Anti-komunista koji pljuje po liberalnoj ekonomiji...Neprocenjivo...

Nemaš veze sa trgovinom zlatom ,a nešto se izlupavaš po forumu . Kad bi znao koliko su u Srbiji ( i u bivšoj SFRJ) bili restriktivni propisi o trgovini zlatom, znao bi da svako ko ima dozvolu za to može da namlati silne pare ne radeći praktično ništa . Zato su zlatarske familije po Srbiji zatvoreni klanovi i zato su toliko uticajni da i dan-danas jedino u Srbiji čovek ne može da kupi zlato ako nije nakit (i da ga plati dva puta više nego što vredi) .

Da ponovim još jednom , nekad su taj monopol držale zlatare Majdanpek, danas privatnici , i zato je stanje takvo kakvo jeste .

Ti imaš 5 radnji u centru grada a ja jednu i kako ja držim mopol z:lol: Zlatare Majdanpek su samo primer, ne znam koji drugi da ti nađem osim...

3 pivare u državnom vlasništu a nijedna na Beer festu, jer ih bole stojko a moglu su keša da uzmu na milione, ali kad si na državnim jaslama, sve je lako kad si mlad.
 
...термини су аксиоми, свако ко је против комунизма је антикомуниста, али не мора да буде десничар :о)


Левичари и десиничари су суштински етатисти. С тим што комунисти приде маштају о нечему што не може бити, али то је машта...

Једино се либерали, рекох, се разликују.

Postoje tu mase razlika i sitnih stvari, ali ovde pricamo o ekonomiji.

Neko ko naziva sebe 'Anti-komunistom', zaista u sebi mora da nosi makar i delic gadjenja prema drzavnom vlasnistvu.

Naprotiv, kod srpskih 'Antikomunista', drzavno vlasnistvo je najvrhunskiji oblik vlasnistva.

Oni pljuju po privatnicima uvek i svuda. Po malim, velikim, srednjim privatnicima. Uvek i svuda ih pljuju, kukaju o tome kako je drzava izgubila vlasnistvo nad nekim stvarima, i sve sto uz to ide.

I izvini, meni zdravi razum ne dozvoljava da takve ljude ne ismejavam.
 
Ti imaš 5 radnji u centru grada a ja jednu i kako ja držim mopol

Pa ne bavimo se izdavanjem poslovnog prostora, nego trgovinom zlatom, tupsone :zroll: Ako hoćeš da kupiš zlato u Srbiji moraš da odeš do nekog od pripadnika zlatarske mafije koji će ti odrati kožu s leđa . Zlatare Majdanpek više ne uvoze zlato, prema tome nemaju robu osim ono malo što se u Majdanpeku iskopa (ako se nešto uopšte iskopa) i to je to .

pivare u državnom vlasništu a nijedna na Beer festu

Pivare koje su nešto vredele su odavno rasprodate za male pare povlašćenima . Ostale neke trovačnice, mada mislim da su i njih sad raskantali tako da država nema ništa .
 
Kapitalizam je liberalna ekonomija i slobodno trziste. To je sama sustina kapitalizma. Sustina kapitalizma nije ogranicavanje i namestanje trzista.
У суштини је тако, али није неопходно да буде, с тим што опет десничарска иделогоија и капитализам нису једно те исто.

Postoje tu mase razlika i sitnih stvari, ali ovde pricamo o ekonomiji.

Neko ko naziva sebe 'Anti-komunistom', zaista u sebi mora da nosi makar i delic gadjenja prema drzavnom vlasnistvu.

Naprotiv, kod srpskih 'Antikomunista', drzavno vlasnistvo je najvrhunskiji oblik vlasnistva.

Oni pljuju po privatnicima uvek i svuda. Po malim, velikim, srednjim privatnicima. Uvek i svuda ih pljuju, kukaju o tome kako je drzava izgubila vlasnistvo nad nekim stvarima, i sve sto uz to ide.

