Andrija Artuković

To stvarno nisam znao. :hahaha:

Mislim, to ni sam Ante Pavelić nije znao.

Verovato ti ili ne, bilo je sasvim logično da se Kraljevina Jugoslavija kreće putem formiranja Banovina na etničkoj osnovi i da rat nije započeo tako brzo, bile bi formirane slovenačka (koju je, u biti, samo trebalo proglasiti) i srpska Banovina.
To nije ništa čudno, takav je bio i program Srpskog kluba pod Slobodanom Jovanovićem.
Bilo je logicno da se napravi drzava u drzavi, koja moze da se sutra ocepi.
 
Bilo je logicno da se napravi drzava u drzavi, koja moze da se sutra ocepi.
Bilo je logično imati utvrđene međe među narodima, a one koje je predviđala Kraljevina Jugoslavija bile su daleko realnije nego kasnije komunističke.
Dakle, banovinska podela po etničkoj liniji ne samo da je bila neophodnost, nego i sušta potreba za sve.

Treba zasebnu temu o tome da otvoriš, bilo bi interesantno.
 
Bilo je logično imati utvrđene međe među narodima, a one koje je predviđala Kraljevina Jugoslavija bile su daleko realnije nego kasnije komunističke.
Dakle, banovinska podela po etničkoj liniji ne samo da je bila neophodnost, nego i sušta potreba za sve.

Treba zasebnu temu o tome da otvoriš, bilo bi interesantno.
Ne baš!? Koliko je Srba 'ostalo' u Banovini Hrvatskoj?
 
Da, srpska banovina sa prestonicom u Skoplju. :super:
:mazi: s obzirom da su vas srbi oslobodili "tisucljetnog" robovanja pod razlicitim tudjincima i umesto vas samih srbi vam darovali ostvarenje "tisucletnog sna" ,
bili smo i suvise darezljivi, ali eto ...
Yugoslavia_proposed_banovinas_1939_1941-sr.png
 
Gde ti je istocni Srem patrijoto, eno ti ga u velikoj Hrvatskoj. :hahaha:
ubi te matematika, ubi te istorija, ubi te geografija , pa sta ti znaaaas bre :rotf:
i sta kazes, "istocni srem u velikoj hrvatskoj" moras malo da poradis na stranama sveta jer ti to skroz slabo ide :cepanje:

paaa nije prvi put da su se srbi vratili na svoje teritorije posle nekog vremena , tako da....ne bi ja na tvom mesti bas toliko likovao ujo moj mali :mazi:
 
Novi Sad je vecinom u Backoj, a sad ti vidi koliko su zemlje zavalili Hrvatima. :ok:
"novi sad je vecinom u backoj" a koji je to manji deo novog sada koji nije u backoj ????:cepanje:
ali dobro znaci nije ga samardzic preselio u srem nego ti :rotf:
sad jos da savladas opste prhvacenu cinjenicu koju deca uce u osnovnoj skoli tj da je zapad najcesce na levoj strani a istok obicno desno na karti tako bi u ovom slucaju imali zapadni srem koji je pripao tvojim ujacima i imamo istocni srem koji je ostao u srbiji . :mazi:
 
Valjda su te ucili da Dunav deli Backu i Srem i da je Petrovaradin na sremskoj strani. Ah izvini vas deculriju nisu ucili tome u demokratskoj Srbiji.
pa cekaj kako sad dunav deli ovo i ono a do malopre novi sad u sremu ??? jel se to vasi geografi i povijesnicari jos gloze oko toga da je novi sad u backoj pa te to sve malo zbunjuje :cepanje:
ili je mozda u stvari novi sad deo petrovaradina pa si tako NS. preselio u srem :mazi:
 

Back
Top