Quantcast

Апсолутна власт српских политичара и да ли је она заиста реалност?

Софија

Buduća legenda
Poruka
46.092
Ova tema moze biiti zanimljiva samo ako se o njoj diskutuje tako da se prevazidje dnevno/politicki ugao, koji provejava bukvalno u svakoj temi koja se otvori.
..
То и јесте поента.
Зато и постављам у уводу питање: Има ли сврхе расправљати се за рачун политичара српске политичке сцене?

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
65.384
То и јесте поента.
Зато и постављам у уводу питање: Има ли сврхе расправљати се за рачун политичара српске политичке сцене?
Mozda je trebalo da bude umesto za, recca na.

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.323
То и јесте поента.

Suštinski nema, ali je ponekad zabavno... :per:

Mene ovi što su sad na forumu vršioci dužnosti branilaca aktuelne vlasti zaista zabavljaju...pokazuju koliko neko može da bude bez obraza i kičme.

Da se razumemo, nisu ni profesionalni protivnici OVE vlasti (zastupnici nekih prethodnih) mnogo bolji, ali aktuelna vlast se svakim danom svojim postupcima toliko posherava po onima koji je zastupaju, na stotine raznih načina, da je zaista zabavno čitati nesretnike čija je dužnost (posao) da se koprcaju u tom galimatijasu laži, poluistina, kriminala, nemorala, bezakonja, i da danas nalaze objašnjenja za ono što su juče pljuvali...

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.114
Ova tema moze biiti zanimljiva samo ako se o njoj diskutuje tako da se prevazidje dnevno/politicki ugao, koji provejava bukvalno u svakoj temi koja se otvori.
Apsolutizam srpskih vladara ne pocinje ni Vucicem ni Tadicem ni Djiindjicem ili Slobom, pa cak ni Titom. Ima svoje korene i objasnjenje zasto je to tako. Ima vise faktora koji na tako nesto uticu.

Mi smo kao narod kroz istoriju preziveli veoma veliki broj trauma....

Ovde sam prestao da čita.Bla,bla,truć,truć...uvek isto.Uvek su krive okolnosti i onaj neko drugi za sve što nas je zadesilo i za svaki vid ponašanja,rada i organizacije...Uđi u bilo koje preduzeće i na radnim mestima ćeš videti/čuti isto."Nisam ja kriv što mi je loše,nego znaš,uzeše mi..." Samo mali broj ljudi koji su presekli i rekli :" hoću da budem drugačiji od danas.Hoću da probam novi pristup i da učim od boljih "je napravilo nešto dobro za sebe bez upotrebe kriminala i jeftine prodaje političkim vrhuškama
Mediokriteti smo

Mystic+

Legenda
Poruka
56.199
То и јесте поента.

Мало ту има сврхе.

Политиканти су мањи део вршења моћи.

Неко (полиикант) мора бити експонент моћи, такве социопате се бирају, а све више и дијаболици.

Језгро Корпорације моћи је изгубило свој ЦК и своју идеологију. Од фракција ЦК су направљене партије, а ДБ је одлучивао ко може, а ко не може правити партију. Упорнима и неподобнима су прављени проблеми.

Треба схватити да је сада обрнута ситуација него пре 70так година. Данас, не прави КП ОЗНУ, већ ДБ прави, цепа и спаја партије (петља се мање или више успешно у то)

Доказ: Деца ОЗНЕ, Мики Ракић и Борис Тадић, 2008. су СРС поцепали у СНС. То је ишло чак до ЦИА и БНД који је јасно стао у помоћ СНС (деца комунизма) 2008, нарочито 2012.г.

