Android- prvi znaci da "nesto nije u redu"

DUH

Iskusan
Banovan
Poruka
5.887
Ovo mi je treći telefon.
Prva 2 su u startu pokazivali iste "simptome", slike koje su bile na SD kartici nisu "htele" da se premeste iz jednog direktorijuma u drugi, I slično.
Znači uvek je počinjalo sa slikama (?)

Prošli telefon mi se pokvario bukvalno u sred rečenice baš ovde na forumu (pre toga s sam primetila USPORAVANJE i pregrevanje (Pa sam pitala da li je do Chroma, "koči" mi telefon), pa pretpostavljam da se procesor usporio i na kraju potpuno otkazao.

Juče primetim da jedna slika (google slike) nije zadržala promene i nije sačuvana u Photo Editor, ponovim postupak i OK.
Ali slike sam pomenula samo kao "prvi simptom", zapravo sam htela da pitam sledeće: kada sam duže na forumu, ne osećam da se baterija zagrejala ALI procesor usporava, a po nekoj logici, ako usporava, vremenom će da "crkne".

Većina vas kuca sa lap topova ili sa compa, ako ima neko da je ovde preko telefona molim da razmenimo savete i iskustva.
Hvala.
 
Kako nisu htele da se premeste,pa moras nakaciti na komp mob pa prebaciti iz jednog u drugi direktorijum,ne znam kako to kapiras kao kvar,meni se sony grejao,nokia ne,treba nekad history da se obrise,treba da se restartuje fon,nekad da se vrati na fabricka podesavanja ako je pokupio svasta ili prepuna memorija
 
Ljudi, imam SAMO telefon.
@georgejune uopšte nisi shvatio pitanje, nisam toliki idiot, kapiram ja tebe šta pričaš ali uopšte nije to.
@Commie "osnovno za polemiku" je da mi se procesor usporava kad sam duže na forumu, recimo taj problem nemam kada koristim aplikacije FB ili Instagram, na primer.
Na forum dolazim preko Chroma koji je instaliran kao osnovni i jedini browser.
Lepo u Google pretraživač ukucam "Krstarica forum" i tako dođem.

(A za slike- to sam pomenula jer uvek prvo počne da "brlja" SD kartica, što mi je jednostavno malo verovatno kao puka koincidencija.)

Rekoh, ko je ovde na telefonu neka se javi. Uz dužno poštovanje teško da mi može dati pravi odgovor laik koji koristi kompjuter.
Imala sam X kompjutera, od Commodor 64 u Osnovnoj školi preko Pecama u srednjoj, pa od novog milenijuma običan PC (kome sam sama podizala sistem) itd, znači nije da veze nemam nego OVO konkretno mi nije jasno.

1.Da li je koincidencija problem sa slikama pred kraj "radnog veka" telefona
I
2.Usporavanje procesora kada koristim Chrome

Telefon je Samsung galaxy A 10
32GB + 2GB RAM (znači nije do slobodnog prostora)
CPU tj.Procesor je Octa core sasvim solidne brzine, ne znam sad napamet, ali ne bi trebalo da se usporava barem ne jos uvek, prošli telefon (Motorola Lenovo 7.0, 16GB/1GB RAM, I njega sam morala svaki dan da "čistim"- brišem cash memoriju, a neke app da potpuno izbrišem podatke ili re-instaliram)

Ako je tema konfuzna, ništa onda.
P.S. da li je moguće da je prosto samo previše radio? Nekada sam po 3 sata na forumu i još plus "skoknem" do Instagrama ili messangera?

@tab503 molim te, ako ti nije teško, šta misliš (makar za ovo boldovano)?
 
2GB ram memorije na androidu je minimum , normalno je da telefon trokira i gusi se.
Jos ako imas par jacih aplikacija , tipa fb , instagram , itd ... nista nije cudo.

Danas je standard 4GB rama da bi telefon funkkcionisao lepo , jednostavno je tako.
Jaci modeli imaju po 6 i 8.

