APEL ZA POMOĆ - PSI LUTALICE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Posavac

Zainteresovan član
Poruka
105
Psi lutalice postaju prava napast i opasnost po građane, a posebno decu, na ulicama gradova širom Srbije.

Upravo sam predsedniku opštine Obrenovac, uputio zahtev za preduzimanje potrebnih mera radi uklanjanja pasa lutalica sa ulica. Broj pasa lutalica, koji krstare u čoporima ulicama Obrenovca jako je veliki, a među istim ima i jako agresivnih. Moj unuk je, zahvaljujući jednom prolazniku izbegao ozbiljnije posledice napada, ali je u njega usađen veliki strah, tako da se pri pojavi većih čopora (ima ih i do jedanaest, pa i više u istim) veoma uplaši, odbija da ide sam do škole,... Pre nekoliko dana, upravo u školi u koju ide moj unuk, jedan učenik je bio žrtva napuštenog vučjaka, intervenisala je i policija, ali se nažalost, na tome sve i završilo!

Volim životinje, ali ovo što se događa prevršilo je svaku meru.
Molim da pomognete utoliko, što bi ste na adresu soobren@absolutok.net uputili po jednu poruku sa npr. samo jednom rečenicom: "Gospodine predsedniče, apelujemo na Vas, da preduzmete sve potrebne mere za uklanjanje pasa lutalica sa ulica Obrenovca!"

Nadam se, da će i ova, u nizu akcija koje želim inicirati, naterati odgovorne u opštini, da ovaj problem hitno i na odgovarajući način reše!
Unapred se svakom od vas zahvaljujem, a spreman sam da podržim sličnu akciju ako je pokrene bilo ko od vas!

Srdačan pozdrav!
 
Jako mi je zao zbog vaseg unuka i drugog deteta. Razumem vasu zabrinutost i da je problem ozbiljan i da ga naravno treba resiti, ali treba biti svestan da su ljudi krivi zato sto uopste ima napustenih pasa, lutalica na ulicama, a ne ti psi. Takodje ako se vec angazujete oko ovog problema mislim da ne treba da zanemarite i cinjenicu da ce gradske vlasti ako opste i uzmu da resavaju ovaj problem to uraditi na nehuman nacin, najverovatnije! BIlo bi lepo da konaktirate i neko udruzenje za zastitu zivotinja koje bi pazilo da sve prodje dobro i za gradjane i za pse. Najcesce se problem moze resiti uklanjanjem agresivnih pasa, vodja zbog kojih je i copor agresivan, sterilizacijom pitomih pasa, stavljanjem nekih u azil i sl. Ne bi bilo humano kada bi ih sve pobili, odvukli u kafileruije (verujte ne zelite da vidite fotografije iz tih mucilista).

evo nekih linkova drustava za zastitu zivoinja: http://www.orca.org.yu/

http://www.arka.org.yu/
 
dejan Savic
064/397 00 66.....Udruzenje za zastitu zivotinja NOA
064/926 31 71
Milica Panic
Bolje prvo zovite Dejana a ne mene,posto ja nisam "glavna" za dogovore o ovakvim akcijama
Objasnite Dejanu u chemu je problem.
Jos jedan telefon koji mozete pozvati je 063/639521....veterinarka Galja koja vas ukoliko je moguce,moze uputiti na udruzenje sos animals (Goran i Kristina Paskaljevic)
Orku nemojte zvati jer ce oni verovatno poslati shintere koji ce pobiti pse kao pacove
 
Zahvaljujem svima!

Apel i veliki broj e-maila koji je dobio predsednik opštine, urodili su plodom (nadam se)!

