Апсолутна власт српских политичара и да ли је она заиста реалност?

Misliš da se CIA zabrinula za dobrobit Srbije?

Uglavnom, da li Srbiji i pod ovima preti ekonomska propast videćemo ako zvekne neka SEKA, kao što je onima zveknula.

Pošto je pre SEKE vazda med i mleko, rast i porast (ovi danas još nisu dostigli ni pola stope rasta jednog Koštunice, a zadužuju se neprestano, a on se razduživao), a tek kada SEKA zvekne se vidi koliki je taj rast i porast bio istinit...

потпуно дуги услови - коштуница & Цо
 
Кад треба да се украде, да се намести посао и шема ближњем, да се ескивирају закони и прописи, њихова моћ је огромна.
Међутим, кад су у питању нека стратешка одлучивања, типа какве нам реформе требају, који пут је добар за будућност наше деце, ту се они ништа не питају, они су постављени из Брисела и Вашингтона да спроводе одлуке које се доносе тамо и добро су за то плаћени, нашим новцем наравно.

То су неморалне глупости са тим бесконачним реформама без промена.

Нама треба потпуно друго државно уређење и ову непоправљиву републику ако нико не може вратити народу, онда треба неко друго државно уређење.

Са старим људима који држе старе идеје се не иде у промене
 
Dobro ima istine u tome. Ali ajmo realno, da ne budemo strogi prema nama samima. Malo li je krvi palo pre svega na beogradskim ulicama u raznim protestima. Dok su ulice u Beogradu gorele, Bukurest, Sofija i mnogi drugi gradovi nisu. Upravo je energija potrosena u takvim protestima i sav taj napor naroda, kojim su politicari obrisali du.pe i doveli do toga da danas i vlada apatija.

Nek bude i to, da smo se istrošili. Ja se jesam istrošio, nema tu šta, ne pada mi na pamet da više idem na ulicu zbog bilo koje političke opcije.

Ali, mi smo moralno otišli na dno, kao nikad...izgubili svaki moralni kompas i granicu, koliko je dovoljno u toj nekoj (urođenoj nam) servilnosti prema vlasti, a gde je granica ljudskosti...

Mene je ta sramota u Lučanima, gde stotine ljudi izađu da linčuju čoveka koji traži pravni, zakoniti epilog smrti svoga sina, zgranula...

Jedino što mogu da poželim toj gamadi koja je izašla pred sud, da bi sačuvala svoje posliće u barutani, je da se to dogodi i njima...da odgovorsnost za svoju mrtvu decu traže na sudu.

E, taj moralni sunovrat nema nikakvog opravdanja u prošlosti.
 
Misliš da se CIA zabrinula za dobrobit Srbije?

Uglavnom, da li Srbiji i pod ovima preti ekonomska propast videćemo ako zvekne neka SEKA, kao što je onima zveknula.

Pošto je pre SEKE vazda med i mleko, rast i porast (ovi danas još nisu dostigli ni pola stope rasta jednog Koštunice, a zadužuju se neprestano, a on se razduživao), a tek kada SEKA zvekne se vidi koliki je taj rast i porast bio istinit...
Pa ne znam koliko su zabrinuti. Kosovo bi pod onima otišlo još i pre. Tako što bi doživeli neviđenu ekonomsku agoniju i propast.
I ne možeš ti porediti stopu BDPeja na malim i velikim ciflama. I plus bio tu Šarić sa svojim milijardama i privatizacija.
 
Pa ne znam koliko su zabrinuti. Kosovo bi pod onima otišlo još i pre. Tako što bi doživeli neviđenu ekonomsku agoniju i propast.
I ne možeš ti porediti stopu BDPeja na malim i velikim ciflama. I plus bio tu Šarić sa svojim milijardama i privatizacija.

Kako BI OTIŠLO još i pre, kad pod njima nije otišlo?

Mogu da poredim, pošto je svih tih godina BDP 2004-2008 bi veći nego danas, i više rastao nego u ovih 7 godina, uprkos pljačkaškoj privatizaciji.

To koliko su zabrinuti ti vidi sam sa sobom, pošto stalno ponavljaš da oni (spolja) podržavaju Vučića da Srbija ne bi ekonomski propala...znači, po tebi, zabrinuti su.
 
То и јесте поента.
Зато и постављам у уводу питање: Има ли сврхе расправљати се за рачун политичара српске политичке сцене?
Pa možda za račun monarhije- da.
Ajde sektašice jedna šta ti tu zaračunavaš¿¡
Dosadili ste sa tom sektom više, i meni i narodu :namcor:
 
Pa crv u celoj situaciji i jeste bio Đilas. G17+ i ne toliko. Ako nisu bili i u konfrontaciji oko ekonomske politike za koju ni Tadić nije znao da kaže ko je pokreće.
Znači Đilas,kao gradonačelnik, je stajao iza svega?Vladar iz senke.Ko bi rekao...Kako to da ne možete ni danas,2019. da postignete njegov BDP iz 2009.,a znamo kolika je štetočina i nesposobnjaković bio?Je li moguće da je bio boolji od vas?
 
Kako BI OTIŠLO još i pre, kad pod njima nije otišlo?

