Amerikanci se danas bore za ono sto je Jugoslavija imal jos pre pola veka

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Administracia Predsednika Obame se bori da uvede zdravstveno osiguranje za sve zapslene, nesto slicno sto je u Jugoslaviji bilo SASVIM NORMALNO, sve od oslobodjenja 1945. godine....

Radi se o tome da je svaki radnik osiguran da nece ostati na cedilu ako mu se nesto desi ili ako se razboli...

U bivsoj Jugoslaviji svima je bilo osigurano zdravstveno osiguranje, neogranicen boravak u bolnicana, najkomplikovaniji hirurski zahvati i lekovi POTPUNO BESPLATNO!


Republikanci, stranka u opoziciji koja se izborila za vecinu u americkom Senatu, juce je ODBILA ovaj novi zakon, tako da ce bolesni Amerikanci i dalje morati da se lece u drzavnim bolnicama gde je kvalitet lecenja poslovicno uvek vrlo nizak....

Republikanci to odbijanje pravdaju cinjenicom da osiguranje svakog radnika poslodavca JAKO MNOGO KOSTA (a poslodavac i njegov profit u kapitalizmu je uvek vazniji od zdravlja radnika)...

Kada tako rezonuje najbogatija i najmocnija kapitalisticka drzava sveta - sta malu i siromasnu Srbiju ceka u buducnosti?
 
Амери имају велику предност....

Немају шиптаре и Хрвате... И идиота попут Ћопавог Загорца... Нити дебилну емиграцију... (част изузецима...)

Amerikanci imaju vise nacija nego bilo ko na svetu.

To nema NIKAKVE VEZE sa temom.

A imali su Busa....
 
A sta mislis, zasto tako i u Americi ne mogu da urade?

zato shto su pametni
i imaju zdravstveno osiguranje na zdravim ekonoskim osnovama
niko ti ne odvaja za krpljenje rupa u drugim budzetskim stavkama
mada,kad bolje razmislim svakako bi voleo da prosechnog amerikanca muzu od plate debeo procenat za zdravstvo pa opet kad mora da ga operishu ili ode kod lekara sve duplo plati lol
 
zato shto su pametni
i imaju zdravstveno osiguranje na zdravim ekonoskim osnovama
niko ti ne odvaja za krpljenje rupa u drugim budzetskim stavkama
mada,kad bolje razmislim svakako bi voleo da prosechnog amerikanca muzu od plate debeo procenat za zdravstvo pa opet kad mora da ga operishu ili ode kod lekara sve duplo plati lol

E u socijalizmu to dete moje nije tako funkcionisalo.

Tamo se znalo kud sta ide.

I nije postojala korupcija na nivou prosecnog coveka.

Hocu da kazem da se tada nije mogao PLATITI doktor....

Mogao si mu odneti cokoladu ili kesicu bombona, ali pare ...NIKAD!
 
E u socijalizmu to dete moje nije tako funkcionisalo.

Tamo se znalo kud sta ide.

:cepanje:
daj,molim te nemoj ovoliko da se blamirash
penzioni fondovi svuda u svetu su puniji lovom od banaka kojima pozajmljuju pare kod nas su u tom usranom socijalizmu sluzili za drpanje ko je stigo
ko i sva izdvajanja
u komunizmu nishta nije funkcionisalo i zato je i propao
 
Amerikanci imaju vise nacija nego bilo ko na svetu.

To nema NIKAKVE VEZE sa temom.

A imali su Busa....

Само им фале шиптари и Рвати...

А Буш, није помогао да се створи НДТексас, из којег су геноцидом нестали Оклахомљани...
 
Ta drzava je pomogla da svi tada zivimo kako vise ovi sto je sada pljuju NIKADA nece ziveti.....


Dobro bre što si sada ovde došao da zavijaš ?

Zašto ne pitaš one tvoje iz Kumrovca što su je uništili ?
Ili one iz Maribora ?
Ili one iz Sarjeva ?


Jugoslavija više ne postoji i ostalo je samo da se po neko priseća a vi takozvani hrvati već ste počeli i da arlaučete za njom. O tome ste trebali da razmišljate pre 20 godina kada ste na jedan američki mig kako to inače i dolikuje pravom slugi skočili da tražite "demokraciju" ..... e zato će te Jugosalviju ubuduće da tražite po Avganistanskim gudurama..... uostalom tamo vam je i mesto .... a i postojbina.
 
