Amerikanaci veruju da je bombardovanje japana bilo opravdano

Dovoljno je pogledati gubitke u WW2 i zakljuciti da su i ove dve atomke malo. I oni i svabe su zasluzili po jednu Tsar bombu onako bas u srce teritorije.

Свако разуме Јапанску кривицу у другом светском рату али нико неможе разумети убијанје и топленје невиних лјуди и деце у Нагасакију и Хирошиме.Америчка глупост од које и данас има последице не само код Јапанаца веч шире.Овакву глупост и лупанје само да би био примечен на форуму није лепо.Ти управо си дао легимитет на Америчке нападе на Србију.И то због чега?Због политику коју је водио Милошевиќ.Дали је требало да страдају толико лјуди због такве политике?

Свако разуме Јапанску кривицу у другом светском рату али нико неможе разумети убијанје и топленје невиних лјуди и деце у Нагасакију и Хирошиме.Америчка глупост од које и данас има последице не само код Јапанаца веч шире.Овакву глупост и лупанје само да би био примечен на форуму није лепо.Ти управо си дао легимитет на Америчке нападе на Србију.И то због чега?Због политику коју је водио Милошевиќ.Дали је требало да страдају толико лјуди због такве политике?

Politika Milosevica,ma koliko bio njegoc protivnik,se ne moze uporediti sa nacistickom nemackom i militaristickim japanom,ne lupaj:rtfm:

Politika Milosevica,ma koliko bio njegoc protivnik,se ne moze uporediti sa nacistickom nemackom i militaristickim japanom,ne lupaj:rtfm:

Ја те разумем али иди ти па убеди запад.И сам знаш да Милошевич у очима запада је црнији од самог Хитлера.И какве везе имају деца и невине лјуде са нацистичком нјемачком и милитаристичком Јапану.

Ја те разумем али иди ти па убеди запад.И сам знаш да Милошевич у очима запада је црнији од самог Хитлера.И какве везе имају деца и невине лјуде са нацистичком нјемачком и милитаристичком Јапану.

Nisam ni rekao da ta deca imaju veze,i ja se gnusam te atomske bombe,tu su stradali najvise ljudi koji nisu ni mrava zgazili niti bili na frontu,a kamoli pocinili neki zlocin

Nisam ni rekao da ta deca imaju veze,i ja se gnusam te atomske bombe,tu su stradali najvise ljudi koji nisu ni mrava zgazili niti bili na frontu,a kamoli pocinili neki zlocin
Ето то сам хтео да кажем.Хирошима и Нагасаки су највеча глупост Америке у 20 веку.Те бомбе су бачене на самом крају рата.Зашто кад је рат био готово завршен.Иначе што се тиче Милошевича за мене је он послједни Србин.Овај џган од данашнјих политичара је све п.... до п.....Али ето тако завршавају они који нешто вреде.Знаш пао снег покрио траг...

ko ih je terao da cackaju mecku na Pacifiku , sto rece vojvoda od razvaljene boolje u Hagu ,pojeli su sva govna koja su izasrali
Koja morbidnost. Tom logikom, možemo opravdati svaki živi zločin, recimo, i Srebrenicu. Ko je kriv muslimanima kad su godinama čačkali mečku, ubijali, istrebljivali, itd. Zato mora da su i njihova deca zaslužila da umru, zar ne?
Osim toga, posledice atomske bombe se nisu završile samo u okolini Hirošime i Nagasakija, već su se osetile u celom svetu, koji se našao suočen sa apokaliptičnom perspektivom masovnog genocida i istrebljenja koji visi konstantno nad glavom čovečanstvu, upravo posle Hirošime i Nagasakija. Ko nije svestan toga, taj je budala, i taj može da "razume" opravdanost bilo kakvog bacanja atomske bombe, kao i spravljanja iste.

Bacanje atomske bombe je bilo opravdano, ali samo iz ugla sile koja je želela da se nametne kao vodeća u svetu. Mislim da je to bilo u suštini tog akta, koji je nesumnjivo najmonstruozniji genocid u istoriji i koji pokazuje pravo lice ove civilizacije kojoj svi mi težimo, od prozapadnjaka do prorusa preko komunista i ostalih manijaka.

Keeper:
Bacanje atomske bombe je bilo opravdano, ali samo iz ugla sile koja je želela da se nametne kao vodeća u svetu. Mislim da je to bilo u suštini tog akta, koji je nesumnjivo najmonstruozniji genocid u istoriji i koji pokazuje pravo lice ove civilizacije kojoj svi mi težimo, od prozapadnjaka do prorusa preko komunista i ostalih manijaka.

