eremita
Zaslužan član
- Poruka
- 117.177
VAŠINGTON 20. 05. 2011
PRESS
Hakeri na meti... Nova strategija za internet prostor
Na sajber-napade SAD će odgovoriti vojnom akcijom
Sjedinjene Američke Države mogu čak i vojnom akcijom da odgovore na buduće napade u sajber-prostoru, ukoliko nadležni procene da ti napadi prete njihovoj nacionalnoj bezbednosti! To Amerikancima omogućava nedavno objavljena Međunarodna strategija za sajber-prostor
Dali sebi odrešene ruke...
SAD žele da odbrane sebe i svoje saveznike
Naime, u strategiji se navodi da u skladu sa Poveljom UN države imaju inherentno pravo na samoodbranu, ukoliko budu podstaknute određenim agresivnim akcijama u sajber-prostoru. Ujedno, SAD zadržavaju pravo na korišćenje svih mera - diplomatskih, informacionih, ekonomskih, kao i vojnih, u skladu s međunarodnim pravom, kako bi odbranile sebe, svoje saveznike, partnere i zajedničke interese. Ne isključuje se, dakle, mogućnost vojnog udara na hakere, ali se ističe se da će se koristiti samo kao poslednja opcija u reagovanju na takve napade.
Amerika, takođe, šalje poruku da bi se sajber-napad na neku od članica NATO mogao shvatiti kao napad na sve.
Vašington u novom dokumentu u prvi plan stavlja američke napore za veću bezbednost interneta, potrebu donošenja međunarodnih standarda za borbu protiv kriminalaca u sajber-prostoru i osiguravanje slobode onlajn izražavanja.
SAD time prvi put u nekom dokumentu izlažu strategiju za što uspešnije nošenje s ekspanzijom interneta i opasnostima koje prete od hakerskih napada pojedinaca, kompanija i „neprijateljskih zemalja".
Termin „neprijateljske zemlje" trebalo bi da se odnosi najpre na Kinu, koja je postala svetski hakerski rasadnik broj jedan, Rusiju, koju je Estonija optužila za veliki hakerski udar pre nekoliko godina, Severnu Koreju, nedavno optuženu da je napala susednu Južnu Koreju, kao i na Iran, za koji se takođe veruje da je zainteresovan za sajber-ratovanje.
Ag
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...-napade+SAD+će+odgovoriti+vojnom+akcijom.html
*************************************************************************************************
Ово је заиста невероватно - они сами себи прописују ДА СМЕЈУ СВЕ ШТА ГОД ИМ ПАДНЕ НА ПАМЕТ...да ли ће се било ко ОРУЖАНО СПОСОБАН И ОЗБИЉАН успротивити овом својеврсном увођењу отвореног хитлеровског нацизма ...
PRESS
Hakeri na meti... Nova strategija za internet prostor
Na sajber-napade SAD će odgovoriti vojnom akcijom
Sjedinjene Američke Države mogu čak i vojnom akcijom da odgovore na buduće napade u sajber-prostoru, ukoliko nadležni procene da ti napadi prete njihovoj nacionalnoj bezbednosti! To Amerikancima omogućava nedavno objavljena Međunarodna strategija za sajber-prostor
Dali sebi odrešene ruke...
SAD žele da odbrane sebe i svoje saveznike
Naime, u strategiji se navodi da u skladu sa Poveljom UN države imaju inherentno pravo na samoodbranu, ukoliko budu podstaknute određenim agresivnim akcijama u sajber-prostoru. Ujedno, SAD zadržavaju pravo na korišćenje svih mera - diplomatskih, informacionih, ekonomskih, kao i vojnih, u skladu s međunarodnim pravom, kako bi odbranile sebe, svoje saveznike, partnere i zajedničke interese. Ne isključuje se, dakle, mogućnost vojnog udara na hakere, ali se ističe se da će se koristiti samo kao poslednja opcija u reagovanju na takve napade.
Amerika, takođe, šalje poruku da bi se sajber-napad na neku od članica NATO mogao shvatiti kao napad na sve.
Vašington u novom dokumentu u prvi plan stavlja američke napore za veću bezbednost interneta, potrebu donošenja međunarodnih standarda za borbu protiv kriminalaca u sajber-prostoru i osiguravanje slobode onlajn izražavanja.
SAD time prvi put u nekom dokumentu izlažu strategiju za što uspešnije nošenje s ekspanzijom interneta i opasnostima koje prete od hakerskih napada pojedinaca, kompanija i „neprijateljskih zemalja".
Termin „neprijateljske zemlje" trebalo bi da se odnosi najpre na Kinu, koja je postala svetski hakerski rasadnik broj jedan, Rusiju, koju je Estonija optužila za veliki hakerski udar pre nekoliko godina, Severnu Koreju, nedavno optuženu da je napala susednu Južnu Koreju, kao i na Iran, za koji se takođe veruje da je zainteresovan za sajber-ratovanje.
Ag
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...-napade+SAD+će+odgovoriti+vojnom+akcijom.html
*************************************************************************************************
Ово је заиста невероватно - они сами себи прописују ДА СМЕЈУ СВЕ ШТА ГОД ИМ ПАДНЕ НА ПАМЕТ...да ли ће се било ко ОРУЖАНО СПОСОБАН И ОЗБИЉАН успротивити овом својеврсном увођењу отвореног хитлеровског нацизма ...
Poslednja izmena:






Планирао сам да отворим тему о томе са доста интересантних података али сам одустао. Прођу имају само дневно политичке теме.