Americki fasisti razdvojili brata i sestru Nastice, dali ih arapskim porodicama!

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
A "srpska drzava" cuti, tzv. predsednik cuti, njih se tragedije srpskih drzavljana ne ticu

0103.jpg

0405.jpg

Drama porodice Nastić: Razdvojili ih i dali Arapima!

Dečji sud u SAD doneo odluku da razdvoji brata i sestru Damjana (8) i Nastasiju (5), koje je pre šest meseci oduzeo roditeljima Vuku i Verici Nastić


Dečji sud u američkom mestu Stokton doneo je odluku da razdvoji brata i sestru Damjana (8) i Nastasiju (5), koje je pre šest meseci oduzeo bračnom paru Nastić, srpskim iseljenicima u SAD! Ovom neshvatljivom odlukom deca će sada biti odvojena u dve arapske porodice i neće moći da međusobno komuniciraju sve do konačne odluke u ovom dramatičnom sudskom postupku, koja se očekuje krajem januara.

Roditelji mališana šokirani su ovakvom sudskom odlukom, a majka u ispovesti za Press kaže da se oseća „ubijeno i da se američka Agencija za zaštitu dece ophodi prema njenoj ćerki i sinu neljudski". Verica Nastić se plaši za psihičko stanje svoje dece.

Majka: Gori su od Hitlera!

- Šokirana sam. Ne znam šta da vam kažem. Muž i ja smo očajni zbog odluke suda. Deca su od nas odvojena od juna, a sada će i njih dvoje da rastave - priča potpuno potresena i uplakana majka.

Ona i dalje ne može da poveruje zbog čega je američki sud njoj i njenom mužu Vuku oduzeo decu. Verica je, inače, ranije imala mogućnost da dva puta nedeljno viđa decu, a sada samo jednom.

- Ovo nas je potpuno ubilo. Ne možemo da verujemo šta nam se dešava i da će nam sada razdvojiti i decu. Mi smo ih ceo život učili da jedno drugom budu najbitniji i jako su vezani. Ne znam kako će podneti razdvojenost. Ionako su oboje već istraumirani. Američka Agencija za zaštitu dece se stvarno ponaša kao Hitler. Ma, ni Hitler se ne bi tako ponašao! - plače i priča Verica.

Ona se sada plaši i da će nadležni iz Agencije za zaštitu dece vršiti pritisak na njene mališane i predstaviti im roditelje u potpuno pogrešnom svetlu.

- Plašim se da će neko mojoj rođenoj deci pričati da ih mama i tata više ne vole i da zato ne dolazimo da ih vidimo. Čula sam ovde od ljudi da te porodice kod kojih deca borave moraju da se ponašaju onako kako im Agencija kaže, a oni nisu normalni. Uništavaju nam decu, ispiraju im mozak i jako se plašim za njih - rekla nam je Verica.

Ona kaže da su deca već počela da menjaju odnos prema njoj i mužu.

- Kada sam videla ćerku poslednji put, nije me ni zagrlila ni poljubila, što inače stalno radi. Mnogo se plašim da im ne pričaju protiv nas i da pokušavaju da ih udalje od rođenih roditelja. Takođe, vodili su ih šest meseci u katoličku crkvu, a našeg sveštenika nisu hteli ni da prime. Pa, je l' to znači da hoće da mi promene veru deci? Šta bi bilo da se to desi nekom Amerikancu u Srbiji? Ceo državni vrh bi reagovao - kaže Verica.

Okreću decu protiv roditelja

Kako smo već pisali, deca su oduzeta Nastićima pošto su u očevom kompjuteru slučajno pronađene gole slike mališana kako se kupaju?! Vuk je osumnjičen za seksualno uznemiravanje dece, koja su odmah odvedena u hraniteljsku porodicu. Ocu je zabranjeno čak i da ih čuje, dok ih majka posećuje jednom nedeljno uz nadzor.

Nakon saslušanja koje je održano u sredu, Dečji sud je naložio da se Nastasija i Damjan razdvoje u dve arapske porodice koje žive u Stoktonu.

Otac: Nemoćni smo i uništeni

- Osećam se potpuno nemoćno i uništeno. Verica i ja stalno razmišljamo o deci i nadamo se da će ih Bog sačuvati. Činimo sve što možemo i sa političke strane u Srbiji i legalne u Americi kako bismo ih vratili i svi zajedno se vratili u Srbiju. Sada čekamo 13. januar za kada je zakazano dostavljanje dokaza, dok će suđenje početi 26. januara. Nadam se da ćemo 28. januara znati odluku - priča Vuk Nastić.

