AMD Phenom II X4 945 Deneb 3.0GHz....iskustva???

X Black

Aktivan član
Poruka
1.399
Pozdrav kompjuterasi!

Recite mi kakav je procesor iz naslova, posto sam ga kupio?
Dvoumio sam se izmedju x3 450 i ovog kvada.

Razlika u ceni je 20e...s tim sto ovaj cetvorojezgarni ima 8mb kesh memorije (sto nisam bas vidjao)
i x3 kojeg po tom pitanju necu ni spominjati.

Obzirom da se 450ka "otvara" u kvad da li sam kupovinom punokrvnog Phenom II procesora dobio i
mnogo bolje performanse?

Unapred zahvalan.

9820 rsd sa uslugom isporuke na kucnu adresu.

Mislim da je ovo trenutno best bay,kad se vidi koliko je 955 i 965 a ovaj iako
nije BE moze da izgura kao zadnja dva navedena...mislim na OC.

Ne znam koliko je to povoljno.
Ja sam spreman da svog Deneba BE X4 B55 3.1 Mhz 8mb keša koji je još u garanciji ustupim za 8000 dinara, ako je neko zainteresovan. radi se o otključanom Phenomu II X2 550.

Ako je otkljucan kod tebe, ne mora bas da znaci da ce raditi npr. kod mene... Dosta toga zavisi od maticne ploce...

Normalno da zavisi od matične ploče.
Matična mora da ima opciju otključavanja skrivenih jezgara procesora. SB 710, 750, 850 itd kod AMD. Za Intela ne znam koji čipseti otključavaju.
Ako je matična sa tim čipsetima izašla pre pojave ovog procesora, još je potrebno apdejtovati bios i uživaš u Phenomu II X4 za male pare.

Normalno da zavisi od matične ploče.
Matična mora da ima opciju otključavanja skrivenih jezgara procesora. SB 710, 750, 850 itd kod AMD. Za Intela ne znam koji čipseti otključavaju.
Ako je matična sa tim čipsetima izašla pre pojave ovog procesora, još je potrebno apdejtovati bios i uživaš u Phenomu II X4 za male pare.

Nisi shvatio to sto sam hteo da kazem... Ako je kod tebe otkljucan i radi normalno ne mora da znaci da ce isto raditi i kod mene. Jer upravo kako kazes, kao prvo, maticna mora da ima tu opciju, a kao drugo, neke malo losije maticne nece moci da ga drze totalno operativnim...

A cekajte momci.zar nije bolje uzeti pravog phenoma nego otkljuchanog...mislim na eventualnu falnichnost jezgara???

Zavisi od sreće. Prilikom kontrole alo se u nekoj seriji pojave procesori sa faličnim jezgrom, oni zaključaju jezgro ili 2 na celoj seriji, a tu ima i procesora sa svim ispravnim jezgrom.
Posle im se nije isplatilo da drže linije za iste za procesore sa 4, 3 i 2 jezgra, nego su jednostavno i na ispravnim procesorima zaključavali jezgra. Ima tu i marketinga.
Tako, ako imaš sreće, dobiješ procesor sa 4 jezgra po ceni procesora od 2 jezgra.

Nisi shvatio to sto sam hteo da kazem... Ako je kod tebe otkljucan i radi normalno ne mora da znaci da ce isto raditi i kod mene. Jer upravo kako kazes, kao prvo, maticna mora da ima tu opciju, a kao drugo, neke malo losije maticne nece moci da ga drze totalno operativnim...

Čipsete za matične ploče prave 3 proizvođača: AMD, nVidia i Intel i on je isti na pločama svih proizvođača.
Ne vidim razlog da otključavanje funkcioniše na Gigabajtovoj a ne funkcioniše na Biostarovoj ploči.
Imao sam slučaj da je Gigabajtova ploča otključavala jednog Phenoma II, a Biostarova nije. Ploče su bile sa istim čipsetom. Nakon apdejtovanja biosa na Biostaru i ona je bez problema otključala taj procesor.
Stvar je bila u tome što stari bios na Biostaru nije imao informaciju o tom procesoru. to je sve.
Normalno da procesor tdp od 140 w neće raditi na ploči sa naponskom jedinicom predviđenoj za procesore do 65 wati ili će je za kratko vreme spržiti,

Poslednja izmena od moderatora:
JA GA IMAM... ponosan sam vlasnik baš tog procesora već oko dve ipo godine i mogu ti reći da cpu kida koliko je dobar... ja sada planiram da zamenim grafičku ( piše na dnu plavim slovima koju sada imam) ... hoću da stavim radeon 6870 i znam da ću tada imati aždaju od računara jer je cpu baš dobar i moćan...

Ne brini se, sjajan si cpu kupio ;) ;) ;)

Poslednja izmena:
da ali je AMD64x2 5200+ na 2.7 baš slab ako hoćeš da staviš grafičku tipa ove koju bih ja da stavim ( hd 6870) jednostavno procesor nebi mogao da izvuče maximum iz te karte... ako ne misliš da menjaš grafičku ok ti je taj cpu ali ako hoćeš neku jaku treba ti qvad tipa kao moj ;)
mislim da grešiš ali ok neću se raspravljam , poodavno već procesori nemaju veze grafikama koji imaju svoje procesore koji su i jači od onoga u računarima , em koriste brže sopstvene memorije jednostavno kod jake karte cpu izigrava običnoga skretničara koji nije ni opeterećen .ja lično imam 5670 sa 512 ddr5 i mislim da je ta grafa dovoljno zver da otvori i najnoviju igricu i odigra je na medijum settingsima bez seckanja i bez problema.

Naravno da danasnje karte omogucavaju rasterecivanje centralnog procesora, ali bez jakog CPUa ni ta jaka grafa ne igra puno
kad na task menedzeru "cpu usage" ide na 100% a karta u konfi ti je npr. 6870.

Ja sam gts250 kao sto spomenuh koristio sa 7750 ali tek sada primecujem koliko grafa radi bolje posao sa kvadom...da ne spominjem
pravljenje animacija...

Malo mi je iskreno zao sto nisam imao novca za x4 965 ali i sa x4 945 sam vise nego zadovoljan...imajuci u vidu da je 965 skuplji...

Poslednja izmena:
Pa jasna stvar.. ! računar mora da se izbalansira i da se ne preteruje niučemu... Ne vredi jaka kartica ako je cpu slab i memorije spora ili je malo ima... jednostavno je onda bolje kupiti slabiju grafičku koja će raditi isto kao i ta jača i skuplja sa tim da će ta jeftinija raditi sa 100% snage a ona skuplja sa recimo 60 %... računar jednostavno neće biti u stanju da iskoristi potencijal jake karte !!!

Back