Ništa nije bilo besplatno, ne zavaravajte se. Uzimalo se od svake plate za razne doprinose i zdravstvo, zemljotrese i ko zna šta sve.
Daleko od toga da je zdrqavstvo bilo loše, ali nije ni nešto posebno bilo.
I nije tačno da nije bilo korupcije, to je jedna od jačih odlika komunističkog režima u kome smo živeli.

Slažem se . A o dugovima da ne pricamo .
Što se tice Amera- zaista .. imaju grozno formirano zdravstvo .
Gore od Kube.
 
Dobro bre što si sada ovde došao da zavijaš ?

Zašto ne pitaš one tvoje iz Kumrovca što su je uništili ?
Ili one iz Maribora ?
Ili one iz Sarjeva ?


Jugoslavija više ne postoji i ostalo je samo da se po neko priseća a vi takozvani hrvati već ste počeli i da arlaučete za njom. O tome ste trebali da razmišljate pre 20 godina kada ste na jedan američki mig kako to inače i dolikuje pravom slugi skočili da tražite "demokraciju" ..... e zato će te Jugosalviju ubuduće da tražite po Avganistanskim gudurama..... uostalom tamo vam je i mesto .... a i postojbina.

Ne trekeljaj ako Boga znaš . :)
 
Administracia Predsednika Obame se bori da uvede zdravstveno osiguranje za sve zapslene, nesto slicno sto je u Jugoslaviji bilo SASVIM NORMALNO, sve od oslobodjenja 1945. godine....

Radi se o tome da je svaki radnik osiguran da nece ostati na cedilu ako mu se nesto desi ili ako se razboli...

U bivsoj Jugoslaviji svima je bilo osigurano zdravstveno osiguranje, neogranicen boravak u bolnicana, najkomplikovaniji hirurski zahvati i lekovi POTPUNO BESPLATNO!


Republikanci, stranka u opoziciji koja se izborila za vecinu u americkom Senatu, juce je ODBILA ovaj novi zakon, tako da ce bolesni Amerikanci i dalje morati da se lece u drzavnim bolnicama gde je kvalitet lecenja poslovicno uvek vrlo nizak....

Republikanci to odbijanje pravdaju cinjenicom da osiguranje svakog radnika poslodavca JAKO MNOGO KOSTA (a poslodavac i njegov profit u kapitalizmu je uvek vazniji od zdravlja radnika)...

Kada tako rezonuje najbogatija i najmocnija kapitalisticka drzava sveta - sta malu i siromasnu Srbiju ceka u buducnosti?

Promenite naziv teme.

Amerikanci se bore da postanu kao Kuba!

To je ispravan naziv teme posto se SAD da porediti pre sa drzavom koja postoji a ne koja ne postoji i NIKADA VISE POSTOJATI NECE!
 
:cepanje:
daj,molim te nemoj ovoliko da se blamirash
penzioni fondovi svuda u svetu su puniji lovom od banaka kojima pozajmljuju pare kod nas su u tom usranom socijalizmu sluzili za drpanje ko je stigo
ko i sva izdvajanja
u komunizmu nishta nije funkcionisalo i zato je i propao

Ništa nije bilo besplatno, ne zavaravajte se. Uzimalo se od svake plate za razne doprinose i zdravstvo, zemljotrese i ko zna šta sve.
Daleko od toga da je zdrqavstvo bilo loše, ali nije ni nešto posebno bilo.
I nije tačno da nije bilo korupcije, to je jedna od jačih odlika komunističkog režima u kome smo živeli.

Dobro bre što si sada ovde došao da zavijaš ?

Zašto ne pitaš one tvoje iz Kumrovca što su je uništili ?
Ili one iz Maribora ?
Ili one iz Sarjeva ?
Jugoslavija više ne postoji i ostalo je samo da se po neko priseća a vi takozvani hrvati već ste počeli i da arlaučete za njom. O tome ste trebali da razmišljate pre 20 godina kada ste na jedan američki mig kako to inače i dolikuje pravom slugi skočili da tražite "demokraciju" ..... e zato će te Jugosalviju ubuduće da tražite po Avganistanskim gudurama..... uostalom tamo vam je i mesto .... a i postojbina. Dobro bre što si sada ovde došao da zavijaš ?

Zašto ne pitaš one tvoje iz Kumrovca što su je uništili ?
Ili one iz Maribora ?
Ili one iz Sarjeva ?


