Analna fisura - fisura ani

Pozz...24 dan od operacije fisure LIS. Imala infekciju koja je skoro sanirana. Ono sto me brine sto jos ne mogu be analgetika ,bar jedan dnevno. Ako imam jednu stolicu i nekako moze se bez analgetika,ali ne znam iz kog razloga s obzirom da bas i ne jedem imam kao nikada po dvije stolice,ujutro i u podne,e poslije druge bas moram popiti analgetik jer boli jos uvijek. Radim i vjezbe -masaze,bolne su ali podnosljivo. Vandredna je situacija pa ne mogu na kotrolu ako nije nesto ozbiljno,a na zadnjoj je bilo sve ok. Brine me da li oporavak ide u dobrom smjeru ,jer neki tvrde da su nakon 2-4 sedmice bili kao novi?
 
Kad dan lose krene,cijeli ide naopako. Danas 37 dan od operacije,po svemu sudeci ide na bolje malo sporije od ocekivanog ali ide. Predhodnih dana bila krvi u tragovima u stolici na zavrsetku. Jutros malo vise od samog traga. U podne ponovo potreba u wc valjda jer sam se vec unervozila,kad bas fino krvari,cak na kraju i koja kap. Odmah me vrati na pocetak,isplakah se ko kisna godina. Nazovem doktora i naravno ne mogu ga dobiti,sestrica tvrdi da je vjerojatno rana stolicom ili necim u stolici naceta,da ne trebam brinuti. Da se smirim . Aplikator koii mi je preporucen za masazu sluzi da rana koja nije sivana na fisuri sto ljepse zaraste. Istina nema one boli kao prije,nema grcenja misica i cjelodnevnog peckanja i boli. Ova corona virus je zatvorila,sto me takodje izludjuje. Eto negdje sam morala sve to iznijeti jer moji me samo blijedo gledaju i nista ne kontaju. Nadam se da je ovo prolazno i bezazleno i da slijede bolji dani.
 
Kad dan lose krene,cijeli ide naopako. Danas 37 dan od operacije,po svemu sudeci ide na bolje malo sporije od ocekivanog ali ide. Predhodnih dana bila krvi u tragovima u stolici na zavrsetku. Jutros malo vise od samog traga. U podne ponovo potreba u wc valjda jer sam se vec unervozila,kad bas fino krvari,cak na kraju i koja kap. Odmah me vrati na pocetak,isplakah se ko kisna godina. Nazovem doktora i naravno ne mogu ga dobiti,sestrica tvrdi da je vjerojatno rana stolicom ili necim u stolici naceta,da ne trebam brinuti. Da se smirim . Aplikator koii mi je preporucen za masazu sluzi da rana koja nije sivana na fisuri sto ljepse zaraste. Istina nema one boli kao prije,nema grcenja misica i cjelodnevnog peckanja i boli. Ova corona virus je zatvorila,sto me takodje izludjuje. Eto negdje sam morala sve to iznijeti jer moji me samo blijedo gledaju i nista ne kontaju. Nadam se da je ovo prolazno i bezazleno i da slijede bolji dani.

Ne znam kako da te utesim jer je svakome njegova muka najveca, ali bice bolje, pa kod svih je bilo tako,
bice i kod tebe.
 
Koji su simptomi analne fisure ?? Ja sam jedno 2 godine osjetio svrab u predjelu anusa. Koristio faktu mast ništa,koristio nevenovu kremu ništa,mast od čajevca 🤮 ništa. Hirurg mi preporučio antrolin kremu jedno vrijeme mi je pomoglo,pa se vratilo na staro stanje. Priznajem nisam bio disciplinovan da se mažem 2 × dnevno i to 25 dana Sad sam ponovo uzeo antrolin i vidim da pomaže dosta ako mažem 2x dnevno. Problem je što moram regulisati ishranu,a ja volim ljutu i paprenu hranu.
 
