Quantcast

Apleti

Fortunela

Početnik
Poruka
6
Imam problem prilikom ucitavanja slike u prozor apleta. Kada pokrenem aplet fajl, prozor apleta se normalno pokrene ali bez slike u njemu. Sledi kod:

/*
* <applet code="SimpleImageLoad" width=248 height=146>
* <param name="img" value="seattle.jpg">
* </applet>
*/
import java.awt.*;
import java.applet.*;

public class SimpleImageLoad extends Applet
{
Image img;

public void init() {
img = getImage(getDocumentBase(), getParameter("img"));
}

public void paint(Graphics g) {
g.drawImage(img, 0, 0, this);
}
}

Kod je 100% ispravan. Slika se nalazi u direktorijumu u kome je i HTML datoteka apleta. Takodje primetio sam da ne mogu da ucitam vrednosti iz gornjih oznaka apleta, kada koristim metodu za citanje vrednosti getParameter(); Ali takodje mi ne polazi za rukom da ucitam sliku kada direktno ubacim ime slike u gornju metodu getImage(getDocumentBase(), imeSlike);
Koristim Java NetBeans 4.1

Ima li neko resenje za ovaj problem?

opi

Primećen član
Poruka
642
ja imam neki ovakav primer:

import java.awt.Graphics;
import java.awt.Image;
public class LadyBug extends java.applet.Applet {
Image bugimg;
public void init() {
bugimg = getImage(getCodeBase(),"images/slika.jpg");
}
public void paint(Graphics g) {
g.drawImage(bugimg, 10, 10,this);
}
}

a u tvom kodu nigde nema adrese slike, pa ne moze da je nadje ( nema cak ni imena, posto je u istom folderu).

Fortunela

Početnik
Poruka
6
Metoda getDocumentBase() vraca url adresu(direktorijum) HTML datoteke apleta.
Ovo je metoda koja se koristi za ucitavanje slike:
Image getImage(URL urlAdresa, String imeSlike)
Ova metoda vraca objekat tipa Image koji kapsulira sliku koja se nalazi na lokaciji urlAdresa i zove se imeSlike.
Metoda getCodeBase() se koristi za vracanje adrese direktorijuma u kome se nalazi datoteka sa klasom apleta.
Metoda getParameter() vraca vrednost parametra img iz HTML oznake apleta, sto predstavlja sliku seattle.jpg.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.