Антиваксери идеолошка позадина, теорија завере и истина.

Да ли си антиваксер ?

• Ukupno glasova
    36
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
10.778
Ауторска тема -------------------------
Aнтиваксери пропагирају тезу да вакцину коју праве велике силе (укључујући и братску Русију) служи глобалистима за уништење човечанства, како би се свело на златну милијарду или 500 милиона људи.
Међутим, зашто онда капиталисти вапе за радном снагом, увозећи кроз исламску масовну миграцију, на милионе радно способних муслимана. Ова теза не стоји баш на чврстим ногама, мало је апсурдно.

Други проблем је Русија. Како то да су се до јуче, суверенисти клели у Русију, а сада преко ноћи Путин се удружио са глобалистима, да уништи пола човечанства или далеко више чак.

Треће, оно што сам приметио да је међу антиваксерима, највише конзервативаца и десничара, дакле моји идеолошки истомишљеници. Добро, то је лако објаснити, јер ми чинимо већину.

Четврто, долазимо до апсурда, да ћемо вакцину бирати по идеолошком опредељењу, мада неки прозападњаци неће веровати ни западној вакцини, као што ни конзервативци неће веровати руској вакцији. Али најекстремнији русофили десничари ће ипак веровати спутњику, као што и најекстремнији грађанисти односно либерали ће веровати фајзер вакцини.

Poruka
16.877
Mene prosto impresionira činjenica da danas za svakog pojedinca ima neki idiotski naziv koji bi trebao da bude pogrdan ili neka vrsta prozivke ili omalovažavanja na osnovu njegovog viđenja po pitanju bilo čega. I onda na osnovu tog njegovog jednog viđenja, random gegula sa interneta ima da za sekund stvori ceo njegov psihološki profil.

cronnin

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.873
Aнтиваксери пропагирају тезу да вакцину коју праве велике силе (укључујући и братску Русију) служи глобалистима за уништење човечанства, како би се свело на златну милијарду или 500 милиона људи.
И слаткиши из радње су пуни разних отрова, али оно који их праве вероватно не желе да ти умреш од тога.

gost 386492

Poznat
Poruka
8.208
Mene prosto impresionira činjenica da danas za svakog pojedinca ima neki idiotski naziv koji bi trebao da bude pogrdan ili neka vrsta prozivke ili omalovažavanja na osnovu njegovog viđenja po pitanju bilo čega. I onda na osnovu tog njegovog jednog viđenja, random gegula sa interneta ima da za sekund stvori ceo njegov psihološki profil.
Takve nazive je smislila cia da bi mogla da obmanjuje mase koje jos nemaju izgradjen stav o necemu.

kentaur Nesh

Veoma poznat
Poruka
10.845
ima stvarno sumanutih teorija zavjere, koje ne zasluzuju ozbiljnu pricu....ali ipak postoji nesto cemu nas uci istorija, i to nesto zavredjuje nasu paznju...svjedoci smo da kroz istoriju covjecanstva i civilizacije u najsirem snislu, u covjeku postoji teznja za osvajanjem, pokoravanjem drugih, kontrolu sto vece teritorije i sto veceg broja ljudi....toliko je primjera iz proslosti da je glupo to nabrajati...u proslosti su te teznje, razne sile, pokusale ostvariti ratom i snagom oruzja i sile...fazon je u tome da se ljudska priroda nije ni malo promijenila i da iste takve teznje postoje i danas...samo sto se sad koriste druge metode, jer je nauceno da gola sila i okupacija, ne donose nista za duzi vremenski rok...u tom kontekstu, valja posmatrati i sadasnje stanje - kao jedan eksperiment u kome bi se stavilo pod kontrolu sto vise ljudi, ali pod ideolosku, nazovimo politicku kontrolu, gdje bi bili kontrolisani cak i misaoni procesi pojedinaca, a kamoli ne postupci...a ta vrsta kontrole je daleko efikasnija od bilo koje druge...

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
46.265
Priznajem samo jednu zlatnu milijardu.

36597289-bank-vault-with-a-huge-amount-of-gold-bullion-finance-and-investment-3d-illustration.jpg

Poruka
16.877
Takve nazive je smislila cia da bi mogla da obmanjuje mase koje jos nemaju izgradjen stav o necemu.

Ne. Takve nazive je smislio žvalonja da ih koristi za neko od svojih 16 obraćanja naciji dnevno za sve one koji su protiv njega - antivaksetaši i ravnozemljaši ili u prevodu - idioti.
E sad, pošto je žvalonja žestoka trolčina i spin majstor, onda svi oni koji su ekstremno protiv njega, skontaju da su i svi ostali koji su ekstremno protiv njega u stvari glupavi idioti koji veruju da su sve vakcine zavera protiv čovečnosti i koji veruju da je Zemlja ravna ploča. Onako kao mladi babuni. Otuda ovakvo pitanje postavljača teme.
Dakle Zemlja nije ravna ploča. Vakcine su generalno verovatno dobra stvar. Vakcina protiv korona virusa je go koorac. Žvalonja vas troluje. To je cela poenta.

gost 386492

Poznat
Poruka
8.208
Ne. Takve nazive je smislio žvalonja da ih koristi za neko od svojih 16 obraćanja naciji dnevno za sve one koji su protiv njega - antivaksetaši i ravnozemljaši ili u prevodu - idioti.
E sad, pošto je žvalonja žestoka trolčina i spin majstor, onda svi oni koji su ekstremno protiv njega, skontaju da su i svi ostali koji su ekstremno protiv njega u stvari glupavi idioti koji veruju da su sve vakcine zavera protiv čovečnosti i koji veruju da je Zemlja ravna ploča. Onako kao mladi babuni. Otuda ovakvo pitanje postavljača teme.
Dakle Zemlja nije ravna ploča. Vakcine su generalno verovatno dobra stvar. Vakcina protiv korona virusa je go koorac. Žvalonja vas troluje. To je cela poenta.
Pa ako ti mislis da je taj termin izmisljen juce i da je izmisljen zbog Srba grdno se varas.

