"Антиекуменизам" и "антиглобализам" бившег Владике Артемија

machkolinos

Ističe se
Poruka
2.397
http://www.eparhija-prizren.com/sr/vesti/antiekumenizam-i-antiglobalizam-bivseg-vladike-artemija

Бивши Епископ Артемије годинама је оптуживао све око себе за екуменизам и издају Коссова иако је остао упамћен као пионир у политичком дијалогу Цркве са глобалистима и верским лидерима света. Истина, многи су похвално гледали на напоре тадашњег Владике да отвори дијалог "ако треба и са црним ђаволом" само да би помогао народу на Косову и Метохији. Проблем је у томе што, сада фанатични следбеници рашчињеног Епископа од њега праве својеврсну икону "антиекуменизма и антиглобализма" иако је и њима као и широј јавности познато да се бивши Владика срео са више глобалистичких лидера, масона, бискупа, рабина и хоџа него иједан други Епископ у целој историји СПЦ. Када је амерички


med_NPazar2610200202.jpg

med_trojka.JPG

image.php

image.php

image.php

image.php


image.php


Па да чујемо љубитеље лика монаха Артемија и велике "антипаписте".:rtfm:
 
http://www.eparhija-prizren.com/sr/vesti/antiekumenizam-i-antiglobalizam-bivseg-vladike-artemija

Бивши Епископ Артемије годинама је оптуживао све око себе за екуменизам и издају Коссова иако је остао упамћен као пионир у политичком дијалогу Цркве са глобалистима и верским лидерима света. Истина, многи су похвално гледали на напоре тадашњег Владике да отвори дијалог "ако треба и са црним ђаволом" само да би помогао народу на Косову и Метохији. Проблем је у томе што, сада фанатични следбеници рашчињеног Епископа од њега праве својеврсну икону "антиекуменизма и антиглобализма" иако је и њима као и широј јавности познато да се бивши Владика срео са више глобалистичких лидера, масона, бискупа, рабина и хоџа него иједан други Епископ у целој историји СПЦ. Када је амерички


med_NPazar2610200202.jpg

med_trojka.JPG

image.php

image.php

image.php

image.php


image.php


Па да чујемо љубитеље лика монаха Артемија и велике "антипаписте".:rtfm:

evo ja cu kulturno da ti odgovorim....i da je kriv i da nije nije to trebalo ovako..mirno i tiho da se skloni sa Kim a ne da od svega prave sprdacinu..........
 
evo ja cu kulturno da ti odgovorim....i da je kriv i da nije nije to trebalo ovako..mirno i tiho da se skloni sa Kim a ne da od svega prave sprdacinu..........

слажем се. али човек од себе прави "мученика", по оној сви су криви само сам ја у праву.
то је тешка прелест.
 
слажем се. али човек од себе прави "мученика", по оној сви су криви само сам ја у праву.
то је тешка прелест.

pazi katolicki svestenici pola veka siluju klince i sve to crkva je tajila 40-50 god a nasi monasi se tuku ispred manastira....u ovim teskim vremenima govna su isplivala na povrsinu.
 
pazi katolicki svestenici pola veka siluju klince i sve to crkva je tajila 40-50 god a nasi monasi se tuku ispred manastira....u ovim teskim vremenima govna su isplivala na povrsinu.

ипак су то наши срби, ништа чудно.:D
и монаси су део народа.
погледајмо се сами какви међу собом какви смо, па ће нам бити јасно што су они такви, што је власт таква.
 
ипак су то наши срби, ништа чудно.:D
и монаси су део народа.
погледајмо се сами какви међу собом какви смо, па ће нам бити јасно што су они такви, што је власт таква.

ja nemam lose misljenje o nasem narodu.......ne racunam bg gde se nakupilo svakojako *****.....nije nas narod toliko los ali poslednjih 20god su govna na povrsini.......pametni se sklonili na stranu............
 
evo ja cu kulturno da ti odgovorim....i da je kriv i da nije nije to trebalo ovako..mirno i tiho da se skloni sa Kim a ne da od svega prave sprdacinu..........

To je pokušano februara meseca, ali je Artemije udario u halabuku koju i danas pravi, poesbno njegovi sektaši po internet portalima.
 
http://www.eparhija-prizren.com/sr/vesti/antiekumenizam-i-antiglobalizam-bivseg-vladike-artemija

Бивши Епископ Артемије годинама је оптуживао све око себе за екуменизам и издају Коссова иако је остао упамћен као пионир у политичком дијалогу Цркве са глобалистима и верским лидерима света. Истина, многи су похвално гледали на напоре тадашњег Владике да отвори дијалог "ако треба и са црним ђаволом" само да би помогао народу на Косову и Метохији. Проблем је у томе што, сада фанатични следбеници рашчињеног Епископа од њега праве својеврсну икону "антиекуменизма и антиглобализма" иако је и њима као и широј јавности познато да се бивши Владика срео са више глобалистичких лидера, масона, бискупа, рабина и хоџа него иједан други Епископ у целој историји СПЦ. Када је амерички


med_NPazar2610200202.jpg

med_trojka.JPG

image.php

image.php

image.php

image.php


image.php


Па да чујемо љубитеље лика монаха Артемија и велике "антипаписте".:rtfm:

On je bio saradnik NATO a kada je umro patrijarh novi patrijarh je krenuo u rasčišćavanje, onda kada je počelo da se raspituje za novac koji je pronverio, Artemije je naprasno postao patriota.
Providno i jadno.
 