Po tebi je ovo monstruozniji genocid od ubijanja 6 miliona jevreja i X miliona Kineza? Ja opravdavam Amerikance, jer naravno da je za njih bolje sto su ih na ovakav nacin naterali na kapitulaciju nego da su zrtvovali jos stotine hiljada zivota svojih vojnika u invaziji na Japan.

Da, verujem da je njima dobro, nikad bolje, zapravo. Međutim, postoji nešto što se zove pravila ratovanja, propisana su opšteprihvaćenim konvencijama, i nisam siguran da se ubijanje desetina hiljada civila uklapa u to. Dakle, ako oćeš da osvojiš nekog, onda se žrtvuj. A ako oćeš da eliminišeš pretnju od Japanaca, učini neki napor, udruži se sa Rusima i Kinezima makar za taj cilj, koji bi svima bio u interesu tada, napadaj im vojsku, sateraj ih u mišju rupu, koristi diplomatiju... a ne prokletu atomsku bombu. Ne kažem da bi to bilo lako, svi znamo kakvi su fanatici bili u pitanju, međutim, svaka opcija je bolja od ove koje su iskoristili, iz sijaset razloga.
No, na kraju krajeva, to sa spasavanjem vojnika je glupost, obična racionalizacija. Ja sam rekao šta je stajalo iza toga, a to nije čuvanje vojnika, već prilika da se ustoliče kao dominantna sila u svetu uz pomoć najstrašnijeg oružja dosad smišljenog. Da Ameri žele da čuvaju vojnike, ne bi ovoliko ratovali. Rat je u njihovoj tadašnjoj i sadašnjoj fazi prirodno stanje.

A dal' je gore sistematski uništavati milione ljudi godinama, kao nemački nacisti, ili ubiti za jedan minut 100 000 ljudi posredno, a neposredno još koju desetinu hiljada, stvarno ne umem izmeriti.

Japan,Italija,Hrvatska,Nemacka... Ove zemlje su trebale posle WW2 ili da budu zbrisane sa mape sveta ili da budu u nekoj vrsti dozivotne izolacije i sankcija ali... Ne podrzavam bombardovanje Japana, ali njihovi politicari su krivi za to a i dobar deo njihove nacije je podrzavao fasizam... Oni su imali opciju da se predaju-kapituliraju i da snose posledice ali su oni isli do kraja i eto sta su dobili...

Upotreba atomskog oruzja je bila demonstracija sile da bi se zaplashio i japan i ostatak sveta. Rat je bio praktichno gotov i nije bilo potrebe za takvom ludoshcu.

Medjutim, niposhto ne opravdavam delovanja Japana u Kini (niti bilo koja druga militaristichka delovanja tada) i smatram da su trebali da pretrpe teze gubitke, ali ne na taj nachin. Kao shto reche Keeper, postoje pravila ratovanja i treba zrtva da bi se neshto postiglo ...

Po tebi je ovo monstruozniji genocid od ubijanja 6 miliona jevreja i X miliona Kineza? Ja opravdavam Amerikance, jer naravno da je za njih bolje sto su ih na ovakav nacin naterali na kapitulaciju nego da su zrtvovali jos stotine hiljada zivota svojih vojnika u invaziji na Japan.

Ти си у великој заблуди.Значи ти изгледаш овако:Не подржавам немце и Јапанце због геноцида што су направили али зато су добили што су заслужили.Такоџе геноцид још страшнији.Жалосно.

Ти си у великој заблуди.Значи ти изгледаш овако:Не подржавам немце и Јапанце због геноцида што су направили али зато су добили што су заслужили.Такоџе геноцид још страшнији.Жалосно.

Upravo tako. Japanci i Nemci su pocinili 1000 puta vece zlocine od Hirosime i Nagasakija tako da jesu dobili sta su trazili i jos treba i da budu srecni kako su prosli. Ove atomske bombe kao i razaranja Drezdena, Hamburga, Berlina itd. ce uvek biti u senci ubijanja XY miliona neduznih Jevreja, Rusa, Kineza i ostalih. Znaci POTPUNO opravdavam Amerikance, jer i ja da sam general bih postupio isto tako umesto da zrtvujem jos stotine hiljada svojih vojnika u borbi protiv ovih fanatika.

