Quantcast

Apple planira da predstavi gejming Mac računar tokom 2020. godine?

Smartanabil

Elita
Moderator
Poruka
20.330
1577722658793.png

Trenutno PC uređaji dominiraju eSports scenom i iako postoje Mac gejmeri, jasno je da PC platforma nudi veću prilagodljivost, modularna je i lakša za nadogradnju, te je stoga i glavni izbor profesionalnih gejmera u odnosu na Mac računare.

Zasnovani na poprilično bizarnim glasinama i informacijama do kojih je došao Patently Apple, izveštaji iz Tajvana sugerišu da Apple planira da zakorači na gejming scenu tako što će tokom 2020. godine predstaviti gejming Mac. U ovom trenutku, Apple-ovi najjači iMac i MacBook Pro modeli su sposobni za gejming do određenog nivoa.

Ipak, benchmarking rezultati pokazuju da ovi računari nisu najbolja i najjača opcija kada je gejming u pitanju i to je izgleda segment koji Apple želi da pokrije. Glasine sugerišu da će gejming Mac biti uređaj sa cenom od oko 5000 dolara, a mogao bi stići u AiO (All-in-One) formi ili u obliku gejming laptopa.

Ostaje da se vidi da li će se ove neobične glasine obistiniti, s obzirom na to da Apple nikada do sada nije bio specifično zainteresovan za gejming tržište. Pomenute informacije je stoga potrebno uzeti sa rezervom, a više detalja bi moglo biti dostupno u budućnosti.

Izvor: TweakTown

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.121
Mislim da bi se proizvođači hardvera, operacionih sistema i gejmerskih softvera konačno trebali da dogovore! Jedno od banalnih pitanja: Komšiji i Win10 kilavo radi na DualCore kanti. I o kakvim ozbiljnijim igricama bi on mogao da sanja? Hebote, pa sam OS potroši GIGU memorije za *****! I ajde sada ti igraj igricu? :rotf:

Ja mislim da svi ti navedeni majmuni radi svoje koristi rade probleme i smanjenje tržišta drugima i tako u krug..... HEBU se majmuni međusobno! :rotf: :rotf: :rotf:

Za početak bi trebala opcija " Restart in Game Mode"! Ako ja igram neku igricu, KOJI ***** mi trebaju razni 'neophodni' servisi OS-a? :super::super::super:

Poslednja izmena:
Poruka
3.855
Mislim da bi se proizvođači hardvera, operacionih sistema i gejmerskih softvera konačno trebali da dogovore! Jedno od banalnih pitanja: Komšiji i Win10 kilavo radi na DualCore kanti. I o kakvim ozbiljnijim igricama bi on mogao da sanja? Hebote, pa sam OS potroši GIGU memorije za *****! I ajde sada ti igraj igricu? :rotf:

Ja mislim da svi ti navedeni majmuni radi svoje koristi rade probleme i smanjenje tržišta drugima i tako u krug..... HEBU se majmuni međusobno! :rotf: :rotf: :rotf:

Za početak bi trebala opcija " Restart in Game Mode"! Ako ja igram neku igricu, KOJI ***** mi trebaju razni 'neophodni' servisi OS-a? :super::super::super:
Cu dual core...hahah pa imao sam dual core pre...15 godina. I nije sam broj core problem vec sama platforma-DDR2, SATA2, itd. Pre evo sad nekih ...Hm, da saberem 12 godina, znaci do pre godinu I po sam cepao quad core I to PRAVI, Intela pa cak ni on nije bio dosta jak za Win 10.A kam,oli dual core.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.121
Cu dual core...hahah pa imao sam dual core pre...15 godina. I nije sam broj core problem vec sama platforma-DDR2, SATA2, itd. Pre evo sad nekih ...Hm, da saberem 12 godina, znaci do pre godinu I po sam cepao quad core I to PRAVI, Intela pa cak ni on nije bio dosta jak za Win 10.A kam,oli dual core.
Pa to već godinama objašnjavam softverskim majmunima! Sve je manje raje koja će u šatorima danima čekati neki super procesor sa milion jezgri a za koji oni piskaraju svoje urnebesne poluproizvode! Tako su recimo i davali besplatni Win10 za one sa Win7, ali i to im bilo slabo jer oni koji su radi toga trebali i jaču kantu su odhebali to!
I zamisli sada šta se dogodilo: TheBill Gejts je zahvaljujući Windblowsima postao najbogatiji amer, a danas je Majkrosoft samo obična serverska farma koja mlati lovu na Cloudima! :super: Zamisli jada kada svoje (polu)proizvode moraš da deliš BESPLATNO! :rotf: :rotf: :rotf:

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.668
Pa to već godinama objašnjavam softverskim majmunima! Sve je manje raje koja će u šatorima danima čekati neki super procesor sa milion jezgri a za koji oni piskaraju svoje urnebesne poluproizvode! Tako su recimo i davali besplatni Win10 za one sa Win7, ali i to im bilo slabo jer oni koji su radi toga trebali i jaču kantu su odhebali to!
I zamisli sada šta se dogodilo: TheBill Gejts je zahvaljujući Windblowsima postao najbogatiji amer, a danas je Majkrosoft samo obična serverska farma koja mlati lovu na Cloudima! :super: Zamisli jada kada svoje (polu)proizvode moraš da deliš BESPLATNO! :rotf: :rotf: :rotf:
A u čemu se razlikuje Apple koji je zahvaljujući lepo upakovanom sranju ubedio stotine miliona da im proizvod valja i time zaradio stotine milijardi. Pazi koliki supak moraš biti da kupiš telefon za 1800e jer ima 512gb a onaj za 128gb košta ispod 1000e.

fosilvaso

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.121
A u čemu se razlikuje Apple koji je zahvaljujući lepo upakovanom sranju ubedio stotine miliona da im proizvod valja i time zaradio stotine milijardi. Pazi koliki supak moraš biti da kupiš telefon za 1800e jer ima 512gb a onaj za 128gb košta ispod 1000e.
Nemoj tako! :super:To ti je kao i sa modom i statusnim simbolom! Neko može, i ulupa silnu lovu u neki brendirani proizvod iako je obično smeće, po ničemu bolje od mnogo jeftinije robe! Recimo, ja sam 'mekovac', koristim skupi i kvalitetni brendirani proizvod, a ne neko BESPLATNO Majkrosoft smeće! :rotf::rotf::rotf:

markons82

Veoma poznat
Poruka
14.668
Nemoj tako! :super:To ti je kao i sa modom i statusnim simbolom! Neko može, i ulupa silnu lovu u neki brendirani proizvod iako je obično smeće, po ničemu bolje od mnogo jeftinije robe! Recimo, ja sam 'mekovac', koristim skupi i kvalitetni brendirani proizvod, a ne neko BESPLATNO Majkrosoft smeće! :rotf::rotf::rotf:
Jeste, možda se ona Hermes tašnica zaista pravi od kože neprcanog zeca, al za razliku od satova, automobila.... tehnička roba, pogotovo što Apple nema svoje proizvode( mislim na procesore, memoriju...)ne bi smela da košta 2-3x više od konkurencije koja isto to nudi bez znaka "jabuke".
ZA 5000$ možeš da staviš i9, 64gb rama, 2080gi.hdd 10tb sa m2 ssd 1tb, odlicnu ploču, vodeno hladjenje... I da ti ostane para za neki 34inc monitor...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.