Mogu da poredim, pošto je svih tih godina BDP 2004-2008 bi veći nego danas, i više rastao nego u ovih 7 godina, uprkos pljačkaškoj privatizaciji.

To koliko su zabrinuti ti vidi sam sa sobom, pošto stalno ponavljaš da oni (spolja) podržavaju Vučića da Srbija ne bi ekonomski propala...znači, po tebi, zabrinuti su.
Ajde ne lupaj :roll:
 
Znači Đilas,kao gradonačelnik, je stajao iza svega?Vladar iz senke.Ko bi rekao...Kako to da ne možete ni danas,2019. da postignete njegov BDP iz 2009.,a znamo kolika je štetočina i nesposobnjaković bio?Je li moguće da je bio boolji od vas?
Đilas je bio glavni faktor u DS. Glavniji i od Tadića.
Jedino je nejasno kako je se on DSu prodao kao neki superbiznismen a biznis mu nije bio ni koliko prosečnom šverceru u Srbiji?!
Eto kakvi su to ludaci, sad oni žicaju oko nebitnih pokupovanih diploma koje nikom ništa ni ne vrede, a švercer im kupio celu stranku đuture.
I to stranku sa kojom je bio krenuo da državi napravi ekonomsku katastrofu.
 

Eeeeee, ne može tako... :per:

Kad nemaš argumente, počneš bezobrazno...ne ide tako, Marjane...:mrgreen:

Dede, ajde ti nama objasni zašto je BDP danas manji nego 2007. godine?

Zašto je Srbija, 2010. u jeku SEKE, imala najveći rast u regijonu...a danas, posle fantastičnog privrednog oporavka, imamo najmanji rast u regijonu?
 
Eeeeee, ne može tako... :per:

Kad nemaš argumente, počneš bezobrazno...ne ide tako, Marjane...:mrgreen:

Dede, ajde ti nama objasni zašto je BDP danas manji nego 2007. godine?

Zašto je Srbija, 2010. u jeku SEKE, imala najveći rast u regijonu...a danas, posle fantastičnog privrednog oporavka, imamo najmanji rast u regijonu?
Pa ajde ti meni navedi te BDPeje?
 
Srbija je zemlja organičenog suvereniteta ,tako da nije moguće uspostaviti Kim Il Sungovsku dikaturu jer je privreda u rukama spoljnog faktora tj. u velikoj meri zavisi od njega ,velika većina proizvodnje je u rukama EU i SAD i okrenuta je tim im tržištima (EU+region ) ,a energetika je u rukama Rusa , u poslednje vreme i Kinezi ulaze u proizvodnju i infrastrukuru .
Tako da i pored toga što Vučić ima kompletnu državnu vlast osim par opština u svojim rukama na svim nivoima od MZ do Predsednika on ne može baš samostalno da odlučuje o svemu ,tim pre što Srbija nije svrstana samo na jednu stranu , kao recimo Kim ili Lukašenko pa da Putina i Kineze zabole za stanje ljudskih prava ,demokratiju i ostale zapadne izmišljotine pa da na miru može da strpa u zatvor ili pred streljački vod Korejsku Mariniku ili Beloruskog Aleksandsra Obradovića .
Tu je faktor što je Srbija u Evropi i što je večiti kandidat za EU , pa ipak makar formalno mora da se održava neki privid slobode pluralizma ,poštovanja manjiskih prava , samo što je AV kao sumanut ,al proračunat čovek do doveo do apsurda da u jednoj od konzervativnijih evropskih država što se tiče tradicije i društva recimo imenuješ na formalno najvažnije mesto u državi LGBT Hrvaticu , koja još na sve to dobije sina sa svojom devojkom . Meni to najmanje smeta kod Svinjske hunte al pokazuje stepen moći i vlast koju ima AV na unutrašnjem planu , recmo zamislimo da su to uradili Tadić ,Djindjić,Koštunica pa i Sloba...
 
Nek bude i to, da smo se istrošili. Ja se jesam istrošio, nema tu šta, ne pada mi na pamet da više idem na ulicu zbog bilo koje političke opcije.

Ali, mi smo moralno otišli na dno, kao nikad...izgubili svaki moralni kompas i granicu, koliko je dovoljno u toj nekoj (urođenoj nam) servilnosti prema vlasti, a gde je granica ljudskosti...

Mene je ta sramota u Lučanima, gde stotine ljudi izađu da linčuju čoveka koji traži pravni, zakoniti epilog smrti svoga sina, zgranula...

Jedino što mogu da poželim toj gamadi koja je izašla pred sud, da bi sačuvala svoje posliće u barutani, je da se to dogodi i njima...da odgovorsnost za svoju mrtvu decu traže na sudu.

E, taj moralni sunovrat nema nikakvog opravdanja u prošlosti.
Potpisujem.

Ne pada mi na pamet da više ne samo da idem na ulicu zbog bilo koje političke opcije, nego da bilo sta radim ili dam toj drzavi. Samo da ih odhebem sto dalje od mene. Smetali su mi 8 godina, i ja sam sa tim zavrsio. Ostaje da se vidi da li su oni zavrsili. Bolje da jesu, jer nece vise biti milosti. Oni sada to znaju.

