Anti-psihotici su čist otrov.

Da li biste pili anti-psihotike da ste na mom mestu ?

  • Bih

    glasova: 9 64,3%
  • Ne bi

    glasova: 5 35,7%

  • Ukupno glasova
    14

Augustus

Zainteresovan član
Poruka
237
Već dve godine pijem lekove za šizofreniju. Tragično je kakve štetne posledice ostavljaju na celokupno telo. Iako eliminišu pozitivne simptome kao što su deluzije i halucinacije oni unapređuju negativne simptome.

Prva i najvažnija stvar koju sam izgubio je moja inteligencija. Stvari koje sam nekada mislio su nestale. Izgubio sam sposobnost kritičkog razmišljanja, uvida i preispitivanja sadržaja. Osiromašen mi je domen toga koliko duboko mogu o nečemu da mislim. Sada sam sposoban samo da zagrebem površinu. Nisam više sposoban da vodim raspravu sa nekim jer nisam sposoban da uvidim slabosti u njegovim argumentima baš zato što nemam više svoje argumente. Misaoni tok lako usporen. Treba mi vremena da procesuiram šta mi neko govori i da mu odgovorim na to. To naravno na osobu prekoputa ostavlja utisak da sam glup i spor.

Druga stvar, lošije pamćenje, slabija orijentisanost, razrušena pažnja i koncentracija.

Treća stvar. Povišen apetit. Organizam ti traži znatno više nego što ti treba. To dovodi do morbidne gojaznosti s godinama. Ugojio sam se 30 kg u poslednjih godinu ipo dana.

Četvrta stvar. Slaba prostata. Stalno trčiš u WC. Ne diže ti se više bez ozbiljne provokacije. Gubitak spermatozoida. Nefertilnost

Peta stvar. Gubitak emocija i užitka u stvarima u kojima si nekada uživao. Duševno siromaštvo.

Tako da bih preporučio psihotičnim ljudima kojima njihova psihoza ne remeti funkcionisanje u svakodnevnom životu da NE PIJU anti psihotike !
 
Već dve godine pijem lekove za šizofreniju. Tragično je kakve štetne posledice ostavljaju na celokupno telo. Iako eliminišu pozitivne simptome kao što su deluzije i halucinacije oni unapređuju negativne simptome.

Prva i najvažnija stvar koju sam izgubio je moja inteligencija. Stvari koje sam nekada mislio su nestale. Izgubio sam sposobnost kritičkog razmišljanja, uvida i preispitivanja sadržaja. Osiromašen mi je domen toga koliko duboko mogu o nečemu da mislim. Sada sam sposoban samo da zagrebem površinu. Nisam više sposoban da vodim raspravu sa nekim jer nisam sposoban da uvidim slabosti u njegovim argumentima baš zato što nemam više svoje argumente. Misaoni tok lako usporen. Treba mi vremena da procesuiram šta mi neko govori i da mu odgovorim na to. To naravno na osobu prekoputa ostavlja utisak da sam glup i spor.

Druga stvar, lošije pamćenje, slabija orijentisanost, razrušena pažnja i koncentracija.

Treća stvar. Povišen apetit. Organizam ti traži znatno više nego što ti treba. To dovodi do morbidne gojaznosti s godinama. Ugojio sam se 30 kg u poslednjih godinu ipo dana.

Četvrta stvar. Slaba prostata. Stalno trčiš u WC. Ne diže ti se više bez ozbiljne provokacije. Gubitak spermatozoida. Nefertilnost

Peta stvar. Gubitak emocija i užitka u stvarima u kojima si nekada uživao. Duševno siromaštvo.

Tako da bih preporučio psihotičnim ljudima kojima njihova psihoza ne remeti funkcionisanje u svakodnevnom životu da NE PIJU anti psihotike !

Šta ti je alternativa? Ako ne piješ te lekove, vratićeš se u prethodno stanje, a ti najbolje znaš je li to stanje bilo bolje ili gore od ovoga sada...
 
3
Šta ti je alternativa? Ako ne piješ te lekove, vratićeš se u prethodno stanje, a ti najbolje znaš je li to stanje bilo bolje ili gore od ovoga sada...

Na žalost ne znam da li bih mogao da ih ne pijem bez tripova da me drugi ljudi proganjaju, ismevaju i pokušavaju da me ubiju. Ili da svi hoće da mi naude.

Jedno vreme nisam pio lekove i nisam mogao da spavam po 3 noći za redom. To je droga najgore vrste.
 
