Quantcast

Ambiciozno

Del Trotter

Početnik
Poruka
17
Citam ove postove i nailazim na razne odgovore u vezi emigracije u Australiju...Naime postoje i ljudi koji iz nekog razloga ne mogu da sakupe 65 bodova za redovnu aplikaciju...ali kako sam skapirao postoji i za njih mogucnost, moraju da nadju poslodavca koji ce im napraviti radnu vizu.

E, u ovome im mogu pomoci Srbi koji zive tamo i imaju mogicnosti i volje da POMOGNU.

Konkretno imam 30 godina,radim kao bartender vec skoro 11 godina, engleski odlican,ali moje zanimanje nije na SOL listi,supruga bez posla(zubni tehnicar) takodje govori engleski,njeno zanimanje na SOL listi ali nema tri godine iskustva u struci kako je trazeno.Sincic od dve godine kome ne zelim da odrasta u ovakvim uslovima kakvi su u Srbiji.

Zato molim ljude koji mogu znanjem ili na neki drugi nacin da mi pomognu da omogucim svojoj porodici pristojan zivot...Uveren sam da ima dobrih ljudi samo ih treba pokrenuti...

dada3012

Početnik
Poruka
35
Ja ne verujem da je iko voljan da pomogne...a ne da odgovori. Imam brata od rodjenog strica u Italiji, koji drzi svoj restoran, i nikad nije bilo sanse za zaposlenje. A prima sve neke strance, Albance, ma najgoru sortu, pa kuka kako ga pokradu... :besna:

MirosIav

Zainteresovan član
Poruka
414
neverujem da posle 43 pregleda niko ni rec nije napisao
1. Ovaj forum uglavnom posećuju ljudi koji žele da odu u Australiju, ne oni koji su tamo i imaju firme, tako da je teško da možeš očekivati takvu pomoć od nas koji smo u istoj situaciji.

2. Pregledaj bolje i ovaj i Elitesecurity forume koji se bave odlaskom u inostranstvo i videćeš da ti ideja nije baš najbolja :(. Srbi koji imaju firme u inostranstvu su među najgorim poslodavcima tamo. Uglavnom se priče svode na "Radio sam kod našeg koji me je izrabljivao / prevario / pokrao, a onda sam prešao kod Francuza / Nemca / Šveđanina / Australijanca kod kog je super." I sam mogu da potvrdim tu priču, s tim što nisam imao sreće da nađem stranca kod kog bih radio, već sam morao da se vratim nazad.

Del Trotter

Početnik
Poruka
17
Da li uopste ima vajde traziti posao preko neta...
Hvala Mirpslave,i sam sam to pretpostavio ali...rekoh mozda su se malo emancipovali tako daleko od Srbije...Zao mi je sto ti se to desilo...

"All I need is one just a half good chance..."Del Trotter

doktorocz

Obećava
Poruka
96
Ako već imaš sina od 2 godine mislim da bi mogao da radiš duple smene narednih par godina a da ti žena radi par godina u svom zanimanju za dzabe i da istovremeno nauči engleski.Za tih par godina može da nauči engleski i za osmicu na testu i tad ste već gotovo u Australiji.To ti je moj savet,tri godine malo težeg života je ništa ako se uzme u obzir kakva je Srbija a kakva je Australija.A engleski i svoje zanimanje žena ionako mora da ti zna da bi ste tamo lepo živeli tako da...
A što se tiče sponzorisanja od strane poslodavaca to ni Australijanci ne rade a kamoli balkanci jer ima puno začkoljica a i realno stavi se na njegovo mesto,da ti imaš firmu u Srbiji dali bi uvezao nekog nepoznatog iz Somalije da ti radi.

vald

Početnik
Poruka
35
Na temu Ambiciozno i ja da dodam....
Posle razgovroa sa case officerom u Ambasadi sam pomislila za svoj odlazak da je ambiciozan. Naime kad sam završila upis i sve ostalo pred sam čin dobijanja vize :) službenik u ambasadi koji ima to diskreciono pravo mi kaže da za 28 dana donesem potvrdu iz banke da na računu ima oko 93 000AUD. Po njihovim proračunima za troškove života za dve godine za moju porodicu a zato što dolazimo iz Srbije koja je u grupi 3 po faktoru rizika (od 4). Nakon što sam se malo pribrala od šoka, ja mu odgovorim da imam tolike pare ja bih studirala na Harvardu i Cambridge a ne na nekom UNi za koji niko živi u svetu nije čuo.Ipak ...život ide dalje, mi smo se orijentisali na jednu evropsku zemlju koja priznaje sertifikat mog muža i odmah ima posao a za te pare koje sam trebala odmah da im uplatim iz Srbije mogu da živim u Evropi i da nakrivim šešir :)
Drugari koji se spremate na studentsku dobro pročešljajte zakon, immi sajt i sajt ambasade, i ne libite se da im sednete na kičmu pozivajući ih telefonom za informacije.A univerzitetskim agentima Bridge blue i ostalim, verujte sa rezervom, svaku informaciju koju vam kažu proverite.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.