Poslednja izmena:

fobos11

Domaćin
Poruka
3.584
Ovde sam prestao da čita.Bla,bla,truć,truć...uvek isto.Uvek su krive okolnosti i onaj neko drugi za sve što nas je zadesilo i za svaki vid ponašanja,rada i organizacije...Uđi u bilo koje preduzeće i na radnim mestima ćeš videti/čuti isto."Nisam ja kriv što mi je loše,nego znaš,uzeše mi..." Samo mali broj ljudi koji su presekli i rekli :" hoću da budem drugačiji od danas.Hoću da probam novi pristup i da učim od boljih "je napravilo nešto dobro za sebe bez upotrebe kriminala i jeftine prodaje političkim vrhuškama
Mediokriteti smo

Da si hteo da procitas mozda bi ti nesto bilo jasno. A upravo takav plitak nacin razmisljanja, sa nula argumenata i potpunom samouverenoscu da si u pravu, koji prikazujes, jeste jedan od razloga zasto smo tu gde jesmo.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
65.384
Mediokriteti smo

Ali srpski narod hoce promene, ali da sve ostane isto.
U cuvenom romanu Leopard i sam autor (Giuseppe Tomasi di Lampedusa ) kaze da je poenta uspeha u politici,
drustvu, drzavi da stvari treba menjati, ali tako da ostanu iste.

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.114
Da si hteo da procitas mozda bi ti nesto bilo jasno. A upravo takav plitak nacin razmisljanja, sa nula argumenata i potpunom samouverenoscu da si u pravu, koji prikazujes, jeste jedan od razloga zasto smo tu gde jesmo.
OK.Hajde da probamo da "plitko" razmišljamo kao ja ,pa da vidimo gde će nas to dovesti.Ili da probamo nešto sasvim drugo.Tvoje objašnjenje nas ne pomera iz blata.Samo opravdava zašto smo tu gde jesmo i olakšava nam da se pomirimo sa trenutnim stanjem

norge_srbin

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.530
Kome da dokazuješ? Pa i najgluplji Srbin u Srbiji, najverniji čitalac Informera i penzioner ljubitelj Vučića, zna da danas bez dozvole vlasti u Srbiji teško da možeš i da glasnije prdneš...a, kamoli da dobijaš pare iz budžeta za razvoj "organske proizvodnje" skanka...
Savrseno tacno, i ja sam sa ovim imao problema od 2010. do 2018. Resio sam too na jednostavan nacin, koji je vezan sa parama, i boravkom u inostranstvu.

Naime, ja u Srbiju/Beograd dolazim da odmaram, i da vidim svoje prijatelje, i da polozim cvece na groblje mojih predaka.

Nikakav business, niti bilo sta sa politikom ne radim, niti me zanima sta se desava sa mafijasima, u smislu ulice... Na ulici znam stvari, i dobro izbegavam (odlicno) bilo kakve probleme. Sve u sta su u tom periodu pokusali da me uvuku je propalo, niti ima traga o pregovorima niti u papirima, niti u snimcima, a ono sto imaju, ne mogu da iskoriste, nema nijedan momenat gde sam pristao na njihov bilo koji indecent proposal, i gde sam potpisao bilo sta. Nema materijala za ucenu. :ok:

Kada nisi zavisan od njih, izvan njihovog domasaja si, i NE DAO ti Bog da se sa njima upetljas u bilo sta... Dala baba dinar da udje u kolo, sada bi dala 1000 da izadje... :nono3: :nono3: :nono3:

Mystic+

Legenda
Poruka
56.199
Сви они играју онолико колико им пуштају музику.

Нећемо се замајавати па мислити да смо требали 10 година да скинемо Милошевића.

Милошевића смо могли скинути за седам дана, да су га његове газде пустиле низ воду, што на крају и јесу.

Од када смо '44. успоставили власт долазећи на туђим тенковима, задужили смо се и тај кредит плаћамо и данас.

Моћни смо колико нам дозволе.

Избушени смо и шупљи смо на све стране.

Знамо да је Монархија била по прилично суверена, а да је република са Титом направљена за туђе потребе, а не за потребе јужних Словена.

