Anto Nobilo:Hrvatska će u Haagu biti označena kao agresor u BiH

Parra-Bellum

Buduća legenda
Poruka
40.087
Cijela Herceg-Bosna djelovala je kao agent u ime Hrvatske, kazao je Nobilo.

SARAJEVO - Zagrebački odvjetnik Anto Nobilo, koji je u Haagu branio i obranio bivšeg zapovjednika HVO-a u srednjoj Bosni generala Tihomira Blaškića, rekao je u intervjuu sarajevskom Dnevnom avazu da će presuda Jadranku Prliću i ostalima iz vojno-političkog vrha tkz. Herceg-Bosne biti dvostruko gora za Hrvatsku od nedavne presude hrvatskim generalima i da će Hrvatka u tom slučaju biti proglašena agresorom na BiH.

- S jedne strane, najvjerojatnije će biti potvrđen udruženi zločinački pothvat. S druge strane, bit će utvrđeno da su ta djela počinjena u okolnostima međunarodnog oružanog sukoba, to jest BiH, odnosno Bošnjaka i Hrvatske. Budući da je sukob bio na teritoriju BiH, Hrvatska će tu biti označena kao agresor.

Kao što je u slučaju Gotovina rečeno kako se sve događalo tijekom međunarodnog oružanog sukoba u Hrvatskoj, odnosno da je Srbija bila agresor. S povijesno-političkog stajališta, presuda Prliću mogla bi biti prilično loša za Hrvatsku - kaže Nobilo dodajući kako je međunarodni oružani sukob između BiH i Hrvatske potvrđen već u nekoliko pravomoćnih presuda u Haaškom tribunalu, primjerice na suđenju Dariju Kordiću i Mladenu Naletiliću Tuti.

Nobilo pojašnjava kako se i u tim postupcima "opisuje da su te osobe počinile zločine u dogovoru i organizaciji s Franjom Tuđmanom, Gojkom Šuškom i drugima, možda drugačijim terminima, ali taj zločinački pothvat već je opisan i postoji u pravomoćnim presudama, doduše, ne na ovako visokoj razini, jer je sada u pitanju vrh te paradržave Herceg-Bosne". Zagrebački odvjetnik ne misli da će išta Gotovini i Markaču pomoći ako se vlada angažira u rušenju teze o udruženom zločinačkom pothvatu jer su to "najobičnije političke manipulacije usmjerene prema domaćoj javnosti i samo obično kvazidomoljublje".

- Hrvatska nije stranka u postupku pred Haaškim tribunalom. Stranke su Haaško tužiteljstvo, okrivljeni i njihovi branitelji. Mi tu ne možemo ništa napraviti - tvrdi Nobilo dodajući da u slučaju Prlića i ostalih ima punoviše dokaza nego za Oluju. U razgovoru s Dnevnim avazom, Nobilo objašnjava tezu kako je Tuđman, zapravo, "ilegalno vodio rat u BiH".

- Rat u BiH, pravno gledajući, ilegalno su vodili Franjo Tuđman i vrh hrvatske izvan granica zemlje, nikada nije donio odgovarajuću odluku u vezi s tim. Deklaracijom o Domovinskom ratu iz 2000. Sabor je samo zaštitio ilegalnu uporabu Hrvatske vojske. Projekt Herceg-Bosne bio je marionetski projekt u rukama vrha HDZ-a i Tuđmana. Cijela Herceg-Bosna djelovala je kao agent u ime Hrvatske, jednako kao što su SAO Krajina i pobunjeni Srbi u Hrvatskoj djelovali u ime i za račun Srbije. To vam je isti paralelizam - pojasnio je Anto Nobilo.

http://www.vecernji.hr/vijesti/anto...u-biti-oznacena-kao-agresor-bih-clanak-282209

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Veliko-hrvatski agresor!!! Yugo-hrvatsko-ustaska soldaterska !!!

