Антисрпска Политика пропагира минарете у Србији

Poruka
1.088
У своме тексту „ХОРИЗОНТ С МИНАРЕТИМА“, видети линк
http://www.politika.rs/pogledi/Boshko-Jakshic/HORIZONT-S-MINARETIMA.sr.html

кроз „перо“ Бошка Јакшића, такозваног Политикиног колумнисте, београдска Политика пропагира градњу минарета по Србији, а тиме и, посредно, угушивање сваког српског гласа у Србији, једином преосталом илузорном острву где Срби могу наћи своје уточиште, бежећи од убијања и робовања широм бивше СФРЈ.

Одмах да истакнем: нисам ја против Муслимана (који себе у нановијој варијанти зову „Бошњацима“), нити треба да будем. Можемо ми живети заједно САМО под стварном равноправношћу, да не буде да су Муслимани равноправни САМО онда када су привилеговани у односу на друге, и када су упрегли друге да живе на њихов рачун. Доказа из послератне историје живљења у СФРЈ за ову тезу могу навести десетине.

Јакшићев текст врви од недоследности, нелогичности, површности и непознавања историје, у тој мери да се не може веровати да је он сам убеђен у оно што пише, осим што има интереса да тако пише и покаже послушност својим газдама од којих новац добија, као „зараду“ у антисрпском листу Политика.

Није ми циљ да образлажем неодрживост сваке, или скоро сваке, тезе коју је изрекао Бошко Јакшић. Послао сам текст (коментар) који Политика НИЈЕ објавила. Управо редактори Политике селективно, у складу са антисрпском уређивачком политиком, објављују само „подобне“ коментаре, а мој коментар није међу таквима. И када објави „супротно“ мишљење, Политика то чини редуковано и пробрано, дозирано, а ИСКЉУЧИВО са циљем да себе прикаже да није онаква каква јесте, и да јесте онаква каква није.
Ево мог коментара који Политика НИЈЕ ОБЈАВИЛА:

Текст је паролашко-пропагандни без аналитичког разматрања и доказивања теза.На пример, каже Јакшић да су муслимани ”мирорубљиви„.
ЈЕСУ, АЛИ ПОД ЈЕДНИМ И САМО ЈЕДНИМ УСЛОВОМ: ДА ОНИ КОЈИ ЖИВЕ У ЊИХОВОЈ СРЕДИНИ, ГДЕ СУ ВЕЋИНА, ПРЕЂУ НА ИСЛАМ.
Муслимани су за ”равноправност„ тамо где су мањина, а раде на штету осталих да постану већина. И кад постану већина, онда онај који је мањина мора напустити средину или прећи на ислам. Опет, на пример, да не идемо далеко ни кроз простор ни кроз време: где је 150000 Срба из предратног Сарајева? Зашто су отишли? Зашто су напустили град у који су десетинама година улагали преко "самодоприноса", изградивши сву инфраструктуру: трамваје, тролејбусе, позоришта, клинике, универзитет, аеродром,..., и отишли у мала прашњава и блатњава места да опет почињу градити за себе и своје потомке?

Свуда где се муслимани додирују са другим народима ТЕЧЕ КРВ, БАШ СВУДА. НЕКА СЕ ЈАКШИЋ ЗАПИТА ЗАШТО ЈЕ ТАКО.
Зашто нема хришћана, а ни хришћански цркава, на просторима која су муслимани освојили???
Зашто се крст и Библија НЕ СМЕЈУ унети у Саудијску Арабију???

Замислите да неко предложи градњу цркве у Арабији ??? Нека то предложи Јакшић уз услов да се створе могућности да хришћанска (или нека друга заједница) опстане на томе простору.
Препоручујем Јакшићу да проучи текстове и књигу чувене италијанске новинарке Оријане Фалачи који се односе на ову тему.
 
Po zapadnoj Evropi ima prelepih dzamija i sve ih je vise. Arhitekte iz celog sveta se angazuju da projektuju sto lepse dzamije. Rezultat toga su lepi horizonti evropskih gradova.

