- Poruka
- 20.280
sa trenutnim cenama najisplativija varijanta za kupovinu je sapphire 6950 sa 1GB memorije..kosta oko 22-23 hiljade dinara kako gde..koliko i vecina GTX560TI kartica koje su par frejmova sporije a trose vise struje..te samim tim traze i bolje napajanje..kad sam kod napajanja najisplativija nabavka je termaltake tr2 RX 550W napajanje sa oznakom w0134 sa cenom od nekih 65 evra..ima dva 6pinska konektora za napajanje grafickih kartica 1 cist 6 pina i 1 6+2 tako da moze i 8pina da se nakaci..i modularno je..sto su mu velike prednosti i nad puno skupljim napajanjima..naravno govorim o srednjoj klasi..bez CF/SLI udri sprzi 5 GHz konfiguracija..
u nesto nizoj varijanti HD6850 rulez..ne toliko zbog performansi koliko zbog potrosnje struje...sa cenama od oko 150 160 evra meri se sa GTX460 karticama ALi koristi samo jedan 6 pinski konektor za napajanja..GTX460 koristi 2 takva..sto postaje problem ljudima sa jeftinijim napajanjima..
GTX550Ti kartice valja zaobilaziti..ljubitelji nvidie ( that includes ME
bolje da pazare neki od GTX460 modela..10ak 15 evra razlike u ceni se itekako isplati
jeftinija / skuplja pristojna gaming konfiguracija u ovom momentu
intel i3-2100
neka h61/h67 ploca..
2x2GB dd3 1333/1600 memorije
radeon 6850
opcija CF sa jos jednim 6850 radeonom ovde dolazi u obzir 300nak evra u CF sije bilo sta do 400evra cene sa jednim procesorom..mos se meri sa GTX580 i da usije ocas posla
intel i5 po izboru
h67/p67 ploca
2x2GB ddr3 1600/1866 memorija
radeon 6950 1GB model
i ovde postoji varijanta za flash biosa i pokusaj pravljenja 6970 kartice
mada i ovako sa upgrade na dva 6950 1GB modela u CF bi trebalo da usije i ovaj novi 6990
ostale komponente po zelji s narocitom paznjom na odabir napajanja..
AMD procesori jednostavno nisu za igre..TACKA po svim testovima obican i3-2100 na 3.1ghz sije phenoma 2 x4 965 na 3.4ghz koji je jos pravi quadcore ali na njega mos da kuvas kafu s obzirom da mu je TDP 95W
u ovoj generaciji intel ima daleko bolju ponudu..sto se procesora i ploca tice
AMD ima bolju ponudu graficke kartice..
jedna napomena VAZNA VRLO
itsvet i slicni sajtovi su izvor velikih zabluda kupaca..bar 50% tamo istaknutih komponenti distributeri NEMAJU na lageru..vec se sluze marketinskim trikovima i gluposcu kupaca..kad ih zoves i trazis tacno konkretan proizvod koji su kacili da navodno imaju uglavnom nemaju i ne znaju kad ce biti al zato krenu da nude krs alternative..ovih par dana sam polovinu njih ispi cka rao preko telefona za to ( imali smo juce nestalo..ma nemojte ..imamo ovo i ove..e to nabijte sebi tamo gde zora ne svice..)
u nesto nizoj varijanti HD6850 rulez..ne toliko zbog performansi koliko zbog potrosnje struje...sa cenama od oko 150 160 evra meri se sa GTX460 karticama ALi koristi samo jedan 6 pinski konektor za napajanja..GTX460 koristi 2 takva..sto postaje problem ljudima sa jeftinijim napajanjima..
GTX550Ti kartice valja zaobilaziti..ljubitelji nvidie ( that includes ME
bolje da pazare neki od GTX460 modela..10ak 15 evra razlike u ceni se itekako isplatijeftinija / skuplja pristojna gaming konfiguracija u ovom momentu
intel i3-2100
neka h61/h67 ploca..
2x2GB dd3 1333/1600 memorije
radeon 6850
opcija CF sa jos jednim 6850 radeonom ovde dolazi u obzir 300nak evra u CF sije bilo sta do 400evra cene sa jednim procesorom..mos se meri sa GTX580 i da usije ocas posla
intel i5 po izboru
h67/p67 ploca
2x2GB ddr3 1600/1866 memorija
radeon 6950 1GB model
i ovde postoji varijanta za flash biosa i pokusaj pravljenja 6970 kartice
mada i ovako sa upgrade na dva 6950 1GB modela u CF bi trebalo da usije i ovaj novi 6990
ostale komponente po zelji s narocitom paznjom na odabir napajanja..
AMD procesori jednostavno nisu za igre..TACKA po svim testovima obican i3-2100 na 3.1ghz sije phenoma 2 x4 965 na 3.4ghz koji je jos pravi quadcore ali na njega mos da kuvas kafu s obzirom da mu je TDP 95W
u ovoj generaciji intel ima daleko bolju ponudu..sto se procesora i ploca tice
AMD ima bolju ponudu graficke kartice..
jedna napomena VAZNA VRLO
itsvet i slicni sajtovi su izvor velikih zabluda kupaca..bar 50% tamo istaknutih komponenti distributeri NEMAJU na lageru..vec se sluze marketinskim trikovima i gluposcu kupaca..kad ih zoves i trazis tacno konkretan proizvod koji su kacili da navodno imaju uglavnom nemaju i ne znaju kad ce biti al zato krenu da nude krs alternative..ovih par dana sam polovinu njih ispi cka rao preko telefona za to ( imali smo juce nestalo..ma nemojte ..imamo ovo i ove..e to nabijte sebi tamo gde zora ne svice..)

