Komunistkinja
Buduća legenda
- Poruka
- 48.824
Популарни британски певач и некадашњи војник Џејмс Блант изнео је протеклих дана шокантну тврдњу – да је пре 11 година на Косову избегнут трећи светски рат! Блант је навео да су он и његова јединица довели у питање наредбу америчког генерала да заузму војни аеродром Слатина, крај Приштине, који су претходно окупирали Руси.
Амерички генерал Весли Кларк, који је, наводно, издао наређење да се нападну руске трупе, није желео да коментарише тврдње популарног британског певача.
У недељном интервјуу за радио Би-Би-Си Блант је изјавио како је одбио наредбу да нападне руске снаге на Косову, ризикујући тиме чак и одлазак на војни суд:
– Добио сам директну команду да надвладам неких 200 Руса који су већ били на војном аеродрому. Ја сам био главни официр са својом четом војника. Војници иза мене били су из падобранског пука, и било је јасно да су спремни за борбу. Команда генерала Кларка била је да их надвладамо и „уништимо”.
Бивши војник, а данас музичка звезда сматра да су иза наређења о заузимању приштинског аеродрома 1999. године стајали политички разлози. Тачније, агресија против Руса. Тада двадесетпетогодишњак, он данас тврди да би избио нови рат да су се они повиновали наредби америчког генерала.
http://www.politika.rs/rubrike/spek...-Blant-odbio-da-unisti-Ruse-na-Kosovu.sr.html
Дефинитивно би избио трећи светски рат али није нигде записано и да неће.
Амерички генерал Весли Кларк, који је, наводно, издао наређење да се нападну руске трупе, није желео да коментарише тврдње популарног британског певача.
У недељном интервјуу за радио Би-Би-Си Блант је изјавио како је одбио наредбу да нападне руске снаге на Косову, ризикујући тиме чак и одлазак на војни суд:
– Добио сам директну команду да надвладам неких 200 Руса који су већ били на војном аеродрому. Ја сам био главни официр са својом четом војника. Војници иза мене били су из падобранског пука, и било је јасно да су спремни за борбу. Команда генерала Кларка била је да их надвладамо и „уништимо”.
Бивши војник, а данас музичка звезда сматра да су иза наређења о заузимању приштинског аеродрома 1999. године стајали политички разлози. Тачније, агресија против Руса. Тада двадесетпетогодишњак, он данас тврди да би избио нови рат да су се они повиновали наредби америчког генерала.
http://www.politika.rs/rubrike/spek...-Blant-odbio-da-unisti-Ruse-na-Kosovu.sr.html
Дефинитивно би избио трећи светски рат али није нигде записано и да неће.
kao "sigurica"tako ih izbacimo,izbacimo i šošone i do yaya...(nas i rusa...pola mozga
)
(pa i sa rusima,zar ne...)pa ti vidi kako i šta...
Pa to je info od prije 4-5 godina... vi crvendaci stvarno tragicno zaostajete...