Bila sam kod gastroenterologa i probala sam neke stvari koje nisu pomagale za analnu fisuru i hemoroide sve dok mi nije preporucen flogocid to je jedina krema koja je pomogla (unutrasnji hem sam imala ) iste sekunde kad sam je stavila sam osetila da mi je bolje bacila sam dosta para na fisuran i ko zna koliko hemor m masti posle nje je dobar osecaj ali nis od ovoga mi nije pomoglo kao flog naravno pila sam vodu cim ustanem da mi se omeksa stolica i koristila flog jako dugo jela sto zdravije moguce ali cim ja uzmem nes lose odmah krecu muke ne do bog da pojedem picu i cim prestanem sa flog mn se stvara fisura tako da od njega mi je bilo bolje i tako mi bude super par meseci i uvek mi pukne kad npr jedem lose ili je stolica veca i tako ludim sve u krug..i onda mi je rekla zena koja je imals strasne muke sa hemoroidima i analnom fisurom 5 puta operisanom da ko ima hem nek pije amer caj tacno kako pise u uputstvu .
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne razumem da li treba da se izvinjavam sto pokusavam da pomognem nekome ko prolazi kroz iste muke kroz koje sam ja prolazila jako dugo..bacila dosta para na preglede i kreme i masti koje nisu nista pomagale kao sad ova krema ... Malo se vise informisi krema jeste za pete i ima sve prirodne sastojke sto znaci...MOZE DA SE KORISTI ZA SVE ZIVO
Ne brini se ja ne pravim nikakvu reklamu za njih niti sam placena od bilo koga ovo da pisem samo pokusavam da pomognem zato sto znam koliko boli i koliki je problem kad nista ne pomaze a i psihicki koliko opterecuje
Ako imas analnu fisuru/hemoroide nadam se da ces probati ovo i da ce ti pomoci kao sto je meni pomoglo..malo finiji pristup mnogo znaci...ovde sam da pomognem...samo to.

Pa ne moze i ne sme da se koristi za sve zivo, narocito ne za tako osetljive
i ranjive delove tela jer i na samoj kremi stoji da je za tvrde delove koze kao sto
su pete ili koza na kolenima.
 
Flogocid je mast koju ljudi mažu na sve i svašta, ne samo na pete.
Da budem iskrena, nisam čula da je neko preporučuje za analnu fisuru ali s obzirom na sastav, ne verujem da može da škodi.
Analna fisura je čest problem ljudi kod kojih analni sfinkteri (mišići) imaju spasticitet pa uz čak i najobičnije formiranu stolicu, koža puca.
 
Nisam pricala da se flogocid koristi za pete pricala sam o drugoj kremi ali mi je taj deo obrisan posto se nije svidelo nekome sto sam to napisala ali verujem da moze nego ima jedna krema za pete koja je mn preporucena od zene koja je imala operaciju analne fisure pet puta ja sam pre toga koristila flogocid za an fis od preporuke gastroenterologa i nije samo mn preporuceno ima milion tema o tome po forumima sl pogledajte
Nije skodio koristila sam ga dugo samo pomaze ali ne dovoljno dobro kao ova krema za pete ima sve prirodne sastojke i nije samo krema za pete nego za sve zivo i pomoglo mi je posle svakakvih stvari evo ved jako dugo nemam nikakav problem dole
 
Poslednja izmena:
Flogocid je mast koju ljudi mažu na sve i svašta, ne samo na pete.
Da budem iskrena, nisam čula da je neko preporučuje za analnu fisuru ali s obzirom na sastav, ne verujem da može da škodi.
Analna fisura je čest problem ljudi kod kojih analni sfinkteri (mišići) imaju spasticitet pa uz čak i najobičnije formiranu stolicu, koža puca.
To je zaista cudotvorna mast, ja je koristim za moje zivotinje, ali i za sebe,
ako je potrebno. Moguce je da pomaze i za ove rane i " nezgode" kod
analne fisure.
Ovde je bila reklama za kremu za pete, a je to odstranjeno jer forumasica
preporucuje kremu za pete za mazanje analne fisure. Usput stavlja
i reklame za neku posebnu, a sve kreme za okorele pete imaju manje
vise isti sastav. Na pakovanu tog proizvoda lepo stoji da se koristi za pete,
eventualno za kolena, nigde ne stoji da se moze i sme koristiti za neka ranjiva
mesta na telu.
Peta = pedikir;)


Zato je taj deo posta obrisan. Teoretski moze neko da napise da mu je
pomogla takva krema i kod nekih problema sa ochima, to jednostavno
ne sme da se pise.
 
