Quantcast

Апсолутна власт српских политичара и да ли је она заиста реалност?

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
20.722
Naravno da vidim. 60-tih i 70-tih godina SFRJ je bila Amerika za Kinu, jer su ovi živeli u iluzijama Maove samodovoljnosti i pokušavali da prave čelik u seoskim pećima...danas, kada se ne zamlaćuju da li je svet pravedan ili nije, već igraju igru, i nameću se, su najmoćnija ekonomska sila.
"Не видиш" кључну разлику...:think:
То је она разлика, у којој западна коалиција није избомбардовала Кину и полупала им све привредне потенцијале, није их принудила да јој продају своје преостале у бесцење, јер је Кина "мало већа" од Србије, чланица СБ и војна сила са којом нико нормалан не би ни помислио да уђе у војни сукоб.
Мојне да се правиш веверица, :lol: нисмо Чип и Дејл...

GeorgeV

Elita
Poruka
24.503
Тако што јој је опроштена кривица за изазивање рата, није платила репарације за почињене штете и у немачку привреду је упумпано до 1960-те преко 15 млрд$, што би, у данашњем еквиваленту било бар 50 пута већи износ; у тој ситуацији- може и Монголија да постабе супер-сила.
Svojevremeno je bila, i bez te situacije.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
20.722
Nemacka je posle rata oglodjana, firme su razmontirane i odnesene i na Zapad i u SSSR, naucnici i interesantni strucnjaci su odvodjeni i na Zapad i u SSSR. Americki svemirski program su stvorili zarobljeni Nemci.
Tek sa pocetkom Hladnog Rata, negde posle 1950. prestaje ogoljavanje i pocinje prava obnova.
Po meni je pravo cudo, kako su posle gubitka toliko ljudi, strucnjaka i infrastrukture uspeli da postanu noramlna zemlja, a ne jedna od najjacih ekonomija.
Како ти стручно "превидиш" незгодна питања, бра'о... :lol:

Софија

Buduća legenda
Poruka
41.786
Nemacka je posle rata oglodjana, firme su razmontirane i odnesene i na Zapad i u SSSR, naucnici i interesantni strucnjaci su odvodjeni i na Zapad i u SSSR. Americki svemirski program su stvorili zarobljeni Nemci.
Tek sa pocetkom Hladnog Rata, negde posle 1950. prestaje ogoljavanje i pocinje prava obnova.
Po meni je pravo cudo, kako su posle gubitka toliko ljudi, strucnjaka i infrastrukture uspeli da postanu noramlna zemlja, a ne jedna od najjacih ekonomija.
Није чудно ако узмеш у обзир да су као нација политички зрели.
Озбиљни, педантни, предани, рационални и мали човек зна шта је виши интерес, а ако не може да допринесе, склања се.
Људи нису свесни колико је нас комунизам унаказио.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
20.722
Svojevremeno je bila, i bez te situacije.
Кад?
Пре колико векова, и технолошких револуција? :lol:
Мани ме будалаштина.
Ако хоћеш да разговарамо- мора поштено, без тих изврдавања; у протибном- нисам заинтересован...

GeorgeV

Elita
Poruka
24.503
"Не видиш" кључну разлику...:think:
То је она разлика, у којој западна коалиција није избомбардовала Кину и полупала им све привредне потенцијале, није их принудила да јој продају своје преостале у бесцење, јер је Кина "мало већа" од Србије, чланица СБ и војна сила са којом нико нормалан не би ни помислио да уђе у војни сукоб.
Мојне да се правиш веверица, :lol: нисмо Чип и Дејл...
Ah...opet plačemo..ništa, nađi neku zemlju slične veličine nama, a koja je ekonomski za nas uspešna (i nije tako teško)...siguran sam da ćeš opet naći bar hiljadu razloga zašto ta neka zemlja može, a mi ne možemo.

Dakle, složićemo se da se nikada nećemo složiti.

Uostalom, imali smo SFRJ, koja je bila razrušena ratom, pa je jedno vreme sasvim solidno (nikada vrhunski, ali solidno) plivala...jeste, bili krediti, bilo ovo, bilo ono...ali da u toj SFRJ neko nije te pare ulagao da napravi nešto što može da proda svetu, džabe krediti...

pustos

Veoma poznat
Poruka
14.151
Како ти стручно "превидиш" незгодна питања, бра'о... :lol:
Nisi mi postavio nezgodno pitanje, nego si izneo netacnu stvar.
Nemackoj nije oprosteno, platila je zivotima, strucnjacima, infrastrukturom i teritorijom, ali nisu hteli da nametnu uslove koji su nametnuti posle 1.sv rata.
Ulaganje SAD dolazi kasnije, ali pare moras da ulozis u nesto sto donosi pare, inace samo propadnu, kao sto su propali jugoslovenski krediti. :confused:

Poslednja izmena:

GeorgeV

Elita
Poruka
24.503
Кад?
Пре колико векова, и технолошких револуција? :lol:
Мани ме будалаштина.
Ако хоћеш да разговарамо- мора поштено, без тих изврдавања; у протибном- нисам заинтересован...
Vidi, moram da ti priznam da ja uopšte nisam zainteresovan za razgovor sa tobom.

Ako ti se ono što pišem ne dopada, a ti lepo put pod noge.

Nisi ti ovde nikakav reper za poštenje, pa me mani tih tih uslovljavanja šta ću ja da navedem kao argument ili neću, i da li se to tebi sviđa, ili ne.