I izvini, meni zdravi razum ne dozvoljava da takve ljude ne ismejavam.

Има истине, али у Србији никада није било забрањено предузетништво. И то сад нема везе са идологијом - антикомуниста може да буде и демократа, а демократа опет, може да буде и за либералну економију, то стоји,
 
Pa ne bavimo se izdavanjem poslovnog prostora, nego trgovinom zlatom, tupsone :zroll: Ako hoćeš da kupiš zlato u Srbiji moraš da odeš do nekog od pripadnika zlatarske mafije koji će ti odrati kožu s leđa . Zlatare Majdanpek više ne uvoze zlato, prema tome nemaju robu osim ono malo što se u Majdanpeku iskopa (ako se nešto uopšte iskopa) i to je to .

Ko će prodati više, onaj ko ima 5 radnji ili onaj ko ima samo jednu radnju z:lol:

Pivare koje su nešto vredele su odavno rasprodate za male pare povlašćenima . Ostale neke trovačnice, mada mislim da su i njih sad raskantali tako da država nema ništa .

Jagodinsko i Valjevsko uvek pre Jelena i Lava, pa tebi su cionisti popili mozak !!!
 
Ko će prodati više, onaj ko ima 5 radnji ili onaj ko ima samo jednu radnju z:lol:

Prodaće onaj ko ima robu z;) Osim toga, privatnih zlatara nema samo jedna već na desetine .

Jagodinsko i Valjevsko uvek pre Jelena i Lava, pa tebi su cionisti popili mozak !!!

Evo ti za jagodinsku pivaru, vidi se da to pivo nema prođu pa neće niko da kupi fabriku .

*31.12.2004.godine Agencija za privatizaciju Srbije objavila je javni poziv za učešće na javnom tenderu radi prodaje 51,18% ukupnog kapitala preduzeća ”Jagodinska pivara”- fabrika slada, piva, kvasca i bezalkoholnih pića a.d. Jagodina.

*04.maja 2005.godine otvorena је ponuda za prodaju preduzeća “Jagodinska pivara” а.d. Jagodina.

*02.septembra 2005.godine potpisan је ugovor za preduzeće AD ”Jagodinska pivara ” koje је na tenderu, objavljenom 31.12.2004.godine, kupio konzorcijum novosadskog “Pan beer-a” и mariborskog “Infond holdinga” za 75.000 еura, uz obavezu da u narednih 5 godina uloži 4,5 miliona eura.

*Država je posle višemesečnih protesta radnika,koji su počeli 26.oktobra 2005.g. raskinula Ugovor о privatizaciji i to 26. decembra 2006.godine, jer kupac nije poštovao ugovorne obaveze.

*Poslednji javni tender radi prodaje većinskog kapitala preduzeća “Jagodinska pivara” AD Jagodina, koji је objavljen u aprilu 2008.godine, Agencija za privatizaciju proglasila је neuspešnim, jer nije bilo zainteresovanih kupaca.

*01. aprila 2010.godine, Agencija za privatizaciju objavila је na svom sajtu da је donela odluku о restrukturiranju subjekta privatizacije Akcionarsko Društvo “Jagodinska pivara”, Jagodina, Stevana Prvovenčanong 133, najstarije firme u Jagodini i jedne od prvih fabrika srpske industrije kao i Društva sa ograničenom odgovornošću “Pivara – Promet” Jagodina, Radojice Solunca bb i obe firme su još uvek u postupku restrukturiranja.
 
Проблем је што су већина наших антикомуниста заправо комуњаре, којима једино смета што су конкретно југословенске комуњаре били уједно и гробари српског национализма.

Да смо имали комуњаре које су депортовале муслимане, као на пример Бугари, и данас би носили петократку на грудима.
 
Prodaće onaj ko ima robu z;) Osim toga, privatnih zlatara nema samo jedna već na desetine .

