Anđus optužio prijatelja Vučića da ga je strpao u zatvor

комшија

Stara legenda
Poruka
90.758
1602500071087.png





Anđus optužio prijatelja Vučića da ga je strpao u zatvor

Suđenje televizijskom voditelju Dejanu Anđusu, koji se tereti da je od biznismena Milojice M. pokušao da iznudi 30.000 evra, održano je u Višem sudu u Beogradu, a optuženi novinar istakao je danas da iza cele afere stoji predsednik države Aleksandar Vučić, sa kojim je svojevremeno bio prijatelj.

1602500110519.png


12. 10. 2020.

Na današnjem pretresu bilo je iznošenje završnih reči, a Anđus je iskoristio svoje pravo da kaže šta misli i istakao da je jasno da je afera iznuda, a koja se njemu stavlja na teret, politički montirana i da iza nje stoji sam vrh države, odnosno predsednik Vučić.


Rekao je da ovde nije bilo reči o iznudi i da je njemu oštećeni biznismen Milojica M. dugovao novac, kao i da je on sam inicirao vraćanje para.


“Pod prinudom Vučića, policije i Bezbednosno-informativne agencije (BIA) Miki je uradio ovo što jeste. Oni su njega oteli, iz pouzdanih izvora znam da su ga kidnapovali pripadnici BIA, i prisili na ovo. On je pristao da uradi ovo i da me namesti da bi spasio svoju glavu. Politička odluka je bila da budem “likvidiran””, rekao je Anđus.


Hapšenje Dejana Anđusa FOTO: Printscreen Youtube Pink.rs

Hapšenje Dejana Anđusa


On je istakao i da je ovaj ceo slučaj “teška podmetačina”.

- Milojica je sve ovo uradio po naredbi Vučića. Ja sam kriv što sam očigledno u svojim emisijama zašao u političke i opozicione vode, što sam kritikovao. Ja sam sa Vučićem bio prijatelj 30 godina, on prvi zna da ja posebno prezirem Srpsku naprednu stranku (SNS) i da su sve moralne nakaze prešle 2012. godine u tu stranku. Očekujem oslobađajuću presudu, ukoliko se desi nepravda biću prinuđen da izađem u javnost i ispričam sve detalje ove farse - rekao je Anđus.

Sa druge strane, njegova advokatica Vesna Golubović takođe je zatražila oslobađajuću presudu. Ona je istakla i da je jako zanimljivo što se za slučaj njenog branjenika svojevremeno interesovao čak i ministar unutrašnjih poslova i u javnosti Anđusa označavao “reketašem”, dok toliko interesovanje nije pokazao u postupcima za ukradene bebe, ubistvo advokata, paljenje kuće novinara i slične.


Dejan Andđus FOTO: Printscreen


Tužilaštvo je ostalo pri svom stavu i zatražilo da se Anđus osudi po zakonu, jer je, kako je naveo tužilac, tokom postupka dokazano da je počinio krivično delo koje mu se stavlja na teret.


Podsetimo, poznati voditelj Dejan Anđus uhapšen je 30. juna 2017. godine prilikom preuzimanja bele koverte sa novcem. Kako su mediji tada navodili, policajci su kod Anđusa, osim koverte s novcem, pronašli i mobilni telefon sa kojeg je oštećenom u ovom postupku slao preteće SMS poruke, kako bi od njega iznudio 30.000 evra. Voditelj je u više navrata isticao da mu je cela afera nameštena.

link

Свакоме је одмах било јасно ко је наместио Анђусу. Александар Вучић је још једном показао да нема ни мало "уличне" мудрости. Тако је то са штреберима...
 
Cutace u oba slucaja ako ne zeli da mu nakace neku klinku i prostituciju.
E zajebi...
U tom slučaju su žene krive...
Šta mi možemo dal ona oće ili neće ili oće al sa drugim?

Još jedan dokaz da je potrebna hitna traformacija suctva i da se ovo sa ženama rešava na drukši način.
 
