Anketa: Ko ce pre zvanicno priznati Kosovo i Metohiju: Djilas ili Vucic?

Ko ce pre zvanicno priznati Kosovo i Meothiju: Djilas ili Vucic?

• Ukupno glasova
    13
Dobro, kako treba neki političar da progura svoj plan za Kosovo na zapadu? Naveo sam teoriju lobiranja parama i objasnio zašto to nema uporište u realnosti. Mnogi smatraju da su Hrvati i Albanci dali više para zapadnjacima nego Srbi pa ih zato podržali. Meni to deluje naivno rezonovanje. Zapadne političare kupuju zapadni bogataši a ne neki Balkanci.

Aha, pa kako su onda albanci sa Kosova, tada na nivou plemenske zajednice, "platili" Amerima da dobiju državu? Nešto moraš da daš. Zašto bi ti neka velesila nešto dala free. Ono što Ameri traže od nas nije tajna. To nam ponavljaju svako malo, samo da neko hoće da sluša. Sankcije Rusiji i iskorenjivanje njihovog uticaja iz regiona. Isto i za Kinu. I to je to. Ne moraš ništa da plaćaš. Imaju oni para.

naivna je priča da su Šiptari kupili podršku...oni su samo imali sreće da se uklapaju u američku geostrategiju

Tako je. Častio ih je Sloba svojom anti zapadnom politikom. I naravno da su stali na stranu Albanaca. Posle Tadić isto, umesto da raskrsti sa Rusijom i okrene se prema zapadu, on nastavio da se pravi lud. Trebao je da isporuči "Rusiju" a on se pravio mutav pa ponudio neki glupi plan. I bam, nova vaspitna, ode Kosovo. I to je to. Vrlo prosto.

ovo što dobiju od Balkanaca za lobiranje je bakšiš...nema to uticaja na njihove odluke...odluke se donose na osnovu dugoročnih geostrateških planova koje prave njihove službe i duboka država... oni koji stoje iza američkih političara mogu da kupe ceo Balkan a da ne primete trošak...naivna je priča da su Šiptari kupili podršku...oni su samo imali sreće da se uklapaju u američku geostrategiju
Pa da, eto Arapi su puni para pa ne mogu kupiti američku podršku protiv Izraela. Zapad podržava Izrael u moru Arapa dok na Balkanu podržava svakoga osim Srbije.

Mislim da me nisi razumeo. Nije posao lidera neke države samo sa ima plan, nego da ga sprovede. Da progura, podmaže, ubedi, sredi, nađe saveznike, izbori se... ali da SPROVEDE. Šta će ti plan za koji nisi sposoban da ga sprovedeš? Ne mogu da verujem da se Tadiću uzima za plus to što je IMAO plan. Pa kakve veze ima što ga je imao kad nije ništa uradio? Albanci su imali plan da imaju svoju državu i SPROVELI su ga, nisu ga samo imali. Nadam se da kapiraš razliku između imati i uraditi.

Nisu Albanci imali plan , već su drugi imali plan sa Albancima

Pa da, eto Arapi su puni para pa ne mogu kupiti američku podršku protiv Izraela. Zapad podržava Izrael u moru Arapa dok na Balkanu podržava svakoga osim Srbije.

Podrška se ne kupuje parama nego usklađivanjem interesa. A zna se koji su interesi Amera na ovom prostoru. To je da nema Ruskog i Kineskog uticaja. Što je donekle i razumljivo s obzirom da su u zategnutim odnosima. Sad je na nama da odlučimo koliko želimo da se inatimo. Verovatno do poslednjeg Srbina ;)

ne biramo mi saveznike nego zapad bira u skladu sa svojim geostrateškim interesima...već sam ti objasnio da su im Hrvatska i Albanija neophodne za kontrolu toplih mora...slično misliš da su Rumunija i Bugarska ugurane u EU preko reda bez razloga? pa pogledaj koji deo Crnog mora kontrolišu... mi nismo imali šanse da im budemo saveznici kad je to protiv njihovih geostrateških interesa...
Imali smo i mi sansu, ali smo je prokockali zbog pesme:"Ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine".