Ako mislis da si sveznalica onda ti i ne treba pomoc .. sta drugo da ti napisem.

Evo ti savet pa mi odgovori sta je i kako.

Obrisi cache memoriju samog Chroma, i reci koliko se nakupilo MB.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Restart telefona obavezno, znas li ti sta je 3h na forumu preko fona koji ima samo 2GB rama ... pa tom je pola servisa pogaseno kako bi ti radio taj jedan program koji prozdire memoriju (Chrome)

Probaj operu lite verziju , nije chrome sjajan sto se tice zauzeca memorije ...

Meni je fon daleko jaci pa ne koristim Chrome nego Edge... ne znam interfejs mi lepsi i blokira reklame a to Chrome nema.
 
  • Voli
Reactions: DUH
Za sd karticu je savet da je formatiras , ako vec nisi uradila master reset telefona barem jednom do sada , a pogotovo posle nekog veceg azuriranja sistema.

Pre formatiranja , svoje slike i podatke sa kartice prebacis na cloud ili prebacis na komp... pa posle formatiranja vratis.

Znas kako se kaze , nakupilo se djubreta ... tako i u tom tvom telefonu , ima djubreta koje se gomila a cesto korisnik ne zna ili ne ume da ga ocisti pa misli da mu crkava telefon.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Hvala ali nemam ja para za telefon koji ima internu 128GB i RAM 4GB

Birala sam između Alcatel 1S koji košta 11 do 12 hiljada dinara (cena mu je niska zbog loše kamere, btw) on ima 3GB RAM i zamalo zbog toga da uzmem njega
Ipak uzmem ovaj iako ima 2GB

Za 140 eura

U pravu si, nisam sveznalica, samo sam htela da objasnim da nisam od onih koji ne znaju ni koji telefon imaju, a ima dosta takvih.

E, sad, šta bi bilo kad bi ja imala para pa kupila "mašinčinu", ali nemam, imam to što imam i pomozite nekim savetom.
 
Restart telefona obavezno, znas li ti sta je 3h na forumu preko fona koji ima samo 2GB rama ... pa tom je pola servisa pogaseno kako bi ti radio taj jedan program koji prozdire memoriju (Chrome)

Probaj operu lite verziju , nije chrome sjajan sto se tice zauzeca memorije ...

Meni je fon daleko jaci pa ne koristim Chrome nego Edge... ne znam interfejs mi lepsi i blokira reklame a to Chrome nema.
Znači prosto rečeno "prejahan" telefon.
Toga sam se i plasila...tj očekivala sam takav odgovor, ali sam se istovremeno nadala da grešim.
Znači prosto da smanjim vreme ovde.

HVALA TI PUNO! 💙👍
 
Pa recimo taj sa 3 primetno bolje radi nego taj sa 2GB rama.

Negde se cak ni ne oseti ni sto je slabiji procesor ali znaci kada ima vise ram memorije , jer tu se kesiraju ootvorene aplikacije pa kada ides u recent , otvoris poruke pa otvoris instant fb recimo ... pa tako par aplikacija su uvek spremne na rad bez dodatnog ucitavanja ...

Samsung jos dodatno optereti tu memriju svojim forama jer nije cist android ,, pa tako zauzme od toga ram-a jos par stotina MB.

Mogu na tu temu danima da ti pisem.

Nemas npr na raspolaganju svih 2GB ram memorije za aplikacije jer jedan dobar deo zauzme sam sistem , pa ti vidi onda zasto prave telefone sa 4 ili 8GB ram memorije.

2GB ram je danas ultra basic

4 standard

6 i 8 spadaju vec u visu tj top kategoriju
 
Poslednja izmena:
  • Podržavam
Reactions: DUH
Znači prosto rečeno "prejahan" telefon.
Toga sam se i plasila...tj očekivala sam takav odgovor, ali sam se istovremeno nadala da grešim.
Znači prosto da smanjim vreme ovde.