To su različita privatna lica i oni se bore za tržište, dok državna firma selo gori a baba se češlja, boli ih patka.

Imaš i na 186 mesta da kupiš picu u gradu, a najveća gužva kod BigPizze ili CaribicPizze a oni još i najskuplji.Kvalitet - to u državnim firmama nema.

Evo ti za jagodinsku pivaru, vidi se da to pivo nema prođu pa neće niko da kupi fabriku .

Fabrika je dobra nego ima višak administracije, maltene polovina zaposlenih su birokrate u papirima.
 
Ovaj post ti je potpuno pomahnitao, i nema veze sa vezom.

Godinama vas na ovom forumu ucim sta je liberalna ekonomija, ko su liberali, i opet nista niste naucili.

Vi i dalje tupite o tome kako su liberli birokrate iz Vasingtona.

Vi ste na nivou pomenutih Dveri.

A to je tako tuzno.

Samo nas nemoj ti uciti, ti koji tvrdis da inzenjerima ne treba matematika :rotf:
 
Samo nas nemoj ti uciti, ti koji tvrdis da inzenjerima ne treba matematika :rotf:

A šta je to tvrdio, ja ne znam? Sećam se da je tvrdio da da je za ekonomiju svake države bolje da ima više filozofa, advokata, ekonomista, konsultanata, bankara, istoričara umetnosti, sociologa, nego mašinskih i građevinskih inženjera, programera, naučnika, fizičara, biologa, hemičara, matematičara. Argument je bio otprilike da su društvene nauke važnije od prirodnih i tehničkih nauka z:lol:
 
Kapitalizam & demokratija, kada to izgovore iz Vasingtona znaci da pomahnitale pirane i sumanute ajkule Volstrita mogu da kasape ekonomiju neke zemlje po slobodnoj volji a stanovnistvo treba da bude gomila izolovanih sebicnih i histericnih pojedinaca navucenih na ajfon i sex&grad.

Americki kapitalizam i demokratija znace bespogovorno sluganstvo njima.

Nijedna prava kapitalisticka zemlja ne bi bacila 3000 milijardi dolara da bi spasila privatne kompanije - banke.
Nijedna prava demokratska zemlja ne bi u Japanu drzala Okupacione snage.
Mrzi me da nabrajam sitnije primere.
Ne mogu se složiti s tobom da je ruski komunizam doneo više blagodeti ljudima, od slobodnog tržišta.


Informacije o tome kako treba optimalno voditi privredu, su distribuirane na milione delova, i samo ih tržište može pronaći.

A neki glupak ili birokrata iz vlade, nema te informacije. Recimo Putin koji je nedavno odlučio da lično određuje cenu votke.
 
Imamo i mi liberanu desnicu: to je, naravno, LDP!!!z:D

Osnovni problem LDP-a je sto su njegovi glavni glasaci bili kvazi-liberali i foliranti iz srednje evropske klase modernih levicara. Tako da, i ono malo liberalnih ideja koji su imali u sebi se ugusilo zbog pateticnog naleta istih analfabeta i kvazi-liberala. Kada Srbijanka Turajlic glasa za tebe, sa svojim zahtevima o poboljsanju drzavnog skolstva, ti veze sa liberalizmom nemas.

- - - - - - - - - -

Samo nas nemoj ti uciti, ti koji tvrdis da inzenjerima ne treba matematika :rotf:

 
Anti-komunista koji pljuje po liberalnoj ekonomiji mu dodje nesto kao pro life lik koji je za abortus:zblesav:...

Ameri imaju Rona Pola, mi imamo...Dveri... Lol... Srpska 'desnica', neprocenjivo...

Ali dobro, makar nam daju puno materijala za trolovanje...
z:mrgreen:
Cenim da je ovo ipak,preslobodna interpretacija Fukujame i Hantingtona. nacionalisti su uvek bili i ostali puko orudje. kao sto je i nastanak nacija u vreme francuske burzuaske revolucije pomogao razvoj kapitalizma tako su i danas nacionalisti raznih boja omogucili sirenje multinacionalnog kapitala. Tu greha komunista nema ili tek indirektno.
 