520x.jpg
Što su Sarkozy i Medvedev stavili Japanskom premijeru u rukav da li je to možda neka poruka kada stiže isporuka plutonija:per: French plutonium shipment set for Japan
Chloe Coupeau
March 2, 2009
Da li će nakon Kine,Koreje i Japan imati N oružje?

amerikanaci veruju da je bombardovanje japana bilo opravdano
Politika - Pre 40 minuta

NJU HEJVEN - Najnovija istraživanja javnog mnjenja u SAD pokazala su da i danas većina Amerikanaca smatra da je bacanje atomskih bombi na Hirošimu i Nagasaki u Drugom svetskom ratu bilo opravdano.

Prema rezultatima ankete Univerziteta Kinipiak iz Nju Hejvena, 61 odsto Amerikanaca smatra da je bombardovanje japanskih gradova atomskim bombama bilo opravdano.

Od ispitanika, njih 22 odsto izjasnilo se da je bombardovanje bila pogrešna odluka, dok je 16 odsto anketiranih bilo uzdržano.

Američka vojska bacila je prvu atomsku bombu u istoriji 6. avgusta 1945. godine na Hirošimu. U tom napadu od udara bombe i posledica radijacije stradalo je 140.000 ljudi. U naredne dve godine, od velike količine radijacije umrlo je još nekoliko desetina hiljada ljudi.

Tri dana kasnije, američko vazduhoplovstvo bacilo je još jednu, slabiju atomsku bombu, na japanski grad Nagasaki. U tom napadu poginulo je 80.000 ljudi, a Japan je nedelju dana kasnije kapitulirao u Drugom svetskom ratu.

Anketa Univerziteta Kinipiak sprovedena je na uzorku od 2.409 ispitanika, od kojih su svi registrovani birači. Istraživanje je sprovedeno od 27. jula do 3. avgusta, a moguća statistička greška je plus-minus dva odsto.

:sad2::sad2::sad2::sad2:

Debili.....

Te atomke je trebalo baciti na neku šumu, ili neko slično nenaseljeno, ili retko naseljeno, područje.

Japanci bi videli efekat, i shvatili poruku, a pritom ne bi izgubili tolike nevine živote.

Inače, ovaj spot je isprva trebalo da bude o Japancu iz Hirošime koji pogledom prati kako mu se približava ''pečurka'' i u glavi odbrojava sekunde do susreta...

Jedan... Evo dolazi sunce... Dva... Evo dolazi sunce...

Te atomke je trebalo baciti na neku šumu, ili neko slično nenaseljeno, ili retko naseljeno, područje.

Japanci bi videli efekat, i shvatili poruku, a pritom ne bi izgubili tolike nevine živote.

Inače, ovaj spot je isprva trebalo da bude o Japancu iz Hirošime koji pogledom prati kako mu se približava ''pečurka'' i u glavi odbrojava sekunde do susreta...

Jedan... Evo dolazi sunce... Dva... Evo dolazi sunce...

taj spot je sjajan, kao i muzika, ja sam ga odgledao i odslusao jedo par miliona puta.
jedna od terorija je da se radi o boks mechu, to jest, kad kaze, evo dolazi sunce i onda odbrojava, direktno se misli na nokaut.

mada, pesmu moze svako da tumaci kako mu se hoce.

Upravo tako. Japanci i Nemci su pocinili 1000 puta vece zlocine od Hirosime i Nagasakija tako da jesu dobili sta su trazili i jos treba i da budu srecni kako su prosli. Ove atomske bombe kao i razaranja Drezdena, Hamburga, Berlina itd. ce uvek biti u senci ubijanja XY miliona neduznih Jevreja, Rusa, Kineza i ostalih. Znaci POTPUNO opravdavam Amerikance, jer i ja da sam general bih postupio isto tako umesto da zrtvujem jos stotine hiljada svojih vojnika u borbi protiv ovih fanatika.

Стиди се фашисто...

a zasto su bas ameri ti koji treba da svete zrtve drugih nacija?
ko ih je pozvao da vrse masakre?
kinezi nisu, nisu cak ni rusi koji kao sto znas su imali prilke da naplate dug da su samo hteli.

vidis, kad dzukela okusi krv, ona posle tera dalje, pa su za isti slucaj pali milioni korejanaca, vijetnamaca, iracana i kambodzana itd.

ko su ameri da rade to sto rade, ko ih je pozvao i dao im za pravo?

A jesu i nas bombardovali zbog "zlocina" nad siptarima?:evil:

Back