Антифашизам данас

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.315
Преносим текст свог веб познаника кркара са једног другог форума


uzurpiranje antifašizma mi ide na živce. Veliki deo moje porodice nastradao je od fašista - neke su jednostavno odveli, ni groba im se ne zna, druge su streljali, treći su poginuli boreći se da ne vladaju fašisti. A neki su stradali i od antifašista koji su primenjivali fašističke metode. Ne slažeš se s nama - metak u čelo.

Shvatite ovo kako god hoćete. Najbolje kao protest protiv dripaca koji bi da uzurpiraju jednu časnu ideju i uspomene na časne ljude koji su za nju život dali. Protiv antifašističkih profitera koji bi očas posla otvarali logore ako pisneš neovlašćeno i drugačije.

Zatekao sam na tom blogu komentar (sa kojim se potpuno slažem) za koji slutim da će biti obrisan a autor prvom prilikom bar prevaspitan ako ne i zatučen na licu mesta. Pa ga prenosim ovde pre nego što se tamo obriše

КР.МА.

Fašisti i fašistkinje

Da li je ANTIFA ona organizacija koja je rekla da je postupanje sa Ciganima ili Romima koji su bespravno zauzeli stotine ari u Novom Beogradu i koji su raseljavani uoči Univerzijade i posle Univerzijade - fašizam?
A može li neko da mi objasni zašto oni pišu (ničim izazvani) antifašisti i antifašistkinje?
Zašto ne napišu jednostavno - antifašisti?
Da li antifašistkinje imaju posebne zadatke u borbi protiv fašizma?
Da li u Srbiji ima fašizma ili samo neprijatnih događaja i organizacija koje podsećaju na fašizam?
Da li je ANTIFIN antifašizam bio uperen i protiv svih oblika drastičnog ugrožavanja osnovnih ljudskih prava kao što je pravo na život (što podseća na fašizam, jelte) od strane velikih sila onomad, juče, pre desetak godina?
Da li je to neka štamparska greška? 9. maj je za mene međunarodni dan borbe protiv fašizma i antisemitizma (neki ga krste kao Dan Evrope, iz "razumljivih" razloga) a ne 9. novembar.
Nešto mi se čini da je 10 godina borbe protiv fašizma takođe neka "štamparska" greška, ja bih tu stavio bar 70 godina borbe protiv fašizma.

Nekako mi se čini da je ovakav način promovisanja tzv. borbe protiv tzv. fašista i fašistkinja kontraproduktivan.



Antifašizam je isuviše vredna tekovina čovečanstva da bi se dozvolilo da ga uzurpira i zloupotrebljava bilo ko. Posebno ovakvi.


Иначе, цео текст је одговор једног искреног антифашисте на овај позив

Antifašisti i antifašistkinje!

Antifašistička Akcija Novog Sada poziva vas na 10. (wow!) jubilarni antifašistički, novembarski događaj godine.
Povodom 9. Novembra, međunarodnog dana borbe protiv fašizma i antisemitizma, AFANS organizuje niz aktivnosti:



6. Novembar, Subota

18h, Radio Cafe 021 - Tribina "Alternativni Kulturni Prostori"
Razmena praktičnih ideja o samoorganizovanju ljudi i pokretanju alternativnih prostora za svirke, izložbe, žurke pa i življenje. Gosti će nam biti oni koji su to do sada veoma uspešno izveli u Puli, Zagrebu, Ljubljani i Mostaru.

21h, SKC Fabrika - KONCERT!
Tradicionalni Antifašistički koncert:
- Brickheads (NS),
- Pasmaters (Pula)
- Red Union (NS)
- Deafness By Noise (Cro)
- St!llness (Split)

Za vreme svirke u Fabrici će biti i berza (da jevtinije ne može!) antifašističke muzike, majica, literature i ostale neophodne robe široke potrošnje. Štekajte lovu ...

********

7. Novembar, Nedelja

19h, SKC Fabrika - Tribina "Antifa international!"
Gosti su nam veoma zanimljivi borci i aktivisti antifašističkih akcija Češke, Hrvatske, Nemačke i drugih zemalja. Razmena iskustava i problemi sa fašistima širom našeg kontinenta. Garantovano dobra zabava!

21h, film "Antifa - Chasseurs De Skins"
Fenomenalan francuski dokumentarac, nabijen akcijom. Priča o organizovanom otporu raznim ultradesničarima na ulicama Pariza od 80ih pa do danas. Red Warriors, Ducky Boys, Rudy Fox i ostale ulične ekipe koje su stale na crtu fašistima i dobile bitku.



Ulaz na koncert je 300 din, karte se mogu u pretprodaji kupiti u CD Shopu Mungos.
Ulaz na tribine i filmsku projekciju je besplatan.

Vidimo se, tamo...