Dajemo tri primera iz Pariza, Darlastona (Velika Britanija) i Berlina:

France-%20Paris%20Central%20Mosque1.jpg


438069_9fd8fefa.jpg


http://3.***************/_nU-irQNWokY/SloJ6saItrI/AAAAAAAAAL8/ezFgSyXJst0/s320/Moschee_Berlin_Khadija2.jpg
 
Било би добро када би уместо градње џамија на сваких десет метара у БиХ изградили фабрике и запослили народ, а не да кукумаче и просе новац од Европе и других да би преживели.
:ok::ok::ok:
:super:
 
Било би добро када би уместо градње џамија на сваких десет метара у БиХ изградили фабрике и запослили народ, а не да кукумаче и просе новац од Европе и других да би преживели.

Isto bi se moglo reći i za naše. Crkve niču kao pečurke, a već sam ovde spominjao koliko je skuplje napraviti crkvu nego džamiju sličnih dimenzija.

Inače, nije čudo što ti Politika nije objavila tekst. Pun je homofobije, proizvoljnih zaključaka i činjenica da Srbiju porediš sa Saudijskom Arabijom je u najmanju ruku šokantna. Dakle, u Saudijskoj Arabiji nije dozvoljena gradnja crkava, pa ne treba ni u Srbiji biti gradnja džamija i islamskih kulturnih centara? Pa od kad je to Srbija religiozna teokratija?
Zašto nisi pomeno neke svetlije primere? Liban, Siriju, Jordan? U Iranu postoje crkve stare vekovima.

Ne shvataš ti da ono što Jakšić piše nije promocija muslimana, već poziv na saživot. 17 miliona u Evropi! To je manje-više populacija čitavog prostora bivše Jugoslavije. I šta bi ti? Da im zabraniš da uživaju u svojoj kulturi i religiji? Pa upravo to vodi problemima, samo što takvi kao ti to ne mogu da shvate. To vodi konfliktu.
Kako bi se Srbi ponašali da nemaju svoje crkve po Evropi? Koliko ja znam ni pravoslavlje nema ono što vi volite da nazivate tradicijom postojanja u zapadnoj Evropi. Šta bi onda rekao? Zla Evropa ugnjetava prava Srba?

I da, sad je Politika antisrpski list? Zašto? Zato što daje prostor jednom Bošku Jakšiću?
Pa daje ga i Đorđu Vukadinoviću koji taj prostor koristi da opravda vandalski čin zviždanja francuskoj himni. I šta ja da zaključim? Da je Politika list ekstremnih desničara provincijalaca?
 
I šta bi ti? Da im zabraniš da uživaju u svojoj kulturi i religiji? Pa upravo to vodi problemima, samo što takvi kao ti to ne mogu da shvate. To vodi konfliktu.

Ne sviraj. Njihovo prisustvo vodi konfliktu, kao sto se vidi na svim granicama islama, od Kine do Nigerije, od Indije do Bosne, od Etiopije do Cecenije.

Granice islama su krvave, kao sto je lepo i ispravno primetio Hantington. To je sve sto ima da se kaze na temu ogavnog islama.

Na temu napretka u vrli novi multikulturalni svet bi se moglo jos dosta vise reci, ali se bojim da se ne zamazem prolivom sentimentalnog liberalizma koji bi neke mentalno zanemarljive kolege tu brzo deponovale.
 
Isto bi se moglo reći i za naše. Crkve niču kao pečurke, a već sam ovde spominjao koliko je skuplje napraviti crkvu nego džamiju sličnih dimenzija.

Inače, nije čudo što ti Politika nije objavila tekst. Pun je homofobije, proizvoljnih zaključaka i činjenica da Srbiju porediš sa Saudijskom Arabijom je u najmanju ruku šokantna. Dakle, u Saudijskoj Arabiji nije dozvoljena gradnja crkava, pa ne treba ni u Srbiji biti gradnja džamija i islamskih kulturnih centara? Pa od kad je to Srbija religiozna teokratija?
Zašto nisi pomeno neke svetlije primere? Liban, Siriju, Jordan? U Iranu postoje crkve stare vekovima.

