vracaracc
Buduća legenda
- Poruka
- 38.315
Преносим текст свог веб познаника кркара са једног другог форума
uzurpiranje antifašizma mi ide na živce. Veliki deo moje porodice nastradao je od fašista - neke su jednostavno odveli, ni groba im se ne zna, druge su streljali, treći su poginuli boreći se da ne vladaju fašisti. A neki su stradali i od antifašista koji su primenjivali fašističke metode. Ne slažeš se s nama - metak u čelo.
Shvatite ovo kako god hoćete. Najbolje kao protest protiv dripaca koji bi da uzurpiraju jednu časnu ideju i uspomene na časne ljude koji su za nju život dali. Protiv antifašističkih profitera koji bi očas posla otvarali logore ako pisneš neovlašćeno i drugačije.
Zatekao sam na tom blogu komentar (sa kojim se potpuno slažem) za koji slutim da će biti obrisan a autor prvom prilikom bar prevaspitan ako ne i zatučen na licu mesta. Pa ga prenosim ovde pre nego što se tamo obriše
КР.МА.
Fašisti i fašistkinje
Da li je ANTIFA ona organizacija koja je rekla da je postupanje sa Ciganima ili Romima koji su bespravno zauzeli stotine ari u Novom Beogradu i koji su raseljavani uoči Univerzijade i posle Univerzijade - fašizam?
A može li neko da mi objasni zašto oni pišu (ničim izazvani) antifašisti i antifašistkinje?
Zašto ne napišu jednostavno - antifašisti?
Da li antifašistkinje imaju posebne zadatke u borbi protiv fašizma?
Da li u Srbiji ima fašizma ili samo neprijatnih događaja i organizacija koje podsećaju na fašizam?
Da li je ANTIFIN antifašizam bio uperen i protiv svih oblika drastičnog ugrožavanja osnovnih ljudskih prava kao što je pravo na život (što podseća na fašizam, jelte) od strane velikih sila onomad, juče, pre desetak godina?
Da li je to neka štamparska greška? 9. maj je za mene međunarodni dan borbe protiv fašizma i antisemitizma (neki ga krste kao Dan Evrope, iz "razumljivih" razloga) a ne 9. novembar.
Nešto mi se čini da je 10 godina borbe protiv fašizma takođe neka "štamparska" greška, ja bih tu stavio bar 70 godina borbe protiv fašizma.
Nekako mi se čini da je ovakav način promovisanja tzv. borbe protiv tzv. fašista i fašistkinja kontraproduktivan.
Antifašizam je isuviše vredna tekovina čovečanstva da bi se dozvolilo da ga uzurpira i zloupotrebljava bilo ko. Posebno ovakvi.
Иначе, цео текст је одговор једног искреног антифашисте на овај позив
Antifašisti i antifašistkinje!
Antifašistička Akcija Novog Sada poziva vas na 10. (wow!) jubilarni antifašistički, novembarski događaj godine.
Povodom 9. Novembra, međunarodnog dana borbe protiv fašizma i antisemitizma, AFANS organizuje niz aktivnosti:
6. Novembar, Subota
18h, Radio Cafe 021 - Tribina "Alternativni Kulturni Prostori"
Razmena praktičnih ideja o samoorganizovanju ljudi i pokretanju alternativnih prostora za svirke, izložbe, žurke pa i življenje. Gosti će nam biti oni koji su to do sada veoma uspešno izveli u Puli, Zagrebu, Ljubljani i Mostaru.
21h, SKC Fabrika - KONCERT!
Tradicionalni Antifašistički koncert:
- Brickheads (NS),
- Pasmaters (Pula)
- Red Union (NS)
- Deafness By Noise (Cro)
- St!llness (Split)
Za vreme svirke u Fabrici će biti i berza (da jevtinije ne može!) antifašističke muzike, majica, literature i ostale neophodne robe široke potrošnje. Štekajte lovu ...
********
7. Novembar, Nedelja
19h, SKC Fabrika - Tribina "Antifa international!"
Gosti su nam veoma zanimljivi borci i aktivisti antifašističkih akcija Češke, Hrvatske, Nemačke i drugih zemalja. Razmena iskustava i problemi sa fašistima širom našeg kontinenta. Garantovano dobra zabava!
21h, film "Antifa - Chasseurs De Skins"
Fenomenalan francuski dokumentarac, nabijen akcijom. Priča o organizovanom otporu raznim ultradesničarima na ulicama Pariza od 80ih pa do danas. Red Warriors, Ducky Boys, Rudy Fox i ostale ulične ekipe koje su stale na crtu fašistima i dobile bitku.
Ulaz na koncert je 300 din, karte se mogu u pretprodaji kupiti u CD Shopu Mungos.
Ulaz na tribine i filmsku projekciju je besplatan.
Vidimo se, tamo...
Ulice pripadaju ljudima a ne fašističkom šljamu.
Have fun - fight the ******* fascists!!
Дакле, омладино спреми новац за сувенире и остале дрангулије јер се новцем бори против некаквих фашиста за које нико реално и не зна да постоје у броју већем од статистичке грешке.
