Amerikanci se danas bore za ono sto je Jugoslavija imal jos pre pola veka

Da,da...sećam se doktora koji mi je lečio babu 1972-e godine...nije tražio pare,u pravu si...ali trebaju mu četiri gume za ''fiata'',radijalne...pa pošto imam vezu preko grane ako li da neko to donese...?
Bilo je malo veće od kesice bombone,znaš...kako li bi smo to nazvali???

To ti pricaj ovima mladima koji NE ZNAJU KAKO JE BILO....

Ja znam kako je bilo, ai ti znas ako se secas 1972. godine.

I zato NEMOJ DA LAZES!
 
1.
gall_images_8c2ae419_9b8bc952.jpg
- Decija bolnica Ekaterinburg

2. Decija bolnica Jaroslav

gall_images_8c2ae419_9b8bc952.jpg


3. Decija bolnica Tomsk

centr1.jpg


4. Decija bolnica Tver

pcenter3b.jpg


6709.jpg


5. Decija bolnica Rjazanj

1810104.jpg


6. Decija bolnica Rostov na Donu

perinat1.jpg


7. Decija bolnica Kursk

68003_2.jpg


8. Decija bolnica Kirov

pan_7393_mid.jpg


9. Decija bolnica Kemerovo

6cc39bed80250d05e3e51024771cc81e0b1d66af_588.jpg


10 Decija bolnica Kalinjingrad

0001911142-preview.jpg


Tek sam poceo .... NOVI MEDICINSKI CENTRI U RUSIJI , DEO PROJEKTA ULAGANJA U ZDRAVSTVO KOJI ZA SLEDECIH 5 GODINA IZNOSI OKO 100 MILIJADRI DOLARA ... NARAVNO U RUSIJI JE BESPLATNA ZDRAVSTVENA ZASTITA ZA SVE GRADJANE - A POSTOJE I PRIVATNI CENTRI ...
 
Poslednja izmena:
1. Decija bolnica Ekaterinburg

PERINATALNIY.jpg


2. Decija bolnica Jaroslav

gall_images_8c2ae419_9b8bc952.jpg


3. Decija bolnica Tomsk

centr1.jpg


4. Decija bolnica Tver

pcenter3b.jpg


6709.jpg


5. Decija bolnica Rjazanj

1810104.jpg


6. Decija bolnica Rostov na Donu

perinat1.jpg


7. Decija bolnica Kursk

68003_2.jpg


8. Decija bolnica Kirov

pan_7393_mid.jpg


9. Decija bolnica Kemerovo

68003_2.jpg


10 Decija bolnica Kalinjingrad

0001911142-preview.jpg


Tek sam poceo .... NOVI MEDICINSKI CENTRI U RUSIJI , DEO PROJEKTA ULAGANJA U ZDRAVSTVO KOJI ZA SLEDECIH 5 GODINA IZNOSI OKO 100 MILIJADRI DOLARA ... NARAVNO U RUSIJI JE BESPLATNA ZDRAVSTVENA ZASTITA ZA SVE GRADJANE - A POSTOJE I PRIVATNI CENTRI ...
 
Poslednja izmena:
Naravno.
Naučio sam da si iz Agrama.

A sada i ti nešto novo nauči.
Agram se pre toga zvao Srbica.

I ako ti je do lupetanja onda lupetaj po svojoj Srbici..... a ovde na forumu ne lupetaš već smrdiš.

Ništa ti nisi naucio , samo drkaš po tipkovnici ne bi li nešto napisao.
Bolje smrdit.. nego bit glupa šlapa sa patkicama na avataru .
Trekeljalo jedno.
 
Ništa nije bilo besplatno, ne zavaravajte se. Uzimalo se od svake plate za razne doprinose i zdravstvo, zemljotrese i ko zna šta sve.
Daleko od toga da je zdrqavstvo bilo loše, ali nije ni nešto posebno bilo.
I nije tačno da nije bilo korupcije, to je jedna od jačih odlika komunističkog režima u kome smo živeli.

To je jedna od jacih odlika ovog naroda u kojem god sistemu ziveli.
 
Небески сигурно није .:)
Nemoj da te svrbi .

Молим модераторе да реагују и спроводе правилник форума:

"# postavljanje pamfleta
# sadržaji namenjeni istraživanju ili prikupljanju podataka
# postavljanje sadržaja koji nisu na srpskom ili engleskom jeziku
# sadržaji koji su na bilo koji drugi način neprikladni "

:hahaha::hahaha::hahaha:
 
To je jedna od jacih odlika ovog naroda u kojem god sistemu ziveli.

Ne, to nije tačno. To je odlika svakoga kome se pruži mogućnost da bude korumpiran.
Naši ljudi koji rade u uređenim državama po ovom pitanju, nisu korumpirani.
Pripadnici tih uređenih zemalja koji rade u našoj zemlji su, često, korumpirani.
Navešću jedan primer iz mog iskustva. U pitanju je Ambasada Nemačke u Beogradu. Naš drug Nemac se zezao na račun korupcije i rekao je kako ćemo videti šta je sistem, jer kod njih (nemaca) nema korupcije. A onda smo za izvesnu svotu novca došli preko reda na šalter kod Nemice i sve sredili na brzaka.
Da li bi to bilo moguće u samoj Nemačkoj... teško. Ali kod nas im nije prolem da tako rade.
 
