Apartman na moru, kao ulaganje

ljubota

Poznat
Poruka
9.944
Eto juče sam odjurio malo na more i to nekih 300 km južno od Slovenije.
Imam neku kintu što mi već dugo stoji i gubi vrednost bezveze.
Razmišljao sam da kupim neki stan u Novom Sadu koji bih iznajmljivao i tako to.
Medjutim juče mi se svidi tamo dole na moru.
Odem na net,pogledam malo i nadjem neki apartman sa pogledom na more.
Zovem tu agenciju,dama fenomenalnog izgleda i manira mi se javi i odemo da vidimo dva komada.
Jedan je 100 metara od plaže,balkon sa pogledom na more i Velebit,a drugi je prvi red do mora,ali bez balkona.
Sad razmišljam,što to ne bih kupio,cene će ići svakako gore,sve je poskupelo i biće sve skuplje.
Takav stan uvek mogu prodati lako,i vratiti uložene pare,u EU je znači vredeće samo više u nekom budućem periodu.
Sad sam u pregovorima sa tom damom iz agencije.
Nemam baš puno iskustva,ali sam gledao neke filmove.
U cenu provizije mislim da po zakonu spada i snošaj sa agenticom,tako je bar bilo u tim filmovima.
Pravićemo naverovatnije ugovor ovih dana,da li taj deo treba da stavim kao aneks ili se to podrazumeva?

Bolje kupiti nekretninu nego da ti propada, a ne bi bilo lose da vidis/izguglas/licno pronadjes urbanisticki plan i plan razvoja tu gde kupujes nekretninu, kako bi znao da nece, na primer, sutra da se gradi zgrada pored koja ce ti unistiti pogled i spustiti cenu nekretnine.

I obrati paznju na dodatne troskove, obicno su grupisani u 3 kategorije:
- troskovi notara i taksi za prevod na tebe
- troskovi poreza pri kupovini
- troskovi marze agencije.

Na primer u Nemackoj su ti ovi troskovi svi zajedno cirka 10-13% od osnovne cene nekretnine, tako da to moras da dodas na cenu koju gledas (ne znam kako je u Sloveniji, ali verujem da je procenat slican).

Nemam baš puno iskustva,ali sam gledao neke filmove.
U cenu provizije mislim da po zakonu spada i snošaj sa agenticom,tako je bar bilo u tim filmovima.
Pravićemo naverovatnije ugovor ovih dana,da li taj deo treba da stavim kao aneks ili se to podrazumeva?

Сећам се филма.

Ништа ти ту не мораш да радиш. Она је агент, она ће сама да те понуди.

Твоје је само да не одбијеш.

Bolje kupiti nekretninu nego da ti propada, a ne bi bilo lose da vidis/izguglas/licno pronadjes urbanisticki plan i plan razvoja tu gde kupujes nekretninu, kako bi znao da nece, na primer, sutra da se gradi zgrada pored koja ce ti unistiti pogled i spustiti cenu nekretnine.

I obrati paznju na dodatne troskove, obicno su grupisani u 3 kategorije:
- troskovi notara i taksi za prevod na tebe
- troskovi poreza pri kupovini
- troskovi marze agencije.

Na primer u Nemackoj su ti ovi troskovi svi zajedno cirka 10-13% od osnovne cene nekretnine, tako da to moras da dodas na cenu koju gledas (ne znam kako je u Sloveniji, ali verujem da je procenat slican).
Znao sam da imaš iskustva,e a i blizu je nudistička,tako su mi bar rekli....
Baš sam sad bio u banci,transfer sa računa u Sloveniji na račun u Hrvatskoj iznosi 7.5e :),kao zato što su obe države u EU.
Nisam mogao da verujem,ali moram imati kupoprodajni ugovor overen od notara da im priložim prilikom transakcije.
Sa agenticom sam još u pregovorima,,kaže da će da mi sredi još povoljniju cenu.
Al sad razmišljam ako ću na kontu te cene da ostanem bez njenih dodatnih usluga,onda bolje da ništa ne dira

Ma mislio sam o tome dugo,zamalo i kupio,kada se ispostavilo da investitor nema sve potrebne dozvole a uporan da mu platim unapred,,odustao
Sada mogu da uzmem apartman sa pogledom na more,mislim da ne može da bude loša odluka.
Da li se taj stan nalazi u stambenoj zgradi, ili u nekoj kući?
Na kom je spratu?
Da li ima garažu, parking, kakav je prilaz?
Imala sam stan u Dubrovniku, na Lapadu u stambenoj novogradnji na 2. spratu...
Stan je bio prelep, ali za ličnu upotrebu...