  • Tužan
Reactions: DUH
Menjali su mi sa Onzapina na Risar jer kao on ne goji. Ali mislim da je to bio samo pokušaj placebo efekta na mene.
Ne znam šta da ti kažem.. Ti znaš kako ti je bilo sa halucinacijama i deluzijom.
1/2. se svakako menja. I neke životne situacije mogu da utiču na to.
3. rešivo
4. jbg. za ovaj drugi deo Gubitak spermatozoida. Nefertilnost - razmisli koliko ti je to bitno.
5. ne mora nužno da bude samo loše
Lično mislim da ti je sa lekovima manje zlo jer ne znam kako bih mogla da se nosim sa halucinacijama. Ali opet, ja to ne mogu da znam kao ti.
Bilo bi dobro ako bi našao neku alternativu i za taj drugi lek ako ti ni on ne odgovara.
 
3


Na žalost ne znam da li bih mogao da ih ne pijem bez tripova da me drugi ljudi proganjaju, ismevaju i pokušavaju da me ubiju. Ili da svi hoće da mi naude.

Jedno vreme nisam pio lekove i nisam mogao da spavam po 3 noći za redom. To je droga najgore vrste.

Znam da je to droga, svi preparati koji menjaju stanje svesti su droga. Žalim iskreno što si u takvom stanju i nadam se da će doći vreme kada nećeš morati da piješ te preparate...
 
Ne znam šta da ti kažem.. Ti znaš kako ti je bilo sa halucinacijama i deluzijom.
1/2. se svakako menja. I neke životne situacije mogu da utiču na to.
3. rešivo
4. jbg. za ovaj drugi deo Gubitak spermatozoida. Nefertilnost - razmisli koliko ti je to bitno.
5. ne mora nužno da bude samo loše
Lično mislim da ti je sa lekovima manje zlo jer ne znam kako bih mogla da se nosim sa halucinacijama. Ali opet, ja to ne mogu da znam kao ti.
Bilo bi dobro ako bi našao neku alternativu i za taj drugi lek ako ti ni on ne odgovara.

Nemam ja halucinacije. Samo delusije i dezorganizovan govor i mišljenje. Ta dva su dovoljna za dijagnozu šizofrenije.
 
Strašno... tim lekovima lečiš jednu muku da dobiješ pet...
Moj srodnik je u mladosti imao razne dijagnoze, između ostalog i šizofreniju, nikad te terapije nije pio, čak i pod prismotrama je uspevao da ne uzima a bilo je rigorozno, danas kad priča-koža se ježi.
Vremenom mu je bilo sve bolje i bolje.
Izvinite ako vam se čini kao neka izmišljotina, baš mi nije cilj da izmišljam.
Oduvek sam volela razgovore sa njim, prepametan je bio i ostao, o svemu zna svašta, kolekcionar muzike, skuplja knjige, strastveni čitalac, novčanice, umetničke slike, ljubitelj je životinja...i danas sa 60 godina je to čovek koji više nema ni š od šizofrenije, ni n od nervne bolesti jako dugo...

Deca i mladi ga obožavaju, niko nikada nije ni pomislio da je to umno bolesna osoba.
U kartonu sam jednom prilikom prokrijumčarila izraz među ostalima-infantilan:
Ova osoba je uvek znala sa decom, sva deca su ga volela, pa i ja nenormalno dok sam bila dete. A i sad.
Ostalo je samo da se govorka posle toliko vremena da je jedna mlada osoba bila buntovna, nepomirljiva, pod nabojem da promeni stvari...
a niko više ne pominje šizofreniju.
Nadam se da ćete i vi uspeti da ostavite mračan period za sobom i uspostavite svoj život kakav vam je dat-pun svega i dobrog i lošeg-ali najpuniji vas samih, aktivnih, sposobnih, stvaralački nabijenih!
Sve najbolje-glasala sam za-ne, ne bih, ali ne snosim nikakvu odgovornost za glas.
 
Nema realnog odustajanja od a-p. Ne znam baš ljude koji ih uzimaju, svega dvojicu.

No priča je slična, a to je- drugo mišljenje, mijenjane doze plus terapija i drugim sredstvima, radom i druženjem i sl.

Neka kombinacija a-p (vidjeti koji i koja doza, a i mijenjati ih krot vrijeme); radna terapija, rad na onom što čovjeka zanima; grupna terapija, eventualno.

Ne znam da je bilo tko uspio bez a-p"snagom volje" islično; a ne znam ni da je samo i isključivo medikamentima.
 
Nemam ja halucinacije. Samo delusije i dezorganizovan govor i mišljenje. Ta dva su dovoljna za dijagnozu šizofrenije.

a kako ti se _to_ pojavilo
verovatno nemaš šizofreniju nego nešto iz te grupe poremećaja, mislim da je šizofrenija nešto luđe, verovatno su to psihoze?
treba valjda nekako da postaneš normalan pa će da ti skidaju lekove ako piješ veću količinu, tipa treba da imaš definisan život nekako
 
Nema realnog odustajanja od a-p. Ne znam baš ljude koji ih uzimaju, svega dvojicu.

