Angela Merkel protiv Euro 7 standarda: "Ne treba odbacivati benzince i dizelaše"

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.584

Angela Merkel protiv Euro 7 standarda: "Ne treba odbacivati benzince i dizelaše"​

Nemačka kancelarka smatra da prelazak na električne automobile ne bi trebalo da bude brz i radikalan​


Nemačka kancelarka Angela Merkel upozorila je na preterano stroge standarde za emisiju izduvnih gasova koje se nameću automobilskoj industriji u Evropi.
Ideja Evropske unije je da donese novu Euro 7 normu prema kojoj benzinci i dizelaši ne bi bili direktno zabranjeni, ali će "čišćenje" emisija izduvnih gasova biti toliko skupo i tehnološki kompleksno - da će oni postati neisplativi za proizvodnju. Dakle, automobilima sa "klasičnim" pogonom indirektno preti izumiranje.
Merkelova tvrdi da Nemačka stoji iza tehnologije električnih automobila i prelaska na nju, ali smatra da prelazak na nju ne bi trebalo da bude brz i radikalan, odnosno da dizelašima i benzincima treba dati još neko vreme.
Anglea Merkel očigledno želi da zaštiti potrošače, ali i nemačku automobilsku industriju koja još neko vreme planira da živi od benzinaca i dizelaša.
https://www.telegraf.rs/auto/auto-v..._povezane_vesti&utm_content=horizontalno_kraj

Imajući u vidu koliko je jak lobi proizvođača i promotera elektroautomobila moguće je da je i ovo jedan od razloga za predviđeni odlazak nemačke kancelarke. :think:
 
Neće biti konkurencije ako prođu zakoni koji onemogućavaju klasična vozila. A već prolaze. Pritisak na proizvođače je strahovit, tako da će pre biti da je naftni lobi jak još samo u Rusiji i još ponekim zemljama koje se ne pitaju nizašta.
Ne zaboravi da u vecini delova Kanade, Rusije, Aljaske naprimer elektricni automobili apsolutno ne mogu da se koriste... Drugar koji je radio u Amsterdamu, koji ima jako blage zime kaze da nov automobila zimi mora da puni dva puta dnevno, ako upali grejanje, a leti kad nema mnogo posla jednom u dva dana. I zamisli kako bi se ponasao takav automobil u Jakutiji naprimer, gde su temperature ispod nule i po 8 meseci godisnje, gde je uobicajena zimska -40 i vise. Mogao bi da radi samo preko produznog kabla....
Mislim da je Merkel ovog puta u pravu, previse je agresivan rez za 20ak godina da se predje na potpunu elektrifikaciju, a da nigde nema ni u planu kako ce se resiti proizvodnja i distribucija elektricne energije.
 
Ne zaboravi da u vecini delova Kanade, Rusije, Aljaske naprimer elektricni automobili apsolutno ne mogu da se koriste... Drugar koji je radio u Amsterdamu, koji ima jako blage zime kaze da nov automobila zimi mora da puni dva puta dnevno, ako upali grejanje, a leti kad nema mnogo posla jednom u dva dana. I zamisli kako bi se ponasao takav automobil u Jakutiji naprimer, gde su temperature ispod nule i po 8 meseci godisnje, gde je uobicajena zimska -40 i vise. Mogao bi da radi samo preko produznog kabla....
Mislim da je Merkel ovog puta u pravu, previse je agresivan rez za 20ak godina da se predje na potpunu elektrifikaciju, a da nigde nema ni u planu kako ce se resiti proizvodnja i distribucija elektricne energije.
Ja sam rekao android i elektricna kola nikad :mrgreen:
 
Ama čoveče nemaju baterije ni približno onome što treba prosečnom korisniku a infrastruktura električnog napajanja je u proseku od pre 50 godina.
To se lako resi, plus ima resenje i za to , vec dva nacina, plus ima i resenje za jednu trecu stvar, tako da uopste ne dolazi u pitanje ni to...
Preko 80% koriscenja automobila je pokriveno trenutnim mogucnostima elektroautomobila.
Kombiji za dostavu robe su elektricni u Srbiji....gde ces vise...

I3 je ispod 30k evra nov.
To automatski znaci ako se uradi kampanja da su svi ispod 30k...
Dacija odmah pada ispod 20k, eventualno na 15k.
Kad bi se u Srbiji uvela jednostavna postovanja procedure za dobijanje saobracajne dozvole, ocas posla bi krenulo bar 10tak proizvodjaca elektroautomobila..

Ovako ce svi otici za Nemacku, najverovatnije.
Ili u HRV.
 
2-800-oemexteriorfront1300-79072.jpg

Smart edrive 12000$
2014_iMiEV_Aqua_Marine.jpg

2017 Mitsubishi i-MiEV​

15000$
2017_Volkswagen-e-Golf-exterior-parked.jpg

E golf ili naslednik i3
28900$
 
Ovakva reakcija je samo prikaz primitivizma.
Ne postoji nijedan razlog zasto vec sada, znaci oktobar 2021 ne bi ni cena a samim tim i prodaja bila dominantno elektricna.

Izmisljati da elektricna kola ne mogu da se koriste na Antarktiku gde i nisu namenjena kao argument je zlobno.
Samo presaberi koliko miliona ljudi zivi u delovima koji su hladni i gde su zime surove i duge. To sto ti mislis da je to pustinja, grdno se varas. Dao sam prime Amsterdama, iz prve ruke i nov automobil.
To sto pricas da bi elektro mreza izdrzala takvo opterecenje je najblaze receno totalni nonsens, i pokazuje da ipak ne znas o temi previse.
Bitno je da pokazes kako si ti urbani gospodin a mi primitivci...
 
Trziste Srbije je spremno za elektro mrezu...
Znaci ima dovoljno privatnika koji zele da naprave mesta za punjenje i vec su ih i napravili.
Ako se pitamo za mesta za punjenje, naravno sa prodorom automobila javio bi se manjak...
Ali trziste se prilagodi brzo...
Trenutno su u Srbiji registrovana 2.029.554 putnička automobila. Od toga, 1.902.884 je u vlasništvu fizičkih, a 126.670 u vlasništvu pravnih lica.
Tu je i 24.579 mopeda i 39.513 motocikala.

Samo odlomak iz teksta... I to podaci iz 2018.
https://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2019&mm=01&nav_id=1490807
 
I od tih 2 miliona , bar 1800 000 nece da se mrdne od polovnjaka bar jos 8 godina.
Polovljaci ce zadrzati veliku vecinu Srpskog trzista, to valjda niko ne sumnja.
Cilj je ubaciti 500 000 elektricnih....jer to je max za Srpsko trziste.

Kad kazem cilj , nije niciji cilj , moj cilj...
Ne radim ni za koga, ali ne razmisljam Srpski , sta ja imam od ovoga...kao vecina..
 
Trziste Srbije je spremno za elektro mrezu...
Znaci ima dovoljno privatnika koji zele da naprave mesta za punjenje i vec su ih i napravili.
Ako se pitamo za mesta za punjenje, naravno sa prodorom automobila javio bi se manjak...
Ali trziste se prilagodi brzo...
Punjači uopšte nisu problem nego proizvodnja i distribucija. Srbija kupuje raspale dizel krševe iz uvoza stare po 20 godina a ti pričaš o električnim novim automobilima?
 

Back
Top