Anketa: Srbija u EU?

Da li zelite da Srbija pristupi EU?

  • Da, zelim

  • Ne, ne zelim

  • Jos uvek ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
1. U anketi od pre 5 dana koji sam ovde postavio ( radio je tim sa FPN a ) lepo je pisalo da 40 % anketiranih zele da se Srbija osloni na EU , a 45 % zeli da se Srbija osloni na Rusiju . Dakle , pustimo medije u vlasnistu stranaca - drzimo se cinjenica .

2. Nikad u propali , uglanom bankrotirani super-drzavni pseudopravni provizorijum i tamnicu narpoda takozvanu EU ! UVEK TAMO GDE I VECINA SRBA - SA RUSIJOM !
 
IstraŽivanje centra za nauČna i primenjena istraŽivanja

74% Srba misli da je Vlada loša

Srbija je na pogrešnom putu, više od 70 odsto građana nezadovoljno radom Vlade, pada poverenje u EU.

Srbija se kreće u pogrešnom pravcu i u narednih pet godina neće biti bolje nego danas, smatra oko 40 odsto građana Srbije!

Ovo je pokazalo decembarsko istraživanje Centra za naučna i primenjena istraživanja (CNPI) Fakulteta političkih nauka rađeno na reprezentativnom uzorku od 1.196 ispitanika (faksimili na pressonline.rs).

Možda i zbog toga 45 odsto građana smatra da spoljna politika Srbije treba da se oslanja na Rusiju, 40,6 odsto smatra da EU treba da bude oslonac naše spoljne politike,
 
Pristup EU bi omogućio opstanak ovog naroda koji posle poluvekovne komunističke vladavine ne može da se brine sam o sebi.

Kakav opstanak?!
Fizicki opstanak naroda u smislu reprodukcije stanovnistva je ugrozen sa tendencijom pada. Mislis da ce pristup EU to poboljsati s obzirom da je i tamo trend depopulizacije vecinskih drzavotvornih naroda.
 
Против!

Европска унија је антиевропска творевина, то хвала Богу схвата већина Европљана од Шведске до Португала и та творевина иде ка свом нестанку.
 
Нисам сигуран..........

још нико није успео да објасни како би србија профитирала уласком у ЕУ.......све се своди на пар фраза (бољи живот, економија...) које се нису показале у пракси код наших суседа у ЕУ.
Сигурно је да би улазак у ЕУ донео неке добре ствари исто као што је сигурно да би донео и неке негативне тако да сам заиста индиферентан по том питању.
Ја сам за јаку, независну и неутралну Србију по Швајцарском моделу. наравно.то је у овом тренутку мисаона именица али, по мени, би та идеја требала да представља наш идеал у будућности.

и још нешто,
Ми расправљамо о неком уласку у Еу а заборављамо да нас у ту исти ЕУ нико и не зове као што и таборављамо да размислимо која је горња граница цене коју смо евентуално спремни да платимо за улазак у ту ЕУ?
 
I ja neutralan, ne zato sto sam u antiEU fazonu, vec zobg razloga sto u Srbiji ne postoje stranke koje su sustinski evropske, i koje se zalazu za POZITIVNE stvari iz Unije koje bi trebalo da se uvedu kod nas...
 
male zemlje nikad nece biti ravnopravne sa velikim silama...moze neko samo da zeli da ce jedna rumunija ili bugarska biti ravnopravne sa nemackom ali se to nikad nece desiti...evropskom unijom ce za 10-tak godina potpuno upravljati nemacka....male ekonomije ce biti slomljene i male zemlje ce biti potpuno zavisne od 2-3 najace ekonomije EU...male zemlje ce biti samo slobodno trziste za one velike koji ce pod pricom o ravnopravnosti poceti da crpe prirodne resurse malih zemalja....bude li EU potrajala duze vremena male zemlje ce se asimilovati potpuno ....nemacka je preko EU konacno uspela da zagospodari evropom...
 
Naravno da da, to nam je vrhunska sansa da se prisljamcimo kao neki gubavci evolutivno razvijenijenim drzavama i nacijama, i tako profitiramo.
Mislim, to smo i do sada kroz istoriju radili, ovako cemo samo ozvaniciti nase parazitranje na zapadnoj civilizaciji.
 
Nije mi jasno sto se ljudi koji zele u EU samo ne isele u istu :think:
Zasto namecati nesto vecini naroda ako isti to ne zeli, kao sto pokazuje sve i jedna anketa u Srbiji.
Vecina Srba ne moze da smisli ni NATO ni EU, a polako ni "Srbe" koji su ZA, pa vas to moze samo dovesti do gradjanskog rata.
Fino spakujete kofere i u Krakov, Temisvar, Segedin itd.
Place EUropa za vama ;)
 
Nije bitno kad ce se i da li se to desiti...zanima me mishljenje forumasha/ica da li su za tu ideju, poshto u rezimskim medijima se stalno ponose time da je vecina naroda za.

..kad prvo organizuju okrugle stolove i dovedu ekonomske struchnjake protivnike i one "za",kad mi do detalja objasne shta mogu da dobijem ili shta gubim onda cu se i odluchiti ,ovako me chisto zabole uvo za njihov marketing i sve mi deluje kao one mantre titove "bratstvo i jedinstvo" pa ispade krvi do kolena ............
 

Back
Top