Nije napisano da je posebna nego da je prirodna krema
Kao melem je ima dosta ljudi koji znaju za ovu kremu a vrv imaju i kuci posto je krema dosta dugo u prodaji i pomogla je mn a pre toga zeni po milioniti put da ponovim koja je imala 5 puta operaciju analne fisure malo bolje razmislite o tome.
Idite na njihov sajt pa pogledajte za sta sve moze da se koristi pa onda komentarisite
A slobodno pitajte nekog doktora
Posto je bzv da se sklanja samo zato sto vi ne znate da pogledate sastojke i ne razumete se malo vise i bolje.
Nema sta vise da se objasnjavam vi nemojte da koristite tu kremu vama ocigledno ne treba pomoc.samo je malo glupo da uskracujete druge ljude.
Najbolje je komentarisati kad se razumete u nesto.

Ajde, batali vise pricu o kremi koja uklanja tvrdu kozu na petama, a pogledala
sam i procitala cemu sluzi ta krema. To ovde nije dozvoljeno jer moze neko
i coveku sa problemom u oku da preporucuje kremu za skidanje ( recimo)
bradavica sa dlana.
 
Operisao sam analnu fisuru pre 28 dana operacija je trajala 5min, operaciju nisam ni osetio jedino davanje anestezije u cmar, 3 uboda sa jedne strane 3 sa druge malo boli. Isti dan posle jedno 2 sata sam izasao iz bolnice, prvih sedam dana imao sam jake bolove pio sam po dva puta na dan kasnije po jednu, sada ne pijem nista za bolove, ali jos uvek posle 28 dana osecam posle stolice da me pece nekad malo i boli ide na bolje ali jako sporo, da napomenem ja sam imao siroku i duboku fisuru i zbog toga je oporavak spor. Najbitnije jeste to da stolica mora da se regulise da ne bude tvrda sto vise vode piti hranu bogatu vlaknima jesti... analnu fisuru sam dobio zbog tvrde i neredovne stolice
 
Da dodam neki komentar, mozda nekom pomogne a i sam sam citao ovu temu nekoliko puta.
Pre cetiri godine operisao sam fisuru (nakon vise od godinu dana mucenja). Operacija u totalnoj anasteziji, lezanje u bolnici dan pre operacije i nekoliko dana posle.
Nakon operacije nisam imao problema, ni jednu tabletu za bolove nisam popio, prezadovoljan.
Pre desetak dana jako tvrda stolica i opet fisura, pecenje.....
Sad pijem neke suplemente i kremu koja bas i nije za fisure i drugu kremu koja je za fisure. Ishrana puna mekinja,lana..... uz to sve jedem normalno meso slatkise... sve osim ljutog, imam i po tri normalno meke stolice na dan i nakon 5-6 dana vise ne pijem tablete protiv bolova.
 
Operisao sam analnu fisuru pre 28 dana operacija je trajala 5min, operaciju nisam ni osetio jedino davanje anestezije u cmar, 3 uboda sa jedne strane 3 sa druge malo boli. Isti dan posle jedno 2 sata sam izasao iz bolnice, prvih sedam dana imao sam jake bolove pio sam po dva puta na dan kasnije po jednu, sada ne pijem nista za bolove, ali jos uvek posle 28 dana osecam posle stolice da me pece nekad malo i boli ide na bolje ali jako sporo, da napomenem ja sam imao siroku i duboku fisuru i zbog toga je oporavak spor. Najbitnije jeste to da stolica mora da se regulise da ne bude tvrda sto vise vode piti hranu bogatu vlaknima jesti... analnu fisuru sam dobio zbog tvrde i neredovne stolice
Cao ja sam operisala fisuru pre 5.dana isto mi je operacija trajala 5.minuta i posle dva sata sam isla kuci..pre dva dana sam imala kontrolu kao sve je ok rana se ne gnoji bice to sve ekstra..hm ,po meni to bas i ne izgleda ekstra(posle stolice me i dalje pece) jer koliko god se brckala u hipermarganu i prskala sprej granudacin na ranu kako prislonim vatu ostaje uvek neki trag kao sekret ili nesto crno..plasim se da se rana ne inficira jer nisam dobila nikakav antibiotik ,a doktor kulira moju poruku koju sam mu napisala..Dali je neko imao slicnih iskustva?Trazim po netu ,nigde nista ne pise o rani posle operacije..Hvala vam na svakom odgovoru..
 