Ne shvataš ti da ono što Jakšić piše nije promocija muslimana, već poziv na saživot. 17 miliona u Evropi! To je manje-više populacija čitavog prostora bivše Jugoslavije. I šta bi ti? Da im zabraniš da uživaju u svojoj kulturi i religiji? Pa upravo to vodi problemima, samo što takvi kao ti to ne mogu da shvate. To vodi konfliktu.
Kako bi se Srbi ponašali da nemaju svoje crkve po Evropi? Koliko ja znam ni pravoslavlje nema ono što vi volite da nazivate tradicijom postojanja u zapadnoj Evropi. Šta bi onda rekao? Zla Evropa ugnjetava prava Srba?

I da, sad je Politika antisrpski list? Zašto? Zato što daje prostor jednom Bošku Jakšiću?
Pa daje ga i Đorđu Vukadinoviću koji taj prostor koristi da opravda vandalski čin zviždanja francuskoj himni. I šta ja da zaključim? Da je Politika list ekstremnih desničara provincijalaca?

Добило је Косово културу и религију и све о Српском трошку,сад се лепо живи тамо.
 
Toliko udvoristva, ulizivanja , branjenja neodbranjivog i poltronizma odavno nisam video u jednom tekstu

Tekst je prepun lazi i falsifikata, kao recimo da u Beogradu zivi 200.000 muslimana. U Beogradu prema popisu iz 2002 zivi 11.000 muslimana.

Zasto onda Bosko Jaksic ovako bestidno i tesko laze? Covek je jednostavno rezimski placeni novinar i ulizica Borisa tadica, placen da u svojim kolumnama brani cak i neodbranjive stvari kao sto je izgradnja islamskog centra sa dzamijama medresama i mesdzidima u Beogradu.

To je onaj ljudski moralni talog, amorfna masa koja je sluga svake vlasti.

U biografiji pomenutog Boska Jaksica pise da je bio urednik Politike 1994 godine . To i da je jedan od kljucnih rezimskih novinara danasnje politike dokazuje i pokazuje o kakvom ljudskom talogu radi....

Covek svih rezima, sluga od karijere - Politikina verzija Tijanic Aleksandra....

Pomenuti inace ucestvuje i prati vise politickih foruma na internet nebu Srbije - siguran sam i ovaj pa cisto da vidi i procita sta mi forumasi podforuma mislimo o takvim ljudskim i i moralnim nulama kao sto je on.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da otvorim temu o "analiticaru i novinaru" a vise ulizici skutonosi i poltronu Borisa Tadica - Bosku Jaksicu nagnao me je ovaj tekst

http://www.politika.rs/pogledi/Boshko-Jakshic/HORIZONT-S-MINARETIMA.sr.html

Toliko udvoristva, ulizivanja , branjenja neodbranjivog i poltronizma odavno nisam video u jednom tekstu

Tekst je prepun lazi i falsifikata, kao recimo da u Beogradu zivi 200.000 muslimana. U Beogradu prema popisu iz 2002 zivi 11.000 muslimana.

Zasto onda Bosko Jaksic ovako bestidno i tesko laze? Covek je jednostavno rezimski placeni novinar i ulizica Borisa tadica, placen da u svojim kolumnama brani cak i neodbranjive stvari kao sto je izgradnja islamskog centra sa dzamijama medresama i mesdzidima u Beogradu.

To je onaj ljudski moralni talog, amorfna masa koja je sluga svake vlasti.

U biografiji pomenutog Boska Jaksica pise da je bio urednik Politike 1994 godine . To i da je jedan od kljucnih rezimskih novinara danasnje politike dokazuje i pokazuje o kakvom ljudskom talogu radi....

Covek svih rezima, sluga od karijere - Politikina verzija Tijanic Aleksandra....

Pomenuti inace ucestvuje i prati vise politickih foruma na internet nebu Srbije - siguran sam i ovaj pa cisto da vidi i procita sta mi forumasi podforuma mislimo o takvim ljudskim i i moralnim nulama kao sto je on.

Према последњем попису у целој Србији ИМА ИХ НЕГДЕ ОКО 3% - дупло мање него римокатолика... а тих 3% је негде око 250 000 - значи да нема шансе да толико муслимана живи у Београду.