Та република, која није ни данас република је подупирана и подржавана преко Тита и кредита, иначе би се распала и показала се да је симулација сувернитета.

Међутим симулакрум се и после комадања првобитне републике СФРЈ и даље одржава и подупире иако је ова република још мање одржива.

Знамо како и због којих циљева је титова симулација републике подржавана споља

Али, не знамо ко данас споља, подржава ову извргнуту репулику да се не сруши и не распадне.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
65.384
Знамо како и због којих циљева је титова симулација републике подржавана споља

Али, не знамо ко данас споља, подржава ову извргнуту репулику да се не сруши и не распадне.

Uvek je spolja, a mi iznutra jako smo fin svet, jer da nije tih spolja danas bismo bili ne znam
ni ja sta.

sirmijum

Veoma poznat
Banovan
Poruka
14.588
Pojeo vuk magarca, ajde dokazi da je Vlast organizovala farmu!

Teže će biti dokazati da nije nego da jeste. Tu su dolazili vrlo visoko rangirani političari i jednostavno je nemoguće da nisu imali bezbednosne informacije gde idu.
Osim toga, danas ako kreneš da gradiš neku šupu 4x4 metra na crno ima u roku od odmah da ti dođe država u vidu inspekcije.

fobos11

Domaćin
Poruka
3.584
OK.Hajde da probamo da "plitko" razmišljamo kao ja ,pa da vidimo gde će nas to dovesti.Ili da probamo nešto sasvim drugo.Tvoje objašnjenje nas ne pomera iz blata.Samo opravdava zašto smo tu gde jesmo i olakšava nam da se pomirimo sa trenutnim stanjem

Prvi korak ka izlecenju je da ustanovis da imas problem i da pronadjes njegove uzroke. Nisam ja otkrio toplu vodu, postojali neki mnogo pametniji od mene koji su istrazivali autoritarne rezime, politicku istoriju, polticke ideologije i navike naroda i dosli do nekih zakljucaka. Neke stvari su duboko ukorenjene u karakter naroda. Znam da te to nece utesiti, jer bi ti zeleo da smo odmah racionalni i pragmaticni kao amerikanci, britanci i slicno.

Onda ili menjaj drzavu ili se javno odrekni ovog naroda. Jer mi nismo od juce ovakvi i postoje neki ozbiljni uzroci zasto smo takvi. Nije dzabe ona anegdota, bese kada je Kralj Petar trebao da odluci kakav ce parlament biti, pa su mu predlagali engleski sistem, on je odogovrio nesto tipa "za taj sistem trebaju nam englezi". Ili more ovih zakona koje smo skoro u potpunosti preveli i propisali iz EU, koji tamo funkcionisu besprekorno, a ovde su maltene beskorisni, govori o tome da ne postojii univerzalno resenje za nas.

Jedna od retkih stvari jeste brza promena vlasti je pozeljna. Ali oko toga se pitaju i samii politicari, pa koriste svoja sredstva kako bi se sto duze zadrzali na vlasti. Dakle mi smo neka prelazna generacija koja se nece nagledati i najesti demokratije, ali ako budemo makar malo manje pametniji, da nasoj deci ostavimo nesto bolju situaciju. Makar da im usadimo neko kriticko misljenje, racionalan odnos i slicno, da krenemo od toga.

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.323
Jedna od retkih stvari jeste brza promena vlasti je pozeljna. Ali oko toga se pitaju i samii politicari, pa koriste svoja sredstva kako bi se sto duze zadrzali na vlasti. Dakle mi smo neka prelazna generacija koja se nece nagledati i najesti demokratije, ali ako budemo makar malo manje pametniji, da nasoj deci ostavimo nesto bolju situaciju. Makar da im usadimo neko kriticko misljenje, racionalan odnos i slicno, da krenemo od toga.