Vuk Nastić ističe da su Nastasiju psiholozi Agencije već počeli da okreću protiv roditelja.

- Kada su je ispitivali, najpre su joj pričali da niko ne sme da joj dodiruje intimne delove tela, da je to nedozvoljeno i ružno. A onda su je pitali kako sam je kupao. Namerno joj ulivaju osećaj krivice da je doživela nešto strašno i da joj je to uradio tata. To je monstruozno - ističe Vuk, i kaže da je njegov advokat Robert Panel već istakao da taj ćerkin iskaz ne može da se vodi kao dokaz na sudu.

Odlukom suda deca sada neće moći ni da se čuju jedno s drugim! Kako je kazao za Press srpski konzul u Čikagu Desko Nikitović, konzulat se trudi da uradi sve što može.

- Upravo razgovaramo sa advokatima da se već tokom dana sudu napiše vanredna peticija i da se deca makar pošalju u neku srpsku porodicu. Iako je trenutno jako teška situacija za porodicu Nastić, nadam se da će na kraju suđenja ipak da im vrate decu, ali mora se sačekati - kaže Nikitović.

Zaštitnik građana bez komentara

Zaštitnik građana Saša Janković juče nije želeo da komentariše ništa u vezi sa porodicom Nastić.
USTASA ***** MU MAJKU KRVAVU

- Konzulat Srbije u SAD može i treba da se zalaže za prava svih svojih građana i verujem da su uradili sve što su mogli. Iako mi je teško da poverujem da se uopšte dešavaju takve stvari, zasad ne bih ništa komentarisao o tom slučaju jer nemam zvanične podatke. Čim budem bio upućen u pravna dokumenta, reći ću nešto zvanično - kazao je Janković.


http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...ce+Nastić:+Razdvojili+ih+i+dali+Arapima!.html
 
Какви црни фашисти, стварно нисте нормали, свуда видите анти-српску заверу!:zroll:

Закони у САД су јасни, а ова породица је само једна од хиљада других којој се оваква ствар догодила и ето десило се да су Срби у питању.

Да су у питању Французи бисте ли трепнули оком?


Заиста је тужно то што се десило и де баш у арапске породице да пошаљу децу! Али требали су родитељи да мисле мало, знали су како иду те ствари у Америци.
 
Pa bas su crnpurasti...
Elem, kakve veze ima Srbija?

Deca su americki drzavljani kao i roditelji koji zive skoro 30 godina tamo...

Roditelji su i srpski drzavljani.
Svaka drzava na svetu bi reagovala kad bi njenim drzavljanima bila otimana deca. Svaka drzava, jer Srbija i nije drzava vec protektorat.

Valjda je sud koji odlučuje o tome slučaju dobro upoznat o činjenicama i valjda je na osnovu tih činjenica i doneo odluke koje je doneo.

haha cuveno americko sudstvo i pravni sistem koji godinama drzi robove u gvantanamu

Какви црни фашисти, стварно нисте нормали, свуда видите анти-српску заверу!:zroll:

Закони у САД су јасни, а ова породица је само једна од хиљада других којој се оваква ствар догодила и ето десило се да су Срби у питању.

Да су у питању Французи бисте ли трепнули оком?

Tupko, a ko je pomenuo antisrpku zaveru? Oni su jednostavno fasisti, sa i bez antisrpske zavere.
Da su u pitanju Francuzi ne bismo ni trepnuli okom, vec bi za njih blagovremeno reagovala francuska drzava
 
Poslednja izmena:
Tihi ti na osnovu novinskog članka odmah udariš po SAD-u i po njihovom sudstvu iz svih mogućih oružja.

Valjda je sud koji odlučuje o tome slučaju dobro upoznat o činjenicama i valjda je na osnovu tih činjenica i doneo odluke koje je doneo.

a ti ocekujes da tihi bude realan po bilo kom pitanju......z:)

pa njemu je Tadic bio kriv kad smo ispali sa svetskog prvenstva u fudbali
 
Roditelji su i srpski drzavljani.
Svaka drzava na svetu bi reagovala kad bi njenim drzavljanima bila otimana deca. Svaka drzava, jer Srbija i nije drzava vec protektorat.

Ma jaki drzavljani, osnovnu, srednju, fakultet sve zavrsili tamo, porez placaju tamo, osim pasosa nemaju nikakve veze sa Srbijom i verovatno bi ih i sad bolela kita za Srbiju da im nije potrebna pomoc.