No priča je slična, a to je- drugo mišljenje, mijenjane doze plus terapija i drugim sredstvima, radom i druženjem i sl.

Neka kombinacija a-p (vidjeti koji i koja doza, a i mijenjati ih krot vrijeme); radna terapija, rad na onom što čovjeka zanima; grupna terapija, eventualno.

Ne znam da je bilo tko uspio bez a-p"snagom volje" islično; a ne znam ni da je samo i isključivo medikamentima.

radna terapija ili poso (ono za platu)
 
radna terapija ili poso (ono za platu)
Da, a ko ce ga primiti sa tom dijagnozom?
Strasno je to. Lekovi jesu otrov, i na jednoj strani pomazu, a na drugoj... Moja majka je pila metoten godinama. Pred novu godinu je postala nepokretna. Mislili su da je parkinsonova bolest. Dosao sam u Srbiju, kupao je, prao, hranio, vodio na wc, ma ko biljka je postala. Kad je pocela da prica, bilo je jos gore. Mrtvi ljudi su bili zivi u njenom svetu. Odvezao sam je u KCV i tamo su je ostavili 10 dana, bez ikakvih lekova. Detoksikacija. Morao sam da se vratim na posao. Mama je izasla iz bolnice i pocela da hoda. U to vreme je pocela i korona kriza. Mama nije smela na ulicu jer ima vise od 65 godina. Pocela je sa panikom, strah svaki dan sve veci, nije smela ni do kapije. Kidao sam se, nisam znao sta da radim, a daleko od nje. Svaki dan sve gore. Lekove sam morao da joj vratim, ali koje kad je zbog njih postala biljka... Niko ne zna kakve su to muke i za tu osobu, i za one kraj te osobe, osim onih koji to dozivljavaju...
 
Već dve godine pijem lekove za šizofreniju. Tragično je kakve štetne posledice ostavljaju na celokupno telo. Iako eliminišu pozitivne simptome kao što su deluzije i halucinacije oni unapređuju negativne simptome.

Prva i najvažnija stvar koju sam izgubio je moja inteligencija. Stvari koje sam nekada mislio su nestale. Izgubio sam sposobnost kritičkog razmišljanja, uvida i preispitivanja sadržaja. Osiromašen mi je domen toga koliko duboko mogu o nečemu da mislim. Sada sam sposoban samo da zagrebem površinu. Nisam više sposoban da vodim raspravu sa nekim jer nisam sposoban da uvidim slabosti u njegovim argumentima baš zato što nemam više svoje argumente. Misaoni tok lako usporen. Treba mi vremena da procesuiram šta mi neko govori i da mu odgovorim na to. To naravno na osobu prekoputa ostavlja utisak da sam glup i spor.

Druga stvar, lošije pamćenje, slabija orijentisanost, razrušena pažnja i koncentracija.

Treća stvar. Povišen apetit. Organizam ti traži znatno više nego što ti treba. To dovodi do morbidne gojaznosti s godinama. Ugojio sam se 30 kg u poslednjih godinu ipo dana.

Četvrta stvar. Slaba prostata. Stalno trčiš u WC. Ne diže ti se više bez ozbiljne provokacije. Gubitak spermatozoida. Nefertilnost

Peta stvar. Gubitak emocija i užitka u stvarima u kojima si nekada uživao. Duševno siromaštvo.

Tako da bih preporučio psihotičnim ljudima kojima njihova psihoza ne remeti funkcionisanje u svakodnevnom životu da NE PIJU anti psihotike !
Mislim da je veoma opasno da prekidas da uzimas lekove ,pogotovo odjednom ,da radis nesto na svoju ruku ...i sam znas da ti lekovi izazivaju zavisnost .
Na tvom mestu bih trazio neku alternativu ,sto bolju alternativu(verovatno neki drugi lek) ali u konsultaciji sa lekarom ,nikako drugacije.
Ljudi ovde dele razne savete ,pametuju ....ovde je u pitanju tvoje zdravlje ,tvoj zivot ...
 
Već dve godine pijem lekove za šizofreniju. Tragično je kakve štetne posledice ostavljaju na celokupno telo. Iako eliminišu pozitivne simptome kao što su deluzije i halucinacije oni unapređuju negativne simptome.

Prva i najvažnija stvar koju sam izgubio je moja inteligencija. Stvari koje sam nekada mislio su nestale. Izgubio sam sposobnost kritičkog razmišljanja, uvida i preispitivanja sadržaja. Osiromašen mi je domen toga koliko duboko mogu o nečemu da mislim. Sada sam sposoban samo da zagrebem površinu. Nisam više sposoban da vodim raspravu sa nekim jer nisam sposoban da uvidim slabosti u njegovim argumentima baš zato što nemam više svoje argumente. Misaoni tok lako usporen. Treba mi vremena da procesuiram šta mi neko govori i da mu odgovorim na to. To naravno na osobu prekoputa ostavlja utisak da sam glup i spor.