Ulice pripadaju ljudima a ne fašističkom šljamu.
Have fun - fight the ******* fascists!!


Дакле, омладино спреми новац за сувенире и остале дрангулије јер се новцем бори против некаквих фашиста за које нико реално и не зна да постоје у броју већем од статистичке грешке.


СПРДАЧИНА!!!
 
Антифашисти о којима говоримо су шљам душтва.

Ти антифашисти су на пример протествовали због одржавања Српског марша у Новом Садау 2007. године. Само тај пример је довољан.
 
Преносим текст свог веб познаника кркара са једног другог форума


uzurpiranje antifašizma mi ide na živce. Veliki deo moje porodice nastradao je od fašista - neke su jednostavno odveli, ni groba im se ne zna, druge su streljali, treći su poginuli boreći se da ne vladaju fašisti. A neki su stradali i od antifašista koji su primenjivali fašističke metode. Ne slažeš se s nama - metak u čelo.

Shvatite ovo kako god hoćete. Najbolje kao protest protiv dripaca koji bi da uzurpiraju jednu časnu ideju i uspomene na časne ljude koji su za nju život dali. Protiv antifašističkih profitera koji bi očas posla otvarali logore ako pisneš neovlašćeno i drugačije.

Zatekao sam na tom blogu komentar (sa kojim se potpuno slažem) za koji slutim da će biti obrisan a autor prvom prilikom bar prevaspitan ako ne i zatučen na licu mesta. Pa ga prenosim ovde pre nego što se tamo obriše

КР.МА.

Fašisti i fašistkinje

Da li je ANTIFA ona organizacija koja je rekla da je postupanje sa Ciganima ili Romima koji su bespravno zauzeli stotine ari u Novom Beogradu i koji su raseljavani uoči Univerzijade i posle Univerzijade - fašizam?
A može li neko da mi objasni zašto oni pišu (ničim izazvani) antifašisti i antifašistkinje?
Zašto ne napišu jednostavno - antifašisti?
Da li antifašistkinje imaju posebne zadatke u borbi protiv fašizma?
Da li u Srbiji ima fašizma ili samo neprijatnih događaja i organizacija koje podsećaju na fašizam?
Da li je ANTIFIN antifašizam bio uperen i protiv svih oblika drastičnog ugrožavanja osnovnih ljudskih prava kao što je pravo na život (što podseća na fašizam, jelte) od strane velikih sila onomad, juče, pre desetak godina?
Da li je to neka štamparska greška? 9. maj je za mene međunarodni dan borbe protiv fašizma i antisemitizma (neki ga krste kao Dan Evrope, iz "razumljivih" razloga) a ne 9. novembar.
Nešto mi se čini da je 10 godina borbe protiv fašizma takođe neka "štamparska" greška, ja bih tu stavio bar 70 godina borbe protiv fašizma.

Nekako mi se čini da je ovakav način promovisanja tzv. borbe protiv tzv. fašista i fašistkinja kontraproduktivan.



Antifašizam je isuviše vredna tekovina čovečanstva da bi se dozvolilo da ga uzurpira i zloupotrebljava bilo ko. Posebno ovakvi.


Иначе, цео текст је одговор једног искреног антифашисте на овај позив

Antifašisti i antifašistkinje!

Antifašistička Akcija Novog Sada poziva vas na 10. (wow!) jubilarni antifašistički, novembarski događaj godine.
Povodom 9. Novembra, međunarodnog dana borbe protiv fašizma i antisemitizma, AFANS organizuje niz aktivnosti:



6. Novembar, Subota

18h, Radio Cafe 021 - Tribina "Alternativni Kulturni Prostori"
Razmena praktičnih ideja o samoorganizovanju ljudi i pokretanju alternativnih prostora za svirke, izložbe, žurke pa i življenje. Gosti će nam biti oni koji su to do sada veoma uspešno izveli u Puli, Zagrebu, Ljubljani i Mostaru.

21h, SKC Fabrika - KONCERT!
Tradicionalni Antifašistički koncert:
- Brickheads (NS),
- Pasmaters (Pula)
- Red Union (NS)
- Deafness By Noise (Cro)
- St!llness (Split)

Za vreme svirke u Fabrici će biti i berza (da jevtinije ne može!) antifašističke muzike, majica, literature i ostale neophodne robe široke potrošnje. Štekajte lovu ...

********

7. Novembar, Nedelja

19h, SKC Fabrika - Tribina "Antifa international!"
Gosti su nam veoma zanimljivi borci i aktivisti antifašističkih akcija Češke, Hrvatske, Nemačke i drugih zemalja. Razmena iskustava i problemi sa fašistima širom našeg kontinenta. Garantovano dobra zabava!