Meni je najbolja još kako eto Šiptari - koji su se opismenili jedva par decenija ranije kao uspeli da lobiraju u centru imperije a Iranci koji imaju civilizaciju par hiljada godina kao nisu znali da lobiraju

Jok, nego je neko mnogo jači krčio put Šiptarima krijući se iza njih

ne biramo mi saveznike nego zapad bira u skladu sa svojim geostrateškim interesima...već sam ti objasnio da su im Hrvatska i Albanija neophodne za kontrolu toplih mora...slično misliš da su Rumunija i Bugarska ugurane u EU preko reda bez razloga? pa pogledaj koji deo Crnog mora kontrolišu... mi nismo imali šanse da im budemo saveznici kad je to protiv njihovih geostrateških interesa...

Ako kontrolišeš Albaniju onda kontrolišeš i onaj deo mora koji sada pripada Hrvatskoj ... dakle ta obala nije nešto zbog čega se pokreću ratovi

Hrvati su samo pogodni jer su kreirani, baš kao Šiptari za nemački prodor na jug, tj most.

Mi živimo u nemačkom miru, malo blaža varijanta od one 1941-44

Možda su imali želju, a i to sumnjam, jer i želje se kreiraju kod nekoga

Nikoga oni nisu nadigrali, naprotiv jedini ko će biti nadigran biće oni... živi bili pa videli

Oni nisu subjekat, oni su objekat

Albanci su hteli svoju državu i izborili se za nju. Uhvatili su dobre geopolitičke vetrove i poleteli. Njihov posao je blago rečeno impresivan. Naravno, mi se sad tešimo kako su oni neki objekat, vazali, prodali su se i slično... ali malo sutra. Ti kad izgradiš državu, a pametan si, možeš i da prkosiš ako ti nešto ne odgovara. A videli smo da Kurti ne preza ni od Amera kod nekih stvari. Tako da te priče sa vazalima i slične gluposti treba ostaviti za decu. U pravoj ozbiljnoj politici odraslih, nemaš granice šta možeš da postigneš, samo ako skapiraš kako stvari funkcionišu. A mi smo izabrali da vazda budemo kontra. Da se inatimo. Jer si slobodan jedino kad se inatiš. Zato polako ali sigurno nestajemo kao narod.

Ako kontrolišeš Albaniju onda kontrolišeš i onaj deo mora koji sada pripada Hrvatskoj ... dakle ta obala nije nešto zbog čega se pokreću ratovi

Hrvati su samo pogodni jer su kreirani, baš kao Šiptari za nemački prodor na jug, tj most.

Mi živimo u nemačkom miru, malo blaža varijanta od one 1941-44
mislim da preteranu važnost daješ Švabama...oni su možda ekonomska sila ali što se tiče geopolitike oni moraju da slušaju starijeg brata i eventualno čekaju da dobiju neku mrvicu sa stola gospodara...sećaš se kako Merkelova nije smela da se pobuni što je Amerikanci prisluškuju? Ili kako nisu smeli da reaguju kad je Amerika uništila njihovu novu energetsku žilu kucavicu severni tok 2? oni su porobljeni od drugog svetskog rata i više kolonija nego mi...

Albanci su hteli svoju državu i izborili se za nju. Uhvatili su dobre geopolitičke vetrove i poleteli. Njihov posao je blago rečeno impresivan. Naravno, mi se sad tešimo kako su oni neki objekat, vazali, prodali su se i slično... ali malo sutra. Ti kad izgradiš državu, a pametan si, možeš i da prkosiš ako ti nešto ne odgovara. A videli smo da Kurti ne preza ni od Amera kod nekih stvari. Tako da te priče sa vazalima i slične gluposti treba ostaviti za decu. U pravoj ozbiljnoj politici odraslih, nemaš granice šta možeš da postigneš, samo ako skapiraš kako stvari funkcionišu. A mi smo izabrali da vazda budemo kontra. Da se inatimo. Jer si slobodan jedino kad se inatiš. Zato polako ali sigurno nestajemo kao narod.

