на глас, и ја по томе људе разврставам...
 
"Бориш" се у намештеној утакмици- о томе ти говорим.
Бесмислено трошење енергије, на које си принуђен, а резултати су такви да је труд без резултата.
Нема фер утакмице у тој представи, и ти то свакако знаш, али не желиш то да признаш, јер би се цела та "кула од карата" прозападне оријентације срољала да се никад не дигне.
Ствар је поштеног мерења света то рећи и на глас, и ја по томе људе разврставам...

Naravno da znam. Nikada nije ni bila poštena.

Tvoj problem je pod jedan: što misliš da je moguća poštena utakmica, a pod dva: što misliš da su sva nameštanja nepromenjiva i večna.

Evo ti Kine kao očigledan primer da nije.

Najskoriji, a pre toga imamo desetine primera onih koji su u jednom periodu nametali pravila, pa ih više ne nameću.
 
Naravno da znam. Nikada nije ni bila poštena.

Tvoj problem je pod jedan: što misliš da je moguća poštena utakmica, a pod dva: što misliš da su sva nameštanja nepromenjiva i večna.

Evo ti Kine kao očigledan primer da nije.

Najskoriji, a pre toga imamo desetine primera onih koji su u jednom periodu nametali pravila, pa ih više ne nameću.
Kako je porobljena Nemacka, posle 2.sv. rata, ponovo postala ekonomski gigant?
 
Mozes itekako. Pa bas to i jeste cilj ekonomije izmedju ostalog, pravilna preraspodela resursa, i davno je prevazidjeno vreme totalne liberalne ekonomije u praksi.

Naravno da ne možeš.

Uostalom, ko određuje šta je pravilno?

Svako dobija prema potrebama, a doprinosi prema mogućnostima?

Totalna liberalna ekonomija nikada nije ni postojala u praksi. Uvek su postojala ograničenja, manja ili veća.

U stavri, sumnjam da je tako nešto kao "totalna liberalna ekonomija" i moguće u praksi.
 
GeorgeV,
Tvoj problem je pod jedan: što misliš da je moguća poštena utakmica, a pod dva: što misliš da su sva nameštanja nepromenjiva i večna.
Ок, ако ћемо тако...
Твој проблем под 1. што ти мислиш да треба играти у намештеној утакмици, а под 2- шт мислиш да ће дрипци једном постати поштени.

Evo ti Kine kao očigledan primer da nije.
А ти видиш неку сличност између нас и Кине? :lol:

Najskoriji, a pre toga imamo desetine primera onih koji su u jednom periodu nametali pravila, pa ih više ne nameću.
Ништа од тога није релевантно за ову дискусију. Друге околности, које данас више не постоје.
 
Kako je porobljena Nemacka, posle 2.sv. rata, ponovo postala ekonomski gigant?
Тако што јој је опроштена кривица за изазивање рата, није платила репарације за почињене штете и у немачку привреду је упумпано до 1960-те преко 15 млрд$, што би, у данашњем еквиваленту било бар 50 пута већи износ; у тој ситуацији- може и Монголија да постабе супер-сила.
 
GeorgeV,

Ок, ако ћемо тако...
Твој проблем под 1. што ти мислиш да треба играти у намештеној утакмици, а под 2- шт мислиш да ће дрипци једном постати поштени.


А ти видиш неку сличност између нас и Кине? :lol:


Ништа од тога није релевантно за ову дискусију. Друге околности, које данас више не постоје.

Uopšte ne mislim da će dripci postati pošteni. Nisam tolika budala.

Što se igre tiče...imamo li izbora?

Naravno da vidim. 60-tih i 70-tih godina SFRJ je bila Amerika za Kinu, jer su ovi živeli u iluzijama Maove samodovoljnosti i pokušavali da prave čelik u seoskim pećima...danas, kada se ne zamlaćuju da li je svet pravedan ili nije, već igraju igru, i nameću se, su najmoćnija ekonomska sila.
 
Upravo to, pobednici nisu pustili da pomru od gladi, ali su marljivo radili i ponovo izgradili sebi drzavu.

O tome i ja govorim. O tome šta u nametnutim pravilima igre mi možemo sami da uradimo za sebe, umesto da večito plačemo i kukumavčimo nad nepravednim svetom, svetskim zaverama i nepoštenim silama, globalizaciji koja je usmerena protiv malih i siromašnih...

Mi pravila igre nikada nismo, i nikada nećemo ni postavljati, ni nametati.

Znači, ili igraš da opstaneš, ili te nema.
 
O tome i ja govorim. O tome šta u nametnutim pravilima igre mi možemo sami da uradimo za sebe, umesto da večito plačemo i kukumavčimo nad nepravednim svetom, svetskim zaverama i nepoštenim silama, globalizaciji koja je usmerena protiv malih i siromašnih...

Mi pravila igre nikada nismo, i nikada nećemo ni postavljati, ni nametati.

Znači, ili igraš da opstaneš, ili te nema.
Како би ти решио проблем са организованим криминалом у Србији?
 
Тако што јој је опроштена кривица за изазивање рата, није платила репарације за почињене штете и у немачку привреду је упумпано до 1960-те преко 15 млрд$, што би, у данашњем еквиваленту било бар 50 пута већи износ; у тој ситуацији- може и Монголија да постабе супер-сила.

Nemacka je posle rata oglodjana, firme su razmontirane i odnesene i na Zapad i u SSSR, naucnici i interesantni strucnjaci su odvodjeni i na Zapad i u SSSR. Americki svemirski program su stvorili zarobljeni Nemci.
Tek sa pocetkom Hladnog Rata, negde posle 1950. prestaje ogoljavanje i pocinje prava obnova.
Po meni je pravo cudo, kako su posle gubitka toliko ljudi, strucnjaka i infrastrukture uspeli da postanu noramlna zemlja, a ne jedna od najjacih ekonomija.
 

Back
Top