21h, film "Antifa - Chasseurs De Skins"
Fenomenalan francuski dokumentarac, nabijen akcijom. Priča o organizovanom otporu raznim ultradesničarima na ulicama Pariza od 80ih pa do danas. Red Warriors, Ducky Boys, Rudy Fox i ostale ulične ekipe koje su stale na crtu fašistima i dobile bitku.



Ulaz na koncert je 300 din, karte se mogu u pretprodaji kupiti u CD Shopu Mungos.
Ulaz na tribine i filmsku projekciju je besplatan.

Vidimo se, tamo...

Ulice pripadaju ljudima a ne fašističkom šljamu.
Have fun - fight the ******* fascists!!


Дакле, омладино спреми новац за сувенире и остале дрангулије јер се новцем бори против некаквих фашиста за које нико реално и не зна да постоје у броју већем од статистичке грешке.


СПРДАЧИНА!!!

ovo je jedino pogrešno...
 
Антифашисти о којима говоримо су шљам душтва.

Ти антифашисти су на пример протествовали због одржавања Српског марша у Новом Садау 2007. године. Само тај пример је довољан.

Да не залазимо у анализу тог марша..

Заиста они који покушавају да у овом тренутку представе као антифашисте су комични........

изједначили су антифашизам са трговином, јефтиним пивом на концертима, подршком педерима, либерализмом, неокомунизмом, апсолутим прихватањем свих капиталистичких вредности..............другим речима тотално су изгубили компас ко су и шта су.
 
Преносим текст свог веб познаника кркара са једног другог форума


uzurpiranje antifašizma mi ide na živce. Veliki deo moje porodice nastradao je od fašista - neke su jednostavno odveli, ni groba im se ne zna, druge su streljali, treći su poginuli boreći se da ne vladaju fašisti. A neki su stradali i od antifašista koji su primenjivali fašističke metode. Ne slažeš se s nama - metak u čelo.

Shvatite ovo kako god hoćete. Najbolje kao protest protiv dripaca koji bi da uzurpiraju jednu časnu ideju i uspomene na časne ljude koji su za nju život dali. Protiv antifašističkih profitera koji bi očas posla otvarali logore ako pisneš neovlašćeno i drugačije.

Zatekao sam na tom blogu komentar (sa kojim se potpuno slažem) za koji slutim da će biti obrisan a autor prvom prilikom bar prevaspitan ako ne i zatučen na licu mesta. Pa ga prenosim ovde pre nego što se tamo obriše

КР.МА.

Fašisti i fašistkinje

Da li je ANTIFA ona organizacija koja je rekla da je postupanje sa Ciganima ili Romima koji su bespravno zauzeli stotine ari u Novom Beogradu i koji su raseljavani uoči Univerzijade i posle Univerzijade - fašizam?
A može li neko da mi objasni zašto oni pišu (ničim izazvani) antifašisti i antifašistkinje?
Zašto ne napišu jednostavno - antifašisti?
Da li antifašistkinje imaju posebne zadatke u borbi protiv fašizma?
Da li u Srbiji ima fašizma ili samo neprijatnih događaja i organizacija koje podsećaju na fašizam?
Da li je ANTIFIN antifašizam bio uperen i protiv svih oblika drastičnog ugrožavanja osnovnih ljudskih prava kao što je pravo na život (što podseća na fašizam, jelte) od strane velikih sila onomad, juče, pre desetak godina?
Da li je to neka štamparska greška? 9. maj je za mene međunarodni dan borbe protiv fašizma i antisemitizma (neki ga krste kao Dan Evrope, iz "razumljivih" razloga) a ne 9. novembar.
Nešto mi se čini da je 10 godina borbe protiv fašizma takođe neka "štamparska" greška, ja bih tu stavio bar 70 godina borbe protiv fašizma.

Nekako mi se čini da je ovakav način promovisanja tzv. borbe protiv tzv. fašista i fašistkinja kontraproduktivan.



Antifašizam je isuviše vredna tekovina čovečanstva da bi se dozvolilo da ga uzurpira i zloupotrebljava bilo ko. Posebno ovakvi.


Иначе, цео текст је одговор једног искреног антифашисте на овај позив

Antifašisti i antifašistkinje!

Antifašistička Akcija Novog Sada poziva vas na 10. (wow!) jubilarni antifašistički, novembarski događaj godine.
Povodom 9. Novembra, međunarodnog dana borbe protiv fašizma i antisemitizma, AFANS organizuje niz aktivnosti:



6. Novembar, Subota

18h, Radio Cafe 021 - Tribina "Alternativni Kulturni Prostori"
Razmena praktičnih ideja o samoorganizovanju ljudi i pokretanju alternativnih prostora za svirke, izložbe, žurke pa i življenje. Gosti će nam biti oni koji su to do sada veoma uspešno izveli u Puli, Zagrebu, Ljubljani i Mostaru.

