Anti-smartphone revolucija

Koji mobilni koristite?

  • Pametni

    glasova: 13 72,2%
  • Glupi

    glasova: 6 33,3%
  • Ne koristim

    glasova: 1 5,6%

  • Ukupno glasova
    18
treba mi smartfon zato sto

mi treba telefon, kamera, navigacija, koristim neke specificne programe koji ne bi dali svoj pun potencijal na losim ekranima

sto se mene tice samo ekran bi mogao biti 5-5.5 inca, uz istu bateriju , ostalo mi je bas kako treba
 
:heart2:

140384-phones-news-feature-nokia-3310-vs-nokia-3310-what-s-the-difference-17-years-on-image1-O...jpg
 
Tehnologiju inace treba posmatrati kao korisnu, svakodnevnu stvar...pa i u planine da odes, trebace ti traktor mozda, znaci mehanizacija okreni-obrni...
Lako je Selini Gomez da "dize revoluciju" kad pripada generaciji kojoj je mobilna telefonija u krvi, pa je pritom kao javna licnost zaglavila do guse u tome...! :D
Obicni ljudi, sto se kaze `civilna lica` :cool: koriste internet usputno, a ne kao odredisnu stanicu da se na/u njemu zivi. :p Naravno, sve preterano je bolest...;)
Mislim da je u ovome krucijalna razlika - "tko" podize "revoluciju" i tako to... :cool: :lol:
 
Доста таквих Нокија имају KaiOS што је и даље паметни телефон само што има ограничен број апликација.
Nije to uopšte smartphone nego feature phone.

https://en.wikipedia.org/wiki/KaiOS?wprov=sfla1

KaiOS is a mobile Linux distribution for keypad feature phones. It is developed by KaiOS Technologies (Hong Kong) Limited; a company based in Hong Kong, whose largest shareholder is Chinese multinational electronics conglomerate TCL Corporation. KaiOS runs on feature phones made with low-power hardware and low power consumption (and therefore long battery life).

To je tek lagana Linux distribucija za totalno Basic okruženje.
U prošlosti su bile slične varijante kao S40 kod Nokije ili Brew OS varijante kod mnogih telefona.
 
Moji prethodni telefoni :malav:
Dva nepametna i 2 pametna
Nokia 6100 i Nokia 6300 van funkcije, a oba Samsunga rade, ovaj poslednji mi još služi za neke stvarčice.
Inače crna Nokia je imala Mini operu, tako da iako nije bila pametna, mogla sam s njom da šaljem mejlove.

1660457398607.jpg
 
Nije to uopšte smartphone nego feature phone.

https://en.wikipedia.org/wiki/KaiOS?wprov=sfla1

KaiOS is a mobile Linux distribution for keypad feature phones. It is developed by KaiOS Technologies (Hong Kong) Limited; a company based in Hong Kong, whose largest shareholder is Chinese multinational electronics conglomerate TCL Corporation. KaiOS runs on feature phones made with low-power hardware and low power consumption (and therefore long battery life).

To je tek lagana Linux distribucija za totalno Basic okruženje.
U prošlosti su bile slične varijante kao S40 kod Nokije ili Brew OS varijante kod mnogih telefona.

Aко може да има Вибер, Телеграм, да идеш на нет, да читаш пошту, да се закачиш на WiFi... то је паметни телефон. Е сад друга је ствар што је термин измишљен како би се разликао од других телефона...

Обични мобилни телефони не могу да глуме рачунар и имају фабрички софтвер.
 
Poslednja izmena:
Aко може да има Вибер, Телеграм, да идеш на нет, да читаш пошту, да се закачиш на WiFi... то је паметни телефон. Е сад друга је ствар што је термин измишљен како би се разликао од других телефона...

Обични мобилни телефони не могу да глуме рачунар и имају фабрички софтвер.
Izmisljen je sa razlogom.