Na raščinjenog vladiku raško-prizrenskog protekle nedelje pokušan je atentat, tvrde monasi iz njegovog manastira Ljuljaci.

Prilikom vožnje kroz Beograd, Artemijev vozač je primetio da nešto nije u redu sa komandama na njegovoj „tojoti“, da bi mehaničari konstatovali da su odvrnuti šrafovi na mehaničkoj letvi volana, što je u punoj brzini moglo izazvati udes sa tragičnim ishodom.
Artemijevi monasi kažu da se plaše za njegov život pošto se ista stvar dogodila sa prethodnim vozilom „audi“ pre više od godinu dana, dok je Artemije putovao u Solun.
- Nismo obaveštavali policiju, ali je istina da se dogodio pokušaj atentata. Automobil je bio parkiran u zatvorenoj garaži u Beogradu, tako da niko nije video počinioca. Majstor je konstatovao da su šrafovi odvrnuti - kaže za „Alo!“ otac Naum iz manastira Ljuljaci. Prema njegovim rečima, to je monahe verne raščinjenom vladici ozbiljno nagnalo da razmišljaju o njegovoj bezbednosti pošto „Artemije smeta mnogim svetskim moćnicima“. Artemije je ponovo služio liturgiju u selu Ljuljak, suprotno odlukama sabora, koji ovo smatra za „najveći crkveni prestup“. Ni u Crkvi nisu hteli da komentarišu ovo služenje.

http://www.alo.rs/vesti/33540/Atentat_na_Artemija
 
Па да чујемо љубитеље лика монаха Артемија и велике "антипаписте".:rtfm:

Ma cak i da nije svega toga, on (odnosno njegov saradnik) optuzeni su,ne neosnovano, za nedostatak velike kolicine novca.

Svaki castan covek, bilo u kojoj oblasti zivota i sluzbe da je, trebalo bi sam da ponudi ostavku, a ne da se grcevito bori za to to jedno i jedno mesto. To ni politicatrima ne prilici, a kamoli ostalima.
 
ja nemam lose misljenje o nasem narodu.......ne racunam bg gde se nakupilo svakojako *****.....nije nas narod toliko los ali poslednjih 20god su govna na povrsini.......pametni se sklonili na stranu............

то је тема за озбиљну дискусију.
често идеализујемо наш народ, што због тог слепила, не оцењујемо реалност.
толико је подељености у нама самима, брат са братом често не говори због политике, комшија са комшијом се суди и тужи због баналних случајева итд.

али оно што је добро у нама, још увек постоји солидарност и саосећање, али нажалост оне се испољавају тек кад несрећа удари.

знаш ли само колико је дугих комшијских или родбинских ћутања прекинуто у време бомбардовања?
 
evo ja cu kulturno da ti odgovorim....i da je kriv i da nije nije to trebalo ovako..mirno i tiho da se skloni sa Kim a ne da od svega prave sprdacinu..........

Са обзиром да је био борац изнутра није имао снаге да се супротстави екумнизму јер је био у општењу литургијском са њима.А нема ни сада јер је у литургијској заједници са расколницима ниовокалендарцима.А и зато што је ван СИПЦ.
 
Са обзиром да је био борац изнутра није имао снаге да се супротстави екумнизму јер је био у општењу литургијском са њима.А нема ни сада јер је у литургијској заједници са расколницима ниовокалендарцима.А и зато што је ван СИПЦ.

ево га и младожења.:mrgreen:
пиколина, пиколина....:mrgreen:
а како се то борио изнутра?
 
Сви се надамо да ће се вл.Артемије искрено покајати што је деценијама био у духовној заједници са најгорим (највећим) јеретицима у историји Хришћанства, а то су екуменисти.
Екуменизам је, као што знамо, СВЕЈЕРЕС.
Сад он треба јасно и да осуди ту јерес и архијереје који то исповедају (а то је цео Синод СПЦ) и да крене путем исповедништва.

Затим, да исправи своју хиротонију (јер није валидна пошто је од тих истих јеретика био рукоположен) како би постао православни епископ. То исто треба урадити, кроз хиротесије, према његовим јеромонасима.
А урадиће им то православни епископи из Цркве Христове (ИПХ) - линк: http://arhiereisgoc.blogspot.com/
Наравно, пре тога морају бити миропомазани и Артемије и његови јер њихово крштење није исправно пошто су крштени у јереси.
За све то је потребна добра воља од стране вл. Артемија, и његових, ако мисли да заиста буде Православни Епископ са Светим Тајнама. Тек тада ће засијати Православље у Србији.

Ако вл.Артемије буде и даље нејасно исповедао веру, или због неких политичко-властољубивих разлога напуштао Сабор СПЦ- онда од Православља у Србији (за сада) нема ништа! ..
Чекаћемо неког, новог, правог Исповедника да нас поведе!...
 

Back
Top