Za vreme rata se uselila porodica sa decom koja je ama baš sve uništila...
Jedva sam uspela da ga prodam...
Izvini, ne želim da te oneraspoložim, ali na sve treba misliti...

Znao sam da imaš iskustva,e a i blizu je nudistička,tako su mi bar rekli....
Baš sam sad bio u banci,transfer sa računa u Sloveniji na račun u Hrvatskoj iznosi 7.5e :),kao zato što su obe države u EU.
Nisam mogao da verujem,ali moram imati kupoprodajni ugovor overen od notara da im priložim prilikom transakcije.
Sa agenticom sam još u pregovorima,,kaže da će da mi sredi još povoljniju cenu.
Al sad razmišljam ako ću na kontu te cene da ostanem bez njenih dodatnih usluga,onda bolje da ništa ne dira
Sve provizije su fiksne što se tiče Grčke, tako da je prevara isključena. Ali ako ne planoraš izdaješ i to moraš preko agencije ne isplati ti se da kupuješ jer moraš porez da plaćaš. Jedino ako ne planiraš tamo da živiš kada budeš penzioner. A sa jednim apartmanom nećeš zaraditi neke velike pare za godinu dana. Neka je aprtman preko agencije 50 evra tebi će agencija dati 30. 30×30×3 meseca, tako oni računaju, oko 3000 evra godišnja zarada. Plati porez i struju za godinu dana. Toliko bi uzeo da staviš 50 000 evra u banku negde na godinu a ne cimaš se uopšte.

Sve provizije su fiksne što se tiče Grčke, tako da je prevara isključena. Ali ako ne planoraš izdaješ i to moraš preko agencije ne isplati ti se da kupuješ jer moraš porez da plaćaš. Jedino ako ne planiraš tamo da živiš kada budeš penzioner. A sa jednim apartmanom nećeš zaraditi neke velike pare za godinu dana. Neka je aprtman preko agencije 50 evra tebi će agencija dati 30. 30×30×3 meseca, tako oni računaju, oko 3000 evra godišnja zarada. Plati porez i struju za godinu dana. Toliko bi uzeo da staviš 50 000 evra u banku negde na godinu a ne cimaš se uopšte.

Ја још нисам гледао филм у коме одеш у банку, метнеш 50 000 евра у исту, и банкарка ти да сношај.

Ако неко има, нека проследи елементе за проналажење преко гугл претраживача.

Ја још нисам гледао филм у коме одеш у банку, метнеш 50 000 евра у исту, и банкарка ти да сношај.

3 posto kamata na 50 000 = 1500 evra. ,,Ni luk jeo ni luk mirisao."

Ma nije poenta u zaradjivanju,već u propadanju novca.Ako bih te pare samo čuvao,izgubile bi vrednost,inflacija bi ih pojela.
Već sam dosta izgubio bezveze.
Držim da apartman sa pogledom na more,može samo da dobija na ceni,nikako da gubi.

Ma nije poenta u zaradjivanju,već u propadanju novca.Ako bih te pare samo čuvao,izgubile bi vrednost,inflacija bi ih pojela.
Već sam dosta izgubio bezveze.
Držim da apartman sa pogledom na more,može samo da dobija na ceni,nikako da gubi.
Ali ako ga ne izdaješ moraš porez da platiš i onda opet gubiš. Moraš da ga rentiraš da bi ti se isplatio i to moraš preko agencije. Tek ako imaš dva apartmana možeš sam da izdaješ.

Haha,i ja sam mnoge banke obišao i stavljao i više od tih para,al ni kafu mi nisu ponudile,a kamoli snošaj

Da li se taj stan nalazi u stambenoj zgradi, ili u nekoj kući?
Na kom je spratu?
Da li ima garažu, parking, kakav je prilaz?
Imala sam stan u Dubrovniku, na Lapadu u stambenoj novogradnji na 2. spratu...
Stan je bio prelep, ali za ličnu upotrebu...

Za vreme rata se uselila porodica sa decom koja je ama baš sve uništila...
Jedva sam uspela da ga prodam...
Izvini, ne želim da te oneraspoložim, ali na sve treba misliti...
Apartman se nalazi u zgradi sa još 5 apartmana.
Ovaj konkretno je na drugom spratu sa balkonom i pogledom na more.
Plaža je udaljena oko 100 metara,a nudistička je malo dalje iza neke botrove šume
Poseduje dve spavaće sobe,kupatilo,kuhinju i potpuno je namešten.
Apartmanu pripada jedno parkirno mesto.

Back