Evo njegovog odgovora:

clip_image002.jpg
Република Србија
Град Београд
ГРАДСКА ОПШТИНА ОБРЕНОВАЦ
ПРЕДСЕДНИК
VI 15 бр. 06-1/сл
Обреновац ул. Вука Караџића бр. 74
Тел. 011/87-26-402, факс: 011/87-21-996
e-mail: soobren@infosky.net

ПРЕДМЕТ: одговор

Поштовани,
потпуно разумевајући Вашу забринутост, желим да Вас обавестим да Градска општина Обреновац предузима озбиљне кораке да овај проблем реши на неколико начина:
  • ове године почиње изградња азила за псе луталице – обезбеђена средства, кренуле активности,
  • у међувремену, за око две недеље, отпочиње се са хватањем паса луталица и њиховим смештајем у постојеће приватне азиле,
  • постоји озбиљно обећање да ће у наредних месец дана Град Београд помоћи да се смањи број паса луталица на територији Градске општине Обреновац.
Молим за још мало стрпљења како би смо на законит начин решили овај заиста велики проблем.
С поштовањем,

Председник Градске​
општине Обреновац,​
Небојша Ћеран​

Pratiću realizaciju navedenih aktivnosti, sa nadam da će se sve završiti onako kako i treba, da svi budemo zadovoljni, zaštićeni i da se pri tom i Zakon poštuje!
 
Jako mi je zao zbog vaseg unuka i drugog deteta. Razumem vasu zabrinutost i da je problem ozbiljan i da ga naravno treba resiti, ali treba biti svestan da su ljudi krivi zato sto uopste ima napustenih pasa, lutalica na ulicama, a ne ti psi. Takodje ako se vec angazujete oko ovog problema mislim da ne treba da zanemarite i cinjenicu da ce gradske vlasti ako opste i uzmu da resavaju ovaj problem to uraditi na nehuman nacin, najverovatnije! BIlo bi lepo da konaktirate i neko udruzenje za zastitu zivotinja koje bi pazilo da sve prodje dobro i za gradjane i za pse. Najcesce se problem moze resiti uklanjanjem agresivnih pasa, vodja zbog kojih je i copor agresivan, sterilizacijom pitomih pasa, stavljanjem nekih u azil i sl. Ne bi bilo humano kada bi ih sve pobili, odvukli u kafileruije (verujte ne zelite da vidite fotografije iz tih mucilista).

evo nekih linkova drustava za zastitu zivoinja: http://www.orca.org.yu/

http://www.arka.org.yu/
izvini ako cu biti gruba
ali gde je drustvo za zastitu ljudi od pasa
ne zelim da gledam fotografije iz mucilista
ali isto tako ne zelim da gledam slike izujedane dece
i odraslih
i opet izvini
ali imala sam uzasno lose iskustvo sa coporom lutalica
i nisam jedina
zao mi je
ali ipak vise volim ljude od pasa.
 
Jao nemoj molim te da patetises, drustvo za zastitu ljudi od pasa???
Izvini sto cu ja biti gruba ali ljudi sasvim dobro umeju da se zastite, cega sam bas juce bila svedok. Covek je iz cista mira gadjao lutalicu kamencugom iz sve snage. Tako da molim te... Psima je daleko potrebnija zastita od ljudi nego obrnuto. Uostalom da nema takvih koji se stite kamencugama i sutiranjem, skoro da i ne bi bilo problema sa ujedima pasa.

STo se tice teme, drago mi je sto je gradonacelnik odreagovao, i to na prihvatljiv nacin:-)
 
Мене је пре пар дана напао чопор од четири пса луталице.
Срећа па се паса не плашим, умем да их смирим, али одмах ми је пало на памет шта би било да се уместо мене у том тренутку задесило неко дете на том месту.
Језа!
Волим животиње, имам два пса, али ово је постало неиздрживо...чух пре неки дан и да се појавило беснило.
 
Jao nemoj molim te da patetises, drustvo za zastitu ljudi od pasa???
Izvini sto cu ja biti gruba ali ljudi sasvim dobro umeju da se zastite, cega sam bas juce bila svedok. Covek je iz cista mira gadjao lutalicu kamencugom iz sve snage. Tako da molim te... Psima je daleko potrebnija zastita od ljudi nego obrnuto. Uostalom da nema takvih koji se stite kamencugama i sutiranjem, skoro da i ne bi bilo problema sa ujedima pasa.