Ма чим се усудила она Хрустановићка пре неколико година да прикуца велику таблу на Народно позориште - ДА ЈЕ ТУ НЕКАДА БИЛА НЕКАКВА ТУРСКА КАПИЈА - све је јасно........:cool:
 
Ne sviraj. Njihovo prisustvo vodi konfliktu, kao sto se vidi na svim granicama islama, od Kine do Nigerije, od Indije do Bosne, od Etiopije do Cecenije.

Granice islama su krvave, kao sto je lepo i ispravno primetio Hantington. To je sve sto ima da se kaze na temu ogavnog islama.

Na temu napretka u vrli novi multikulturalni svet bi se moglo jos dosta vise reci, ali se bojim da se ne zamazem prolivom sentimentalnog liberalizma koji bi neke mentalno zanemarljive kolege tu brzo deponovale.

Predlog možda?

17 miliona muslimana ne živi u Evropi zato što je Evropa bog zna kako liberalna, već zato što njihova radna snaga postaje neophodna. Zato što evropski narodi polako, ali sigurno, izumiru.
Hantington je pomenuo mnoge stvari. Između ostalog i tu da Zapad nameće svoj sistem svetu - UN na primer i njegove rezolucije. Islam je time napadnut na svojoj teritoriji. I time Hantington nije mislio da islam nazove ogavnim, već da ukaže da nije samo islam kriv za konflikt sa Zapadom. Štaviše, da potonji snosi veću krivicu.
 
Da otvorim temu o "analiticaru i novinaru" a vise ulizici skutonosi i poltronu Borisa Tadica - Bosku Jaksicu nagnao me je ovaj tekst

http://www.politika.rs/pogledi/Boshko-Jakshic/HORIZONT-S-MINARETIMA.sr.html

Toliko udvoristva, ulizivanja , branjenja neodbranjivog i poltronizma odavno nisam video u jednom tekstu

Tekst je prepun lazi i falsifikata, kao recimo da u Beogradu zivi 200.000 muslimana. U Beogradu prema popisu iz 2002 zivi 11.000 muslimana.

Zasto onda Bosko Jaksic ovako bestidno i tesko laze? Covek je jednostavno rezimski placeni novinar i ulizica Borisa tadica, placen da u svojim kolumnama brani cak i neodbranjive stvari kao sto je izgradnja islamskog centra sa dzamijama medresama i mesdzidima u Beogradu.

To je onaj ljudski moralni talog, amorfna masa koja je sluga svake vlasti.

U biografiji pomenutog Boska Jaksica pise da je bio urednik Politike 1994 godine . To i da je jedan od kljucnih rezimskih novinara danasnje politike dokazuje i pokazuje o kakvom ljudskom talogu radi....

Covek svih rezima, sluga od karijere - Politikina verzija Tijanic Aleksandra....

Pomenuti inace ucestvuje i prati vise politickih foruma na internet nebu Srbije - siguran sam i ovaj pa cisto da vidi i procita sta mi forumasi podforuma mislimo o takvim ljudskim i i moralnim nulama kao sto je on.

za tebe je on doktor nauka,ziveo i radio na bliskom istoku,zna znanje sto bi se reklo,sta si se uhvatio 200.000 mozda je 20.000(stamparska greska),a ti namerno otvaras temu mislis da ce da te citira u sledecoj kolumni
 
za tebe je on doktor nauka,ziveo i radio na bliskom istoku,zna znanje sto bi se reklo,sta si se uhvatio 200.000 mozda je 20.000(stamparska greska),a ti namerno otvaras temu mislis da ce da te citira u sledecoj kolumni

aha, stamparska greska, dabome..

11 000 ti pretvori u 20 000 a on u 200 000..

obojica znate znanje bre, samo jos tebi da se dodeli doktorska titula i svi lazovi na mestu
 
Narucito sam ja taj koji eskivira.

Bubnes nesto, ignorises cinjenice, i onda to sve opravdas dubiozama poput 'ma Evropa ionako odumire' i 'izvrsena je agresija na svete granice dar ul Islama'.

Ako ih ignorišem, bar ih ne iskrivljujem i ne gledam ih iz perspektive koja odgovara mom viđenju stvari.
 

Back
Top