Quantcast

Analiza: Carlston za Onjenku

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Da krenemo....

Kao pomoc ja cu uvesti 5 kamera....ugla...

Kamera Ognjenka......Kamera O
Kamera mala boginja.....Kamera MB
Kamera seljanki i sela............Kamera S
Kamera odozgo racionalno realno.............Kamera R
Kamera emocija............Kamera E

Mozda jos moze da se uvede i kamera porodicnog gledanja, kamera P.

Moje misljenje je da ovaj film nema nikakve veze sa sakrivanjem iza prvog svetskog rata, vec da je to za prizemne i povrsne ljude samo zvaka , da ne bi bili svesni svoje siromastine u simbolickom domenu.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Pogledao sam film jos dva puta.

Misljenja sam da je film mozda dobar primer za idejnu propagaciju i Mrezu, ali to je vec filozofija.
Tj misljenja sam da ni reditelj ni scenarista nisu potpuno svesni svih konotacija koje su stavili ali su uvek imali bar jednu konotaciju na umu, pa su koristeci uobicajene stereotipe koje su umetnicki birali mozda i nesvesno stvorili odredjeni koncept vise, nenamerno.

Prica o filmu je krenula 2000, ili malo ranije, i tada je i poceo sukob arhitipova i stereotipa jednog , drugog i treceg doba....predratnog valjanog, ratnog haoticnog, i modernog avangardnog.

Mislim da je vazan detalj za film to sto je pravljen upravo u vreme kad je prolazila pomama sponzoraja (masovna pojava da se devojke i devojcice opredeljuju za izlazak sa onima koji mogu da im priuste trosak, cak ne ni poklone.I tako se uvodile u seksualnu igru, zamenu i trgovinu , dupe za provod, kasnije i kesh..)

Nije svevremenski film, ipak je film trenutka...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.