STo se tice teme, drago mi je sto je gradonacelnik odreagovao, i to na prihvatljiv nacin:-)
Прочитај мој пост , испод твог...мислим да је девојка у праву.
 
izvini ako cu biti gruba
ali gde je drustvo za zastitu ljudi od pasa
ne zelim da gledam fotografije iz mucilista
ali isto tako ne zelim da gledam slike izujedane dece
i odraslih
i opet izvini
ali imala sam uzasno lose iskustvo sa coporom lutalica
i nisam jedina
zao mi je
ali ipak vise volim ljude od pasa.

Razlika je samo u tome što neko treba da reaguje zahvaljujući RAZUMU a neko zahvaljujući INSTINKTU!
 
Čačnuo me je onaj post pa nisam mogla da ne odreagujem!
Kad sam imala nekih 8-9 godina ujeo me je pas lutalica... Krenula sam da ga pomazim i zgrabio me za ruku i butinu... Završila sam na infektivnoj klinici, sve je bilo ok... Poslali su ekipu šintera da im pokažem tog psa, sa obećanjem da će, ukoliko nije besan, biti vraćen... Ja dete im poverovala... Te scene kada sam im pokazala psa i kako su ga jurili i hvatali nikad u životu neću zaboraviti! Plakala sam kao kiša danima! Njega naravno nikad više nisam videla....
Nikad me posle toga nijedan pas nije napao niti je zarežao na mene... I ne vidim razlog da to uradi ukoliko ga na neki način ne ugrozim...
Verovatno me pola ljudi neće razumeti i neće im biti jasno zašto se ja kao pripadnik ljudske vrste osećam na neki način krivom jer su ti psi agresivni... No, nema veze...
 
kažu da ova akcija sa sterilizacijom nije dala nikakve rezooltate......psi, koji su u azilima bili maženi i paženi, tokom sat vremena potpoono su promenili svoje okrooženje.....poošteni su na ulicu..tamo se razboljevaju, prepoošteni su na nemilost ljoodi..jer su pitomi i rado prilaze ljodima na poziv misleći da ih ljoodi zovu da se igraju sa njima...... šire zarazu i umiru od najgorih bolsti potpoono prepoošteni sami sebi........opet...ovaj problem sa čoporima pasa je sve češći.......... u mirijevu u osnovnoj školi....ne smeju da pooste decu u školsko dvorište jer se tamo sakoopljaju čopori pasa......jel neko stvarno zna šta je najbolje učiniti ...a da ne stradaju ni psi ni ljoodi?.....
 
da.
bojim se.
uzasno.
od kako su me nicim izazvani opkolili i napali zaobilazim ih u sirokom luku.
ni ne pada mi na pamet da ih mazim.
cak, kada sam htela da pomazim neku kucu koja je bila sa vlasnikom, covek mi rece - bolje nemoj, da te ne ujede.
a gde cu lutalice da mazim.
ili sam ja nailazila na pogresne pse? :smile:
 
jok.
nisam obracala paznju na njih.
ni ranije, ni taj put.
lepo sam sa detetom isla svojim putem, kad su se oni pojavili.
nisam cak ni pokusala da se branim, vec sam uzela dete u narucje i popela se na neku ogradu dok su oni kidisali.
mozda smesno zvuci, ali nije bilo uopste smesno.
 
e..ja volim pse..isto su me ujedali kad sam bio klinac...dva poota...jednom ulični i jednom pas neke neoorotične babe....i isto sve...frka, lekari...test na besnilo....joorenje kerova...pa niša..i dalje sam ih voleo.......ali...kad me je 25 besnih kerova...kao mootanti su bili...okroožilo na 25. maju.....mislio sam - gotovo....ima da me rastrgnu i usrao sam se ko grlica.....da sam bio naoroožan...poocao bih u njih...srećom pa su naišli neki alasi sa motkama i spasili me... ( :
 
Не бих волела да се разговор овде почне да личи на оне на ''Кућним љубимцима''.
Имала сам 3 кућна пса у животу, од малена их волим, не плашим их се, опуштена сам у њиховом присуству и они углавном не реагују на мене, или регују умиљато и са радошћу.
Али...иако смо сестра и ја расле у истом окружењу, васпитаване на исти начин, она се од малена плашила свих животиња, и увек осећа нелагоду у њиховом присуству.Животиње осете адреналин који људско тело лучи у страху, па га тумаче као да човек има повишен адреналин због тога што жели да нападне пса. И зато пси нападају неке људе, а неке не.