Cao ja sam operisala fisuru pre 5.dana isto mi je operacija trajala 5.minuta i posle dva sata sam isla kuci..pre dva dana sam imala kontrolu kao sve je ok rana se ne gnoji bice to sve ekstra..hm ,po meni to bas i ne izgleda ekstra(posle stolice me i dalje pece) jer koliko god se brckala u hipermarganu i prskala sprej granudacin na ranu kako prislonim vatu ostaje uvek neki trag kao sekret ili nesto crno..plasim se da se rana ne inficira jer nisam dobila nikakav antibiotik ,a doktor kulira moju poruku koju sam mu napisala..Dali je neko imao slicnih iskustva?Trazim po netu ,nigde nista ne pise o rani posle operacije..Hvala vam na svakom odgovoru..
Moze li info/preporuka na pp gde ste radili zahvat?

Mene izgleda isto ceka.

- operativno lecenje LHP za hemoroide II stepena i lateralna sfinkterektomija (za fisuru koju imam godinama).

Hvala unapred.
 
Moze li info/preporuka na pp gde ste radili zahvat?

Mene izgleda isto ceka.

- operativno lecenje LHP za hemoroide II stepena i lateralna sfinkterektomija (za fisuru koju imam godinama).

Hvala unapred.
Ovde se ljudi nazalost jave samo jednom, uglavnm posle te operacije.
Moj ti je savet, a imajuci u vidu da je to jednostavna operacija,
odes u najblizu bolnicu i resis se te nesrece, nezgode.
 
Hvala na savetu. :)

Nadala sam se jedino nekoj preporuci kada je klinika/doktor u pitanju, da budem sto sigurnija/mirnija, ali definitivno nema odlaganja vise... :(
Pod hitno kod prvog koji hoce da te operise:)
A posle cemo te savetovati kako i sta, a i tesiti te prvih
desetak dana posle te intervnecije jer izgleda da svako uzasno
pati da li zbog bolova ili neprijatnosti ili i same pomisli da se
radi o bas tom delu tela, nema veze, ali i sama znas da smo svi mi skloni da izbegavamo takve razgovore jer je to kao nesto sto nije za pricu. Iz mesta idi na operaciju, a kad se vratis onda se druzimo ovde.
Nisi ti ni prva ni poslednja koja ima intervencije da düpetu.:heart:
 
Moze li info/preporuka na pp gde ste radili zahvat?

Mene izgleda isto ceka.

- operativno lecenje LHP za hemoroide II stepena i lateralna sfinkterektomija (za fisuru koju imam godinama).

Hvala unapred.
Ja sam radila u opstoj bolnici u Pancevu..Isto imam drugi stepen hemoroida a rekli su mi da kada sredim fisuru da ce se i oni povuci..tako da se nadam da ce tako biti 🙂..Operacija fisure nije nista strasno ali eto oporavak kod mene je spor .Neki ljudi se super osecaju vec posle par dana a kod mene vec 10ti dan a jos uvek imam bolove a kao sve se lepo zarasta bez infekcije...Mogu da ti preporucim doktora ako hoces🙂
 
Ja sam radila u opstoj bolnici u Pancevu..Isto imam drugi stepen hemoroida a rekli su mi da kada sredim fisuru da ce se i oni povuci..tako da se nadam da ce tako biti 🙂..Operacija fisure nije nista strasno ali eto oporavak kod mene je spor .Neki ljudi se super osecaju vec posle par dana a kod mene vec 10ti dan a jos uvek imam bolove a kao sve se lepo zarasta bez infekcije...Mogu da ti preporucim doktora ako hoces🙂
Preporuci joj, ali u privatnoj poruci, a ne verujem da ona bas
stanuje i zivi u Pancevu.

Boldovano:

Ima mnogo ljudi koji jednostavno lazu i ne samo oko ovog oporavka
nego valjda im je tako lakse.
 
Preporuci joj, ali u privatnoj poruci, a ne verujem da ona bas
stanuje i zivi u Pancevu.

Boldovano:

Ima mnogo ljudi koji jednostavno lazu i ne samo oko ovog oporavka
nego valjda im je tako lakse.
Sacekacu da mi se javi pa cu joj preporuciti..ne razumem takve ljude koji lazu oko oporavka jer valjda smo tu da podelimo iskustva a ne da lazemo jedni druge ..ali dobro ima nas svakakvih..
 

Back
Top