USA je njihova drzava, nek se zale njima...
 
a ti ocekujes da tihi bude realan po bilo kom pitanju......z:)

pa njemu je Tadic bio kriv kad smo ispali sa svetskog prvenstva u fudbali
И јесте крив јер све паре узима за себе и ДС, па се нема за улаганје у фудбал и младе таленте! А репрезентација нема нормалне услове за тренирање!
 
Pa bas su crnpurasti...
Elem, kakve veze ima Srbija?

Deca su americki drzavljani kao i roditelji koji zive skoro 30 godina tamo...

Sad su im Ameri gori od Hitlera a kad su se skolovali i zaposljavali tamo bili su im dobri, more mrs bre.

Bas tako. Ko se odseli u Ameriku ili bilo gde, duzan je da postuje njihove zakone.

Ne mozes ocekivati novac i blagodati jedne drzave, a da nemas nikakve obaveze prema njoj.

P.S. Ne vidim zasto bi Tadic reagovao, valjda to treba da odradi Ministarstvo inostranih poslova ili pravde?
 
Ma jaki drzavljani, osnovnu, srednju, fakultet sve zavrsili tamo, porez placaju tamo, osim pasosa nemaju nikakve veze sa Srbijom i verovatno bi ih i sad bolela kita za Srbiju da im nije potrebna pomoc.

USA je njihova drzava, nek se zale njima...

ne postoje "jaki" i "slabi" drzavljani, postoje samo drzavljani, za koje pokazuje odgovornost svaka drzava na ovoj planeti

Bas tako. Ko se odseli u Ameriku ili bilo gde, duzan je da postuje njihove zakone.

Ne mozes ocekivati novac i blagodati jedne drzave, a da nemas nikakve obaveze prema njoj.

pa da nema te iste dijaspore Srbija bi odavno jela korenje, jer samo jos oni drze Srbiju iznad granice totalnog bankrostva
 
Ako su im deca zaista oduzeta samo zbog slika gde se kupaju golišavi, onda država Srbija mora da se umeša, s obzirom na to da su roditelji državljani Srbije, ako dobro razumem. Deca u tom slučaju imaju i srpsko i američko državljanstvo i nedopustivo je da Srbija okreće glavu od ovog slučaja i dozvoljava nekim ludacima da smeštaju tu decu u neke muslimanske porodice s kojima nemaju ništa zajedničko.

Ovo je zaista sramota. Svaka krštena država bi se zauzela za svoje gradjane i pokušala da im pomogne.
 
Postoje i obaveze a ne samo prava.

Nek se zale drzavi u kojoj su deca rodjena i u kojoj placaju porez poslednjih 30 godina.

Ne možeš tako da razmišljaš. Bez obzira na to gde plaćaju porez, imaju srpsko državljanstvo i normalno je da se Srbija zauzme za njih i pomogne im da dokažu da nisu sexualno zlostavljali decu zato što su ih slikali golišave dok se kupaju. Pun mi je klinac tih nenormalnih normi gde ne smeš da iskažeš ljubav prema sopstvenom detetu. Po toj suludoj logici, ja bih odavno trebalo da sam u zatvoru...imam gomilu slika sa letovanja gde smo dete slikali golišavo. Da ne govorim o slikama koje ima svaka srpska porodica gde je dete slikano za vreme kupanja, posle kupanja...

Stvarno idiotski.
 
Ne možeš tako da razmišljaš. Bez obzira na to gde plaćaju porez, imaju srpsko državljanstvo i normalno je da se Srbija zauzme za njih i pomogne im da dokažu da nisu sexualno zlostavljali decu zato što su ih slikali golišave dok se kupaju. Pun mi je klinac tih nenormalnih normi gde ne smeš da iskažeš ljubav prema sopstvenom detetu. Po toj suludoj logici, ja bih odavno trebalo da sam u zatvoru...imam gomilu slika sa letovanja gde smo dete slikali golišavo. Da ne govorim o slikama koje ima svaka srpska porodica gde je dete slikano za vreme kupanja, posle kupanja...

Stvarno idiotski.

Mozda su stvarno krivi pa im zato nasa drzava ne pomaze?

Mozda su se nasi iz MIP-a raspitali oko toga i videli da ne vredi? To ne znamo.
 
Ne možeš tako da razmišljaš. Bez obzira na to gde plaćaju porez, imaju srpsko državljanstvo i normalno je da se Srbija zauzme za njih i pomogne im da dokažu da nisu sexualno zlostavljali decu zato što su ih slikali golišave dok se kupaju. Pun mi je klinac tih nenormalnih normi gde ne smeš da iskažeš ljubav prema sopstvenom detetu. Po toj suludoj logici, ja bih odavno trebalo da sam u zatvoru...imam gomilu slika sa letovanja gde smo dete slikali golišavo. Da ne govorim o slikama koje ima svaka srpska porodica gde je dete slikano za vreme kupanja, posle kupanja...