Jugoslavija više ne postoji i ostalo je samo da se po neko priseća a vi takozvani hrvati već ste počeli i da arlaučete za njom. O tome ste trebali da razmišljate pre 20 godina kada ste na jedan američki mig kako to inače i dolikuje pravom slugi skočili da tražite "demokraciju" ..... e zato će te Jugosalviju ubuduće da tražite po Avganistanskim gudurama..... uostalom tamo vam je i mesto .... a i postojbina.

Mogu samom Bogu zahvaliti sto sam ziveo u zemlji gde kada sam imao temperaturu 37,8 mogao sam zvati lekara da mi dodje kuci, pregleda me i da sve potrebne lekove...

Sto sam jeo sta sam hteo i vise nego sto sam mogao po neki put...

Sto sam putovao po celoj zemlji i inostranstvu...

Sto nisam znao ko je sta po nacionalnosti..

Sto nisam imao veronauku u skoli..

Sam ziveo medju normalnom omladinom.......
 

Promenite naziv teme.

Amerikanci se bore da postanu kao Kuba!

To je ispravan naziv teme posto se SAD da porediti pre sa drzavom koja postoji a ne koja ne postoji i NIKADA VISE POSTOJATI NECE!
Добро али, браћа Амери зарађују 2300 еура месечно, а браћа Куванци свега 9 еура.
 
Administracia Predsednika Obame se bori da uvede zdravstveno osiguranje za sve zapslene, nesto slicno sto je u Jugoslaviji bilo SASVIM NORMALNO, sve od oslobodjenja 1945. godine....

Radi se o tome da je svaki radnik osiguran da nece ostati na cedilu ako mu se nesto desi ili ako se razboli...

U bivsoj Jugoslaviji svima je bilo osigurano zdravstveno osiguranje, neogranicen boravak u bolnicana, najkomplikovaniji hirurski zahvati i lekovi POTPUNO BESPLATNO!


Republikanci, stranka u opoziciji koja se izborila za vecinu u americkom Senatu, juce je ODBILA ovaj novi zakon, tako da ce bolesni Amerikanci i dalje morati da se lece u drzavnim bolnicama gde je kvalitet lecenja poslovicno uvek vrlo nizak....

Republikanci to odbijanje pravdaju cinjenicom da osiguranje svakog radnika poslodavca JAKO MNOGO KOSTA (a poslodavac i njegov profit u kapitalizmu je uvek vazniji od zdravlja radnika)...

Kada tako rezonuje najbogatija i najmocnija kapitalisticka drzava sveta - sta malu i siromasnu Srbiju ceka u buducnosti?

Ta drzava je pomogla da svi tada zivimo kako vise ovi sto je sada pljuju NIKADA nece ziveti.....



1.to su po gradovima imali besplatno lecenje placeni odmor i ostale privilegije moji baba- deda -tata-mama na selu nisu sigurno profitirali od tog SASVIM NORMALNOG SISTEMA
Zahvaljujuci tom sistemu oduzeta im je zemlja i baba i deda su nosili opanke od svinjske koze i nisu imali gace da nose ispod onih pantalona i haljina sto je isto bilo napravljeno od nekog uzasnog materijala (konoplja ja mislim)

2.hvala licno drugu titu i njegovom sistemu koji je dozvolio mojoj babi 69-te da ode u inostransto i samim tim i ja dospem do kapitalizma


A svim ovim ljubiteljima tog SAVIM NORMALNOG SISTEMA i predivne yugoslavije preporucujem da odu na odmor u severnu koreju,samo malo da bace oko na realnost, ne moraju da ostanu mogu da se vrate u ovu nasu bednu demokratiju
 
E u socijalizmu to dete moje nije tako funkcionisalo.

Tamo se znalo kud sta ide.

I nije postojala korupcija na nivou prosecnog coveka.

Hocu da kazem da se tada nije mogao PLATITI doktor....

Mogao si mu odneti cokoladu ili kesicu bombona, ali pare ...NIKAD!

Da,da...sećam se doktora koji mi je lečio babu 1972-e godine...nije tražio pare,u pravu si...ali trebaju mu četiri gume za ''fiata'',radijalne...pa pošto imam vezu preko grane ako li da neko to donese...?
Bilo je malo veće od kesice bombone,znaš...kako li bi smo to nazvali???
 

Back
Top