Poruka
24.669
Izopštavanje mislećeih.

Poruka
24.669
Antivakseri su neobrazovane paranoične budale.

Sa tolikim nestrpljenjem isčekuješ bocku da bi čovek pomislio da te plaćaju da je toliko silno želiš.

Mislim opšte je poznato da nas je vakcina spasila seznosnog gripa, još ovu brzinsku da dočekamo i možemo da se vratimo u normalu...

Buhahahaha,

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.641
Sa tolikim nestrpljenjem isčekuješ bocku da bi čovek pomislio da te plaćaju da je toliko silno želiš.

Mislim opšte je poznato da nas je vakcina spasila seznosnog gripa, još ovu brzinsku da dočekamo i možemo da se vratimo u normalu...

Buhahahaha,

Jeste evo kupio sam penthouse.

fobos11

Iskusan
Poruka
5.592
Ауторска тема -------------------------
Међутим, зашто онда капиталисти вапе за радном снагом, увозећи кроз исламску масовну миграцију, на милионе радно способних муслимана. Ова теза не стоји баш на чврстим ногама, мало је апсурдно.

Други проблем је Русија. Како то да су се до јуче, суверенисти клели у Русију, а сада преко ноћи Путин се удружио са глобалистима, да уништи пола човечанства или далеко више чак.

Треће, оно што сам приметио да је међу антиваксерима, највише конзервативаца и десничара, дакле моји идеолошки истомишљеници. Добро, то је лако објаснити, јер ми чинимо већину.

Четврто, долазимо до апсурда, да ћемо вакцину бирати по идеолошком опредељењу, мада неки прозападњаци неће веровати ни западној вакцини, као што ни конзервативци неће веровати руској вакцији. Али најекстремнији русофили десничари ће ипак веровати спутњику, као што и најекстремнији грађанисти односно либерали ће веровати фајзер вакцини.

Antivakserizam je stariji od pandemije korona virusa i ne mora se gledati samo u ovom slucaju. Ja cak razumem sve ljude koji jos uvek ne veruju vakcini protiv korone, jer je kratko vreme za koje je napravljena i istina je da su prve generacije vakcina uvek te koje nose najvise rizika a da se godinama svaka vakcina usavrsi. Opet, nikada svet nije dao tolika sredstva i angazovao tako farmaceutske kompanije kao sada za ovu vakcinu. Dakle ima nekog razloga zasto je tako brzo napravljena.

Ali ja bih pricu prebacio na vreme pre korone, gde su za mene antivakseri idioti. Oni se generalno zalazu za nevakcinisanje. Ovde govorimo o generacijama koji su kao deca primili sve predvidjene vakcine i ciji roditelji nisu imali problem sa tim. Govorimo o ljudima koji nisu imali bilo kakve teske posledice od primanja vakcine a zasticeni su od nekih teskih bolesti. Oni danas propagiraju da su vakcine zlo, da ne valjaju, da je sve to cist satanizam. I nije problem ako ne zele licno da se vakcinisu, jer to je njihova odluka, ali oni ne vakcinisu ni svoju decu koja mogu biti kasnije ugrozena ili koja mogu ugroziti druge.

A kao alternativu nude neke homeopatske vidove lecenja, neko nadrilekarstvo, tinkture i druge gluposti. Da vam kazem na primeru iz moje blizine kako to deluje. Imao sam koleginicu koja je zajedno sa muzem u fazonu homeopatskog nacina lecenja. Njihovo dvoje dece nije vakcinisano, tako da im mislim i dalje traju neki procesi gde su njih tuzili i gde su oni tuzili vrtic koji nije hteo da primi njhovu decu. Znam da su na kraju izgurali i deca idu u vrtic. Sin od te koleginice u tri meseca dva je bolesan. Uvek su to upale usiiju, grla, sinusi, virusi, taman se oporavi od jednog zakaci drugo. Cerkica isto. Svi koji imamo decu znamo koliko deca i koja su pod vakcinama oboljevaju, ali ovde govorim o zeni koja izbegava cesto i antibiotike i neke druge lekove, o vakcinama i da ne govorim i cija su deca vecito bolesna. Otislo je tako daleko da je uklonjena sa raznih projekata jer ona zbog dece mora da uzme bolovanje. To su meseci odsustva.

Vise ne radi sa nama, dete joj ide u skolu starije, drugo je predskolac, ako neko misli da je sve proslo, da su deca stekla imunitet, nisu. Mali vuce neke bakterije a cerkica je dogurala do neke teze upale pluca.

Gledajuci nju, koliko god imam sumnju u klasicnu medicinu, na pamet mi nije palo svom detetu da uskratim neki lek.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.