Probao sam da citam ovo (ne zbog teme same po sebi- tj. kakav je stav Dveri o (neo)*liberalnoj ekonomiji* vec me zanimao stav jednog uzorka stanovnistva o tom pitanju) i mogu samo da kazem da *MI NIJE DOBRO*. Zamislio sam onda sta bi se desilo ako bi dosao npr. neki *gost iz daleke galaksije* i pokusao da sazna nesto o nama zemljanima - tj. o nasem nacinu razumevanja stvarnosti citajuci npr. ovu PAPAZJANIJU od recenica i *misli* koju su napisala bica koja o sebi vole da misle da su racionalna i da logicno razmisljaju. Kakva su to samo brkanja baba i zaba , stavljanja u relacije IDEOLOGIJA (duhovnih tvorevina) sa NACINIMA PROIZVODNJE (kao konkretno postojecim fenomenima) i sl. apsurdnosti u misljenju i zakljucivanju kojih njihovi tvorci (osim par casnih izuzetaka- Razvigor, toza, dlugomir .... koji nazalost bezuspesno pokusavaju da ukrote tu *divlju misao*) izgleda uopste nisu svesni. Tesko mi je ali stvarno i ovo nije poza.Jeste ovo samo jedan (u moru slicnih ) forum ali *ludilo je stvarno veliko*- mislim da bi dadaisti bili fascinirani. Uzgred, zasto ne bi bio legitiman stav da si u jednoj oblasti zivota desnicar (stvari kao sto su recimo nacionalni suverenitet i sl.teme) a u drugoj oblasti levicar (npr. u pitanjima vlasnistva nad sredstvima za proizvodnju ili raspodele novostvorene vrednosti- profita). Sta je u takvom opredeljenju kontradiktorno ?( Zar nije takav bio npr. Dimitrije Tucovic , ili bar mit o njemu tako kaze).To pitam grupu forumasa koji se iscudjavaju nad mogucnoscu da neko danas ima takav *svjetonazor* a pritom puni sebe *pljuckaju* na svoje oponente spocitavajuci im da je *proslo vreme franc. burzoaske revolucije*, *da su pojmovi napredovali* (????) i tsl. Ovo pitam cisto da ne bi delovalo da sebe *vozdizem* nad drugim ucesnicima deleci metodoloske lekcije vec da pokazem da imam stav o konkretnoj temi pa ako se neko udostoji da mi odgovori na konkretno pitanje bicu zahvalan
 
Poslednja izmena:
Nemaš veze sa trgovinom zlatom ,a nešto se izlupavaš po forumu . Kad bi znao koliko su u Srbiji ( i u bivšoj SFRJ) bili restriktivni propisi o trgovini zlatom, znao bi da svako ko ima dozvolu za to može da namlati silne pare ne radeći praktično ništa . Zato su zlatarske familije po Srbiji zatvoreni klanovi i zato su toliko uticajni da i dan-danas jedino u Srbiji čovek ne može da kupi zlato ako nije nakit (i da ga plati dva puta više nego što vredi) .

I ti i dalje protiv slobodnog tržišta. Pa zašto, pobogu, zašto?
 
