Aplikacije koje najviše koristite

VMvere vSpehere clijent - program za upravljanje virtuelizovanim serverima sa udaljene lokacije
RDP- remote desktop - pristup računarima sa udaljene lokacije
irfan wiev - besplatan program za obradu fotografija , izuzetno moćan ne baš kao photoshop ali ok za moje zahteve
any desk -zamena za teamviver , takođe daljinski pristup računarima
Hirens BCD- LIVE Operativni sistem na disku ili usb-u koji sadrži mnoštvo alata za admistraciju računara , testiranje i analizu stanja računara i komponenti u računaru , cloniranje sistema - brzu instalaciju operativnih sistema , testiranje mreže itd. itd. sve što jedan administrator sistema može da poželi.
 
Firefox, t-bird, gnome-terminal, vim, VSCode, Files, pidgin, hexchat (ili weechat), virtualbox, Steam, skype, viber i na Windows-u i VS2017, na Linux-u vim uglavnom.
Zena koristi anydesk da se zakaci na posao.

e da:
jos wps office na Linux-u, a na Windows Office.

kako zaboravih baze:
mysql, postgresql, mssql. Od klijentata mssql-cli, azuredatastudio, heidisql, i workbench.
 
Poslednja izmena:
Firefox, t-bird, gnome-terminal, vim, VSCode, Files, pidgin, hexchat (ili weechat), virtualbox, Steam, skype, viber i na Windows-u i VS2017, na Linux-u vim uglavnom.
Zena koristi anydesk da se zakaci na posao.

e da:
jos wps office na Linux-u, a na Windows Office.

kako zaboravih baze:
mysql, postgresql, mssql. Od klijentata mssql-cli, azuredatastudio, heidisql, i workbench.
ja koristim VPN
 
Niko od vas se nije izjasnio za mobilni telefon. :)

Viber, WatsApp i telenor aplikaciju za proveru placenog kredita.Onda Shazam,kad ne mogu da se setim ko peva i pesma kako se zove.To vecinom Rock muzike,jer dosta znam melodija,a nisam zapamtio koja je grup.Od starijih narodnjaka,tesko da sta ne mogu da pogodim.Probao sam da instaliram Instagram,ali jos uvek nisam stupio u kontakt ni sa kim,samo da vidim kako je,ako je kao Fejsbuk,onda gasim obavezno.
 
Koristim Android google pretrazivac i nemam problema sa njim.
Малко сам збуњен шта си тачно хтео да кажеш, ако се не варам и на опери је гуглов претраживач вероватно основни претраживач..?

На рачунарима:
Либреофис (и на виндовсу и на линуксу),
МС офис (на виндовсу -посао),
Од интернет преглефача: фајерфокс и Јандекс прегледач,
Од интернет претраживача: јандексов и дак дак го,
Ситније алате користим у зависности од радних окружења (на стоном рачунару - гном шел на преносном КДЕ 5),
Обрада фотографија : Гимп ,
Ћаскање (дописивање) и праћење разних занимљивости : телеграм
Клијент е-попте : Тандербирд,


.. На мобилном:
Интернет прегледач: јадексов,
Интернет претраживач: јандексов и као помоћ гуглов,
За е-пошту- јандекс Пошта и Пошта Мејл.ру
Удаљено складише : јандекс диск и Мејл.ру Облак,
Мтс
Бус плус
Јандекс карте,
Дописивање, разговори и видео разговори : телеграм, ....
 
Малко сам збуњен шта си тачно хтео да кажеш, ако се не варам и на опери је гуглов претраживач вероватно основни претраживач..?

На рачунарима:
Либреофис (и на виндовсу и на линуксу),
МС офис (на виндовсу -посао),
Од интернет преглефача: фајерфокс и Јандекс прегледач,
Од интернет претраживача: јандексов и дак дак го,
Ситније алате користим у зависности од радних окружења (на стоном рачунару - гном шел на преносном КДЕ 5),
Обрада фотографија : Гимп ,
Ћаскање (дописивање) и праћење разних занимљивости : телеграм
Клијент е-попте : Тандербирд,


.. На мобилном:
Интернет прегледач: јадексов,
Интернет претраживач: јандексов и као помоћ гуглов,
За е-пошту- јандекс Пошта и Пошта Мејл.ру
Удаљено складише : јандекс диск и Мејл.ру Облак,
Мтс
Бус плус
Јандекс карте,
Дописивање, разговори и видео разговори : телеграм, ....
Nemam instaliran pretrazivac na telefonu,idem firektno na Google i trazim sta mi treba
 
Nemam instaliran pretrazivac na telefonu,idem firektno na Google i trazim sta mi treba
Задатак научити шта означавају термини "интернет претраживач" и "интернет прегледач".
Шта тачно значи " изаћи на Гугл"?
Нпр понекад користим гуглов претраживач у оквиру интернет прегледача фајрфокс, а некад преко јандекс браузера (тако се званично зове програм). Ипак чешће користим дак дак интернет претраживач у односу на гуглов интернет претраживач...
Иначе, Гугл као део корпорације бави се разним стварима везаним за интернет и рећи "изаћи на гугл" не значи баш ништа конкретно јер постоји доста различитих тумачења...
 
Telefon ima svoj pregledac,bezimeni.Samo pise u aplikacijama"Pregledac".Kakav Jandeks,i ostali bakraci.
Братанче твој телефон користи гуглов претраживач и неки "небрендирани" прегледач из гуглове радионице тј са интегрисаним гугловим сервисима у новије време се поставља као основни гуглов Хром, мада није искључено и да је неки претраживач везан за радно окружење у зависности од произвиђача телефона.

Поента је да постоји широк избор и претраживача и прегледача садржаја на интернету а не само Гугл. При том сам гугл има много других сервиса а не само фукцију претраживања... Речено важи за све оперативне системе и типове рачунара на којима се покрећу.
 
Sta ti nije jasno.Nemam pretrazivac.Idem direktno na net preko google.Mogu da koristi mikrofon za pretragu,a moze i pisanjem,bez Browsera.
Хоћеш да кажеш да за излазак на интернет користиш искључиво гуглов претраживач и придружени прегледач. Другим речима прихваташ да приступаш интернет садржају само онолико колико то дозвољава гугл...
 
Хоћеш да кажеш да за излазак на интернет користиш искључиво гуглов претраживач и придружени прегледач. Другим речима прихваташ да приступаш интернет садржају само онолико колико то дозвољава гугл...
Bas tako.Nemam instalirani nikakav pretrazivac,sem Android pregledaca,koji je sistemski.Sa njim radim sve na netu,sto i sa kompom i FF.Usput ХРИСТОС СЕ РОДИ и Срећан Божић.
 
Desktop :

Firefox - browser
KM Player - video i audio
AIMP - audio
Foxit (stara verzija 4.00) i Sumatra - za pregled PDF fajlova
PDFXEdit - za uredjivanje pdf-a
Free Office - zamena za word, excell i slajdove
Radio Sure - za slushanje radio stanica
Free Commander - upravljanje fajlovima
Qbittorrent
Free Download Manager
WordWeb - engleski rechnik
GoldenDict - rechnici
 

Back
Top