RSmusliman
Domaćin
- Poruka
- 3.743
Frankfurt news": Amerikanci poklanjaju Turcima vojnu bazu na Kosovu
Riječ je o najvećoj američkoj vojnoj bazi van granica SAD izgrađenoj nakon Vijetnamskog rata
Turska bi u okviru velikog povratka na Balkan mogla da uđe u američku vojnu bazu kod Uroševca "Bondstil", koju snage SAD uskoro napuštaju, saznaje "Frankfurt news", pozivajući se na diplomatske izvore.
Riječ je o najvećoj američkoj vojnoj bazi izgrađenoj van granica SAD nakon Vijetnamskog rata.
Odlazak iz baze u blizini Uroševca najavio je krajem marta američki ambasador u Prištini Kristofer Del zbog previsokoh finansijskih troškova što je izazvalo pravu pometnju među srbijanskim vojnim teoretičarima i analitičarima s obzirom na najavu da bi bazu mogli naslijediti upravo Turci.
http://www.dnevniavaz.ba/globus/reg...ima-vojnu-bazu-na-kosovu-srbija-u-panici.html
Riječ je o najvećoj američkoj vojnoj bazi van granica SAD izgrađenoj nakon Vijetnamskog rata
Turska bi u okviru velikog povratka na Balkan mogla da uđe u američku vojnu bazu kod Uroševca "Bondstil", koju snage SAD uskoro napuštaju, saznaje "Frankfurt news", pozivajući se na diplomatske izvore.
Riječ je o najvećoj američkoj vojnoj bazi izgrađenoj van granica SAD nakon Vijetnamskog rata.
Odlazak iz baze u blizini Uroševca najavio je krajem marta američki ambasador u Prištini Kristofer Del zbog previsokoh finansijskih troškova što je izazvalo pravu pometnju među srbijanskim vojnim teoretičarima i analitičarima s obzirom na najavu da bi bazu mogli naslijediti upravo Turci.
http://www.dnevniavaz.ba/globus/reg...ima-vojnu-bazu-na-kosovu-srbija-u-panici.html