Probao sam da citam ovo (ne zbog teme same po sebi- tj. kakav je stav Dveri o (neo)*liberalnoj ekonomiji* vec me zanimao stav jednog uzorka stanovnistva o tom pitanju) i mogu samo da kazem da *MI NIJE DOBRO*. Zamislio sam onda sta bi se desilo ako bi dosao npr. neki *gost iz daleke galaksije* i pokusao da sazna nesto o nama zemljanima - tj. o nasem nacinu razumevanja stvarnosti citajuci npr. ovu PAPAZJANIJU od recenica i *misli* koju su napisala bica koja o sebi vole da misle da su racionalna i da logicno razmisljaju. Kakva su to samo brkanja baba i zaba , stavljanja u relacije IDEOLOGIJA (duhovnih tvorevina) sa NACINIMA PROIZVODNJE (kao konkretno postojecim fenomenima) i sl. apsurdnosti u misljenju i zakljucivanju kojih njihovi tvorci (osim par casnih izuzetaka- Razvigor, toza, dlugomir .... koji nazalost bezuspesno pokusavaju da ukrote tu *divlju misao*) izgleda uopste nisu svesni. Tesko mi je ali stvarno i ovo nije poza.Jeste ovo samo jedan (u moru slicnih ) forum ali *ludilo je stvarno veliko*- mislim da bi dadaisti bili fascinirani. Uzgred, zasto ne bi bio legitiman stav da si u jednoj oblasti zivota desnicar (stvari kao sto su recimo nacionalni suverenitet i sl.teme) a u drugoj oblasti levicar (npr. u pitanjima vlasnistva nad sredstvima za proizvodnju ili raspodele novostvorene vrednosti- profita). Sta je u takvom opredeljenju kontradiktorno ?( Zar nije takav bio npr. Dimitrije Tucovic , ili bar mit o njemu tako kaze).To pitam grupu forumasa koji se iscudjavaju nad mogucnoscu da neko danas ima takav *svjetonazor* a pritom puni sebe *pljuckaju* na svoje oponente spocitavajuci im da je *proslo vreme franc. burzoaske revolucije*, *da su pojmovi napredovali* (????) i tsl. Ovo pitam cisto da ne bi delovalo da sebe *vozdizem* nad drugim ucesnicima deleci metodoloske lekcije vec da pokazem da imam stav o konkretnoj temi pa ako se neko udostoji da mi odgovori na konkretno pitanje bicu zahvalan


Dimitrije Tucovic nije imao razlicite stavove u razlicitim oblastima zivota. Mit o njemu kao liku koji je poginuo u srpskoj vojsci braneci otadzbinu nema veze sa njegovim idejama, to je samo obicno postovanje zakona; a njegova stranka je u Skupstini jedina glasala protiv ratnih budzeta raspalih srpskih nacionalista, cak i za vreme rata.

Koje pitanje? Komunizam je 'ideologija' kojoj je ekonomija centar interesovanja, iz vise razloga; i zaista je besmisleno da neko sebe naziva anti-komunistom, a deli masu komunistickih ekonomskih vrednosti.

Moze neko sebe da naziva anti-komunistom a da svrsava nad drzavnom svojinom, (u stvari mnogo vise od toga, to su ljudi koji imaju sustinski isti odnos prema radnickoj klasi, i generalno radu kao i Marks) naravno, kao sto ja mogu da mu kazem da je debilcina neopevana.
Ako neko sebe naziva 'anti-komunistom', on mora da ima potpuno suprotno misljenje od sustine komunisticke filozofije. Hajde ne mora bas potpuno suprotno, ako necemo da budemo ekstremi, ali barem da je na tom putu. Sustina komunisticke filozofije je ekonomija. Marksova dijalektika je Hegelova dijalektika prilagodjena drustvu i svetu u kojem je ziveo, i on ekonomija stavlja u sam centar svoje filozofije. I to je to. Sustina komunisticke filozofije nije progon napacenih Srba, odnos prema Maspoku, ili fingiranje slucaja Martinovic. U stvari, to ne samo da nije sustina, to blage veze sa komunizmom nema. A srpski kvazi-desnicari, sustinski neobrazovani nacionalisti, poput pomenutih likova iz Dveri, su samo i jedino to-potpuni idioti. Jer ti kada njih pitas zasto su oni anti-komunisti, oni ti sve nabrajaju neke stvari koje NIKAKVE VEZE sa komunizmom nemaju!
 
Poslednja izmena:

Back
Top