:rotf:

Tja, stari dugovi polako dolaze na naplatu, iako ne verujem da ce ustase iz tzv Herceg-Bosne da dobiju vecu kaznu od Gotovine.
 
Па наравно да ће бити агресор.остаје не јасно како је свет одобравао акције хрватске војске не ХВО-а,већ хрватских јединица,по Динарском подручју и етничком чишћењу око Грахова...
Србија се сво време називала агресором док је хрватска хладно шетала Босном и освајала Српска и Бошњачка подручја.

Молим за један пример где је војска СР Југославије прешла границе и освајала њихове територије...
нема.
 
Kazne su jedino sta vas sleduje, nema teritorije, nema zemlje, nema para, nema nista .... Vidis kako prodjose be ha Hrvati, borili se za kuraz, sve im uzeli, prava jednaka ko Palestinci u Izraelu ... :(

Al ajde, imate ono medjunozje gde se Gospa po potrebi ukazuje

:mrgreen:

A to što je hrvatski deo Hercegovine dobro razvijen, što Hercegovci po Hrvatskoj pokupovaše sve živo, što imaju pravo glasa u Hrvatskoj, što su de facto nezavisniji od Srba u BiH, to je sve manje bitno?

Oni su institucionalno marginalizovani, ali su naučili da zaobilaze institucije u svom delovanju.
 
A to što je hrvatski deo Hercegovine dobro razvijen, što Hercegovci po Hrvatskoj pokupovaše sve živo, što imaju pravo glasa u Hrvatskoj, što su de facto nezavisniji od Srba u BiH, to je sve manje bitno?

Oni su institucionalno marginalizovani, ali su naučili da zaobilaze institucije u svom delovanju.

Ti Hercegovci koje spominjes nisu se borili za tzv Herceg-Bosnu, oni su opljackali i pljackaju jos uvek Hrvatsku, ti nisu videli ni metka ni uniforme i Hercegovina ih ne zanima uopste ... dodju dole svojom S klasom nazderu se prsuta nalokaju vina i to je to ... zarade jos pokuju hiljadu svercovanjem i zdravo .

Ali tu je rec o mozda 0,1 % ljudi, ostatak su fukare koji jedva prezivljavaju, a borili su se, prvo za "jedinstvenu i nedeljivu" be i ha, posle za HR HB, a na kraju, kao tradicionalni Hrvati - poslusni robovi zapada, morali su da odustanu od svega i da se bore za Muslimane i muslimansku Federaciju.

Ali ti ih ne vidis kao gubitnike, jer eto smeju da glasaju u Hrvatskoj :lol:

Jaka stvar u pm ...
 
Ti Hercegovci koje spominjes nisu se borili za tzv Herceg-Bosnu, oni su opljackali i pljackaju jos uvek Hrvatsku, ti nisu videli ni metka ni uniforme i Hercegovina ih ne zanima uopste ... dodju dole svojom S klasom nazderu se prsuta nalokaju vina i to je to ... zarade jos pokuju hiljadu svercovanjem i zdravo .

Ali tu je rec o mozda 0,1 % ljudi, ostatak su fukare koji jedva prezivljavaju, a borili su se, prvo za "jedinstvenu i nedeljivu" be i ha, posle za HR HB, a na kraju, kao tradicionalni Hrvati - poslusni robovi zapada, morali su da odustanu od svega i da se bore za Muslimane i muslimansku Federaciju.

Ali ti ih ne vidis kao gubitnike, jer eto smeju da glasaju u Hrvatskoj :lol:

Jaka stvar u pm ...

kad te vidim kako svaki put cvilis kad se spomenu ercegovacki Hrvati,znam da smo dobro rabotili...:mrgreen:
 
eh,hektore,da si ti vidio ili nedaj boze sreo iste,nebi ti sad tipkao,falilo bi ti barem tri prsta...:mrgreen:

Ih pricas o njima kao da su neki borci, videlo se kad su poceli da vicu "braco Srbi u pomoc spasavajte!"

