Andjeo ili djavo

Paula

black cat
Moderator
Poruka
15.538
al da kazemo da nemos taj tvoj da ga prepolovimo na dnevni andjeo i nocni djavo. Dakle, da je slab. los, nikakav po karakteru al da je u seks pravi djavo ili da je snazan, jak, dobar, superheroj, pravi andjeo, a u krevet da te ne udara po guzovi vec da te mazi ko macku i da zaspis pored njega od dosadu ?
svakako ako moram da biram bi bio anđeo. ne smeta mi ni ako dremamo zajedno zagrljeni celu noć, to je mnogo zdravije za život od neke zle budale od kojeg ne bih imala u suštini ništa... Mene takođe pali kada znam da je neko dobra čovek suštinski, kako god da se pravi i šta god da priča. Mada svi koji su mi zanimljivi ne pričaju mnogo ;)

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.703
svakako ako moram da biram bi bio anđeo. ne smeta mi ni ako dremamo zajedno zagrljeni celu noć, to je mnogo zdravije za život od neke zle budale od kojeg ne bih imala u suštini ništa... Mene takođe pali kada znam da je neko dobra čovek suštinski, kako god da se pravi i šta god da priča. Mada svi koji su mi zanimljivi ne pričaju mnogo ;)
dosta zena danas kaze "nisi ti za mene , previse si dobar".

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.703
imali smo tu temu
ja sam u njoj napisala šta znači biti dobar
mislim da je to kod mnogih izgovor za ono dosadan si
ali za mene je dobar čovek snažan čovek, sa jakim principima. Nimalo dosadan. Ni slab.
u vezi mora postojati dinamika...........da veza ne zamre.
Ni ja ne podnosim zenu koja je po svemu andjeo......(osim ako ima andjeosku lepotu)........treba mi tigrica, heroina, dinamicna, ...........i danju i nocu i u javnosti i u krevetu.................Jednom se zivi i taj jedini zivot ne treba procerdati uljuljkan u neznost, paznju i dobrotu..........
Saam zivot je senzacija pa ga tako i treba proziveti.

Paula

black cat
Moderator
Poruka
15.538
u vezi mora postojati dinamika...........da veza ne zamre.
Ni ja ne podnosim zenu koja je po svemu andjeo......(osim ako ima andjeosku lepotu)........treba mi tigrica, heroina, dinamicna, ...........i danju i nocu i u javnosti i u krevetu.................Jednom se zivi i taj jedini zivot ne treba procerdati uljuljkan u neznost, paznju i dobrotu..........
Saam zivot je senzacija pa ga tako i treba proziveti.
Ne razumem zašto dobra žena, koja ima pažnju dobrotu nije istovremeno i tigrica i dinamična i slično? Zašto to ne bi išlo zajedno? Ne vidim da su to suprotnosti. Osim ako ne misliš da je tigrica u nekoj zloći..

Paula

black cat
Moderator
Poruka
15.538
Ima li danas andjela uopste?
Ja bih andjelka nekog slatkog ali ironija je da me najcesce privuku skorpije a u njima nema andjela ni za leka. :mrgreen:
Treba da gledaš relno na ljude. Niko od nas nije ni đavo ni anđeo. Priroda čoveka je takva da smo i dobri i loši.
Kod nekog može da više prevlada jedno ili drugo, ali i žene koje izgledaju kao dobrice mogu biti vrlo pokvarene, kao i neki muškarac koji deluje kao dobrica može biti pasivno agresivan i da ti uništi život.. U svakom slučaju, nema jednog ili drugog.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.703
Ne razumem zašto dobra žena, koja ima pažnju dobrotu nije istovremeno i tigrica i dinamična i slično? Zašto to ne bi išlo zajedno? Ne vidim da su to suprotnosti. Osim ako ne misliš da je tigrica u nekoj zloći..
ni u snu. Dobra i blaga osoba nema tu energiju, potrebnu za da zivot ucini dinamicnim. Sta mislis, dali je dobra i vredna paznje, ona osoba sa kojom nikada nisi dosla u konflikt ?

Paula

black cat
Moderator
Poruka
15.538
ni u snu. Dobra i blaga osoba nema tu energiju, potrebnu za da zivot ucini dinamicnim. Sta mislis, dali je dobra i vredna paznje, ona osoba sa kojom nikada nisi dosla u konflikt ?
Ti kažeš dobra i blaga... To je jedna vrsta temperamenta o kojem govoriš, a ne dobrota.
Dobrota ne znači da se ne dolazi u konflikt. Naprotiv. Dobrota samo znači da je neko nezlobiv. Da ne želi druge da povredi. Što ni malo ne znači da nije ambiciozna osoba, da ne zna da preseče stvari, da ih nazove pravim imenom, da se bori za vrednosti u koje veruje.

Paula

black cat
Moderator
Poruka
15.538
Meni se čini da mnogi tzv dobrotu porede sa nekom nesposobnošću.. sa slabošću. Dobrota nije slabost. Ja je doživljavam na protiv. Recimo veliki ljudi koji su pravili velike promene, Martin Luter, itd.. su bili ljudi velikih ideala i ne mislim da su bili ni zli ni neke dobrice, već kvalitetni karakteri, dobri karakteri. Takvog muškarca volim da vidim.

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.703
Ti kažeš dobra i blaga... To je jedna vrsta temperamenta o kojem govoriš, a ne dobrota.
Dobrota ne znači da se ne dolazi u konflikt. Naprotiv. Dobrota samo znači da je neko nezlobiv. Da ne želi druge da povredi. Što ni malo ne znači da nije ambiciozna osoba, da ne zna da preseče stvari, da ih nazove pravim imenom, da se bori za vrednosti u koje veruje.
............a za tu borbu je potrebna izvesna doza agresivnosti..........(ako je osoba dosledna svojim stavovima), a agresivnost svakako nije osobina "dobrih" i pozitivno nastrojenih osoba.

Paula

black cat
Moderator
Poruka
15.538
............a za tu borbu je potrebna izvesna doza agresivnosti..........(ako je osoba dosledna svojim stavovima), a agresivnost svakako nije osobina "dobrih" i pozitivno nastrojenih osoba.
Snaga može ići ka dobrom i ka lošem. Kako porediti energije velikih reformatora sa velikim kriminalcima i agresivnim zlicama? Ne, snaga duha, snaga volje je jedno, a napadanje drugih ljudi nešto sasvim drugo.
Toliko od mene sad :)

Green_Arrow

Aktivan član
Poruka
1.050
Treba da gledaš relno na ljude. Niko od nas nije ni đavo ni anđeo. Priroda čoveka je takva da smo i dobri i loši.
Kod nekog može da više prevlada jedno ili drugo, ali i žene koje izgledaju kao dobrice mogu biti vrlo pokvarene, kao i neki muškarac koji deluje kao dobrica može biti pasivno agresivan i da ti uništi život.. U svakom slučaju, nema jednog ili drugog.
Znam...Nema 100% ni jednih ni drugih. Naucio sam to. Naravno i ja sam takav, imam dobre lose strane.
Ali generalno bitno mi je da ima dobru dusu kada se sve sabere i oduzme.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.