GeorgeV

Elita
Poruka
24.503
Како би ти решио проблем са организованим криминалом у Србији?
Ne znam. Mogao bi da napišem sada neke floskule koje svi znamo tipa "da država radi svoj posao, da se poštuju zakoni koje imamo, da političari ne kradu", ali, pravo da ti kažem, nemam nekog velikog ubeđenja da smo mi Srbi, kao narod, uopšte više sposobni da stvorimo i održavamo sistem koji će organizovani kriminal držati pod kontrolom.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
20.722
GeorgeV
siguran sam da ćeš opet naći bar hiljadu razloga zašto ta neka zemlja može, a mi ne možemo.
Не ради се о хиљаду разлога, само о неколико кључних, које разум мора да уважи.
А ти, видим- нећеш; ок, само ме онда заобиђи у дискусији, јер мене то уопште не занима.

Dakle, složićemo se da se nikada nećemo složiti.
Такође те замољавам да ме баталиш тих западњачких псеудодемократских бесмислица, не ложим се на то.

Uostalom, imali smo SFRJ, koja je bila razrušena ratom, pa je jedno vreme sasvim solidno (nikada vrhunski, ali solidno) plivala...jeste, bili krediti, bilo ovo, bilo ono...ali da u toj SFRJ neko nije te pare ulagao da napravi nešto što može da proda svetu, džabe krediti..
.
Да, све док ти исти кредитори нису израчунали да то треба разиебати да не остане камен на камену, и колонизовати.
Толико, о "правилима, фер утакмици и поштењу запада".
Поздрав...:bye:

Софија

Buduća legenda
Poruka
41.786
Ne znam. Mogao bi da napišem sada neke floskule koje svi znamo tipa "da država radi svoj posao, da se poštuju zakoni koje imamo, da političari ne kradu", ali, pravo da ti kažem, nemam nekog velikog ubeđenja da smo mi Srbi, kao narod, uopšte više sposobni da stvorimo i održavamo sistem koji će organizovani kriminal držati pod kontrolom.
То значи да и за себе и круг својих ближњих/пријатеља мислиш исто.
Ја мислим да потенцијал постоји само да су потребни и услови да се исти испољи, као и увек.

Софија

Buduća legenda
Poruka
41.786
Не знам због чега део нашег народа, западофила, има потребу да представља запад као легло поштења и правичности кад су међународни послови у питању и интереси.

Ја сам прва западофил. Живим, као и сви у Србији, њихову културу коју су својом доминацијом наметнули. Десетине, стотине је сјајних ствари које ваља усвојити од њих али чињеница је да су на западу смештене империје које као јаче тлаче. Уосталом, сви смо свесни да капитал и материјално не познају душевни моменат.
И као треба да се правимо глупљима него што јесмо да то не увидимо? Или да изигравамо узвишеност изнада ситуације па да моменат доминације јачег која је сурова реалност, приписујемо својој неспособности, глупости? Као да они нас мале питају шта бисмо ми желели? Средње или реш печено?
Како не.:roll:
Све је то српски комплекс више вредности- одговоран сам и за отапање леда на Северном полу.

Ако хоћемо да водимо реал политику, онда морамо да прихватимо да поред тога што ће нам узети све што им се прохте, могу да траже и да им се извинимо за то. Овде многи живе у заблуди неког поштења великих сила.
Ма брига их што ми патимо и крваримо, брига их за правду и право, брига их за културу, историју и корен, они сматрају да имају право да све сажежу јер им се може. Силеџијска политика тако иманентна човеку.

HEFESTOS 1

Elita
Poruka
20.722
Софија
Не знам због чега део нашег народа, западофила, има потребу да представља запад као легло поштења и правичности кад су међународни послови у питању и интереси.
Ја знам, и изнео сам га овде неколико пута, али се то објашњење феномена никако не допада "западофилима". :lol:
Ја сам прва западофил.
Онда знаш...:lol:

И као треба да се правимо глупљима него што јесмо да то не увидимо? Или да изигравамо узвишеност изнада ситуације па да моменат доминације јачег која је сурова реалност, приписујемо својој неспособности, глупости?
Ни једно ни друго.
И није то тема за овде, јер се радио националној стратегији, која се не сме "развлачити" јавно.
Све је то српски комплекс више вредности- одговоран сам и за отапање леда на Северном полу.
Карикатури се прибегава кад се жели нагласити и утврдити нека неубедљива теза, као ова; нађи ми једног Србина, који ће ово рећи за озбиљно, а да је ментално "исправан".:roll:

Ако хоћемо да водимо реал политику, онда морамо да прихватимо да поред тога што ће нам узети све што им се прохте, могу да траже и да им се извинимо за то. Овде многи живе у заблуди неког поштења великих сила.
Ма брига их што ми патимо и крваримо, брига их за правду и право, брига их за културу, историју и корен, они сматрају да имају право да све сажежу јер им се може. Силеџијска политика тако иманентна човеку.
:lol:
Ок; и како би онда требало осмислити ту реал политику?
Набаци пар теза...

GeorgeV

Elita
Poruka
24.503
То значи да и за себе и круг својих ближњих/пријатеља мислиш исто.
Ја мислим да потенцијал постоји само да су потребни и услови да се исти испољи, као и увек.
Ne znači. Znači da je to moje viđenje realnog trenutnog stanja, što ne znači da ne činim nešto da to promenim.

Mada, moram priznati da naginjem pesimizmu.

A ko treba da stvori uslove?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.