Dosta je zabrinjavajuće što su se kod nas izgleda ti mentalitetski elementi koje si opisao baš ukorenili. Naime, nismo mi jedini koji su bili u takvom istorijskom razvoju, pod opasnostima za sam opstanak i šta ti ja znam šta...ali, u nekoj Rumuniji građani malo-malo svoje političare (a nisu ništa bolji ni gori ološi nego naši političari) podsete da su preterali...

U Srbiji se skupi gomila zaposlenih u barutani da linčuje oca svog poginulog kolege koji tuži večitog direktora te barutane u Lučanima.

fobos11

Domaćin
Poruka
3.584
Dosta je zabrinjavajuće što su se kod nas izgleda ti mentalitetski elementi koje si opisao baš ukorenili. Naime, nismo mi jedini koji su bili u takvom istorijskom razvoju, pod opasnostima za sam opstanak i šta ti ja znam šta...ali, u nekoj Rumuniji građani malo-malo svoje političare (a nisu ništa bolji ni gori ološi nego naši političari) podsete da su preterali...

U Srbiji se skupi gomila zaposlenih u barutani da linčuje oca svog poginulog kolege koji tuži večitog direktora te barutane u Lučanima.

Dobro ima istine u tome. Ali ajmo realno, da ne budemo strogi prema nama samima. Malo li je krvi palo pre svega na beogradskim ulicama u raznim protestima. Dok su ulice u Beogradu gorele, Bukurest, Sofija i mnogi drugi gradovi nisu. Upravo je energija potrosena u takvim protestima i sav taj napor naroda, kojim su politicari obrisali du.pe i doveli do toga da danas i vlada apatija.

Mystic+

Legenda
Poruka
56.199
Uvek je spolja, a mi iznutra jako smo fin svet, jer da nije tih spolja danas bismo bili ne znam
ni ja sta.

Увек је и изнутра и споља. И никада није само споља или само изнутра.

А то се зове и слобода и суверенитет и то нема везе са финићом, већ са врлинама, моралом и храброшћу.

alfalogo

Elita
Poruka
16.409
Sofija,

Manje vise, stvari jesu takve kakvm ih opisuje Mystic+. Nije sve bash tako uprosceno, koliko ja razumem, slika je dosta komplikovanija. eSeNeSeS je i dosao na vlast, jer je video svoju sansu da se ubaci u prazan prostor... Jer je DS ispusio nakon 8 godina klik-klaka. eSeNeSeS je lagao Zapadu da ce odraditi za njih posao priznanja Kosova, sto svakako nisu smeli da odrade (narod bi ih raskidao na komade).

Vucic za sebe smatra da je jezivo pametan, i da ce na kraju da odradi SVOJE, a ne njihove strategije, i da ce zaiebati njihove stratege... To je izazov... Veliki! Ali, Vucic NIJE sam dosao na vlast, imao je spremnu, kompaktnu ekipu. Koju on itekako dariva (24 stana, tetke iz kanjade, stanovi po Regent Parku, dzipovi, avioni, kamioni, taj rad)... On je takodje resio da uhvati kontrolu svih novcanih tokova... A tu su deca UDBE, pa jos CIA, pa Crnogorci, pa MI6, pa aljbanska mafija... I svi oni imaju ogroman interes. I jaci su od njega na svom terenu. NE u BGDu, ali tamo, na Kosovu, izvan Srbije... Tu su oni carevi.

Nece ih odraditi. Nikako. Znam Zapad, ne mozes ih odraditi na njihovom terenu, na njihovim parama.

Nije dosao Vucic sam na vlast, u smislu da ga je tesko ukloniti likvidacijom. To sto je on odradio je hobotnica... Nije lako to sve pocistiti. Pametan je... Nije glup.

Pitas se, kako to da je ipak ovaj pohapsen? Pa njemu Slina moze donekle da garantuje bezbednost, ali nikako 100%. Slinini ljudi su i zatvarali oci pred 12Ha marihuane, ali se desilo da je "neko" odrukao operaciju. 12 dana su zadrzavali info... 12 dana su pokusavali da skrenu paznju gradjana na nesto drugo, mozda da pregovaraju sa ucenjivacima sta traze da ne odrukaju podatke. Mi to ne znamo.