.
Анђус је "упао у невоље" када је у емисијама почео да прича о Ултра копу, фирми основаној на адреси на којој је пријављен ФК Црвена Звезда.

То је и данас табу тема у Србији о којој мало ко сме да писне...

.
 
Vala dugo je Vučić oklevao da ga skloni, Andjus mu pljuvao vlast baš dugo. I to mnogo opasnije nego humoristi Ivanović i Kesić koje je isto sklonio. Još je Andjusa poslao u tvorza baš zato što je otišao predaleko u kritici. Zanimljivo je da ga je onda posle godinu dana opet doveo kod Djuke i dao mu valjda kolumnu u Alo ali i to je puklo čim opet preti ovako.
 
Vala dugo je Vučić oklevao da ga skloni, Andjus mu pljuvao vlast baš dugo. I to mnogo opasnije nego humoristi Ivanović i Kesić koje je isto sklonio. Još je Andjusa poslao u tvorza baš zato što je otišao predaleko u kritici. Zanimljivo je da ga je onda posle godinu dana opet doveo kod Djuke i dao mu valjda kolumnu u Alo ali i to je puklo čim opet preti ovako.
.
Није он никада директно критиковао Вучића, већ је све било у форми "зашто мој пријатељ Вучић то дозвољава..." и то је све било мање-више безвезно.

Онда је у једној емисији почео да прича о Ултра копу (тада сам први пут чуо да постоји та фантомска фирма) на адреси ФК Црвена Звезда и да добијају од државе милионске послове у еврима, мислим да је и нека имена из тог навијачког света помињао.

Експресно је стрпан у затвор и ту "фирму" више нико не сме да помене, ни "опозиција" са све Ђиласом и Данасом...

.
 
Mito, jel su Anđusi stara beogradska familija ili nisu?
Anđus optužio prijatelja Vučića da ga je strpao u zatvor

Suđenje televizijskom voditelju Dejanu Anđusu, koji se tereti da je od biznismena Milojice M. pokušao da iznudi 30.000 evra, održano je u Višem sudu u Beogradu, a optuženi novinar istakao je danas da iza cele afere stoji predsednik države Aleksandar Vučić, sa kojim je svojevremeno bio prijatelj.

Pogledajte prilog 778653


12. 10. 2020.

Na današnjem pretresu bilo je iznošenje završnih reči, a Anđus je iskoristio svoje pravo da kaže šta misli i istakao da je jasno da je afera iznuda, a koja se njemu stavlja na teret, politički montirana i da iza nje stoji sam vrh države, odnosno predsednik Vučić.


Rekao je da ovde nije bilo reči o iznudi i da je njemu oštećeni biznismen Milojica M. dugovao novac, kao i da je on sam inicirao vraćanje para.


“Pod prinudom Vučića, policije i Bezbednosno-informativne agencije (BIA) Miki je uradio ovo što jeste. Oni su njega oteli, iz pouzdanih izvora znam da su ga kidnapovali pripadnici BIA, i prisili na ovo. On je pristao da uradi ovo i da me namesti da bi spasio svoju glavu. Politička odluka je bila da budem “likvidiran””, rekao je Anđus.


Hapšenje Dejana Anđusa FOTO: Printscreen Youtube Pink.rs

Hapšenje Dejana Anđusa


On je istakao i da je ovaj ceo slučaj “teška podmetačina”.

- Milojica je sve ovo uradio po naredbi Vučića. Ja sam kriv što sam očigledno u svojim emisijama zašao u političke i opozicione vode, što sam kritikovao. Ja sam sa Vučićem bio prijatelj 30 godina, on prvi zna da ja posebno prezirem Srpsku naprednu stranku (SNS) i da su sve moralne nakaze prešle 2012. godine u tu stranku. Očekujem oslobađajuću presudu, ukoliko se desi nepravda biću prinuđen da izađem u javnost i ispričam sve detalje ove farse - rekao je Anđus.