Administracia Predsednika Obame se bori da uvede zdravstveno osiguranje za sve zapslene, nesto slicno sto je u Jugoslaviji bilo SASVIM NORMALNO, sve od oslobodjenja 1945. godine....

Radi se o tome da je svaki radnik osiguran da nece ostati na cedilu ako mu se nesto desi ili ako se razboli...

U bivsoj Jugoslaviji svima je bilo osigurano zdravstveno osiguranje, neogranicen boravak u bolnicana, najkomplikovaniji hirurski zahvati i lekovi POTPUNO BESPLATNO!


Republikanci, stranka u opoziciji koja se izborila za vecinu u americkom Senatu, juce je ODBILA ovaj novi zakon, tako da ce bolesni Amerikanci i dalje morati da se lece u drzavnim bolnicama gde je kvalitet lecenja poslovicno uvek vrlo nizak....

Republikanci to odbijanje pravdaju cinjenicom da osiguranje svakog radnika poslodavca JAKO MNOGO KOSTA (a poslodavac i njegov profit u kapitalizmu je uvek vazniji od zdravlja radnika)...

Kada tako rezonuje najbogatija i najmocnija kapitalisticka drzava sveta - sta malu i siromasnu Srbiju ceka u buducnosti?

Jugoslavija je imala sve!

Ali nije imala koga da čuva sve to i da neguje!

Jugoslavija je imala bolesenike,psihopate,četnike i ustaše....na žalost!
 
Ne, to nije tačno. To je odlika svakoga kome se pruži mogućnost da bude korumpiran.
Naši ljudi koji rade u uređenim državama po ovom pitanju, nisu korumpirani.
Pripadnici tih uređenih zemalja koji rade u našoj zemlji su, često, korumpirani.
Navešću jedan primer iz mog iskustva. U pitanju je Ambasada Nemačke u Beogradu. Naš drug Nemac se zezao na račun korupcije i rekao je kako ćemo videti šta je sistem, jer kod njih (nemaca) nema korupcije. A onda smo za izvesnu svotu novca došli preko reda na šalter kod Nemice i sve sredili na brzaka.
Da li bi to bilo moguće u samoj Nemačkoj... teško. Ali kod nas im nije prolem da tako rade.

Nisam ni rekao da se ovo odnosi samo na Srbe, nego na sve nas koji ovde zivimo....Nama treba diktatura, za drugo nismo.
 
Od Kube? Šta fali njihovom zdravstu? Imaju izuzetno cenjene dokotore, zdravstvo i, ako se ne varam, farmaciju. Ako nešto valja u Kubi, to je zdravstvo.
Tocno, krivo sam se izrazila ..
Što luđi seljak, to bolji krumpir, tako funkcionira i kubanski zdravstveni mentalitet. ...:)
Stvar je toga što su njihove bolnice krajnje derutne , nemaju adekvatnu opremu al imaju izvrsne lijecnike koji nisu skloni mitu .
Manja im je stopa smrtosti u svemu .. :)
Vila la Cuba .
 
Молим модераторе да реагују и спроводе правилник форума:

"# postavljanje pamfleta
# sadržaji namenjeni istraživanju ili prikupljanju podataka
# postavljanje sadržaja koji nisu na srpskom ili engleskom jeziku
# sadržaji koji su na bilo koji drugi način neprikladni "

:hahaha::hahaha::hahaha:

Slažem se , ovaj pravilnik zvuci krajnje seljoberski . Nema Zemunskog . :)
 
Jugoslavija je imala sve!

Ali nije imala koga da čuva sve to i da neguje!

Jugoslavija je imala bolesenike,psihopate,četnike i ustaše....na žalost!

Ne poredi fašiste i antifašiste. Jedni su se zalagali za očuvanje Jugoslavije, drugi za njeno razbijanje.
A šta je to imala Jugoslavija? Kredite koje mi sada isplaćujemo. Lažnu naciju, nerasčišćene račune, jednopartijski i jednoumni sistem...
 
Tocno, krivo sam se izrazila ..
Što luđi seljak, to bolji krumpir, tako funkcionira i kubanski zdravstveni mentalitet. ...:)
Stvar je toga što su njihove bolnice krajnje derutne , nemaju adekvatnu opremu al imaju izvrsne lijecnike koji nisu skloni mitu .
Manja im je stopa smrtosti u svemu .. :)
Vila la Cuba .

Kuba je zemlja odsecena od sveta, voleo bi da vidim kako bi se drugi tako dugo snasli u izolaciji. Nama da je potrajalo jos koju godinu poceli bi da jedemo jedni druge.
 
Jugoslavija se nije nikad trebala roditi.

A i daleko da je imalo sve, kolko gastarbajtera su otisli 60tih???

Tih godina je otislo VEOMA MALO gasarbajtera.....

Iz Srbije pogotovo nije niko isao.

Da rade napolje su isli Makedonci i Dalmatinci..

Ne toliko zbog potrebe , vec zbog tradicije...

60-ih godina Jugoslavija je imala razvoj slican Japanu.
 

Back
Top