Nisu Albanci išli u Beč da traže državu, već su dolazili iz Beča da ih prosvetle da im treba država

Nisu Albanci vukli BND da im dolazi ptaviti krimnalne grupe, već je BND dolazio njima

mislim da preteranu važnost daješ Švabama...oni su možda ekonomska sila ali što se tiče geopolitike oni moraju da slušaju starijeg brata i eventualno čekaju da dobiju neku mrvicu sa stola gospodara...sećaš se kako Merkelova nije smela da se pobuni što je Amerikanci prisluškuju? Ili kako nisu smeli da reaguju kad je Amerika uništila njihovu novu energetsku žilu kucavicu severni tok 2? oni su porobljeni od drugog svetskog rata i više kolonija nego mi...

Sa njihovim resursima ne možeš biti ekonomska sila ako nisi obezbedio pristupe tuđim resursima

Te priče " nemačka pamet, ruski resursi" " nemačka ekonomski div politički patuljak" "nemci nisu oružana sila" sve je to mazanje očiju

Auuu pa što se ne pobuniše kad im Amerikanci dadoše Balkan na upravu, a i Ukrajinu ...

Ovaj svetski poredak bio je napravljen po meri Švaba, to što sada gube to je samo dokaz da svet pravi ravnotežu, jer oni uvek naprave veliku neravnotežu

Niko njih ne kažnjava, već ih svodi na njihovu meru

Nisu Albanci išli u Beč da traže državu, već su dolazili iz Beča da ih prosvetle da im treba država

Nisu Albanci vukli BND da im dolazi ptaviti krimnalne grupe, već je BND dolazio njima

Ko je kod koga dolazio je nebitno. Ja gledam samo krajnji rezultat. Preporučujem i tebi isto. Čisto da preskočimo besmislene polemike ;)

Sa njihovim resursima ne možeš biti ekonomska sila ako nisi obezbedio pristupe tuđim resursima

Te priče " nemačka pamet, ruski resursi" " nemačka ekonomski div politički patuljak" "nemci nisu oružana sila" sve je to mazanje očiju

Auuu pa što se ne pobuniše kad im Amerikanci dadoše Balkan na upravu, a i Ukrajinu ...

Ovaj svetski poredak bio je napravljen po meri Švaba, to što sada gube to je samo dokaz da svet pravi ravnotežu, jer oni uvek naprave veliku neravnotežu

Niko njih ne kažnjava, već ih svodi na njihovu meru
vidi ja ne sumnjam da je BND odigrao veliku ulogu u rasturanju Jugoslavije ..ali mislim da nisu bili autonomni igrači...da su sledili (ne protiv svoje volje jer im se to uklapalo u interese) geopolitku velikog tate globalističke duboke države nevidljive Hazarije koja direktno i potpuno vlada Amerikom a nešto manje direktno i potpuno svim takozvanim demokratijama zapada...

Ko je kod koga dolazio je nebitno. Ja gledam samo krajnji rezultat. Preporučujem i tebi isto. Čisto da preskočimo besmislene polemike ;)
1700589800057.png

vidi ja ne sumnjam da je BND odigrao veliku ulogu u rasturanju Jugoslavije ..ali mislim da nisu bili autonomni igrači...da su sledili (ne protiv svoje volje jer im se to uklapalo u interese) geopolitku velikog tate globalističke duboke države nevidljive Hazarije koja direktno i potpuno vlada Amerikom a nešto manje direktno i potpuno svim takozvanim demokratijama zapada...

Ja opet verujem da su Amerikanci bili samo izvođaći radova, tj pre toga Nemci izlobirali debelo u Vašingtonu... pa jedno vreme nisi znao po prezimenu da li je nemački ili američki političar

Takođe i kod Rusa, rusifikovani Nemci im bili glavni .. Gorbačov je uradio isto što i Lenjn, za račun Nemaca razvalio svoju državu

Ima razlike kako se do rezultata dođe, jer ako ode sudija koji navija za jedan tim šta bude sa tim timom kakda ne bude znao igrati u uslovima fer suđenja

Politika nije fer. Svako ko je odrastao zna kako stvari funkcionišu. Moraš da se snalaziš za svoje mesto pod suncem. Uvek bilo i uvek će biti. To kako su jedni dobri, drugi loši su više priče za malu decu nego nešto realno. Sve imperije su iste, sve imaju svoje interese i sve će da ih brane na sve moguće načine, kako lepe tako i one manje lepe. Pametne zemlje su one koje znaju da plivaju u svemu tome. Mi ne znamo. Nažalost.

Back