Sa druge strane, njegova advokatica Vesna Golubović takođe je zatražila oslobađajuću presudu. Ona je istakla i da je jako zanimljivo što se za slučaj njenog branjenika svojevremeno interesovao čak i ministar unutrašnjih poslova i u javnosti Anđusa označavao “reketašem”, dok toliko interesovanje nije pokazao u postupcima za ukradene bebe, ubistvo advokata, paljenje kuće novinara i slične.


Dejan Andđus FOTO: Printscreen


Tužilaštvo je ostalo pri svom stavu i zatražilo da se Anđus osudi po zakonu, jer je, kako je naveo tužilac, tokom postupka dokazano da je počinio krivično delo koje mu se stavlja na teret.


Podsetimo, poznati voditelj Dejan Anđus uhapšen je 30. juna 2017. godine prilikom preuzimanja bele koverte sa novcem. Kako su mediji tada navodili, policajci su kod Anđusa, osim koverte s novcem, pronašli i mobilni telefon sa kojeg je oštećenom u ovom postupku slao preteće SMS poruke, kako bi od njega iznudio 30.000 evra. Voditelj je u više navrata isticao da mu je cela afera nameštena.

link

Свакоме је одмах било јасно ко је наместио Анђусу. Александар Вучић је још једном показао да нема ни мало "уличне" мудрости. Тако је то са штреберима...
Pa nije uopšte pitanje dal ima "mudrosti" ili nema , nego ga boli qurac da se nešto pravi i pretvara jer mu se može ovako seljački bahato bez ikakvih posledica po rejting i status na vlasti. Pogotovo voli da se userava u život nekadašnjim prijateljima ,saborcima ,pa i uzorima što je par godina stariji Andjus bio braći Vučić na ciganskoj tribini pre 30 godina ,isto kao i Vjeko , Toma ,Milo ...
Evo baš gledam do malopre od 7 uveče sve vesti i top teme na N1 i Novoj S, seru jedu govna kako je Vučić baš smrad (ne seri jbt . ) ,a nigde ni reči o Andjusu i njegovom svedočenju danas,umesto na sva zvona da talambasaju o tome
 
(...)
Evo baš gledam do malopre od 7 uveče sve vesti i top teme na N1 i Novoj S, seru jedu govna kako je Vučić baš smrad (ne seri jbt . ) ,a nigde ni reči o Andjusu i njegovom svedočenju danas,umesto na sva zvona da talambasaju o tome
Ма скоро више и не гледам N1 i Novu S откад не подржавам Друга Ђида и његове мајмуне, са изузетком Св.Маринике.
 
Zanimljivo mi je sto, iako je iz pisanja nekoliko forumasa izvesno da su pratili Andjusovu kultnu sportsko-polit. emisiju *kabinetskog tipa*, ocito niko i dalje NE SHVATA sustinu ovog slucaja. Gledali su to kao neki nadrealni cirkus, larpurlartizam takoreci. Da li je moguce da, sem biznismena (*zrtve*), Andjusa i njegovog bivseg *visedecenijskog* prijatelja, samo ja shvatam o cemu se radi... fascinantno
Resenje cele *misterije* je u pozadini (razlogu) zbog kog je biznismen davao novac (*reket*) Andjusu - tj. za koju prethodno dobijenu uslugu je placan *reket*. A o tome je Andjus (doduse izmedju redova) govorio u svojim poslednjim emisijama pre hapsenja - dovoljno jasno svakom ko ume da poveze 2 i 2. A posto ta je istina strasna (i vodi do *vrha* tj. do Andjusovog bivseg visedecenijskog prijatelja) i zato potencijalno ugrozavajuca za citav poredak onda cak i *opozicioni* mediji (pod navodnicima posto je kod nas sve simulacija pa su i *opozicioni* mediji to samo kobajagi) kad pisu o ovom sudjenju to rade tako da niko i ne razume o cemu se, zapravo, radi.
A sve imate u emisijama (u jednoj je cak Andjus i eksplicitno ispricao koju mu je uslugu ucinio)
 

Back
Top