Amerikanci će ipak voziti i kineske automobile!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
257.477
Ne, ne, nije se Trump predomislio. On i dalje ne može da smisli kineske automobile niti bilo šta drugo što potiče iz te zemlje. Zato je tamo još uvek na snazi zabrana uvoza kineskih automobila.

No, Kinezi su kao što znamo pametniji:

Kineski automobilski gigant Geely možda je pronašao najpametniji način za ulazak na američko tržište, i to bez direktnog sukoba sa političkim otporom koji poslednjih godina prati kineske proizvođače automobila u Sjedinjenim Američkim Državama. Dok kompanije poput BYD-a i Nija još pokušavaju da pronađu put do američkih kupaca, Geely već poseduje ono što je konkurenciji i dalje nedostižno, to jest razvijenu infrastrukturu, proizvodne pogone i prepoznatljive brendove koji godinama posluju u Americi.

Ključ Geelyijeve strategije krije se u vlasništvu nad poznatim evropskim markama. Kompanija kontroliše gotovo 79% Volvoa, poseduje 51% udela u Lotusu i ima snažan uticaj nad brendom Polestarom. Geely na američkom tržištu praktično već posluje kao domaći proizvođač, upravo zahvaljujući tim imenima, s postojećim prodajnim mrežama, servisnom infrastrukturom i proizvodnim kapacitetima.

Posebno važnu ulogu igra Volvoova fabrika u Čarlstonu, u američkoj saveznoj državi Južnoj Karolini. Pogon trenutno radi znatno ispod maksimalnog kapaciteta od oko 150 hiljada vozila godišnje, što ostavlja dovoljno prostora za dodatnu proizvodnju modela iz Geelyijeve grupacije. Čelnici Volvoa već su nagovestili da bi fabrika mogla da proizvodi nove hibride i krosoverske modele namenjene američkom tržištu, a upravo tu analitičari vide priliku za kineski konglomerat da izbegne ogromne carine na uvoz vozila iz Kine.
https://autorepublika.com/2026/05/1...-prvi-kineski-automobil-na-americkom-trzistu/

E sad samo ostaje pitanje kako će Amerikanci prihvatiti kineske automobile?
 
Ne, ne, nije se Trump predomislio. On i dalje ne može da smisli kineske automobile niti bilo šta drugo što potiče iz te zemlje. Zato je tamo još uvek na snazi zabrana uvoza kineskih automobila.

No, Kinezi su kao što znamo pametniji:

Kineski automobilski gigant Geely možda je pronašao najpametniji način za ulazak na američko tržište, i to bez direktnog sukoba sa političkim otporom koji poslednjih godina prati kineske proizvođače automobila u Sjedinjenim Američkim Državama. Dok kompanije poput BYD-a i Nija još pokušavaju da pronađu put do američkih kupaca, Geely već poseduje ono što je konkurenciji i dalje nedostižno, to jest razvijenu infrastrukturu, proizvodne pogone i prepoznatljive brendove koji godinama posluju u Americi.



E sad samo ostaje pitanje kako će Amerikanci prihvatiti kineske automobile?
nije kineske vec hrvatske

Najveci udeo u Gelliu imaju ...
HRVATI!

40% udela u kompaniji ima Zagrebacki Holding (ZGH)
 
Na kojim su kolima pravili sedišta od kartona?
Na svim
1000020263.jpg

1000020262.jpg
 
nije kineske vec hrvatske

Najveci udeo u Gelliu imaju ...
HRVATI!

40% udela u kompaniji ima Zagrebacki Holding (ZGH)
Kako ti odvaljujes gluposti ..Nije tajna ko drži vlasništvo , pre nego odlvslis tako nešto proveri piše . Najveći vlasnik je osnivač kompanije Li Shufu pa dalje kineski fondovi i velikom većinom kineski akcionari ..
 
Ako ne znaš engleski, piše auto star 12 meseci... I ne voze samo u australiji desni volan već i u gb gde si i pravi ovo kinesko vnagho.
Opet gledaš najjeftinije i praviš sliku o ostalima ..Zna se kad platis malo dobiješ malo dobiješ ti ovde malo više od ostalih u tom cenovnik rangu ali nešto što se prodaje jefrino je strateška odluka te firme a to ima i razlog zašto je jeftino i niko ne očekuje da kupi RR za cenu Fiat puta osim tebe ..Sva ova auta koja sam ti ja postavljao su viša klasa po svim parametrima ..Nikad nisam postavljao ni BYD koji je solidan a kamoli MG .
 
Eto ti ga sad:

Američki Kongres bi da zabrani kineske automobile pre nego što se Donald Tramp predomisli​


Predstavljen je zakon koji bi mogao praktično da zatvori vrata američkog tržišta za automobile kineskog porekla, čak i ukoliko se proizvode na teritoriji SAD.

Novi predlog, nazvan „Zakon o bezbednosti povezanih vozila“ („Connected Vehicle Security Act“), predstavljen je 11. maja uz podršku demokrata i republikanaca, što pokazuje koliko je tema kineskih automobila postala politički osetljiva u Vašingtonu.

Džon Mulenar, republikanski kongresmen iz Mičigena, i demokratska predstavnica Debi Dingel žele da postojeće restrikcije ne ostanu samo privremena administrativna mera, već trajni zakon sa jasnim mehanizmima kontrole i zabrane.

Suština predloga je veoma jednostavna, nijedan automobil kineskih proizvođača neće moći da se prodaje u SAD ukoliko koristi softver razvijen u Kini ili napredne sisteme povezivanja koje kontrolišu kineske kompanije. Ograničenje bi važilo čak i za vozila proizvedena u američkim fabrikama ili kroz zajednička ulaganja sa domaćim partnerima.
Vašington posebno strahuje od količine podataka koje moderni automobili danas prikupljaju. Kamere, senzori, GPS sistemi i stalna internet konekcija pretvorili su savremena vozila u mobilne centre za obradu podataka. Američki političari tvrde da bi pristup tim informacijama mogao predstavljati ozbiljan bezbednosni rizik ukoliko bi kontrolu nad njima imale kineske tehnološke kompanije ili državne institucije.
https://autorepublika.com/2026/05/1...bile-pre-nego-sto-se-donald-tramp-predomisli/
 

Back
Top