Razbili vas Muslimani ko beba zvecku

Da vidis kako se krshni Ero od skoro 2 metra klanja Srbinu ko da ispred sebe vidi Isusa

;)
 
SARAJEVO - Zagrebački odvjetnik Anto Nobilo, koji je u Haagu branio i obranio bivšeg zapovjednika HVO-a u srednjoj Bosni generala Tihomira Blaškića, rekao je u intervjuu sarajevskom Dnevnom avazu da će presuda Jadranku Prliću i ostalima iz vojno-političkog vrha tkz. Herceg-Bosne biti dvostruko gora za Hrvatsku od nedavne presude hrvatskim generalima i da će Hrvatka u tom slučaju biti proglašena agresorom na BiH.

- S jedne strane, najvjerojatnije će biti potvrđen udruženi zločinački pothvat. S druge strane, bit će utvrđeno da su ta djela počinjena u okolnostima međunarodnog oružanog sukoba, to jest BiH, odnosno Bošnjaka i Hrvatske. Budući da je sukob bio na teritoriju BiH, Hrvatska će tu biti označena kao agresor.

Ovakav razvoj dogadjaja uopce nije iskljucen, moguce je da su nam Gotovina i Markac servirani da se pripremimo na jos gore stvari.

Kao što je u slučaju Gotovina rečeno kako se sve događalo tijekom međunarodnog oružanog sukoba u Hrvatskoj, odnosno da je Srbija bila agresor. S povijesno-političkog stajališta, presuda Prliću mogla bi biti prilično loša za Hrvatsku - kaže Nobilo

Ovo je Nobilo lupio, ili su novinari nesto izokrenuli po obicaju. Nigdje u presudi nije pomenuto da je Srbija bila agresor, pomenut je "international" ali nista nije precizirano.

Ne verujem da će Hrvatska od strane bilo kakve zvanične institucije biti proglašena za agresora. Kada to nije Srbija, uprkos silnom lobiranju i insistiranju Bošnjaka do današnjeg dana da se radi o agresiji, onda to ne može biti ni Hrvatska. Niti treba da bude.

Ne mora znaciti, Hrvatska i BiH bile su neovisne i medjunarodno priznate drzave, clanice UN kad se taj dobro dokumentirani hrvatsko-bosnjacki sukob desio, dok se Srbija oprala sa povlacenjem JNA u svibnju 92., zatim sa mijenjanjem imena, itd., da i ne govorim kako je Srbija mnoge bitne dokumente zastitila, a mi nismo.
 
Zapad svesno frustrira hrvate ovim (zacudjujuce pravednim) presudama. Pravednim u smislu karaktera hrvatske vlasti a ne godina zatvora koje su dobili "general-konobari". Zapad odlicno zna o kakvim se sizofrenim bolesnicima radi kad su hrvati u pitanju i dize im tenziju jer ih opet priprema da budu generator krize na Balkanu kao i uvek. Verovatno opet planiraju neki sukob u skorije vreme na prostoru Bosne i sire. Samo meni nije jasno zasto sad hrvati napadaju Srbe zbog toga sto ih je Hag osudio za UZP. Sta smo im mi sad krivi kad nemamo veze sa tom presudom?
 
Zapad svesno frustrira hrvate ovim (zacudjujuce pravednim) presudama. Pravednim u smislu karaktera hrvatske vlasti a ne godina zatvora koje su dobili "general-konobari". Zapad odlicno zna o kakvim se sizofrenim bolesnicima radi kad su hrvati u pitanju i dize im tenziju jer ih opet priprema da budu generator krize na Balkanu kao i uvek. Verovatno opet planiraju neki sukob u skorije vreme na prostoru Bosne i sire. Samo meni nije jasno zasto sad hrvati napadaju Srbe zbog toga sto ih je Hag osudio za UZP. Sta smo im mi sad krivi kad nemamo veze sa tom presudom?

Na gazdu ne smeju lajati....na Srbe mogu jer imamo 'prosrpsku" vlast
 

Back
Top