HVALA TI PUNO! 💙👍
Bitno je i kakve aplikacije koristis , npr ja ne volim standardnu FB apkikaciju , ja koristim FB lite , messenger lite , tviter lite itd , ne volim ni previse funkcija , jednostavno sam takav.

Ako vec mozes da biras , pusti ga da malo dise , i taj telefon ima neku digitalnu dusu :aha2:

:lol:
 
  • Voli
Reactions: DUH
Hvala ali nemam ja para za telefon koji ima internu 128GB i RAM 4GB

Birala sam između Alcatel 1S koji košta 11 do 12 hiljada dinara (cena mu je niska zbog loše kamere, btw) on ima 3GB RAM i zamalo zbog toga da uzmem njega
Ipak uzmem ovaj iako ima 2GB

Za 140 eura

U pravu si, nisam sveznalica, samo sam htela da objasnim da nisam od onih koji ne znaju ni koji telefon imaju, a ima dosta takvih.

E, sad, šta bi bilo kad bi ja imala para pa kupila "mašinčinu", ali nemam, imam to što imam i pomozite nekim savetom.
Verujem i razumem te.
Nisam rekao da ti je krs telefon ali ne ocekuj od njega cuda jer je limitiran tom ram memorijom.
Recimo da ima 3 ili 4GBrama to bi bila druga pesma.
Ti mozes recimo da uvek gledas da ima bar 5GB slobodno interne memorije kako bi funkcionisao normalno , kao i da smanjih broj aplikacija , recimo izbrises nepotrebne.
Instaliras neke koje su "lite"

Toliko od mene , nadam se da sam ti pojasnio barem nesto :aha:
 
  • Voli
Reactions: DUH
Evo ti samo još ovo , pa ti vidi koliko to ume da proždere ram memorije...kao što vidiš ima aplikacija koje prožderu vide ram-a nego sam sistem 😳

Screenshot_20191214-134805.png
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Dobro si rekao, možemo do sutra ovako, ima milion stvari koje me zanimaju još...
Ah, da, pa znam za zauzimanje memorije, nov telefon čim uključis zauzme 25% prostora
Ovaj moj nakon čišćenja ima 21 do 22GB slobodno a piše 32GB kapacitet
O RAM da ne govorim
Ipak, nešto sam kapirala, onaj prosli je imao 16GB i 1 G RAM, ovaj sad je bukvalno duplo jači.
I cash se briše na drugačiji način.

Za sada radi super, sem što me prepade zbog te slike, jer su mi se 2 fona tako pokvarila, pa se uplaših.
Mada taj prošli je trajao 2 i po godine, ako mi veruješ, jeste mi išao na živce, stalno briši ovo, briši ono, koristi sve app light itd.

Nego, samo još nešto, ti rece da ga restartujem posle 3 sata rada na forumu ili te nisam dobro razumela?
Zašto restart?
Da ga ugasim na par sati?
 
Ne na par sati nego samo mu zadas komandu restart posle brisanja cache memorije Chroma.
Cisto da vidiš kako se ponaša...normalno posle koristi.
Koji android ? 8.0 ili 9?

Korisniku je uvek raspoloživo manje prostora za podatke jer sistem leži na posebnoj particiji koja koristi istu memoriju.

ROM - 32GB
RAM -2GB

Nemoj da brkas ta dva pojma.
 
  • Podržavam
Reactions: DUH
Meni i sa 2 GB radi ovde bez problema, samo redovno brišem keš i recimo bar jednom nedeljno restartujem telefon. Preko 80.000 postova na forumu sam napisao telefonom.
Dajte više Tapatalk namestite nema smisla ljudi napune keš memoriju preko browsera dok si rekao kec.
Velika je razlika npr Nokia sa 2GB čist android i Samsung sa 2GB rama skinovan UI.
 
Ljudi, imam SAMO telefon.
@georgejune uopšte nisi shvatio pitanje, nisam toliki idiot, kapiram ja tebe šta pričaš ali uopšte nije to.
@Commie "osnovno za polemiku" je da mi se procesor usporava kad sam duže na forumu, recimo taj problem nemam kada koristim aplikacije FB ili Instagram, na primer.
Na forum dolazim preko Chroma koji je instaliran kao osnovni i jedini browser.
Lepo u Google pretraživač ukucam "Krstarica forum" i tako dođem.