Recimo nema multitasking i same aplikacije koje podrzava su osakacene da ne kazem basic.

I ja sam nekada na simensima imao java programe i igrice pa se to nije zvao smartphone.
 
Nije to uopšte smartphone nego feature phone.

https://en.wikipedia.org/wiki/KaiOS?wprov=sfla1

KaiOS is a mobile Linux distribution for keypad feature phones. It is developed by KaiOS Technologies (Hong Kong) Limited; a company based in Hong Kong, whose largest shareholder is Chinese multinational electronics conglomerate TCL Corporation. KaiOS runs on feature phones made with low-power hardware and low power consumption (and therefore long battery life).

To je tek lagana Linux distribucija za totalno Basic okruženje.
U prošlosti su bile slične varijante kao S40 kod Nokije ili Brew OS varijante kod mnogih telefona.
Kao OS je smeće od softvera. Naručio sam početkom 2020-e neki Alcatel s tim Kai OS s mišlju da se odmorim malo od smartphone - a, u da imam za ljeto nešto što stane u svaki džep ali opet da ima WA, mail i you tube. WhatsApp nije mogao poslati glasovnu poruku dužu od sekunde, rad moba nije bio fluidan, znao je više puta se zamrznuti pa bi ga morao gasiti pa paliti. Napominjem da je to bio na GSM areni bio hvaljen mob kao jedan od najfluidnijih mobova s KAI OS, kakvi su onda ostali? Nakon manje od po godine korištenja mob se nije pokrenuo, samo je početni screen stajao. Za priznanje garancije trebalo je poslati mob u Španjolsku, naravno da to nisam učinio nego je zajedno s prethodno spomenutim 3310, starim PC- em, prastarom televizijom i još nekim đinđama završio na elektroničkom otpadu.
 
Imao sam jedan dumb phone s nekim smart funkcijama, reci o pilusmart mob s kojim sam bio zadovoljan. Radilo se o Nokiji Asha 302 koja mi je ostala u lijepom sjećanju. Opera mini preglednik je otvarao stranice munjevito, mail i WA su radili bez greške, odlična queety tipkovnica. Softver je bio S49 ali ipak imao je i on manu. Mana je bila nemogućnost isključivanja podatkovne mreže i nerazlikovanje podatkovne i WiFi mreže. Morao si dobro paziti i kad si bio na WiFi da ti ne troši kredit, a ako nisi imao neki internet paket internet je trošio kredit.
 
Note9.

Mali računar u džepu. Najmanje telefoniram s njime. Za tri godine nagurao sam u jednom momentu preko 300 aplikacija. Nakon reseta zimus sad sam na oko 100.

Već dve/tri nedelje nisam upalio hibridni komp(laptop povezan sa 27 inčnim monitorom)...
 
Imao sam jedan dumb phone s nekim smart funkcijama, reci o pilusmart mob s kojim sam bio zadovoljan. Radilo se o Nokiji Asha 302 koja mi je ostala u lijepom sjećanju. Opera mini preglednik je otvarao stranice munjevito, mail i WA su radili bez greške, odlična queety tipkovnica. Softver je bio S49 ali ipak imao je i on manu. Mana je bila nemogućnost isključivanja podatkovne mreže i nerazlikovanje podatkovne i WiFi mreže. Morao si dobro paziti i kad si bio na WiFi da ti ne troši kredit, a ako nisi imao neki internet paket internet je trošio kredit.
Asha serije su najgori telefoni od Nokie .
 
Imao sam tu novu 3310, nevidjeni smeće od mobitela. Ništa na tom mobu nije bilo kako treba ali baterija se nekvalitetom isticala, napuhala se na niti dvi godine starom mobu s vrlo jednostavnim funkcijama🤪🤪
Kad si imao krsh ,ja sam imao par komada nikakvih problema ,padne mi na beton ,rasturi se sve ,ja uzmem sklopim ga kao da nista nije bilo .
 

Back
Top