Do dogovora ocigledno nije doslo, pukla je tikva, pa je Slina MORAO da izda naredjenje o hapsenju. I sada, ko zaista veruje ovom uhapsenom, kada on kaze da je zvao Andrejku. Zvao ga na tzv. "cist" telefon, Andrejka mu odgovorio sta je imao, onda je izvadio karticu, slomio je, bacio u WC solju, a telefon bacio u reku. Kazes, mogu da vide pozive u baznoj stanici? Pa da, mogu... Kada pitaju ovog, ko ti je taj Vlado Momcilovic, na koga je registrovan SIM, on ce da kaze: Andrej! :smeker:

Pojeo vuk magarca, ajde dokazi da je Vlast organizovala farmu!
E sad, da li su ovi dovedeni zgog Kosova ili zato što je Srbiji pod onim ludacima pretila ekonomska propast- ja ipak više naginjem prema ovom drugom.

Mystic+

Legenda
Poruka
56.199
Prvi korak ka izlecenju je da ustanovis da imas problem i da pronadjes njegove uzroke. Nisam ja otkrio toplu vodu, postojali neki mnogo pametniji od mene koji su istrazivali autoritarne rezime, politicku istoriju, polticke ideologije i navike naroda i dosli do nekih zakljucaka. Neke stvari su duboko ukorenjene u karakter naroda. Znam da te to nece utesiti, jer bi ti zeleo da smo odmah racionalni i pragmaticni kao amerikanci, britanci i slicno.

Onda ili menjaj drzavu ili se javno odrekni ovog naroda. Jer mi nismo od juce ovakvi i postoje neki ozbiljni uzroci zasto smo takvi. Nije dzabe ona anegdota, bese kada je Kralj Petar trebao da odluci kakav ce parlament biti, pa su mu predlagali engleski sistem, on je odogovrio nesto tipa "za taj sistem trebaju nam englezi". Ili more ovih zakona koje smo skoro u potpunosti preveli i propisali iz EU, koji tamo funkcionisu besprekorno, a ovde su maltene beskorisni, govori o tome da ne postojii univerzalno resenje za nas.

За сва та питања постоје одговори у политичким наукама и постоје људи који се тиме баве.

Политикологија је наука и она нема везе са политикантством

Tenkre

Buduća legenda
Poruka
25.114
E sad, da li su ovi dovedeni zgog Kosova ili zato što je Srbiji pod onim ludacima pretila ekonomska propast- ja ipak više naginjem prema ovom drugom.

Dakle,da sumiramo,tvoje potove.CIA i Soroš su videli da će žuti i njihovi partneri,poput g17+, da ekonomski iznure Srbiju,te su na vlast doveli AV pod uslovom da u svoje redove primi žute,G17+ i ostale koji su osiromašili Srbiju...E pa i svemoćna CIA i Soroš se znaju zeznuti.Srbija još nije postigla bdp iz 2009. uvreme kada je bilo loše i ekonomska kriza :per: :per: :per:

alfalogo

Elita
Poruka
16.409
Apsolutizam srpskih vladara ne pocinje ni Vucicem ni Tadicem ni Djiindjicem ili Slobom, pa cak ni Titom. Ima svoje korene i objasnjenje zasto je to tako. Ima vise faktora koji na tako nesto uticu.

Mi smo kao narod kroz istoriju preziveli veoma veliki broj trauma. propadanja srednjevekovne drzave, pa onda vekovi pod tudjom vlascu, bez drzave, pa ponovo obnova drzavnosti itd... Kao narod koji je skoro stalo bio egzistencijalno ugrozen od strane spoljnog neprijatelja, narod se uvek u tim teskim trenucima zbijiao i “sakrivao” odnosno stajao iza jednog vodje koji ce da preuzme sve nase brige i da nas brani. U tom nekom smislu to se uklapa sa tim nekim patrijarhalnim sistemom, samo prenesenom na visi nivo. Jedan vodja, nas, kakav god da je bolje je nego bilo koji stranac.