(A za slike- to sam pomenula jer uvek prvo počne da "brlja" SD kartica, što mi je jednostavno malo verovatno kao puka koincidencija.)

Rekoh, ko je ovde na telefonu neka se javi. Uz dužno poštovanje teško da mi može dati pravi odgovor laik koji koristi kompjuter.
Imala sam X kompjutera, od Commodor 64 u Osnovnoj školi preko Pecama u srednjoj, pa od novog milenijuma običan PC (kome sam sama podizala sistem) itd, znači nije da veze nemam nego OVO konkretno mi nije jasno.

1.Da li je koincidencija problem sa slikama pred kraj "radnog veka" telefona
I
2.Usporavanje procesora kada koristim Chrome

Telefon je Samsung galaxy A 10
32GB + 2GB RAM (znači nije do slobodnog prostora)
CPU tj.Procesor je Octa core sasvim solidne brzine, ne znam sad napamet, ali ne bi trebalo da se usporava barem ne jos uvek, prošli telefon (Motorola Lenovo 7.0, 16GB/1GB RAM, I njega sam morala svaki dan da "čistim"- brišem cash memoriju, a neke app da potpuno izbrišem podatke ili re-instaliram)

Ako je tema konfuzna, ništa onda.
P.S. da li je moguće da je prosto samo previše radio? Nekada sam po 3 sata na forumu i još plus "skoknem" do Instagrama ili messangera?

@tab503 molim te, ako ti nije teško, šta misliš (makar za ovo boldovano)?
Dobro nisam shvatio,znaci pre si uspela da kopiras sad ne moze?
 
Ljudi, imam SAMO telefon.
@georgejune uopšte nisi shvatio pitanje, nisam toliki idiot, kapiram ja tebe šta pričaš ali uopšte nije to.
@Commie "osnovno za polemiku" je da mi se procesor usporava kad sam duže na forumu, recimo taj problem nemam kada koristim aplikacije FB ili Instagram, na primer.
Na forum dolazim preko Chroma koji je instaliran kao osnovni i jedini browser.
Lepo u Google pretraživač ukucam "Krstarica forum" i tako dođem.

(A za slike- to sam pomenula jer uvek prvo počne da "brlja" SD kartica, što mi je jednostavno malo verovatno kao puka koincidencija.)

Rekoh, ko je ovde na telefonu neka se javi. Uz dužno poštovanje teško da mi može dati pravi odgovor laik koji koristi kompjuter.
Imala sam X kompjutera, od Commodor 64 u Osnovnoj školi preko Pecama u srednjoj, pa od novog milenijuma običan PC (kome sam sama podizala sistem) itd, znači nije da veze nemam nego OVO konkretno mi nije jasno.

1.Da li je koincidencija problem sa slikama pred kraj "radnog veka" telefona
I
2.Usporavanje procesora kada koristim Chrome

Telefon je Samsung galaxy A 10
32GB + 2GB RAM (znači nije do slobodnog prostora)
CPU tj.Procesor je Octa core sasvim solidne brzine, ne znam sad napamet, ali ne bi trebalo da se usporava barem ne jos uvek, prošli telefon (Motorola Lenovo 7.0, 16GB/1GB RAM, I njega sam morala svaki dan da "čistim"- brišem cash memoriju, a neke app da potpuno izbrišem podatke ili re-instaliram)

Ako je tema konfuzna, ništa onda.
P.S. da li je moguće da je prosto samo previše radio? Nekada sam po 3 sata na forumu i još plus "skoknem" do Instagrama ili messangera?

@tab503 molim te, ako ti nije teško, šta misliš (makar za ovo boldovano)?
Dobro nisam shvatio,znaci pre si uspela da kopiras sad ne moze?
 

Back
Top