Američki eksperti: Vašington gubi strpljenje, Srbija mora da odluči

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
29.597
https://www.danas.rs/vesti/politika...ington-gubi-strpljenje-srbija-mora-da-odluci/

Bivši zvaničnik Stejt departmenta Danijel Frid i direktor za Evropu u Međunarodnom republikanskom institutu Pol Mekarti za Glas Amerike (VOA) su rekli da Srbija mora hitno da odluči da li joj je budućnost u Evropi ili sa Putinovom Rusijom.

„Rusija je odgovorna za zverstva u Ukrajini, na nivou staljinizma. Uništava gradove, masovno ubija civile, blokira hranu… Da li Srbija usklađuje svoju spoljnu politiku sa u suštini agresivnim tiraninom odgovornim za velika zverstva?“, upitao je Frid.


On smatra da je zbog ruskog ekstremizma i nasilja, balansiranje predsednika Srbije Aleksandra Vučića između Zapada i Rusije nemoguće i veruje da SAD gube strpljenje sa Beogradom.

Da je američko strpljenje na izmaku saglasan je i Pol Mekarti iz Međunarodnog republikanskog instituta.

„Mislim da Vašington gubi strpljenje. I to nije samo usredsređeno na sankcije, već i na dijalog Srbije sa Kosovom koji je duboko zamrznut“, ocenjuje Mekarti.

Frid, trenutno saradnik Atlantskog saveta, ističe da bi želeo da se Beograd pridruži evropskim sankcijama.



Мајстори мутљавине су бесни

Идиотска пропагандска реклама о Милунки која подаје своју ћерку Бугарском непријатљу

Која је смишљена да осоколи жене Србије да се подају Американцима

а да се мужкарци 'боре ЗА своје непријатеље'

да поновима ИДИЈОТСКА ... која је пласирана да НАПРАВИ ВЕЋИМ ИДИЈОТИМА ИДИОТЕ

није успела

Бајден .. пипач малолетница ... Лажљиви пред 'светом кљигом ' реформатора хебрејства се КЛЕО

Су бесни


Нормално ... Треба се плашити беса Нових Нерона .. Новога Калигоуле

Који без проблема могу спалити и веће а не само малу Србиу

ЗАТО

србија треба да уведе санкције сама себи .... Да целу земљу сруши и спали

јер једино тако Америчанска СТОКА ће бити сретна
 
Зашто би ми уводили санкције сами себи ? :eek:

Хоћу да кажем, ако престанемо да увозимо енергенте из Русије,
престаће наше фабрике да раде,
престаће наши трактори да ору, престаће наше топлане да нам греју станове.

Ако и нађемо на другом месту нафту и гас - биће по знатно већој цени !

Да ми извозимо енергенте у Русију,
имало би смисла тражити од нас да им затворимо славину.
Овако потпуно нема смисла ! :nono3:
 

Back
Top