Исти случај се понавља са мојом децом: млађа се од прве године живота увек топила од миља кад год види неку животињу, псе поготову...старија се увек укочи, следи или почне да бежи. Године су ми требале док сам је научила да не сме да бежи пред псом, да мирно прође...али џаба што је она научила да глуми смиреност, када пси реагује на повишен адреналин у њеном организму...и редовно реже на њу...

Значи, нисмо сви исти, и ми реагујемо инстинктивно, ане само пси, и не можемо увек да управљамо процесима у нашем организму.... Стога би било погрешно и непоштено закључити са су за повреде увек криви само људи или само пси.

Као што су људи различити, као што међу њима оних добрих, мирних и пријатних, али и агресивних, уплашених, обесних...тако је и међу животињама. Када пружите руку да помилујете непознатог пса никада не можете значи како је он дресиран, на шта је научен, или какве трауме вуче од претходних контаката са људима...
 
izvini ako cu biti gruba
ali gde je drustvo za zastitu ljudi od pasa
ne zelim da gledam fotografije iz mucilista
ali isto tako ne zelim da gledam slike izujedane dece
i odraslih
i opet izvini
ali imala sam uzasno lose iskustvo sa coporom lutalica
i nisam jedina
zao mi je
ali ipak vise volim ljude od pasa.
nema razloga da se ljutim, dok uljudno razenjujemo misljenja i otvoreni smo da cujemo nesto novo.

niko ne stavlja ni pse ispred ljudi ni obrnuto. problem postoji i treba da se resi humano-povoljno po obe strane. pogotvo sto su ljudi krivi za nastanak problema a ne psi. odakle toliki psi na ulicama? ljudi su ih izbacili, oni se nekontrolisano mnoze- covek ne reaguje dok nije prekasno i onda hoce na brzinu da resi problem muckim ubijanjem.

naravno da saosecam sa ljudima koje su psi napali i koji imaju jak nekontrolisani strah. ali na tome treba raditi, mi zivimo zajedno sa njima-psima i mackama lutalicama i moramo da znamo kako da se ponasamo prema njima. decu od malena treba ne zastrasivati nego uciti kako se postupa u pojedinim situacijama sa zivotinjama.

ako imamo svest da je njihova sudbina u nasim rukama, i uglavnom postoje mogucnosti da resimo ovaj problem kako treba, zasto onda pribegavati laksim ali nehumanim i jezivim metodama tamanjenja slabijeg? a oni iako to iz pozicije ujedenog deteta ne izgleda tako, jesu ugrozeni i jesu slabiji. a slabijem treba pomoci.

kada oseti strah psu nije jasno sta hoces od njega, kako ces reagovati i da li mozda zelis da ga napadnes. zato nekad laju i reze, sto izgleda kao napad, na ljude koji se jako plase.

niko ne zeli da ostavi agresivne jedinke da ujedaju ljude po ulicama. ali zbog nekolicine takvih ne treba istrebiti sve pse. munja gresi, jer se sterilizacija pokazala kao dobro resenje u dr.zemljama ali na duze staze i u kombinaciji sa azilima, udomljavanjem stenaca i odraslih kucica(jakom reklamom da se takve stvari rade) i angazovanjem svih nas jer to jeste nas problem. ne moj, ne ljudi koji vole pse, ne onih koji su izujedani nego nas kao drustva koje valjda preuzima odgovornost za nesto.

da li me razumes?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top