Ne zanimaju me problemi niti BIA, niti VBA, niti te drzave... Niti nijedan problem koji oni imaju. Ne interesuje me, a ja ih za svoje probleme pitati niti necu, niti cu njima dozvoliti da moje resavaju. A stalno kao pokusavaju da mi objasne da ja ne znam.

Srbija je moralno otišla na dno, kao nikad... Ovi na vlasti nemaju nikakve ljudskosti. Niti nikakve milosti. Video sam, iskusio sam (ne jednom) i znam! :pop:
 
Dobro ima istine u tome. Ali ajmo realno, da ne budemo strogi prema nama samima. Malo li je krvi palo pre svega na beogradskim ulicama u raznim protestima. Dok su ulice u Beogradu gorele, Bukurest, Sofija i mnogi drugi gradovi nisu. Upravo je energija potrosena u takvim protestima i sav taj napor naroda, kojim su politicari obrisali du.pe i doveli do toga da danas i vlada apatija.
елита, а не народ. никад улица није донела преображај друштву. само елита. нова елита. родите, дакле, потомство достојно покајања. рече Јован. и паметно рече. а ми и даље о некаквим улицама (читај- револуцијама) сањамо.
 
елита, а не народ. никад улица није донела преображај друштву. само елита. нова елита. родите, дакле, потомство достојно покајања. рече Јован. и паметно рече. а ми и даље о некаквим улицама (читај- револуцијама) сањамо.

Tacno, ali ne zivimo sami i izolovani. Revolucija ili stagod slicno, protiv globalizacije itekako je i pozeljna i nuzna jer je to izmedju ostalog odbrana osnovnih vrednosti nekog podneblja.
 
Tacno, ali ne zivimo sami i izolovani. Revolucija ili stagod slicno, protiv globalizacije itekako je i pozeljna i nuzna jer je to izmedju ostalog odbrana osnovnih vrednosti nekog podneblja.
Kao što je suludo da ta revoluckja kreće od nas. Ona tamo negde i kad bi krenula, pa tek sa zakašnjenjem neki talasić ako nas zakači.
Al to je daleko od ovih bajki koje nam naši revolucionaraši prosipaju.
 
Kao što je suludo da ta revoluckja kreće od nas. Ona tamo negde i kad bi krenula, pa tek sa zakašnjenjem neki talasić ako nas zakači.
Al to je daleko od ovih bajki koje nam naši revolucionaraši prosipaju.
Tacno, mada nisi me shvatio pravilno, da krece od nas. Mi tu samo treba da budemo deo (otpora).

Ovo utoliko vise, a shodno temi, da je deo globalizacije i taj, da postavljaju i "vrbuju" poslusne Vlade po manjim zemljama, pa i svuda. Ili ih ucenjuju.
 
Onda ili menjaj drzavu ili se javno odrekni ovog naroda. Jer mi nismo od juce ovakvi i postoje neki ozbiljni uzroci zasto smo takvi.
Iskljuciv si, i vec si na samom startu pao u bilo kakvoj promeni. Pao si, i neces se podici. Vecina mene razumeti sada nece, a i ne treba...

Necu ni da menjam drzavu (zasto mi TI zabranjujes da zivim gde god hocu), niti da menjam sistem (dosta sam uradio da se izolujem od istog, da mi bude prelepo u Beogradu), niti javno da se odreknem dela srpskog naroda. Postenog, radnog naroda. Svojih prijatelja!

Sta je tvoj problem, Fobose? Latentni fasizam? Sta tebi nije jasno? Ja hocu da RADIM sta ja hocu da radim, a kada to radim, ne ugrozavam niti tebe, niti drzavu, niti narod. Ja kada dodjem u Srbiju, dolazim na MOJE, privatno vlasnistvo, nista ne otimam od tebe, niti od drugih... Od svojim para kupujem sebi hranu, placam sve racune uredno... Vozim rental koji placam. Tucam klinke koje placam, koje dragovoljno pristaju na takav tretman. Demokratski.

Da bi mi ti propovedao i drzao vakele sta cu ja da radim sa sobom? I zasto da se odreknem Amera, Rusa, Nemaca... Zato sto su Srbima oni, sta? Prijatelji? Neprijatelji? Dopusti mi da ja sam skapiram ko mi prijatelj, a ko ne?! Jel moze???

Ako sam se odrekao Hrvata, to ne znaci da cu sada da ih mrzim, NITI da im PROPOVEDAM sta ce oni da rade... Neka rade sta god hoce, pod uslovom da nikoga drugog ne ugrozavaju.

Svakako da od juce nisi ni ti, ni drugi ovakvi. Treba da razmislis, zasto si nasilan, verbalno... Ja tebi NISTA pod milim Bogom ne ogranicavam, zivi kako god hoces, ako se ponasas kao covek, ili kao Covek, a ne kao zivotinja.

Ako TI mislis da si "iskreni" demokrata, ne MORAM ja da mislim da jesi?! Po meni NISI! Da li si skapirao katastrofu svoju, ili moram da ti crtam???
 

Back
Top