21h, SKC Fabrika - KONCERT!
Tradicionalni Antifašistički koncert:
- Brickheads (NS),
- Pasmaters (Pula)
- Red Union (NS)
- Deafness By Noise (Cro)
- St!llness (Split)

Za vreme svirke u Fabrici će biti i berza (da jevtinije ne može!) antifašističke muzike, majica, literature i ostale neophodne robe široke potrošnje. Štekajte lovu ...

********

7. Novembar, Nedelja

19h, SKC Fabrika - Tribina "Antifa international!"
Gosti su nam veoma zanimljivi borci i aktivisti antifašističkih akcija Češke, Hrvatske, Nemačke i drugih zemalja. Razmena iskustava i problemi sa fašistima širom našeg kontinenta. Garantovano dobra zabava!

21h, film "Antifa - Chasseurs De Skins"
Fenomenalan francuski dokumentarac, nabijen akcijom. Priča o organizovanom otporu raznim ultradesničarima na ulicama Pariza od 80ih pa do danas. Red Warriors, Ducky Boys, Rudy Fox i ostale ulične ekipe koje su stale na crtu fašistima i dobile bitku.



Ulaz na koncert je 300 din, karte se mogu u pretprodaji kupiti u CD Shopu Mungos.
Ulaz na tribine i filmsku projekciju je besplatan.

Vidimo se, tamo...

Ulice pripadaju ljudima a ne fašističkom šljamu.
Have fun - fight the ******* fascists!!


Дакле, омладино спреми новац за сувенире и остале дрангулије јер се новцем бори против некаквих фашиста за које нико реално и не зна да постоје у броју већем од статистичке грешке.


СПРДАЧИНА!!!

Važno je druženje!!!
 
Да не залазимо у анализу тог марша..

Заиста они који покушавају да у овом тренутку представе као антифашисте су комични........

изједначили су антифашизам са трговином, јефтиним пивом на концертима, подршком педерима, либерализмом, неокомунизмом, апсолутим прихватањем свих капиталистичких вредности..............другим речима тотално су изгубили компас ко су и шта су.

DA to prevedemo ovako: današnji antifašisti (bar ti koji su opisani) predstavljaju gomilu pozera, baš kao i većina onih koji se izdaju za fašiste....
 
Да не залазимо у анализу тог марша..

Заиста они који покушавају да у овом тренутку представе као антифашисте су комични........

изједначили су антифашизам са трговином, јефтиним пивом на концертима, подршком педерима, либерализмом, неокомунизмом, апсолутим прихватањем свих капиталистичких вредности..............другим речима тотално су изгубили компас ко су и шта су.

Само их погледај и све ти је јасно.
 
Антифашисти о којима говоримо су шљам душтва.

Ти антифашисти су на пример протествовали због одржавања Српског марша у Новом Садау 2007. године. Само тај пример је довољан.

Srpski marš? Ne želim da moju naciju predstavlja taj šljam.
 
Srpski marš? Ne želim da moju naciju predstavlja taj šljam.

Па и не представља.......било их је ваљда 200 а ли не желим ни да моју нацију представљају разни кавзианархисти и кавзикомунисти који гласају за ЛДП са педерском таставом у рукама.
 
дакле да се вратимо на тему,
Ко су индивидуе које покушавају да се представе као цвет антифашизма ових дана, недеља, месеци, година?

Gomila simpatizera i članova LDPa... Neoliberali. Prilično smešna ekipa koja ne primećuje da su postali udarna pesnica ekstremne desnice. Takođe ništa bolji od svojih mrskih neprijatelja. Pogotovo ne po inteligenciji.

Kao što kod ekstremnih nacionalista ne postoji ništa što bi ih vezalo za sindikalne borbe, a izdaju se za branitelje socijalnog poretka u državi, tako toga nema ni kod naših antifašista.

Jednostavno, Srbija nema svoju levicu.
 
дакле да се вратимо на тему,
Ко су индивидуе које покушавају да се представе као цвет антифашизма ових дана, недеља, месеци, година?

Колико год то смешно звучало - Чанак и онај његов ретардирани помоћник Петаков!!! Дебил који није могао да одговори на просто питање - Ко су фашисти у Србији? Ипак, својски се потрудио да пребије девојку која је носила мајицу са ликом Шешеља.


Шта рећи......
 
Poslednja izmena:
Да не залазимо у анализу тог марша..

Заиста они који покушавају да у овом тренутку представе као антифашисте су комични........

изједначили су антифашизам са трговином, јефтиним пивом на концертима, подршком педерима, либерализмом, неокомунизмом, апсолутим прихватањем свих капиталистичких вредности..............другим речима тотално су изгубили компас ко су и шта су.

Нису уопште изгубили компас. У 21-ом веку то је опција баш како си је описао. Мало ме жао ових ''старих'' комуњара, могу мислити како им је кад виде наследнике...:lol:
 

Back
Top