Quantcast

Analiza android 4.x, 5.x, 6.x iz ugla pisanja softwarea

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
28.450
Koja je logika prakticne upotrebe i izbora za koji ces od ovih verzija androida da pises software?

Za software ti treba sto veca publika, tu bi odluka bila android 2.7 ili vise i ne znam koji je trenutno najzastupljeniji a najnizi, da prelazi neki prag korisnika a da je verovatno ispravan mobilni.

Kriterijum lakse je pisati kod za visu verziju je samo donekle prihvatljiv nekome ko hoce da stvara trziste.

Kriterijum bagovitost je vec kriterijum i sukob kriterijuma jer verovatno nesto sto lepo radi na 4.2 baguje na 4.4 ili obrnuto....

Kriterijum usmerenosti drugog softwarea ili biblioteka je vec problem velikih sistema, firmi a ne programerski kriterijum.

Kriterijum brzina izvrsenja moze biti vazan ili nevazan, vezano za to da li je app kriticno zahtevan ili nije ali je bitan utisak npr grafike lowres ili ako je graficka app onda i hires.

Postoje li neke kljucne tacke u android sistemima koje su programerski znacajne...
Nesto kao kod windowsa x64 u odnosu na x32 ili koriscenje virtualnih segmenata memorije u odnosu na klasicno direktno pisanje u mem ili isto to samo sa VRAM itd..

Rade li se ikakve malo ozbiljnije analize zastupljenosti android sistema (koja naravno nece biti tacna, jer i ja sam imam 4 androida , od kojih 2 ne mogu da koristim nizasta, jer su vecina app odstranile taj nivo androida iz mogucnosti koriscenja za nju.
Cak ne postoji ni mogucnost ostanka na staroj verziji.
I bukvalno ce pisati jedan 4.4 dok ce 4.2 i 2.3.6 koji mi je najdrazi za koriscenje ostaju nedetektovani.)

Kako vi odlucujete za koju bazu korisnika pisete aplikaciju?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.