Zbog toga smo mi kao narod bili u stanju da tolerisemo zloupotrebu moci i polozaja pa i vlasti nekog domaceg vodje, jer u podsvesti imamo da je bolji i takav domaci vodja nego strani okupator. A taj vodja, osetivsi prirodu naseg naroda, cesto je znao da manipulise osecajima naroda, pa ili da izaziva ili da izmislja krize i spoljnu opasnost (u onim retkim trenucima kada nismo bili ugrozeni). I to su obrasci koji se stalno ponavljaju od Prvog srpskog ustanka pod Karadjordjem i Drugog ustanka pod Milosem Obrenovicem. Obojica su po prirodi bili apsolutisti, jalovi su bili pokusaji da ih u tome bilo ko osujeti. Sa druge strane oni su to vesto koristili. Kao sto su koristili i drugi posle njih. Pa za vreme Tita, kada je tamo vec polovinom 60ih polako prestajala realna opasnost da ce nas neko napasti, izmisljao se spoljni ili unutrasnji neprijatelj, narod se stalno drzao u strahu, kako bi podrzao neustrasivog vodju kojii ce da ih brani. Svi su koristiili te ustaljene seme.

Dakle taj vodja kome se mi klanjamo cesto mora biti i surov i jak, ne sme pokazivati slabosti. A sta se dogodi kada recimo zeli da se ponasa koliko toliko u skladu sa zakonima i da ne izlaze van okvira svojih nadleznosti. Pa imate primer Vojislava Kostunice, koji manje vise nije izlazio iz okvira svojih nadleznosti koje su prilicno male. A kako ga je narod dozivljavao. Pa on je smusen,nesposoba, neobavesten, voli macke, nema decu, gleda sove. Dakle nas narod je sa druge strane taj koji nece trpeti vodju koji nije jak i koji ga ne bije. Mi kao narod volimo one koji nas maltretiraju. Ljudi su ovde u ono vreme bili spremni da ginu i za Tita i za Slobu. U nesto manjem obimu rasli su i kultovi Djindjica i Tadica i Vucica.

Dakle odnos izmedju apsolutizma nasih vladara i naroda je dvosmerna. Ne samo sto domaci vladari vesto manipulisu nasim strahovima i predstavljaju se kao svemoguci zastitniici, nas narod bas takve i trazi.

Dalje kada se razradi sve ovo, kao slovenski narod mi mnogo vise imamo razvijenu neku kolektivnu svest za razliku od individualizma koji je na zapadu. To je jedan delic odgovora zasto se komunizam kao sistem daleko bolje primio u drzavama sa slovenskim stanovnistvom nego bilo gde drugde. Kolektivna svest se maniifestuj da smo uvek navikli na neku hijerarhiju koja postoji u zajednici (porodica, zadruga, selo, grad, drzava) i bespogovorno ispunjavamo sta dolazi od onih iznad nas i nikada ne dovodimo u pitanje ispravnost njihovih odluka. Spremni smo da predamo sopstvene slobode samo kako bi nas neka visa sila (drzava, vodja) stitio.

Sa druge strane zapadni individualizam u prvi plan stavlja potrebe i zelje pojedinca. Dovodi do neprikosnovene zastite imovine, privatnosti. Pojedinac na zapadu i drzavu kao i radoznalog komsiju dozivljava kao uljeza ako ovaj cacka u njegovom privatnom domu. Posle to siri, ne zeli drzavu u poslu, ne zeli u mnogim stvarima, jer smatra da je drzava samo nuzno zlo. Dok kod nas placemo sto drzava prodaje firme, sto se sve prepusta privatnicimia, u SAD i nekim drugim zemljama smatraju da drzava treba samo da regulise semafore na ulici, a mozda cak ni to. A to je zato sto smatraju da oni sami znaju bolje. A svega toga ne bi bilo da vekovima takav jako izrazen individualizam u tom sistemu nije iznedrio odgovorne pojedince koji u nekom politickom odlucivanju pre svega prate licni interes i ne libe se da smennjuju nekog, odnosno ne plase se promena.

