Američka javnost besna zbog kineskih uniformi za ceremoniju otvaranja OI

DZOS

Veoma poznat
Poruka
13.681
Rasprava o ovom pitanju došla je čak i do Senata SAD, a vođa demokrata rekao je da bi nacionalni olimpijski komitet trebalo da se stidi

Olimpijski komitet SAD našao se ovih dana na meti kritika javnosti jer će sportisti te zemlje na svečanoj ceremoniji otvaranja Igara u Londonu izaći u uniformama proizvedenim u Kini.

Uniforme je dizajnirao poznati modni kreator Ralf Loren, a proizvela ih je njegova kompanija.

- Za razliku od većine olimpijskih komiteta u svetu, američki se u potpunosti finansira iz privatnih fondova i zahvalni smo našim sponzorima. Ponosni smo na partnerstvo sa Ralfom Lorenom, ta kompanija je prava američka firma – rekao je portparol Olimpijskog komiteta SAD Patrik Sandiski.

Rasprava o ovom pitanju došla je čak i do Senata SAD, a vođa demokrata u ovom domu Hari Rid kazao je da bi nacionalni olimpijski komitet trebalo da se stidi.
Korisnici društvenih mreža Fejsbuk i Tviter “izbombardovali” su stranice Ralfa Lorena i američkog olimpijskog komiteta, zahtevajući uniforme proizvedene u SAD.

 
Zar si mislio da je to povereno nekoj domaćoj firmi? Da li uopšte neko to i radi kod nas?

Olimpijci Srbije će na Igrama u Londonu nositi opremu italijanske marke GIVOVA, koju su u ulozi manekena na olimpijskom koktelu prezentovali članovi Olimpijskog tima: strelkinja Ivana Maksimović, kajakaši Marko Novaković i Marko Tomićević, tekvondoka Dragana Gladović i stonoteniser Marko Jevtović.

http://www.oks.org.rs/2012/07/na-olimpijskom-koktelu-olimpijci-predstavili-opremu-za-london/
 
Mada postoji i neko opravdanje. To je i reklama za tu firmu, tako da tu postoje neki aranžmani.
Ali, sad vidimo da nas ovakve stvari i ne interesuju. Svako u svom zabranu radi što mu je volja.
Amerika ima jasno definisan nacionalni interes, pa su reakcije očekivane. Ja stvarno ne znam da li je i jedan politička stranka tako nešto proklamovala u svom programu.
 
Sasvim normalna i poželjna reakcija. Ovde bi takvi zahtevi odmah bili okarakterisani kao nacionalistički ispadi klerofašista, zatucanih i primitivnih Srba.

I, da. Vajni stručnjaci bi nam objasnili da nemamo kadar koji ume da šije.

Ralf Loren je i na zadnjoj Olimpijadi kreirao uniforme za amercku "momcad", a svakako da su i te od pre cetiri godine napravljene u Kini, s obzirom da Ralf
Loren samo u Kini i proizvodi. Uostalom kao i vecina svetski poznatih dizajnera i modnih kreatora. Svaki komad odece koji se kupoi u USA proizveden je u Kini,
a to sve lepo i uredno stoji i napisano.
 
Mada postoji i neko opravdanje. To je i reklama za tu firmu, tako da tu postoje neki aranžmani.
Ali, sad vidimo da nas ovakve stvari i ne interesuju. Svako u svom zabranu radi što mu je volja.
Amerika ima jasno definisan nacionalni interes, pa su reakcije očekivane. Ja stvarno ne znam da li je i jedan politička stranka tako nešto proklamovala u svom programu.

U USA je predizborna kampanja u toku pa otuda ovakve vesti.
 

Back
Top