Quantcast

Ante Gotovina i Mladen Markač oslobođeni!

Kakva ce biti odluka zalbe hrvatskim generalima u Hagu ?

• Tuzba ce biti odbacena, a kazna potvrdjena.

• Tuzba ce biti uvazena, a kazna smanjena.

• Oslobadjajuca presuda.

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Protector

Elita
Poruka
15.085
I meni ih brišu, a ustašama koji odobravaju ovakav zločin komentari stopje li stoje. Nema među njima Srba. To su sve liberali mondijalisti.

Длугомир, Платин и Паганко су неке демократе и либерали, једино је иван_анђ више патриотски настројен.
Није ни чудо што је ситуација таква каква је.

idjubreismece

Zainteresovan član
Poruka
168
Nisma procitao Vase komentare ovde.
Danas je slava kod mog starca te nisam imao vremena za citanje.
Ono sto je bilo moje razmisljanje juce, a danas se obistinilo je nemerljivo osecanje SRECE, zbog ovakve odluke.
Razlozi za to su:

Kada sam rekao sreca tu sam pre svega mislio na to da nikoga od proteranih, ubijenih, ne mozemo vratiti, niti mozemo srediti kuce koje su popaljene.
S te strane je sve gotovo, i lamentirati nad time nema smisla.
Sreca se sastoji u MOGUCEM otreznjenju onog zabludelog dela naseg naroda, koji ovom prilikom jos jednom moze da vidi svu pravdu i svo pravo koje nam donosi taj Zapad.
Pravo i pravdu koja ne poznaje cinjenice, nego lobiranja(u prevodu mito), i kojoj je od pojedinca i coveka vazniji ekonomski ili politicki interes.
Ako je ova presuda dovela do promene stava za samo 1% srba, prema EU, onda mislim da je presuda SJAJNA.
1 po 1, doci ce to sve na svoje.

PS:Hrvati ovde uopste nisu tema, niti treba da budu.
MI treba da se zamislimo nad ovom presudom.

Ti stvarno mislis da ce ovo da otrezni nekakav deo ovog naroda?
Pa prosecni srpski evrofanatik prvo sto je pomislio kad je cuo presudu je otprilike <stvarno steta, porasce evroskepticizam> zabole njih dal su zadovoljeni pravo i pravda.

KianyRiws

Ističe se
Poruka
2.747
Nisam vec dugo vremena pisao na ovom forumu,jer nisam jednostavno vise osecao bilo kakav smisao takve vrste nekakvog intelektualnog izrazavanja,ali me je ova sramna odluka Medjunarodnog suda za ratne zlocine,jednostavno primorala da napisem kako nemam reci za osecanja ponizenja kojim nas je taj politicko-pravni monstrum po ko zna koji put izlozio.Nesumnjivo je da je Haski Tribunal samo jos vise povecao mrznju izmedju balkanskih naroda.Evo,u paketu sa tom vescu ide i odluka australijskog ministarstva da Kapetana Dragana izruce ustaskoj hrvatskoj.Ispada,kako niko nije kriv za sve sto nam je tamo uradjeno i kako nismo imali cak ni osnovno,ljudsko pravo na samoodbranu.Buduce generacije ce citajuci ove sudske odluke,koje su napisane po politickoj odluci onih koji su ovde i napravili ovaj rusvaj od nasih sudbina,imati dojam da smo mi sami sebe unistili tako sto smo bili agresori,pljackasi,uzurpatori i uopste jedan narod koji je varvarskim ponasanjem ugrozio temelje ne samo evropske civilizacije u 21-om veku,nego i svetske.Ne budu li se nasi politicari na vlasti,a sa njima i srpska opozicija,momentalno ujedinila u jednom javno izrecenom stavu.ne budu li se preduzele ostre,radikalne i jasne mere u ocuvanju nacionalnog identiteta i samopostovanja,teska nam vremena dolaze.Iskustvo sa Krajinom nam govori kako je to uvek bila stih-karta sa onim sto sleduje Srbiji.Javno se treba odreci bilo kakve namere oko ulaska u EU,a zbog danasnje presude.To je moj predlog,jer ne vidim nista da nam se desilo dobrog,a da je u vezi saradnje ili nesaradnje sa bivsim zapadnim,imperijalnim zemljama.Nisam hteo ovde da pisem o svojim iskustvima sa onim sto sam doziveo u hrvatskoj pre samog rata,o desavanjima za vreme rata i vremenu teskog izbeglistva.Za tako nesto potrebne su stranice od koje ce se napisati knjiga za nauk mladjima koji dolaze.Posle ovog sto se danas desilo,ako se ne reaguje,nastradacemo tako da ce biti nemoguce bilo sta objasniti generacijama posle nas.

XXXyyyXXX

Domaćin
Poruka
4.538
Hoće li Misoni i društvo sada u potpis stavljat odluku suda o Oluji?? Priča ide dalje, a zove se tužba Hrvatske protiv Srbije pred međunarodnim sudom. I tu možete očekivat slične stvari.

Inače ovom presudom pada u vodu teza o tzv "udruženom zločinačkom poduhvatu". Gotovo, finito.

Inače vidim da su i Dragana odlučili izručit Hrvatskoj. Isti dan. Slučajno? Sumnjam. Čim je donesena odluka da će se presuda donest mjesec dana ranije, u vrijeme kad se obilježava pad Vukovara znalo se šta će bit.

