Quantcast

"Америка нам никада није била пријатељ, нити ће то икада бити, не играјте се светим Косметом!"

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
33.865
Косово је бина подигнута деведесетих са које се критикује Запад, а Србима толико значи да је свако ко је могао побегао са Косова.
Mene ne zanima taj narod koji je pobegao, samo on zna razloge i neki su opravdani a neki i nisu, mene zanima sta s nama odavde i zasto da budemo zrtva necije pogresne politike.

Jer ko ne shvata da je Kosovo nesto vise od obicne teritorije, pa sad kao "hajde da ga damo jer nema vise ljudi", taj ne shvata nista, i nema morala do svoje guzice.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.578
Америка никоме није пријатељ осим Америци, и тачка!
Русија никоме није пријатељ осим Русији, и тачка!
Кина никоме није пријатељ осим Кини, и тачка!
Тувалу никоме није пријатељ осим Тувалу, и тачка!

Таutologija bez kraja

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.578
Menene zanima taj narod koji je pobegao, samo on zna razloge i neki su opravdani a neki i nisu, mene zanima sta s nama odavde i zasto da budemo zrtva necije pogresne politike.

Jer ko ne shvata da je Kosovo nesto vise od obicne teritorije, pa sad kao "hajde da ga damo jer nema vise ljudi", taj ne shvata nista, nema morala do svoje guzice.
Koliko puta si bila na Kosmetu i Metohiji?

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
33.865
Skojevka, malo poznavanja materije, ne bi ti bilo na štetu.
Ne može sve na impuls.
Pukom materijom i formalnoscu zamagljujes sustinu, zar ne primecujes?

Koliko puta si bila na Kosmetu i Metohiji?
Nebrojeno puta dok nije zapucalo pa cak i tad jednom.

Ali ne mora se biti na Kosovu da bi se znalo da je centar duhovnosti i kolevka svega.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
33.865
DO razumevanja suštine dolazi se poznavanjem materije.
Pa koju materiju poznajes? Stos e ne kaze ovako, nego onako?

Mani me molim te tih svojih formalno - logickih premetacina kako bi skrenuo paznju na druge a ne bitne stvari.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.578
Pa koju materiju poznajes? Stos e ne kaze ovako, nego onako?

Mani me molim te tih svojih formalno - logickih premetacina kako bi skrenuo paznju na druge a ne bitne stvari.
Ako ćemo dosledno formalno ispravno, onda je trebalo napisati "Sveta Socijalistička Autonomna Pokrajina Kosovo i Metohija"
Jer, pre toga, "KOSMET" nije bio u vokabularu srpskog jezika

Mene ne zanima taj narod koji je pobegao, samo on zna razloge i neki su opravdani a neki i nisu, mene zanima sta s nama odavde i zasto da budemo zrtva necije pogresne politike.

Jer ko ne shvata da je Kosovo nesto vise od obicne teritorije, pa sad kao "hajde da ga damo jer nema vise ljudi", taj ne shvata nista, i nema morala do svoje guzice.
Па добро, когниција ти онемогућава да схватиш да је Српска Српска зато што тамо живе Срби, а не зато што је то неко исписао на комаду папира.

Боли те ђон. То је твој начин да искажеш отпор перципираној неправди. Само удри.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
107.460

S tobom ništa, to niko i ne traži od tebe, znači samo nastavi kao i do sada. Osim ako nisi spremna da zajedno sa Tiksijem, uzmeš oružje i ideš da braniš "sveti Kosmet".

tuc muc

Ističe se
Poruka
2.691
Amerika nam je podarila Internet, kompjutere... šta bi Tiksi radio da nema Amerike, kako bi pljuvao po Americi da nema Amerike? :think:
Meni niko nije podario komp, sam sam ga sebi priuštio, možda je vama soroševcima neko nešto podarivao. A da nije bilo Tesle i Ameri bi još uvek palili luč. I Arapi su nam podarili brojeve koje danas koristimo, no to ne znači da svi moramo da pređemo u islam, da se poturčimo, postanemo janičari.

tuc muc

Ističe se
Poruka
2.691
Wow, evo ga vrhunski argument, da nije bilo Tesle. A kakve ti imaš veze sa Teslom, koji je sve što je uradio, uradio baš u SAD?
Ima logike u tome što kažeš, to se mora priznati :ok:, međutim ako tvrdimo da je internet etnički američki, onda je logično da je Tesla etnički srpski proizvod. :D

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
33.865
Ako ćemo dosledno formalno ispravno, onda je trebalo napisati "Sveta Socijalistička Autonomna Pokrajina Kosovo i Metohija"
Jer, pre toga, "KOSMET" nije bio u vokabularu srpskog jezika
Ti si jedan iskompleksiran covek.

Jer ako neko dodje dotle da zbog forme preoblikuje ili zanemari sustinu, taj je u najmanju ruku iskompleksiran, a u najvecu, bolje da ne kazem.
Па добро, когниција ти онемогућава да схватиш да је Српска Српска зато што тамо живе Срби, а не зато што је то неко исписао на комаду папира.

Боли те ђон. То је твој начин да искажеш отпор перципираној неправди. Само удри.
Ne nije samo zbog toga, da je samo zbog toga lakse bi se svi osecalii mozda bi cak i moglo da se pomisli o razmeni, ovako, ne.
Meni niko nije podario komp, sam sam ga sebi priuštio, možda je vama soroševcima neko nešto podarivao. A da nije bilo Tesle i Ameri bi još uvek palili luč. I Arapi su nam podarili brojeve koje danas koristimo, no to ne znači da svi moramo da pređemo u islam, da se poturčimo, postanemo janičari.
Upravo tako....pusti, pisu gluposti.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.578
Ti si jedan iskompleksiran covek koji to izgleda da ne primecuje.
jer ako neko dodje dotle da zbog forme preoblikuje ili zanemari sustinu, taj je u najmanju ruku isk0ompleksiran, a u najvecu, bolje da ne kazem.
Kerki, hajde vidi da nisam možda na Kosmetu.
Ako ti se ne sviđa to što pišem, potpuno si slobodna da me ne citiraš.

Ne nije samo zbog toga, da je samo zbog toga lakse bi se svi osecalii mozda bi cak i moglo da se pomisli o razmeni, ovako, ne.
Само и искључиво због тога што Срби живе у Србији и Српској тај простор може да се означи ако Србија.

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
33.865
Само и искључиво због тога што Срби живе у Србији и Српској тај простор може да се означи ако Србија.
Naravno i da moze i da jedste, ali ovde je rec o KiM koje je vise od teritorije sa stanovnistvom i koje je duhovna kolevka, a naroda tamo nema mnogo, jer su proterivani smisljeno i podlo, godinama i decenijama.

I zato sve to ima da se uzme u razmatranje.

Reefer

Zaslužan član
Poruka
107.460
Sa jednosmernom strujom se ne bi stiglo dovde dokle je naša civilizacija stigla, iz tehničkih razloga. Tesline zasluge su za to nemerljive, on je ''izmislio'' naizmeničnu struju i omogućio njeno korišćenje.
To je glavna greška. Jeste Tesla najviše doprineo na tom polju, ali je to sve već otkriveno još pre Teslinog rođenja. Majkl Faradej, recimo. Ili Hajnrik Herc.