Druga stvar, lošije pamćenje, slabija orijentisanost, razrušena pažnja i koncentracija.

Treća stvar. Povišen apetit. Organizam ti traži znatno više nego što ti treba. To dovodi do morbidne gojaznosti s godinama. Ugojio sam se 30 kg u poslednjih godinu ipo dana.

Četvrta stvar. Slaba prostata. Stalno trčiš u WC. Ne diže ti se više bez ozbiljne provokacije. Gubitak spermatozoida. Nefertilnost

Peta stvar. Gubitak emocija i užitka u stvarima u kojima si nekada uživao. Duševno siromaštvo.

Tako da bih preporučio psihotičnim ljudima kojima njihova psihoza ne remeti funkcionisanje u svakodnevnom životu da NE PIJU anti psihotike !
Ne bih. Ukoliko ne moram!
Kolk'o sam uspela da razumem ti nemaš neki teži oblik šizofrenije. Verujem da se možeš izboriti sa ovim poremećajem i bez konstantnog "kljukanja" lekovima.To je moje mišljenje, pa je nezahvalno da bilo šta dodam!
 
Poslednja izmena:
Već dve godine pijem lekove za šizofreniju. Tragično je kakve štetne posledice ostavljaju na celokupno telo. Iako eliminišu pozitivne simptome kao što su deluzije i halucinacije oni unapređuju negativne simptome.

Prva i najvažnija stvar koju sam izgubio je moja inteligencija. Stvari koje sam nekada mislio su nestale. Izgubio sam sposobnost kritičkog razmišljanja, uvida i preispitivanja sadržaja. Osiromašen mi je domen toga koliko duboko mogu o nečemu da mislim. Sada sam sposoban samo da zagrebem površinu. Nisam više sposoban da vodim raspravu sa nekim jer nisam sposoban da uvidim slabosti u njegovim argumentima baš zato što nemam više svoje argumente. Misaoni tok lako usporen. Treba mi vremena da procesuiram šta mi neko govori i da mu odgovorim na to. To naravno na osobu prekoputa ostavlja utisak da sam glup i spor.

Druga stvar, lošije pamćenje, slabija orijentisanost, razrušena pažnja i koncentracija.

Treća stvar. Povišen apetit. Organizam ti traži znatno više nego što ti treba. To dovodi do morbidne gojaznosti s godinama. Ugojio sam se 30 kg u poslednjih godinu ipo dana.

Četvrta stvar. Slaba prostata. Stalno trčiš u WC. Ne diže ti se više bez ozbiljne provokacije. Gubitak spermatozoida. Nefertilnost

Peta stvar. Gubitak emocija i užitka u stvarima u kojima si nekada uživao. Duševno siromaštvo.

Tako da bih preporučio psihotičnim ljudima kojima njihova psihoza ne remeti funkcionisanje u svakodnevnom životu da NE PIJU anti psihotike !
Ne verujem da se inteligencija može izgubiti zbog dejstva lekova.Ona je većim delom urođena.Pre bih rekla da lekovi loše utiču na tvoje kognitivne sposobnosti.Ali sasvim dovoljno da bi se trebao zapitati, da li i kada nastaviti sa tim lekovima za dalje?
 
Da, a ko ce ga primiti sa tom dijagnozom?
Strasno je to. Lekovi jesu otrov, i na jednoj strani pomazu, a na drugoj... Moja majka je pila metoten godinama. Pred novu godinu je postala nepokretna. Mislili su da je parkinsonova bolest. Dosao sam u Srbiju, kupao je, prao, hranio, vodio na wc, ma ko biljka je postala. Kad je pocela da prica, bilo je jos gore. Mrtvi ljudi su bili zivi u njenom svetu. Odvezao sam je u KCV i tamo su je ostavili 10 dana, bez ikakvih lekova. Detoksikacija. Morao sam da se vratim na posao. Mama je izasla iz bolnice i pocela da hoda. U to vreme je pocela i korona kriza. Mama nije smela na ulicu jer ima vise od 65 godina. Pocela je sa panikom, strah svaki dan sve veci, nije smela ni do kapije. Kidao sam se, nisam znao sta da radim, a daleko od nje. Svaki dan sve gore. Lekove sam morao da joj vratim, ali koje kad je zbog njih postala biljka... Niko ne zna kakve su to muke i za tu osobu, i za one kraj te osobe, osim onih koji to dozivljavaju...

- mnogo ljudi ima dijagnozice, tj nisu na hardcore psihijatriji pa to više i nije zanimljivo
- otkud neko zna tvoju dijagnozu, ok možda za pilota ili tako nešto
- možda ne naglo skidanje lekova ako su jače terapije, to je valjda loše :/
nisam doktor
 

Back
Top