I da ponovimi, kod nas je to bilo nemoguce, delom sto tradicijom pripadamo slovenskim narodima, ali sto je jos gore, zato sto smo vekovimia bili pod konstantnim pretnjama da smo uvek bili upuceni jednii na druge, da zbijamo sopstvene redove uvek ugrozenii spolja. Sav taj period prosvetiteljstva i evropske renesanse, kada se pojedinici na zapadu oslobadjaju stega, pre svega crkve, mi smo preskociili, jer smo se brinuli kako da prezivimo kao narod pod teskom okupacijom. Sve te osobine nisu se razvijale kod nas, jer bi u tom trenutku ugrozile nas opstanak.

Kako bismo kao narod i kao drzava jednog dana bili, uslovno receno "normalniji" i kako bismo imali normalnije vodje, odnosno sistem, potrebno je da imamo pre svega nekoliko decenija, a usudicu se reci i vekova, bez rata i nekih teskih potresa koji bi nas ugrozili kao narod.
Pa i kad je se bez vladara desi ti se Đilas. Gde haman i pet godina posle njegove vladavine ne može da se ustanovi kako je bunario državu i za koliko.
Tadić je bio jednostavno nejak i glup. Šveceri mu ga gurali kako su stigli.

Mystic+

Legenda
Poruka
56.199

Народ је ослабио, искварио се, постао неморалан и онеспособио.

Када преживели остаци народа буду способни сами себе да прехране и да морално носе своје оружје са којом брани и унутарњу слободу и спољашњи суверенитет, тада ће се почети подизати држава из подигнуог друштва, које чини подигнути грађанин.

Са палим грађанином нема ништа

GeorgeV

Buduća legenda
Poruka
25.323

Misliš da se CIA zabrinula za dobrobit Srbije?

Uglavnom, da li Srbiji i pod ovima preti ekonomska propast videćemo ako zvekne neka SEKA, kao što je onima zveknula.

Pošto je pre SEKE vazda med i mleko, rast i porast (ovi danas još nisu dostigli ni pola stope rasta jednog Koštunice, a zadužuju se neprestano, a on se razduživao), a tek kada SEKA zvekne se vidi koliki je taj rast i porast bio istinit...

alfalogo

Elita
Poruka
16.409
Dakle,da sumiramo,tvoje potove.CIA i Soroš su videli da će žuti i njihovi partneri,poput g17+, da ekonomski iznure Srbiju,te su na vlast doveli AV pod uslovom da u svoje redove primi žute,G17+ i ostale koji su osiromašili Srbiju...E pa i svemoćna CIA i Soroš se znaju zeznuti.Srbija još nije postigla bdp iz 2009. uvreme kada je bilo loše i ekonomska kriza :per: :per: :per:
Pa crv u celoj situaciji i jeste bio Đilas. G17+ i ne toliko. Ako nisu bili i u konfrontaciji oko ekonomske politike za koju ni Tadić nije znao da kaže ko je pokreće.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
53.914
Кад треба да се украде, да се намести посао и шема ближњем, да се ескивирају закони и прописи, њихова моћ је огромна.
Међутим, кад су у питању нека стратешка одлучивања, типа какве нам реформе требају, који пут је добар за будућност наше деце, ту се они ништа не питају, они су постављени из Брисела и Вашингтона да спроводе одлуке које се доносе тамо и добро су за то плаћени, нашим новцем наравно.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.