СПРДАЧИНА!!!
uzurpiranje antifašizma mi ide na živce. Veliki deo moje porodice nastradao je od fašista - neke su jednostavno odveli, ni groba im se ne zna, druge su streljali, treći su poginuli boreći se da ne vladaju fašisti. A neki su stradali i od antifašista koji su primenjivali fašističke metode. Ne slažeš se s nama - metak u čelo.
Shvatite ovo kako god hoćete. Najbolje kao protest protiv dripaca koji bi da uzurpiraju jednu časnu ideju i uspomene na časne ljude koji su za nju život dali. Protiv antifašističkih profitera koji bi očas posla otvarali logore ako pisneš neovlašćeno i drugačije.
Zatekao sam na tom blogu komentar (sa kojim se potpuno slažem) za koji slutim da će biti obrisan a autor prvom prilikom bar prevaspitan ako ne i zatučen na licu mesta. Pa ga prenosim ovde pre nego što se tamo obriše
КР.МА.
Fašisti i fašistkinje
Da li je ANTIFA ona organizacija koja je rekla da je postupanje sa Ciganima ili Romima koji su bespravno zauzeli stotine ari u Novom Beogradu i koji su raseljavani uoči Univerzijade i posle Univerzijade - fašizam?
A može li neko da mi objasni zašto oni pišu (ničim izazvani) antifašisti i antifašistkinje?
Zašto ne napišu jednostavno - antifašisti?
Da li antifašistkinje imaju posebne zadatke u borbi protiv fašizma?
Da li u Srbiji ima fašizma ili samo neprijatnih događaja i organizacija koje podsećaju na fašizam?
Da li je ANTIFIN antifašizam bio uperen i protiv svih oblika drastičnog ugrožavanja osnovnih ljudskih prava kao što je pravo na život (što podseća na fašizam, jelte) od strane velikih sila onomad, juče, pre desetak godina?
Da li je to neka štamparska greška? 9. maj je za mene međunarodni dan borbe protiv fašizma i antisemitizma (neki ga krste kao Dan Evrope, iz "razumljivih" razloga) a ne 9. novembar.
Nešto mi se čini da je 10 godina borbe protiv fašizma takođe neka "štamparska" greška, ja bih tu stavio bar 70 godina borbe protiv fašizma.
Nekako mi se čini da je ovakav način promovisanja tzv. borbe protiv tzv. fašista i fašistkinja kontraproduktivan.
Antifašizam je isuviše vredna tekovina čovečanstva da bi se dozvolilo da ga uzurpira i zloupotrebljava bilo ko. Posebno ovakvi.
Иначе, цео текст је одговор једног искреног антифашисте на овај позив
Antifašisti i antifašistkinje!
Antifašistička Akcija Novog Sada poziva vas na 10. (wow!) jubilarni antifašistički, novembarski događaj godine.
Povodom 9. Novembra, međunarodnog dana borbe protiv fašizma i antisemitizma, AFANS organizuje niz aktivnosti:
6. Novembar, Subota
18h, Radio Cafe 021 - Tribina "Alternativni Kulturni Prostori"
Razmena praktičnih ideja o samoorganizovanju ljudi i pokretanju alternativnih prostora za svirke, izložbe, žurke pa i življenje. Gosti će nam biti oni koji su to do sada veoma uspešno izveli u Puli, Zagrebu, Ljubljani i Mostaru.
21h, SKC Fabrika - KONCERT!
Tradicionalni Antifašistički koncert:
- Brickheads (NS),
- Pasmaters (Pula)
- Red Union (NS)
- Deafness By Noise (Cro)
- St!llness (Split)
Za vreme svirke u Fabrici će biti i berza (da jevtinije ne može!) antifašističke muzike, majica, literature i ostale neophodne robe široke potrošnje. Štekajte lovu ...
********
7. Novembar, Nedelja
19h, SKC Fabrika - Tribina "Antifa international!"
Gosti su nam veoma zanimljivi borci i aktivisti antifašističkih akcija Češke, Hrvatske, Nemačke i drugih zemalja. Razmena iskustava i problemi sa fašistima širom našeg kontinenta. Garantovano dobra zabava!
21h, film "Antifa - Chasseurs De Skins"
Fenomenalan francuski dokumentarac, nabijen akcijom. Priča o organizovanom otporu raznim ultradesničarima na ulicama Pariza od 80ih pa do danas. Red Warriors, Ducky Boys, Rudy Fox i ostale ulične ekipe koje su stale na crtu fašistima i dobile bitku.
Ulaz na koncert je 300 din, karte se mogu u pretprodaji kupiti u CD Shopu Mungos.
Ulaz na tribine i filmsku projekciju je besplatan.
Vidimo se, tamo...
Ulice pripadaju ljudima a ne fašističkom šljamu.
Have fun - fight the ******* fascists!!
Дакле, омладино спреми новац за сувенире и остале дрангулије јер се новцем бори против некаквих фашиста за које нико реално и не зна да постоје у броју већем од статистичке грешке.
СПРДАЧИНА!!!