Stvarno idiotski.


A sto bi bilo dovoljno da imas podrsku drzave samo sto imas parce papira?

Sta si uradio za tu zemlju poslednji put? Jel si sluzio vojsku? Nisi jer si svo vreme bio u USA, jel si platio porez? Nisi. Sta si tacno uradio pa da zasluzis podrsku drzave?

Drzavljanstvo mora da se zasluzi a ne da se koristi ko "karta za izlazak iz zatvora".
 
Postoje i obaveze a ne samo prava.

a ti kad smislis koju oni to obavezu nisu izvrsili a morali su - onda se javi

zna se kad se placa porez i na sta, a ti ako imas neke informacije da su oni duzni nesto poreza - obrati se nadleznim organima, ovako prdis u prazno z:poz:

Drzavljanstvo mora da se zasluzi a ne da se koristi ko "karta za izlazak iz zatvora".

Drzavljanstvo mora da se zasluzi?!? sta lupetas bre mucenice? drzavljanstvo se dobija rodjenjem i predstavlja NEOTUDJIVO pravo. hoces da ti nacrtam?
 
Mozda su stvarno krivi pa im zato nasa drzava ne pomaze?

Mozda su se nasi iz MIP-a raspitali oko toga i videli da ne vredi? To ne znamo.

To i ja kazem, otkud znamo da nisu zlostavljana?

Zato sto novinari kazu?

A mozda je razlog zbog cega ministarstvo ne reaguje to sto roditelji nemaju nase drzavljanstvo?

Mozda su ga se odrekli?
 
a ti kad smislis koju oni to obavezu nisu izvrsili a morali su - onda se javi

zna se kad se placa porez i na sta, a ti ako imas neke informacije da su oni duzni nesto poreza - obrati se nadleznim organima, ovako prdis u prazno z:poz:



Drzavljanstvo mora da se zasluzi?!? sta lupetas bre mucenice? drzavljanstvo se dobija rodjenjem i predstavlja NEOTUDJIVO pravo. hoces da ti nacrtam?

Mozda po tom vasem iskrivljenom shvatanju, zato smo i ovde gde jesmo.

Svaka dileja moze da postane drzavljanin jer se zatekao na odredjenoj teritoriji, glupost.

Nego ti si patriota, jel ovaj sluzio vojsku? Jel ispunio tu svoju duznost?

Kad kad je po njegovim recima od 12 godine u USA?
 
To i ja kazem, otkud znamo da nisu zlostavljana?

Otud sto on i NIJE OPTUZEN ZA ZLOSTAVLJANJE.
Dakle: PROTIV NJEGA NIJE PODIGNUTA OPTUZNICA ZA ZLOSTAVLJANJE, vec im je prosto socijalna sluzba oduzela decu i sad se oni sudskim putem bore da ih vrate.
Ipak da crtam?

Kad kad je po njegovim recima od 12 godine u USA?

on je mogao i da se vrati po punoletsvu pa da ispuni tu svoju duznost pa opet nazad u ameriku. dakle ti nemas blagog pojma ali bitno je da nesto lupetas.
Da te obavestim, cak i najgori moguci kriminalci su i dalje drzavljani, i drzava je odgovorna za njih, a kamoli ovaj covek i njegova porodica o kojima ti ne znas nista niti bilo sta lose mozes da im prisijes, ali prdis i lupetas jer moras da ih opljujes kako bi tvoj voljeni tadic i njegov nenormalni rezim imali opravdanje sto nista ne rade
 
Poslednja izmena:
Pa Korać , Trebješanin i još neki naši najugledniji psiholozi su poslali vladi SAD pismo u kome objašnjavaju da tu nema govora o zlostavljanju ,već da se radi o kulturološkim razlikama izmedju SAD i Srbije i da je kod nas slikanje gole dece sasvim normalna stvar , kao recimo kod Arapa marame i burke , samo što ne znam dal je je to neko tamo primio i razmotrio .
 
Otud sto on i NIJE OPTUZEN ZA ZLOSTAVLJANJE.
Dakle: PROTIV NJEGA NIJE PODIGNUTA OPTUZNICA ZA ZLOSTAVLJANJE, vec im je prosto socijalna sluzba oduzela decu i sad se oni sudskim putem bore da ih vrate.
Ipak da crtam?

Aj ja tebi da nacrtam:


The criminal procedure against Vuk Nastić is underway, and last week the Agency accused him and Verica of negligence and sexual abuse. That was when new evidence was presented.
 

Back
Top