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.412
Hoće li Misoni i društvo sada u potpis stavljat odluku suda o Oluji?? Priča ide dalje, a zove se tužba Hrvatske protiv Srbije pred međunarodnim sudom. I tu možete očekivat slične stvari.
Наравно.Зар мислиш да се ја играм као хашки трибунал?Ово што су урадили није ни право ни правда него криминал.

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.382
Светски моћници су дефинитивно скинули рукавице и сад срљају у освету - може им се, тренутно! Међутим, ја се питам колико ће Срба који су протерани, изгубили породицу, чији су остали по јамама и рупчагама, а ни ране из II светског рата још нису зарасле мирно гледати ово! Мени све ово више личи да су их пустили да им неко пресуди из мрака - и вук сит (Хрвати) и овце на броју :whistling:. Било би лепо...

Nema od toga ništa. Nismo mi ponosni kao što su Izraelci, pa da ne pređemo preko toga. Da smo iole kao i oni onda Haradinaj, Tači, Orić, Delić i slična gowna odavno ne bi disala ovaj vazduh.
A, vrlo lako bi među porodicama žrtava bilo mobilisati ljude voljne da odrade posao. E, tu skidam kapu komunističkoj UDBA-i.

A, da se ja pitam, da ja vodim državu, ja ne bih angažovao ljude daih pobiju, nego da ih kidnapuju i dopreme u Srbiju, pa da im Srbija sudi, a da vrište od muke i Hrvatska i ceo hebeni zapad. Pošto bih prethodno vratio smrtnu presudu, izvršenje bi prikazao na RTS-u u direktnom prenosu.

Opet se vraćam na Izraelce. Oni su tako oteli i u Izrael dovukli Adolfa Ajhmana, koga su posle rata saveznici nekoliko puta hapsili i puštali. Onda mu je glavni organizator poznatih "pacovskih kanala", hrvatski franjevac Krunoslav Draganović, omogućio da pobegne u Argentinu.
E, tada su Izraelci rekli "sad je dosta". Organizovali su njegovu otmicu u Buenos Airesu, i dopremili ga, preko Afrike, u Izrael. Osuđen je na smrt i obešen.

Sada zamislite da Srbija tako uradi. Da jednog za drugim srpske dželate dovode ovamo, sude im i vešaju ih. Samo to bi zadovoljilo pravdu i žrtve. A, Zapad bi vrištao, ali ko hebe zapad. Sada je svima jasno danam ionako nemisle ništa dobro. Hrvati, poturice i Šiptari bi doživljavali agoniju besa i očaja. Baš bi mi bilo milo.
Elem, svi bi u buduće znali da nema više zahebavanja sa Srbima, i da niko ne može nekažnjeno da istrebljuje Srbe.

Poslednja izmena:

Дон

Buduća legenda
Poruka
29.382
Nisam vec dugo vremena pisao na ovom forumu,jer nisam jednostavno vise osecao bilo kakav smisao takve vrste nekakvog intelektualnog izrazavanja,ali me je ova sramna odluka Medjunarodnog suda za ratne zlocine,jednostavno primorala da napisem kako nemam reci za osecanja ponizenja kojim nas je taj politicko-pravni monstrum po ko zna koji put izlozio.Nesumnjivo je da je Haski Tribunal samo jos vise povecao mrznju izmedju balkanskih naroda.Evo,u paketu sa tom vescu ide i odluka australijskog ministarstva da Kapetana Dragana izruce ustaskoj hrvatskoj.Ispada,kako niko nije kriv za sve sto nam je tamo uradjeno i kako nismo imali cak ni osnovno,ljudsko pravo na samoodbranu.Buduce generacije ce citajuci ove sudske odluke,koje su napisane po politickoj odluci onih koji su ovde i napravili ovaj rusvaj od nasih sudbina,imati dojam da smo mi sami sebe unistili tako sto smo bili agresori,pljackasi,uzurpatori i uopste jedan narod koji je varvarskim ponasanjem ugrozio temelje ne samo evropske civilizacije u 21-om veku,nego i svetske.Ne budu li se nasi politicari na vlasti,a sa njima i srpska opozicija,momentalno ujedinila u jednom javno izrecenom stavu.ne budu li se preduzele ostre,radikalne i jasne mere u ocuvanju nacionalnog identiteta i samopostovanja,teska nam vremena dolaze.Iskustvo sa Krajinom nam govori kako je to uvek bila stih-karta sa onim sto sleduje Srbiji.Javno se treba odreci bilo kakve namere oko ulaska u EU,a zbog danasnje presude.To je moj predlog,jer ne vidim nista da nam se desilo dobrog,a da je u vezi saradnje ili nesaradnje sa bivsim zapadnim,imperijalnim zemljama.Nisam hteo ovde da pisem o svojim iskustvima sa onim sto sam doziveo u hrvatskoj pre samog rata,o desavanjima za vreme rata i vremenu teskog izbeglistva.Za tako nesto potrebne su stranice od koje ce se napisati knjiga za nauk mladjima koji dolaze.Posle ovog sto se danas desilo,ako se ne reaguje,nastradacemo tako da ce biti nemoguce bilo sta objasniti generacijama posle nas.

Tačno tako...

Poruka
21.164
EUropa nema alternativu. ;)

To su NATO generali.

Al' su se lepo prijatelji i partneri zvanicnom Beogradu ispisali u usta :mrgreen:

А ми хрлимо ли, хрлимо у то друштво. Пас нам ма*** ****! :dash: Како ли ће тек "наше" кабадахије оправдати пресуду драгих им "западних пријатеља"?
Шта треба да направиш Србину, па да те осуде у тзв. трибуналу?

klikk

Iskusan
Poruka
6.426
sve si rekao

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.